Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 16:09   #201
Quote:
MR-26-7 kaže: Pogledaj post
pa uzmi si onda d80 koji radi slike iste kvalitete ko d200 i za razliku u cijeni kupi kvalitetni objektiv, recimo 70-300mm VR koji kazu da je bolji od 18-200
d80 ima manje šuma na visokim iso vrijednostima? čini mi se da sam to negdje pročitala
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 16:29   #202
Quote:
ViviannKillbrain kaže: Pogledaj post
d80 ima manje šuma na visokim iso vrijednostima? čini mi se da sam to negdje pročitala
ma mislim da sam i ja tako nesto cuo, ali se ne bi pouzdavao u to buduci da su im senzori isti, a tu vecina suma nastaje
koliko sam skuzio puno tih problema sa sumom na visokim vrijednostima se kod nikona moze rijesiti pravilnom ekspozicijom, ali ekspozicija mora biti fakat u dlaku precizna sto se naravno postize samo iskustvom
ja bi ti fakat preporucio d80, ima isti senzor ko d200 i dok se ti ful dobro istreniras radit s njim i fotkat, koristit historgrame i post processing u photoshopu na trzistu ce vec niti nesto bolje od d200 u to budi sigurna, a ti ces do tada vec imat bar jedan do dva dobra objektiva vise koje si kupila za razliku u cijeni i iskustvo da iskoristis takav fotic 100 postotno
MR-26-7 is offline  
Old 29.03.2007., 16:32   #203
ok, to dobro zvuči, al gledam malo taj lens, kritike nisu baš sjajne...
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 16:35   #204
općenito, nekak imam dojam da nikkor lensi nisu toliko dobri ili brojni kao canon...
koje biste mi još preporučili? s obzirom da bi me D80 i 70-200 ili 18-200 koštao oko 10-11000...
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 16:36   #205
pardon, 70-300
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 16:59   #206
pa gle canon ima brdo objektiva od kojih im L objektivi stvarno vrijede, pogledaj si te L objektive brdo ih pocinje negdje od 28 - 50 ili 28-80, to su ostatci od manualnih fotica koji se mogu koristiti na full frame 5d, ali su na foticima manjeg senzora od upitne korisnosti zbog crop factora, tako da stvarno korisnih objektiva ima puno manje
nema sumnje da ces moci nabavit sjajne canon objektive za veliku paru, al nikon ima dobre obektive nize klase, mislim da je to nekakva univerzalno prihvacena istina
70-300 mm sam ti preporucio jer svi kazu da je bolji od 18-200 i potpuno iskoristiv do 200mm, dok je 18-200 los iznad 100mm, a ima i VR 2 tehnologiju, dok od 18-70 mozes koristit nikonovu kit lecu koja je jako dobra i ostra za jako malu lovu
stvar se svodi na to koliko imas love, ako je imas puno odi s canonom, kupi si 5d, ali mislim da s manje love mozes vise dobit s nikonom, osim ako fakat ne mislis slikat jako jako puno sa iso 800 i iso 1600, onda bi ipak trebala uzet canon 30d
MR-26-7 is offline  
Old 29.03.2007., 17:06   #207
ok, this was helpful. kao što rekoh, volim interijer, čekirat ću i taj 30d...hvala puno!
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 17:37   #208
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Znao sam da ceš izvrnuti priču, kao ja sam rekao da ostali aparati imaju blijede ili nekontrastne slike.
Ipak bi te zamolio barem neke reference koje potkrepljuju tvoju smjelu tvrdnju da "upravo to svi zamjeraju canonu".

Ja sam pričao o svom subjektivnom dojmu, meni Canon u klasi o kojoj pričamo daje najtoplije/najživlje(nazovi to kak hočeš) slike i upravo radi toga sam ga kupio. Lova mi nije igrala presudnu ulogu. Olympus sam odbacio bez obzira na cijenu jer su mi slike djelovale jako precizno al nekak hladnjikavo. Pentax me oduševio sa svime osim sa slikama, nekak...mlako.

p.s. Bavim se polu-profesionalno sa slikanjem(ulje, akvarel), pa o bojama nekaj malo znam.
hm, ovako bi se mogli vrtiti u krug dovijeka... nisi rekao da ostali imaju blijede ili nekontrastne, ali kad kažeš da bi/jesi kupio canona zbog toga, onda je očito da su drugi po tvom mišljenju lošiji, jel tako? ne nužno lošiji, ali daju manje prihvatljive/realne/poželjne rezultate...

oprosti ako sam nešto izvrnuo, svakako mi nije namjera nekoga zaj... izvrtanjem svega što kaže, dosta mi je takvih rasprava s bivšom curom

što se tiče referenci, iskreno ne da mi se sad baš kopati po reviewima i sličnim, pogotovo što mi to i nije neko mjerilo, ali mogao bih ti dati par tel. brojeva kolega koji se bave prodajom ili samo snimanjem... još ćeš me natjerati da idem sad snimati opet fotke koje imam od prošle godine s canona, pa da usporedim
po mom iskustvu sa svim canonima do sada (izuzev 5d), boje koji oni daju sa recimo +10 ili +20 saturacijom je otprilike ono što olympus daje na defaultu (ajd, plus minus 5), a sony sa saturacijom -10 ili -15... naravno, sve je to u nijansama, ali olympusa upravo mnogi hvale ili kupuju zbog tih boja, mene nakon 5-6 godina digitalije i svega isprobanog dan-danas oduševljavaju...

svakako poštujem mišljenje, ali stvano se ne mogu sjetiti ikoga (od amatera i vikendaša do profija) tko je boje sa canona opisao kao najživlje ili najtoplije od viđenog. ono što bih ja svakako pripisao canonovom procesiranju boja je nevjerojatna realnost pri umjetnoj rasvjeti, tu mi često nedostaje 350d, makar nije imao jednostavnost oko white balancea poput e500...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 29.03.2007., 17:40   #209
Quote:
ViviannKillbrain kaže: Pogledaj post
ok, this was helpful. kao što rekoh, volim interijer, čekirat ću i taj 30d...hvala puno!
30d je samo 400d u metalnom kućištu, uz naravno još par stvarčica, ali nevjerojatno puno istih komponenti, a ni ne može se mjeriti s d200 osim po šumu...
naravno, d200 je profi aparat, i d80 bi ti bio svakako pogodniji ako tek počinješ s dSLRima, makar ni d80 nije za preporučiti početniku...

koliko ti često treba tako visoki iso? ne znam, ali... osim ako printaš na A3 ili veće formate, d200 će ti biti sasvim dobar i na visokom iso-u uz pravilno korištenje i postprocesiranje...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 29.03.2007., 18:02   #210
ok, sad zaključujem da je D80 najbolji (brzo učim), a koji onda od objektiva? ostaje mi dosta love, pa gdje je namanje kompromisa u nikkor objektivima? canonovci se jako hvale L lećama, te sam sad u dilemi
a)nikon D80+18-70 objektiv (dobar no ne i najbolji)+70-200,ili 300, kakoonobijaše...
b)canon eos 400D+neki L lens (navodno je 18-70 bolji od nikkora)
mislim, ako se već odlučujem za jednostavniji aparat, onda barem da imam trajnu leću,ne?
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 18:29   #211
Quote:
ViviannKillbrain kaže: Pogledaj post
ok, sad zaključujem da je D80 najbolji (brzo učim), a koji onda od objektiva? ostaje mi dosta love, pa gdje je namanje kompromisa u nikkor objektivima? canonovci se jako hvale L lećama, te sam sad u dilemi
a)nikon D80+18-70 objektiv (dobar no ne i najbolji)+70-200,ili 300, kakoonobijaše...
b)canon eos 400D+neki L lens (navodno je 18-70 bolji od nikkora)
mislim, ako se već odlučujem za jednostavniji aparat, onda barem da imam trajnu leću,ne?
stakla su ti životna investicija i jednom kad kupiš kvalitetna, ne mjenjaš. tijela se mjenjaju, leće ostaju... zato je i bitan prvi izbor, tj za koji ćeš se sustav odlučiti, jer ta stakla kupuješ, bilo canon, nikkor, 4/3, nešto treće...

canon L stakla su uvjerljivo najbolji izbor po mom mišljenju, nikkor je opet sve skupa robustniji i po dojmu malo kvalitetniji, no u tom razredu, razlike u izradi su minimalne...

osobno bih se odlučio za 400d i komplet pravog stakla, is i usm po mogućnosti, pružit će puno više nego kvalitetnije tijelo i osrednja stakla...

što se tiče konkretnog izbora stakala, ovisi koji raspon ti treba, pretpostavljam jedan all-around i jedan tele? macro stakla bi ti mogla biti zgodan izbor s obzirom na brzinu blende, pri portretiranju u lošijim svj. uvjetima... za tele objektiv 70-200mm L je kralj, all around ovisno o tome koliko širok kut trebaš (ako ćeš uglavnom fotkati u zatvorenom i s lošijom rasvjetom, što šire - to bolje), i nemoj se ograničiti samo na zoom stakla, prime objektivi su pravo blago...

u L klasi, teško da postoji "loš" izbor, makar ima svega, ipak mora biti "drugo mjesto", zar ne... ali tu teško da ćeš biti razočarana rezolucijom i definicijom, oštrina je na vrhuncu...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 29.03.2007., 18:43   #212
wow, hvala, ovo je bio stvarno koristan razgovor.
suma summarum, vratila sam se prvom izboru, malo se zaljubila u nikona, ali šta se tu može?
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 18:52   #213
Quote:
ViviannKillbrain kaže: Pogledaj post
wow, hvala, ovo je bio stvarno koristan razgovor.
suma summarum, vratila sam se prvom izboru, malo se zaljubila u nikona, ali šta se tu može?
da, tako je to s nikonima... čim dođem do neke love, vraćam se nikonu
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 29.03.2007., 19:22   #214
koji biste mi objektiv preporučili za fotkanje ljudi, to jest modela, tipa aktovi i sl?
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 19:23   #215
cijela figura
ViviannKillbrain is offline  
Old 29.03.2007., 19:29   #216
vivian uzmi si canon 400d u ruke i usporedi ga sa ergonomijom nikona d80, mislim da ga nakon toga neces vise htjeti, govorim iz vlastitog iskustva
MR-26-7 is offline  
Old 29.03.2007., 20:09   #217
Quote:
MR-26-7 kaže: Pogledaj post
vivian uzmi si canon 400d u ruke i usporedi ga sa ergonomijom nikona d80, mislim da ga nakon toga neces vise htjeti, govorim iz vlastitog iskustva
hehehe, koliko sam ovo puta čuo i sam doživio par puta, prvi put još prije 10 godina ta divna filmska vremena...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Old 29.03.2007., 21:37   #218
Quote:
MR-26-7 kaže: Pogledaj post
vivian uzmi si canon 400d u ruke i usporedi ga sa ergonomijom nikona d80, mislim da ga nakon toga neces vise htjeti, govorim iz vlastitog iskustva
Možda Vivian ima male rućice....
Zajko is offline  
Old 29.03.2007., 21:42   #219
istina... dodje mi da si dam odrezat vrhove prstiju... samo zbog velicine 400d...

ali ipak je on veci od olympa e400.... mislim ono... koja je fora proizvoditi "najmanji digitalni slr na trzistu"...

da sam imao para uzeo bih 5d ili 1d... samo da je sto veci...
frenky666 is offline  
Old 29.03.2007., 22:38   #220
pricate gluposti, nema do kodaka... Pazi koji konj... WOW
http://www.yourdailymedia.com/media/1152267989
UmpaUmpa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.