Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 09:35   #1181
Evo jedna dosta detaljna tema.

Covjek koristi ketamin kao terapiju za bipolar depresiju. daje tocne upute i hrpu studija koje su potvrdile nevjerojatnu efikasnost ketamina u oslobadjanju depresije i uzrokovanju ponovnog spajanja/izgradnje neurona i trajnih pozitivnih efekata nakon intoxiacije(koja je kratka, najvise sat-dva)

http://www.socialanxietysupport.com/...essant-114431/

Sve me vise intrigira.. s obzirom da sam ga nekad probao, znam kako radi i ima mi smisla kao rapidni antidepresant.

Ketamin uzrokuje gasenje NDMA receptora sto zapravo uzrokuje umanjenje percepcije/procesiranja vlastitih osjecaja(i high level - psihicka bol i zelje i low level - fizick bol - zato se koristi kao anestetik). doslovno nas disocira od "ega" i tijela. to vjerojatno uzrokuje i praznjenje raznih frustracija, nekakvu vrstu reseta...

kad bi barem tu neki doktori malo pisali po forumu...

evo jos malo

http://www.medicalnewstoday.com/articles/198483.php

procitati i komentare


ova klinika eksuli ima u ponudi tretman ketaminom, vrlo skup

http://www.rsdhope.org/ketamine-and-crps.html


sad kad se sjetim...jedini lijek od kojeg sam osjetio nekakvu vrstu popustanja intenziteta.. ne znam cega, ne znam kako bi se izrazio... popustanja intenziteta opeterecenosti zivotom, recimo to tako... je bio memantin... koji je blagi NDMA antagonist...(ketamin je jako NDMA antagonist)...

Zadnje uređivanje racija : 21.05.2013. at 09:46.
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 10:52   #1182
Moja psihička misli da rješenje nisu tablete, da je moj grozan život i puno toga nataloženo i da moje tijelo to mora " probaviti" i da se neće desit preko noći. Da nisam "luda" da je dio koji sada slijedi...Pojačala mi je Lamictal, danas se dobro osjećam, zbog tablete i razgovora s njom koji mi je puno pomagao.
Znaš možda nekog tko je probao ketamin? Kakva su iskustva?
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 11:06   #1183
http://www.youtube.com/watch?v=9jVXd...ture=endscreen
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 11:12   #1184
U moru ništavila, između redaka negdje, nešto postoji, ali magli se...pa odmagli...
Mislim da je keratin preagresivam jel znaš da se to koristi i kao droga za silovanje...kemija u rukama nestručnjaka može napraviti loše posljedice, iako sam po prirodi znatiželjna i nije da me nezanima djelovanje...opet treba se pitat koliko smo spremni otić
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 11:25   #1185
Zanimljivo je to da su stručnjaci otkrili "lijek za depresiju", ali još uvijek nisu uzrok, to isto navodi na sumlju učikovitosti. Iako su studije pokazale da djeluje isto tako su pokazale da stvara jaku ovisnost. U današnjem ubrzanom svijetu, gdje svi žele rezultate odmah i nema se vremena za ništa, to se čini idealnim lijekom...Iskreno nije da ga ja nebi možda probala, ali netreba zanemariti posljedice ketamina ( prije sam krivo napisala, smotana :-)
Problem sa benzodijazepinima je taj da dugoročno korištenje može dovesti do dugoročnih problema. Prvo, ti lijekovi predstavljaju veliki rizik od zloupotrebe, ovisnosti i problema pri odvikavanju. Postoji i istraživanje koje ukazuje da mnogi ljudi proživljavaju „povratne učinke“ nakon što prestanu koristiti te lijekove – njihova tjeskoba je mnogo veća nego što je bila kada su počeli uzimati lijek. Iz tog razloga, iako se benzodijazepini i dalje kratkoročno prepisuju, mnogi bi se stručnjaci složili da su antidepresivi koji imaju tendenciju zatupljivanja osjećaja tjeskobe sigurnija dugoročna alternativa.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:05   #1186
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Moja psihička misli da rješenje nisu tablete, da je moj grozan život i puno toga nataloženo i da moje tijelo to mora " probaviti" i da se neće desit preko noći. Da nisam "luda" da je dio koji sada slijedi...Pojačala mi je Lamictal, danas se dobro osjećam, zbog tablete i razgovora s njom koji mi je puno pomagao.
Znaš možda nekog tko je probao ketamin? Kakva su iskustva?
ja sam probao jednom, napisao sam gore...

ali rekreativno, nekad davno...

iskustvo je vrlo vrlo zanimljivo bilo za mene.. ... uglavnom disocijacija od samog sebe i svog ega i svih percepcija tvog ega(koje su uglavnom uzrok svih boli i tjeskoba)... dosta ljudi bude u stanju doslovno vidjeti svoj ego, vidjeti sta ga pokrece, koji su mu problemi.. vidjeti svoj cijeli zivot istovremeno itd... uglavnom i sam trip na ketaminu je terapijski... a pozadinski efekt je zapravo disocijacija od svega... mislim da se u toj disocijaciji isprazni dosta nakupljenih tjeskoba i tegoba...
uglavnom za vrijeme tripa haluciniras itd ali nema nikakve panike ni tjeskobe. tjekoba je ravno na nuli. osjecas se zapravo vise bezosjecajno, zapravo oslobodjeno osjecaja...

uglavnom to je trip kad uzmes vise...

na manjim dozama obicno ima nesto disocijativnih elemenata(ono gledas svoju ruku a mislis da nije tvoja i onda skuzis da je ipak mozes pomaknut, ali napominjem, nije panika), nesto motorickih problema i tako...

trip traje do sat vremena, tako da nije strsno..

ketamin je droga koja te odvaja od tvog ega(ne u smislu otmice vec jednostavno pustis svoj ego, nije on tolko vazan, tako nekako), i samim time od svih tih nakupina/kvrga/petlji osjecaja poput srama, odgovornosti, tjeskobe, patnje, zelje itd...

dosta ljudi nema pozitivno misljenje o tom tripu iako vjerujem da nitko nece reci da se bojao ili bijesnio ili nesto slicno... nema toga - to su osjecaji... na ketaminu ih nema.. nirvana..

uglavnom, u svakom slucaju ne bi preporucio eksperimentiranje na svoju ruku ukoliko imate dijagnosticirani ozbiljan poremecaj. e sad, da li se moze naci doktora koji bi probao tako nesto... ketamin je nekad bio jako popularan u psihoterapiji upravo zbog probijanja barijera(obicno nesvjesnih) koje ego gradi oko sebe... za postizanja pomaka u pacijenata koji su zesce zatvoreni u nekoj deluziji i slicno...
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:15   #1187
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je to da su stručnjaci otkrili "lijek za depresiju", ali još uvijek nisu uzrok, to isto navodi na sumlju učikovitosti. Iako su studije pokazale da djeluje isto tako su pokazale da stvara jaku ovisnost. U današnjem ubrzanom svijetu, gdje svi žele rezultate odmah i nema se vremena za ništa, to se čini idealnim lijekom...Iskreno nije da ga ja nebi možda probala, ali netreba zanemariti posljedice ketamina ( prije sam krivo napisala, smotana :-)
ketamin je droga s kojom ljudi bjeze od stvarnosti... tu se moze razviti ovisnost.. ketamin ne izaziva fizicku ovisnost... i psihicku ovisnost ne izaziva direktno vec eto - ljudi koji vole bjezat od stvarnosti se znaju nakacit. imam prijatelja koji se navukao(PTSPovac iz rata), rokao je par mjeseci ogromne kolicine... ali se skinuo bez nekih problema i normalan je sad..

ipak, ovo o cem ja pricam je jednokratna terapija ili eventualno svakih 2 tjedna ili mjesec dana jedna seansa.. znaci pod nadzorom doktora, odradis svojih sat vremena ketamina, pricekas jos sat vremena da se skroz normaliziras i picis dalje... nema tu price niti o ovisnosti niti o nuspojavama...


Quote:
Problem sa benzodijazepinima je taj da dugoročno korištenje može dovesti do dugoročnih problema. Prvo, ti lijekovi predstavljaju veliki rizik od zloupotrebe, ovisnosti i problema pri odvikavanju. Postoji i istraživanje koje ukazuje da mnogi ljudi proživljavaju „povratne učinke“ nakon što prestanu koristiti te lijekove – njihova tjeskoba je mnogo veća nego što je bila kada su počeli uzimati lijek. Iz tog razloga, iako se benzodijazepini i dalje kratkoročno prepisuju, mnogi bi se stručnjaci složili da su antidepresivi koji imaju tendenciju zatupljivanja osjećaja tjeskobe sigurnija dugoročna alternativa.
ketamin nije benzo, nema veze s benzoima.

ketamin je zapravo u klasi s gljivama, psilocibinom i ostalim halucinogenima.

ketamin se godinama koristio kao anestetik i koristi se jos uvijek, danas uglavnom na zivotinjama. ketamin je vrlo siguran i istrazen spoj.

slucajno pogledah wiki za ketamin i eto i cak se i tamo pojavilo

"Ketamine has been shown to be effective in treating depression in patients with bipolar disorder who have not responded to antidepressants.[4] In persons with major depressive disorder, it produces a rapid antidepressant effect, acting within two hours as opposed to the several weeks taken by typical antidepressants to work.[5]"

dakle, efekt se postize u 30 minuta(jedna seansa ketaminom) i traje barem 2 tjedne, za neke sretnike trajno...
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 21:25   #1188
Iskreno kad čovjek dođe do dna spreman je na sve...razumijem to i neodbijam. Ipak moja prethodna iskustva sa "korisnicima" razno raznih opijata, kad se pogledaju sa strane, vidi se da to više nisu "oni", kao da je došlo do nekog neurološkog rekonstruiranja. Pitanje je dali to želimo. Dali doista želimo prestati osjećati. Nekad je odgovor da, moj odgovor trenutno je da. Čovjek bez osjećaja je savršen stroj koji funkcionira kako treba. No dolazi se do moralne dileme, onog dijela naše prirode kada trebamo odlučiti što želimo. A borba protiv svojih poteba nije laka. Pitam se jel trud isplativ. Jer rema Marslowljevoj ljestvici jasno je da svatko od nas ima potrebu za prihvaćanjem i ljubavlju, OSIM ako nešto u mozgu neradi kako treba, recimo ako je "pokvareno". Možda je to onda nadčovjek. Koji je pobjedio sebe. Ili je samo psihopat...
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:50   #1189
moj iskren savjet je -bježite od kemije, od svega što je umjetno, od svega što je u bjelom mantilu i od svega što te čini predmetom - modelom nečijeg eksperimenta.!..

moje iskustvo, opet ću ponoviti...
ja sam u par navrata išao psihijatru, točnije kod njih troje...prvi puta, konačno skupim hrabrosti (nakon dugo, dugo vremena dvojbe) otići k psihijatru, za to mi je trebalo puno hrabrosti jer me bilo strah i sram, ali eto odem, prvo k jednom muškom nadobudnom seljoberu (možda malo grubo ću se izražavati, ali to je iskreno i istina,imam potrebu), ko da se nedavno spustio sa nekog brda među ljude, i odmah mi je intuicija govorila, da sam pogriješio što sam došao...lik je svojim pristupom, gestama, pogledom ostavljao dojam debila koji je u meni probudio lavinu negativnih vibri...nervoza mi proradila, pokajo sam se što sam došao a pravo nije niti počeo...ma koji pristup pobogu, mislim si ja... školski primjer onog, što-kako jedan takav stručnjak ne bi trebao biti..samo još jedan plićak iz elite koji uživa status doktorčića, poput mnogih drugih dr.mr.sci.mag.dipl....degena i ispranih lica, pljunutih hladnih i šabloniziranih dečkića i damica, koji se nakon školovanja( kalup sistem...jako debilno), našao u poziciji da drugima "pruža pomoć"... bio sam, 20-ak minuta , klasična pitanja, rekao sam zašto sam došao...i gospodin napisao povijest bolesti, i napisao šifru F 41.2. ( mješoviti anks.poremećaj ) dao mi seroxat i xanax SR i kontrola za mjesec dana.
Baš onako, jedno turbo jadno iskustvo, nezainteresirano, bolesno sa puno grešaka u koracima...
došao sam nakon mjesec dana...on isto, ko drogiran, što ima novog, jel bolje, kako život??? ko RETARDIRAN...nastavio sa uzimanjem iste terapije...i tako 4 mjeseca...situacija nepromjenjiva, nuspojave enormne, dakle više štete nego koristi! Prestajem ići k njemu. K ažem sebi, ko je tu lud zapravo????????? ...paradoks, da moram ići kao takav sa sto psy. simptoma k takvom zelenom debilu, kojeg je eto,životna sreća pomilovala i na svu sreću ne zna što je to kada se čovjek pronalazi u sto psihičkih oboljenja i dijagnoza...???

Nakon nekih 7 mjeseci odem k drugom -oj, psih. ...malo otvorenija, kao više ulazi u moj problem, kopa malo po mojoj prošlosti ...i dijagnoza ...anksiozno depresivni poremećaj i poremećaj prilagodbe! Ne znam točno, koliko mjeseci na AD Paluxon, xanax opet(znao sam da moram duže biti na th.ako hoću poboljšanje)...to me sve spustilo, smanjilo napetost, ali vrtoglavica, mučnina, pospanost, debljanje, smanjen libido, isprepadani snovi...mislim nije vrijedno...u glavi mi nastao kaos...ko da sam njihov pokusni miš!!! Odustajem drugi put.

... prestajem ići kod nje...da bi na kraju kod jednog trećeg, (po preporuci), otišao i rekao mi da imam bipolarni poremećaj i htio mi dati neke stabilizatore rasdpoloženja(zaboravio sam im ime, ali se njima i epilepsija liječi), mislim depakine chrono, isto dosta šturo, bez neke energije pristupio,bezvolnno, ko da nije humanoid... prema meni, ko da sam lutak, a ne živi čovjek kome treba pomočćććć, i normabel mi pripisao . ...u ljekarni podigao samo normabel( na kojem sam i dan danas), ovo drugo za konja ubit , nisam se usudio.

Od tada, a to je već oko 2 godine, ne igra mi se više te odvratne igre s njima, ne želim više biti tek jedan statistički podatak u njihovoj kartoteci...jedan model po kojem se ispituje djelovanje pojedinog lijeka, eksperimentira, kao treba pogodit terapiju??? ...a ja ušlagiran, nisam za nikud i ništa...usporen, uspavan, težak...klonuo duhom, tijelom, umom...ma zbrčka u glavi.

izgubio sam povjerenje u takav sustav, premda ne treba generalizirati,ima i dobrih vjerojatno, ali ja više NE IDEM K NJIMA NA LIJEČENJE, jer ne vidim svrhu...Ok da sam baš nešt teže bolestan, da baš moram uzimati lijekove....ali sada nekako sam klimam, borim se, svaki dan, evo u zadnje vrijeme i na forumu češće, i gledam da si pomognem na sve moguće načine,čitam korisne knjige, malo vježbe disanja...i isto sam počeo malo vježbati...i to me sad drži već 5 dana i isto mi to nekako skrene misli i pomogne, osjećam se korisno izbacim negativnu energiju koja se nakupi na poslu i općenito od iscrpljujućih međuljudskih idiotarija i kombinacija... i napredujem više nego kad sam išao kod
ŠKOLOVANIH I OBRAZOVANIH STRUČNJAKA!
Eto, sad sam se raspisao, iako je nabacano...ali eto, ukratko...podjelio sam svoje iskustvo! pozz
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:58   #1190
...inače...ali zbilja mi se gadi što sam živ i što sam u ovoj primitivnoj okolini kojoj nikada nisam ni pripadao i koja intenzivira moje simptome ludila, napetosti, očaja, kratke euforije pa opet mraka, straha, boli, patnje i duboke jeze zbog degena koji kreiraju sve ovo sranje oko nas... prvo te obrazuju, kao da budeš fin dečko, dobar i pošten a onda te šutnu u svijet i snalazi se kako znaš i umiješ...

e sad...oni koji teže prihvaćaju pravila te igre, popucaju, obole i život im se pretvori u jednoličnu igru borbe...i to ne samo za život , nego za svaki udisaj zraka...kojeg moje iscrpljeno tijelo sve teže udiše i osjeća! Sranje.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 15:00   #1191
nasao sam jos jednu "ego death" terapiju...

salvia divinorum (bozanska kadulja?)... djeluje na kappa-opioid receptore... u vecim dozama takodjer uzrokuje malo drugaciju varijantu "ego death" nerijetko neugodnu i disforicnu. dosta ljudi ne smatra taj trip uopce ugodnim no isto tako dosta ljudi dozivljava trajne antidepresivne efekto nakon "tretmana". intoxikacija traje cca 30 minuta... efekti antidepresije koji su prijavljeni zvuce fantasticno - tocno ono sto nedostaje - ljudi su nasli opet svoje identitete, svoj smisao u zivotu i vecina ih prijavljuje takodjer davno zaboravljene osjecaje ljubavi i zelje za dijeljenjem ljubavi s bliznjima.. efekti koliko sam citao traju takodjer cca 2 tjedna - mjesec dana - za neke trajno... ima nekoliko logova bipoloraca koji se tretiraju s tim za pronaci na googleu..

iako to zvuci strasno postoji i normalnija varijanta.. antidepresivno djelovanje je jednako primjeceno i uzimanjem manjih doza koje ne uzrokuju halucinacije

zanimljivo da koliko vidim zasad najuspjesnije(i u postotku a i vremenski) varijante na nekoliko psihickih poremecaja s upravo "ego death" sredstva tipa ketamin/lsd/pcp i evo sad salvia... 3 razlicita mehanizma uzrokuju 3 razlicite varijante ego deatha. jedna je antagoniziranje NDMA receptora - ketamin. druga je agoniziranje na 5HT-2A receptor za serotonin - LSD/DMT/mescalin/psilocibin. treca je zasad samo salvia - agoniziranje kappa-opioid receptora.
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:42   #1192
jos za ketamin

http://www.childadolescentpsychophar...-disorder.aspx

koristi se kao jedini lijek za odrzavanje bipolara.

"Intranasal ketamine produced a rapid therapeutic response, usually within 1 hour of the administration (within 24 hours in all cases). Therapeutic benefits typically lasted 72–96 hours, and were followed by a dramatic return of symptoms. Ketamine administration was associated with a substantial reduction in measures of mania, and fear of harm and aggression.

Researchers observed significant improvement in mood, anxiety and behavioral symptoms, attention/executive functions, insomnia, parasomnias, and sleep inertia. “The most striking finding was that, once an appropriate therapeutic dose and administration schedule was achieved, there was immediate and near complete resolution of most, if not all symptoms,” write the authors.

Intranasal ketamine treatment was well tolerated, with minimal and predictable side effects, and no patient withdrew from treatment because of side effects. Perhaps, because of the rapid elimination half-life of ketamine, side effects were rarely observed beyond the first 60 minutes post administration.
"
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:23   #1193
Treći dan Lamictala na jačoj dozi. Dobro sam, i nemam nikakve napadaje, iznenađujuće se dobro osjećam, iako znam točno o čemu se radi, onom dijelu mene,mog ega koji je "nadmoćan" i nad menom...Kada želi stići do "vrha"..tada radim sve, neosjećam bol, niti jedan osjećaj...jebe...a bipolarna ličnost.
Moja psihijatrica je zapanjena mojom psihom, rekla je da u svojih 35 godina iskustva nikad nije tako nešto vidila takvu unutranju borbu, snagu, iskreno meni se često nečini tako, ali kad pogledam svoj život drugim očima shvatim.
Oduševljena sam Lamictalom, nisam se nadala da će mi pomoć. Sve pohvale lijeku, idealan je za moju dijagnozu koju naravno nitko nezna niti jedan psihič ti nemože utvrditi točno šta imaš jer možeš imat više simptoma raznih poremećaja. Sam moraš skužit o čemu se raditi i kako si pomoć.
Lamictal preporučujem svakom tko ima velike promjene rapoloženja, učikovit je, nemam nuspojava.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 20:45   #1194
Kad sam došla do dna i ustala dokla rub, hladan i prazan, skužila sam u čemu je tajna. Tajna psihičkog zdravlja je osjetit vlastitu MOĆ koja se zasniva na nikome osim unutranjim "ja". Do toga je jako teško doći, mislim da neki ljudi niti nemogu....
Slučajno je počelo, nisam jela, spavala, samo sam gledala danima u jednu točku, došla je abnormalna količna tuge da nisam čula niti vidila ništa, svi su dolazili prolazili pored mene, ničeg se nesjećam osim te ogromne boli, mislim da je to osjećaj kada čovjek umre. Osjetit toliku bol i ravnodušnost da je teško ubit se jer već imaš osjećaj da si mrtav, jedva dišeš, nemožeš se niti micat, kamoli ubit. Nema misli, nema ničeg, samo bol i tuga. Da to sam iskusila, užasno iskustvo koje ću pamtit cijeli život. Sjećam se da mi je mama pričala kako se bojala kako sam samo danima sjedila i blejala u plafon...neznam šta sam radila samo se sjećam tog gorkog osjećaja. Trebala sam završit u klinici, ili tako rečeno "ludnici"...
A vidi me sad, nakon dva mjeseca uskoro ću biti jača nego ikad, i to ne zbog tableta nego zbog sebe. Ne kažu bez veze da "ono što te ne ubije ojača te." Neznam kako se to desilo, u jednom momentu sve se okrenulo u meni iako je oko mene sve isto i dalje bolesna okolina, zeznut život i hiljadu nepravde i stvari koje mrzim...ali ja sam drukčija, iako i dalje nemam nikog uz sebe, sve je baš isto, osim mene...mislim da je to onaj dio mene koji mi je psihička rekla da imam. Opet teško je u to vjerovat...kad nikad nezunaš kad će opet biti loše, iako imam dobar predosjećaj, mislim da se liječim i postajem bolja.
Lijekovi pomažu, ali NELIJEČE. Nema te kemije koje ti može pomoć ako ti i pomogne opet ćeš past u isto stanje samo zbog drugog razloga i onda ćeš opet trebat kemiju, jer si slab, bit je u tome da se naučiš nosit sa životom. Iako neodbijam kemiju, smatram da je nekim ljudima nužna.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:34   #1195
tvoji opisi stanja me se nekako doticu... kao da ih razumijem...

ja se osjecam kao da u meni imaju dvije osobe, reptil i covjek. prva osoba(reptil, ili id po freudu?) koja je samo orijentirana na ono sta zeli i ne zeli i nista drugo ju ne zanima niti dotice... i druga osoba(covjek) koja se uglavnom bavi konstantnim obuzdavanjem prve i patnjom kad ne uspije obuzdati...
imam osjecaj da ta prva osoba je lisila drugu osobu svake mogucnosti uzivanju u ljudskosti ne bi li si olaksala "prolaz". ako druga osoba ne vidi nikakvu mogucnost u uzivanju u ljudskosti lakse ce pustiti reptila da uziva u svojim gustima jer nista drugo nema na vidiku.. s vremenom ce gusti reptila napraviti dovoljno sranja da covjek u meni kaze dosta, ne mogu vise gledati kako mi unistavas zivot... u tom trenutku se reptil naljuti i postane depresivan... i opet si u stanju u kojem ne mozes uzivati u ljudskosti jer je reptil ljut i ne da ti... a ne das si uzivati u reptilizmu jer ti to u finalu uzrokuje patnju...

imam osjecaj da covjek u meni previse pati, a posljedicno reptil u meni se onda previse zeli utjesiti na primitivne nacine. i da je to zacarani krug

i to je to, nema nista drugo... samo to...
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:38   #1196
evo jos malo ketamin

http://bipolar-living.blogspot.com/2...epression.html


btw. drago mi je da ti lamictal pomaze, bas sam isao malo gledat sad sta radi


sad kad razmislim i sjetim se kako lithium radi - jasno je zasto ketamin radi.... lithium zapravo isto duguje svoj efekt, izmedju ostalog, brljanju po funckioniranju NDMA receptora. isto kao i ketamin. samo lithium ima nekakvu vise prigusujucu vrstu djelovanja a ketamin ih jednostavno samo gasi/onesposobljava.

NDMA receptori su posebni iz jednog razloga, moze ih aktivirati njihov ligand(neurotransmiter glutamate) a moze ih aktivirati i napon/razlika u voltazi... NDMA receptori kad su aktivni otvara se ionski kanal kojim se propusti signal. ketamin onesposobljava otvaranje NDMA receptora(spoji se na njega ali ga ne otvori i ne dopusta otvaranje).

lithium i lamogritine(lamictal) koji ti pijes djeluju na drugi nacin - oni djeluju na ionske kanale kojima prolaze signali sto opet umanjuje NDMA signalizaciju jer utjece na te NDMA kanale(koji nastanu kad se NDMA receptor otvori) kad se otvore - prigusuju ih. moguce da lithium utjece i na samu razliku voltazi. zapravo koliko vidim lamictal takodjer sprjecava otpusanje glutamate... dakle oba brljaju po istom mehanizmu kao i ketamin, samo na drugi nacin..

ipak, lithium i lamogritine vjerojatno nisu specificni, djeluju na sve kanale i one koji nisu dio NDMA receptora, sto moguce uzrokuje i cinjenicu da se ljudi ne osjecaju bas nesto super na lithiumu, koliko sam citao - osjecaju se bas tako - emocionalno-kognitivno priguseno.. takodjer objasnjava zasto ketamin ima izrazenije/akutnije djelovanje

uh, bas mi je to zanimljivo, no kako sad nagovorit nekoga da me tretira ketaminom... sve sto zelim je recimo jednom tjedno udahnuti subanestetsku dozu ketamina, pricekati sat vremena i onda dalje svojim poslom... s obzirom da sam ketamin konzumirao i nikakvih problema nisam imao, nema nikakvog rizika za ovakav tretman - na meni... ali ajd sad ti dobij nekog doktora da proba tako nesto...

iako eto, u 3-4 studije koje su navedene, ketamin ima daleko najbolje rezultate za tesku depresiju i bipolarnu depresiju ikad vidjene(i sto se tice postotka ljudi koji su respondirali i sto se tice razlike u simptomima prije-poslije), jedini je cije antidepresivno djelovanje traje dugo nakon intoksikacije tj. dugo nakon sto je ketamin napustio tijelo, jedini je koji donosi skoro trenutacno olaksanje simptoma. cak mislim da ketamin jednako uspjesno djeluje i za vrijeme manije i depresije...

hmm kad se sjetim, bilo je par dana kada sam se osjecao opusteno, bas tako, opusteno... i tada sam pio memantin... zapravo od svih pilula koje sam pio jedini neumisljeni dobar osjecaj sam imao kad sam pocinjao piti memantin(jednom sam prestao pa opet poceo)... memantin je polovicni NDMA antagonist(sto znaci da djeluje kao ketamin ali samo u uvjetima kada je vlastita razina glutamata velika - znaci sprjecava preveliku aktivnost bez utjecaja na normalnu aktivnost)... memantin je i agonist dopamina na D2 receptoru i ja sam bio zabrijao da se zbog toga dobro osjecam i krenuo u tom smjeru... ipak evo probao wellbutrin, probao concertu(ritalin) i nema ni traga nikakvom pozitivnom osjecaju... ma mislim... ne osjecam se dobro(u smislu pozitivno) ni od kokaina, pa onda je logicno da mi ni ti slabiji stimulansi ne pomazu... ocito nije stvar u tome...

ih... evo sad idem gledati - i memantin se testira i pokazao je uspjeh uspjesno i za bipolarnu depresiju i maniju koja inace ne respondira na normalne tretmane(i to cak i u akutnoj fazi iako je memantin i dopamin agonist sto inace uzrokuje maniju).....
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19620854

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...46865395,d.Yms


uh, mislim da zbilja ima nesto u tome.... sad fakat moram probat ketamin


njusica, jel bi ti pokazala doktoru malo sta ja pisem o ketaminu da da svoje misljenje? ove studije da mu das da procita?
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 10:56   #1197
Moraš naći nekog freka, nekog "genija" koji nemari za čovjeka, nego za svoj rad :-)
Raciji ti si pun potencija, neznam zašto ih nekoristiš, mislim da neki studij medicine pa kasnije neurologije,neurokirurgije ili nešto sično, možda bi to bio lijek za tebe...to je ono što sam ja oduvijek htjela, ali naravno nisam mogla zbog svojeg poremaćaja, toliko me sputavo u životu, sve što sam počela nisam nikad završavala..uzalud mi što sviram toliko instrumenta, radim replike picassa, čitam hiljadu knjiga, kad pored tri fakulteta niti jedan nisam završila...dođe jedan moment kad mi nešto postane nebitno....znam da je problem u mom bipolarcu...
Ako te zanima moje mišljenje u vezi tvog ida i ega...mislim da tvoj id nikako nije depresivan jer on to nemože biti, onaj dio tebe koji postane depresivan je superego koji pokušava uspostaviti ravnotežu ida i ega, možda griješim, nisam toliko upućena u to, ali tako mi se čini. Id je urođen i nemoj se borit protiv njega, pretpostavljam da ti je tvoj život onemogućio da razviješ "ispravan" ego koji fukcionira, baš kao kod mene, zato je tanka granica između ida i ega.
Mene nije nitko odgajao, sama sam svoji produkt, osim majke...koja mi je dala veliku dozu empatije prema drugima.
Mogla bi pokazat svojoj psihički ovo što si pisao i pitat je za mišljenje, ali mislim da neće htjeti. Ona ti je isključiva osoba, kao da reagira na tipku on/off. Mislim da je to njen obrambeni mehanizam u struci kojoj radi, odabire o čemu će pričati a o čemu ne. Razvrstava na neki način koji naravno nešteti pacijentu...
Istina je da je jako dobar doktor, radi na sudskim vještačenjima i svašta...ženska je predobra u svom poslu.
A da prvo probaš Lamictal, možeš u jačoj dozi, prije nego ideš dalje? Nije da imaš šta izgubit...jer mislim da onaj "znatiželjni" dio u tebi želi probati, iako nije toliko nužno da uzimaš ketamin...mislim da i sam to znaš...Iako nemam ništa protiv da probaš ketamin, čak naprotiv podržavam te.
Zašto se točno dvoumiš? Ako mi to kažeš možda ti mogu pomoć? Vjerojatno jer vjeruješ da je to jedino što ti može pomoć...shvaćam i to
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 13:49   #1198
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Moraš naći nekog freka, nekog "genija" koji nemari za čovjeka, nego za svoj rad :-)
Raciji ti si pun potencija, neznam zašto ih nekoristiš, mislim da neki studij medicine pa kasnije neurologije,neurokirurgije ili nešto sično, možda bi to bio lijek za tebe...to je ono što sam ja oduvijek htjela, ali naravno nisam mogla zbog svojeg poremaćaja, toliko me sputavo u životu, sve što sam počela nisam nikad završavala..uzalud mi što sviram toliko instrumenta, radim replike picassa, čitam hiljadu knjiga, kad pored tri fakulteta niti jedan nisam završila...dođe jedan moment kad mi nešto postane nebitno....znam da je problem u mom bipolarcu...
Ako te zanima moje mišljenje u vezi tvog ida i ega...mislim da tvoj id nikako nije depresivan jer on to nemože biti, onaj dio tebe koji postane depresivan je superego koji pokušava uspostaviti ravnotežu ida i ega, možda griješim, nisam toliko upućena u to, ali tako mi se čini. Id je urođen i nemoj se borit protiv njega, pretpostavljam da ti je tvoj život onemogućio da razviješ "ispravan" ego koji fukcionira, baš kao kod mene, zato je tanka granica između ida i ega.
Mene nije nitko odgajao, sama sam svoji produkt, osim majke...koja mi je dala veliku dozu empatije prema drugima.
Mogla bi pokazat svojoj psihički ovo što si pisao i pitat je za mišljenje, ali mislim da neće htjeti. Ona ti je isključiva osoba, kao da reagira na tipku on/off. Mislim da je to njen obrambeni mehanizam u struci kojoj radi, odabire o čemu će pričati a o čemu ne. Razvrstava na neki način koji naravno nešteti pacijentu...
Istina je da je jako dobar doktor, radi na sudskim vještačenjima i svašta...ženska je predobra u svom poslu.
A da prvo probaš Lamictal, možeš u jačoj dozi, prije nego ideš dalje? Nije da imaš šta izgubit...jer mislim da onaj "znatiželjni" dio u tebi želi probati, iako nije toliko nužno da uzimaš ketamin...mislim da i sam to znaš...Iako nemam ništa protiv da probaš ketamin, čak naprotiv podržavam te.
Zašto se točno dvoumiš? Ako mi to kažeš možda ti mogu pomoć? Vjerojatno jer vjeruješ da je to jedino što ti može pomoć...shvaćam i to
ne stignem puno odgovoriti... uglavnom, da, mnogo toga bi ja mogao, slusam to cijeli zivot, ali nema motivacije, stoga se i bavim ovim... pokusavam naci volju za zivot... iako shvacam da je ovo sto radim zapravo samo udovoljavanje mom reptilu koji vidi "nagradu" nadohvat ruke... zapravo vise halucinira da je nagrada(izlijecenje) nadohvat ruke... ali to je samo to... ovisnicnko ponasanje... prave motivacije nema...

uglavnom, sad sam skuzio da je sirup za kasalj na bazi DXMa takodjer disocijativan i djeluje na NDMA receptore, trebao bi biti slobodno dostupan u ljekarnama... tako da cu probat..
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 16:32   #1199
Nemaš motivacije, razumijem te...motivacija su ti kemija, probaj prebacit na nešto drugo, malo po malo, uspijet ćeš
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 22:33   #1200
Prespavala dobar dio dana i budim se s kvrgom na vratu, nalik nekoj većoj cisti na limfnom čvoru, toliko ovećano da se vidi sa aviona, nemoraš niti napipat da osjetiš...super stvarno, ironije li...sutra moram doktoru vadit krv i sve živo...Neznam jel nešto opasno, ali neizgleda obečavajuće...a i boli me briga, samo mi se neda...
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.