Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2010., 14:30   #2001
Death-of-Art
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:34   #2002
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Death-of-Art
Potpisujem.
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:39   #2003
koja propovijed isuse kriste...
rekla sam i tiki da ne zna ništa o mom životu pa bolje nek šuti..
a sad ću odgovoriti na to što mislite da se ne bih znala brinuti za dijete:
nemam brata ni sestru a za neke sam se osobe brinula kao da su mi rođena krv.
imam tu manu da su mi svi vredniji od mene. za prijateljicu sam išla u 3 sata u noći 5 kilometara na biciklu kroz pustoš jer je rekla da će si žile rezati. svašta sam učinila za druge. i nisam sebična i nemarna osoba.
da rodim dijete vjerojatno bi mi bilo najvažnija stvar na svijetu i borila bih se i napadala samo da njega zaštitim, isto kao i sve druge majke. ne bi mi bilo teško da idem s njim doktoru ako treba i pedeset puta na dan jer bih dala sve da mu bude dobro.
i ne, ne pretjerujem kada kažem da nisam sebična i nemarna.
bolesna možda jesam u glavi. tko danas nije.
nema osobe koja ne bi trebala otići psihijatru.
ali ovako me napadati, a to ste napravile, samo zato jer odbijam ići doktoru je puno previše.
za moj život me jebeno boli briga. toliko o tome. možda onda i jesam sociopat.
ne možete vi shvatiti zašto nisam otišla na hitnu. zar ne?
kao što je neka ženska već i napisala - liječnik ne može spriječiti nešto što je tijelo već odlučilo napraviti.
nisam imala bolova, grčeva, ničega... samo sam dobila mengu.
imam malu trudnoću. i vidim nisam jedina kojoj se to ovdje dogodilo i koja nije otišla na hitnu.
pa što onda koji vrag navaljujete samo na mene? onda grdite i svaku žensku koja nije odmah po krvarenju otišla na hitnu.

death of art - i ti si meni bila simpatična, i još uvijek jesi.. ali žene si jednostavno daju maha katkad malo previše.
ponavljam: nema tko šta govoriti drugima tko smije ili ne smije imati djecu.
djecu imaju i cigani i afrikanci koji su bez korice kruha i puno ljudi koje život ne mazi. ajde neka se netko usudi složiti pravilnik po kojem se određuje tko ima pravo na dijete a tko ne. kako? kada je to čak iznad osnovnih stvari kao što su potrebe hrane i vode za život pojedinaca ...
to je iznad nas. to je život. a život se ne zabranjuje nikome i nikada.

i da, ima jebeno puno žena koje nisu bile kod ginekologa a seksale su se. ja nisam jedina. ja sam jedna u moru njih.

Zadnje uređivanje coolinesay : 03.04.2010. at 14:46.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:44   #2004
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Kužiš ti to, ja koja sam jučer došla sa 2. kiretaže molim balavicu koja do jučer želi pobačaj, da se mrdne od kuće i ode ne pregled zbog sebe...
oh neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
znam koliko te bilo strah zbog nekih izostalih simptoma
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:54   #2005
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
oh neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
znam koliko te bilo strah zbog nekih izostalih simptoma
da, znala sam već 2.put da ne bude dobro... pa ti živi tako, odnosno uživaj u svakoj slijedećoj trudnoći...
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:57   #2006
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
da, znala sam već 2.put da ne bude dobro... pa ti živi tako, odnosno uživaj u svakoj slijedećoj trudnoći...
ma joj, razumijem te u potpunosti. ako se ikad desi da ostanem opet trudna, bit ce to mjeseci straha...barem ispocetka..grozno.
zelim ti da ti bude treca sreca..pa neka ti se 'zalome' i blizanci kao kod takomlade
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 15:06   #2007
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
za moj život me jebeno boli briga. toliko o tome. možda onda i jesam sociopat.
ne možete vi shvatiti zašto nisam otišla na hitnu. zar ne?
kao što je neka ženska već i napisala - liječnik ne može spriječiti nešto što je tijelo već odlučilo napraviti.
nisam imala bolova, grčeva, ničega... samo sam dobila mengu.
nisi dobila mengu, imala si spontani

ako nešto od ploda ostane u tijelu možeš dobiti sepsu
ako ne znaš što je to - googlaj
od sepse možeš umrijeti
ti sama ne možeš znati jel sve otišlo ma koliko mala bila trudnoća
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 15:53   #2008
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
nisi dobila mengu, imala si spontani

ako nešto od ploda ostane u tijelu možeš dobiti sepsu
ako ne znaš što je to - googlaj
od sepse možeš umrijeti
ti sama ne možeš znati jel sve otišlo ma koliko mala bila trudnoća
potpisujem...

coolinesay šta ti stvarno misliš da sve mi tu volimo ići kod ginekologa, da nam je ugodno?? u zadnja skoro tri tjedna me pregledalo toliko doktora da više ni neznam broj a da ne govorim o sestrama i ljudima koji uletavaju u sobu za vrijeme pregleda a ti ležiš tamo raširenih nogu??!!!

druga stvar je da velik broj započetih spontanih ako se ode na vrijeme kod doktora na kraju ipak sve bude ok

treće prestani se praviti pametna jer si sama rekla da si glupa, ovdje samo vućeš za jezik dobronamjerne cure koje ne žele da prolaziš ono što su one, ono što sam ja, kiretaža je odvratna i gadna i opasna jednako onoliko koliko i sama ta riječ.... ako želiš u budućnosti imati djecu, da bilo bi pametno da odeš kod doca jer ako je slučajno sve i otišlo onda ti mogu nastati priraslice s kojima možeš imati još većih problema....
rea0024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 17:21   #2009
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
nisi dobila mengu, imala si spontani

ako nešto od ploda ostane u tijelu možeš dobiti sepsu
ako ne znaš što je to - googlaj
od sepse možeš umrijeti
ti sama ne možeš znati jel sve otišlo ma koliko mala bila trudnoća
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 18:42   #2010
da, jesam, glupa sam. i ići ću doktoru.
jel ok sada?
nisam nikakav jebeni troll, ne znam zašto to mislite

i još jednom, hvala vam na savjetima, brizi, svemu... ovoliko ne bih dobila ni od svoje stare.
ali me prestanite napadati zaboga...
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 20:37   #2011
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
imam tu manu da su mi svi vredniji od mene.
svi, osim tvoje bebe koja je sad već možda mrtva, a možda i nije, jer ti to ni po čemu ne možeš znati osim putem pregleda kod toliko ti mrskih doktora. a očigledno ni ne želiš saznati.


Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
kao što je neka ženska već i napisala - liječnik ne može spriječiti nešto što je tijelo već odlučilo napraviti.
nisam imala bolova, grčeva, ničega... samo sam dobila mengu.
a ti znaš točno što je tvoje tijelo odlučilo napraviti??? i 100% si sigurna da je to menga, a ne pucanje hematoma, ugrađivanje ploda u endometrij ili nešto takvo? i što ako saznaš jednom da si sve to mogla spriječiti samo da si na vrijeme otišla na pregled? postoje lijekovi koji mogu pomoći kod zadržavanja trudnoće. možda ne pomognu svakome, ali nekima ipak pomognu.

još jednom ponavljam, da ti je imalo stalo do te bebe, svijet bi prevrnula da je doneseš na svijet živu i zdravu.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 20:52   #2012
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
još jednom ponavljam, da ti je imalo stalo do te bebe, svijet bi prevrnula da je doneseš na svijet živu i zdravu.
onda sam gadno zajebala...

čitam po tom net-u da su krvarenja čak i normalna. ali nigdje nema nikakav članak točno koji govori o svemu tome. žene pišu da su imale normalno krvarenja, pa čak i obilna, sve do trećeg mjeseca, neke pišu i do četvrtog - petog. eto čak su i ovdje dvije napisale da imaju krvarenje i da nisu otišle.

no, idem doktoru, vidjet ću što će mi reći. možda još uvijek nije kasno.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:14   #2013
Evo ja čitam malo temu, kao nepristrana promatračica i zaključujem da su se mnoge tu obrušile na curu preko svake mjere. Nije postupila kako bi trebala, to stoji. Ali ovakvi komentari kakvi ovdje padaju, to je da ne povjeruješ. Ne uzbuđujte se toliko.

A ti coolinesay posjeti liječnika.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:17   #2014
Coolinesay....znaš i sama da trebala bih doktoru ali ako nećeš ne bi trebala to non stop ponavljati....jednostavno se isključiš i ćaos...mi ti nemožemo pomoć ako sama to ne želiš,nažalost,tako je.
sve najbolje i sretno!
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:20   #2015
Ajde više sjašite s cure...

Kolko sam ja shvatila, ako je bila trudna, bila je trudna 5-6 tjedana.
Prema wikipediji:
U većini slučajeva pobačaj se javlja tako rano u trudnoći, dok žena niti ne zna da je trudna. U jednoj studiji testirani su hormoni ovulacije i hormoni trudnoće. Otkriveno je da je 61,9% zametaka pobačeno prije 12. tjedna trudnoće, a 91,7% tih pobačaja bilo je subkliničko, bez znanja trudne žene.

I vi stvarno vjerujete da bi ona uspjela spasiti bebu da je odjurila odmah na hitnu??
51 stranica ovog foruma je dokaz da bi to bilo jaaako, jako teško.
Žao mi je svih žena koje su izgubile bebu i trauma kroz koje prolaze da me se nebi krivo shvatilo.. Bilo bi idealno da svi dobiju djecu upravo u onom trenutku kada ih žele i kada su spremni za njih. Ali, jebiga, život piše drugačije priće.

Na kraju krajeva, s obzirom na postotak pobačaja-kako je ljudski rod opstao s obzirom na to da se nekad nisu radile kiretaže? Ovako: ljudsko tjelo se evolucijom naučilo brinuti samo za sebe. Odnosno- Coolinesay neće dobiti sepsu ako joj se spontani dogodio u ovako ranim tjednima trudnoće.

Uostalom, cura je rekla da će otići kod ginekologa drugi tjedan. Sepsa se do tada neće razviti!!

I posljednja stvar: cura ima 20 godina, ima još par godina faxa, ne radi, nema nikoga u koga se može pouzdati i vjerujem da su joj sad osjećaji bili jebeno podjeljeni. S jedne je strane prihvatila trudnoću i pokušala prihvatiti bebu, a s druge strane-sad kad (ako) se spontani dogodio osjeća olakšanje jer može dalje nastaviti sa životom.
Jednog dana za 5-10 godina kad bude spremna na majčinsvo, postavit će se na drugi način prema situaciji. I stoga nije u redu od vas da curi želite da nikad ne ima djece.

Meni je sa 18 godina kasnila menga 3 tjedna-inaće mi je uvijek bila redovita. Nisam napravila test. Možda sam i ja u to vrijeme imala spontani?? Točno se sječam kako sam 2 dana prije nego sam dobila mengu počela prihvačati činjenicu da sam trudna. Al kad sam dobila mengu, osjetila sam jebeno olakšanje-jer nisam istinski bila spremna za dijete.

Stoga, pustite curu i prestanite se ponašati prema njoj kao da se pokušala baciti niz stepenice da bi izazvala spontani!!!

I ravno u inat-kad već morate bit nabrijane na smajliće...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 12:47   #2016
Myra kaže:
da, znala sam već 2.put da ne bude dobro... pa ti živi tako, odnosno uživaj u svakoj slijedećoj trudnoći...

Mayra,ja sam imala isto dva spontana zaredom. još nemam djece i neopisivo ih želim imati. kod drugog spontanog su me dva puta čistili. sve je još relativno svježe tek je prošlo mjesec dana. malo me brine što još nisam dobila M jer su mi inače bile u dan točne, ali 'ajde pokušavam da se ne brinem jer doktori govore da zna kasniti nakon pobačaja. poslije prvog mi je došla uredno.
Ono što sam zapravo htjela da ti kažem da sam ja prošli tjedan vadila krv i sad čekam nalaz za trombofiliju. eto,netko se konačno sjetio da bi možda ona mogla biti uzrok već drugom pobačaju. hvala Bogu pa ima liječnika koji neće reći "tjeraj samo dalje,jednom će biti uspješno". koliko sam čula analiza krvi na trombofiliju je dosta skupa pa vjerojatno izbjegavaju davati uputnice. ginić koji me je čistio mi je čak rekao da ona pravi problem tek u drugom ili trećem tromesječju, no ovom doktoru koji me je uputio na vađanje krvi vjerujem više jer je on stručnjak za neplodnost pa ipak mislim da više zna.
svim forumašicama želim sretan Uskrs i da do idućeg imamo svi svoje male bebače

Zadnje uređivanje mandy : 05.04.2010. at 13:47. Reason: greška
kalina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 12:51   #2017
joj,sad vidjeh što sam napravila!!!MYRA OPROSTI molim te,ovi smajlići su na pogrešnim mjestima!nova sam na forumu pa još ne znam kako se što koristi.trebali su biti na kraju posta gdje sam napisala da vam svima želim sretan Uskrs i bebači da stignu,a oni mi se pojavili na početku posta. ne bih željela da netko pomisli da sam kreten koji se smije drugima i nevolji! nego eto još ne znam neke stvari pa smajli mi isapdne na pogrešno mjesto!
kalina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 12:56   #2018
uh,jednog izbrisah,ali ovog drugog ne znam kako maknuti, no nadam se da mi nećeš zamjeriti.
uglavnom htjedoh ti Mayra reći da ako nisi radila analizu krvi na trombofiliju ne bi bilo zgorega jer , eto, meni je ovaj moj odmah rekao da to trebam napraviti prije no sto krenem na sljedeću trudnoću da bi nju isključili kao uzročnika misseda.
kalina35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:09   #2019
Quote:
kalina35 kaže: Pogledaj post

Mayra,ja sam imala isto dva spontana zaredom. još nemam djece i neopisivo ih želim imati. kod drugog spontanog su me dva puta čistili. sve je još relativno svježe tek je prošlo mjesec dana. malo me brine što još nisam dobila M jer su mi inače bile u dan točne, ali 'ajde pokušavam da se ne brinem jer doktori govore da zna kasniti nakon pobačaja. poslije prvog mi je došla uredno.
Kalina, žao mi je zbog 2 spontana. Nadam se da će treći put biti sve u redu i da ćeš grliti svoju bebicu.

Samo sam ti htjela reći da je meni nakon spontanog trebalo oko 5 i pol tjedana da M dođe, a isto mi je redovita. Drugoj M je isto trebalo dosta dugo, 48 dana. Samo pusti tijelu da se oporavi pa će se i ciklus vratiti u normalu. Šaljem ti puno vibri za što brži oporavak ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~
I tebi sretan Uskrs!
__________________
Ljubav
lajki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:34   #2020
Hvala Lajki!!! tako su mi uglavnom i liječnici rekli i da između ostaloga savjetuju pacijentice na pauzu poslije kiretaže da bi se naravno organizam oporavio,ali i da se mjesečnice ponovo reguliraju da bi znali kad su plodni dani.
nadam se da će uskoro stići. eto,koliko je ne želimo vidjeti kad iščekujemo trudnoću, toliko je opet želimo ugledati nakon kiretaže da bi znali da je sve ok.
valjda je svaki pobačaj priča za sebe kao i porođaj. nakon prvog sam dobila u roku,a sad kasni.
kalina35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.