Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 00:03   #1
Question Urinarni kateter

Pozdrav i spašavajte me! Prije 15 dana mi je nakon vađenja kamena iz bubrežne cijevi izvadilo dan kasnije i kateter.Normalno 5 dana sam mokrio krv a kako je vrijeme prolatilo to je hvala bogu prestalo.Sada 15 dana nakon kada se malo optetretim ili više hodam počnem osjećati neugodan osjećaj u penisu, nešto poput svrbljenja te me navodi na mokrenje, a u tom slučaju mokrim dosta crvenije.Nakon što sjednem to mi brzo prođe.
Pa me sada zanima je li to normalno jer sam čuo da oporavak nakon katetera traje dosta dugo i da će to trajati dosta dugo dok se sve ne isčisti.
Molim vas pišite i spasite me još jednog sramoćenja kod doktora...Hvala unaprijed!
Te-n-ay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 04:23   #2
Quote:
Te-n-ay kaže: Pogledaj post
Molim vas pišite i spasite me još jednog sramoćenja kod doktora...Hvala unaprijed!

jel taj crveni urin jednakog "crvneila" ko i prije ili se ono pojačava??
jel to izgleda nešto ko da meso opereš u vodi ili je intenzivnije?? jel možda nalik na boje goveđe juhe???

ako se intenzitet krvarenja po tvom mišljenu pojačava nebi bilo loše posjetit liječnika.. osim naravno ako on nije rekao da je to normalna pojava mada ja čisto sumnjam da je...
2063XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:53   #3
vjerojatno ti je kombinacija malo insuficijentnog ušća na mjehuru i lezije sluznice mokraćne cijevi, pa bi to trebalo za nekoliko dana se smirit, inače ako se pojavi krv u mokraći svakako trebaš kod doktora, isto vrijedi i za bolove, i izraženije peckanje pri mokrenju
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:42   #4
Ma nije to stalno crveno nego samo sad ponekad kad se malo napregnem ili više hodam,ali kad se umirim prođe i to dosta brzo i to "škakljanje" i ta crvena mokraća...kad se izležavam onda je sve OK. ...ali sam zaboravio napomenuti da su mi tokom operacije ostavili neku cjevčicu dal u kanalu ili bubregu nisam siguran, koju ja moram ići izvadit ...ima to kakve veze...??
Te-n-ay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 20:28   #5
15 dana je puno premalo da bi nakon urološke operacije i "prčkanja tamo dolje" sad bio fit i cakum-pakum...Ova cjevčica koju opisuješ je "doubleJ" kateter koji se postavlja kroz ureter, između bubrežne nakapnice ( pijelona ) i mokraćnog mjehura a služi za osiguravanje nesmetanog protoka urina prema mjehuru. S obzirom na taj JJ kateter, na kamence koji su vađeni i na donedavno insitu urinarni kateter imaš i više nego dovoljno razloga da te još malo sve skupa gnjavi...

Ukoliko nemaš temperature ili neke značajnije bolnosti mislim da nemaš razloga za zabrinutost. Kao i kod velike većine bubrežnih gnjavaža, obilna hidratacija kojom bi se sve to pomalo sapiralo prema van je i više nego poželjna...plus uzimanje prema preporuci nekih uroantiseptika tipa nolicin...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:49   #6
Puno hvala...malom mi je lakše...
Te-n-ay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 17:32   #7
Nadam se da ovo jos netko povremeno cita pa da ce mi dati savjet.
Moj tata je zbog operacije dobio trajni kateter prije 3 mj. Zbog dekubitusa na ledima zadrzali smo kateter.Sada je dekubitus u prilicno dobrom stanju.ZArasta i smanjuje se naocigled.Zanima me koji je nekakav normalni i prihvatljivi period da pacijent ima trajni kateter. Kada ga izvadimo kakvi nas problemi ocekuju(mog tatu) ,na sto je vazno obratiti paznju,koliko cesto treba poslije kontrolirati urin itd.Skuzila sam da nije bas tako jednostavno prekinuti s trajnim kateterom. (tata je invalid i slabo govori)
lolididja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:07   #8
POMOC

Moj decko je imao operaciju slepog creva pre deset dana i pri tom mu je stavljen kateter koji je izvadjen vec sutradan. Da li je moguce da je taj kateter uzrok bledo crvenih kapljica koje vidim na njegovoj pidzami? Dakle, nisu bas krvave kapljice, nego nesto bledo.. Inace, nema krvi u mokraci, nego se te kapljice javljaju ponekad, uglavnom kada se napinje da ustane... Ima li mesta za zabrinutost???
jana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 19:27   #9
Kateter moze uzrokovati mehanicke povrede, radi kojih se vidi krv u mokraci. Osim mehanickih povreda moguca je i infekcija, za koju su sanse tim vise sto kateter dulje bude ostavljen. Zalosno je da u bonlicama cesto osoblje rutinski stavlja katetere pacijentima i bez dobrog medicniskog razloga jer im se ne da nosati "patke", no kad sestra kaze pacijentu da mu treba kateter 99.9% ljudi nece postavljati pitanja.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 16:39   #10
Idem na operaciju bubrega pa me zanim koliko se dugo nosi kateter nakon operacije?
__________________
... i sutra je novi dan ..
snježana valjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.