Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2004., 18:38   #1
ja ništa ne kužim....

Otkad sam počela ić kod ginekologa idem kod privatnika i nisam imala nikakvih problema niti sam znala ko je moj "izabrani" ginekolog...otkad sam trudna bila sam na 2 pregleda kod iste te moje doktorice privatno,ali ona mi je rekla da moram imat i toga u ambulanti da mi piše uputnice i tako to kad mi trebaju...ja pogledam u hzzo i otkrijem da je taj moj "izabrani" ginekolog još uvijek u dalmaciji.U međuvremenu sam(bez uputnice i preko veze,primio me jer sam krvarila i slično...) išla na pregled kod jednog doktora u Petrovu i on je reka da odtada dolazim kod njega al s uputnicom...odem ja tako kod ginekologice u ambulantu uzet zahtjev da se prebacim u nje kao da mogu ić na preglede u bolnicu i od nje uzimat samo uputnice...al sestra me brzinom munje ispuši van...skoro me poslala u pm(!) i kaže mi da ja kod njih moram ić na preglede i "vodit trudnoću" a nema šanse da to radim u bolnici!!!!dr iz bolnice kaže da idem tamo, i privatnica kaže da mogu imat tog "socijalnog" samo za uputnice a sve radit negdi drugo....al ova me izbaci!!!Šta da sad radim...heeeeeeeelp
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:14   #2
Pa nađi socijalnog ginekologa koji će pristati na ovakav aranžman.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:24   #3
da ali problem je u tome šta ja nisan znala jeli to nešto šta se jednostavno "ne radi" ili samo ova ne želi!?
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:29   #4
Hm, zapravo sam sada zbunjena. Da li ti trudnoću misliš voditi u Petrovoj ili kod te privatnice? Jer, ako misliš kod privatnice a da ti socijalni samo daje uputice onda se to, naravno, 'ne radi' tj. neće baš svaki doktor na to pristati (ali većina hoće, zašto ne bi, njima niti iz džepa niti u džep). Ako misliš u Petrovoj, i za to imaš razloga - a ako si krvarila svakako imaš, onda bi ti socijalni ginekolog na temelju povijesti bolesti zapravo morao davati uputnice za preglede u bolnici jer je tvoja trudnoća komplicirana.

U krajnjem slučaju, i preglede u Petrovoj možeš plaćati, ali zašto bi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:29   #5
gle, ona to ne zeli. mozes naci nekog tko ce na to pristati, a vecina hoce.
kod kog ides u petrovu? preporucam djelmisa ili marinu ivanisevic.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:31   #6
A kod koga ideš privatno? Možeš mi poslati privatnu poruku.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2004., 22:58   #7
To ti je samo igra i dodavanje s uputnicama, ustvari prelijevanje iz šupljeg u prazno.
Privatnik ne ispisuje recepte ni uputnice i zato moraš imat socijalnog koji će ti to napraviti. E sad, za tako nešto ti treba prije svega dobar čovjek a tek onda doktor. Cure iznad ti znaju i rješila si problem.

Evo jedan primjer (obožavam pisati ovakve gluparije ):
Trebala sam s djetetom u Zg na spec.pregled. Odem kod njenog pedijatra a tamo ne sjedi on nego zamjena ~ ne želi mi dati uputnicu. Isplačem more. Dođem opet sutradan kad je bio pravi lik, kad ono, ni on ne želi dati. uuups. Isplačem rijeku. Razlog im je bio taj da ne moram ići u Zg jer i mi imamo istog specijalistu.
Nazovem svoju doktoricu, pazi to je liječnik opće prakse i ona mrtva hladna kaže da će mi ona to ispisat za dijete.

Na koncu je ipak pedijatar dao uputnicu jer mu je zakoniti jebosvepospisku.
Sve se može.
Ajd...bori se.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 10:41   #8
pa...mislim u Petrovu jer eto ne mislim plaćat..iako mi je ova privatna dr. ok jebiga u trudnoći ima previše pregleda...dr. se zove Tadić Višnja i u Mašićevoj je,kraj kvatrića
....dr u bolnici je Zlopaša...pa ako ima ko iskustva s njim...iako mislim da je novi...
a to šta kažeš za maloga kojem pedijatri ne daju uputnicu...mi smo uvik imali i našu "obiteljsku",ona bi dala sve,na bilo čije ime,samo daj...bila je nemoguće stručna i simpatična i znala je svakog od koliko već pacijenata jedan dr ima po imenu i sve to...baš ono šta ti treba od dr opće prakse jer kad je neki veći problem ionako ti on samo uputnicama može pomoć...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 21:34   #9
Zlopaša nije novi u Petrovoj i skroz je OK.
Par puta sam bila kod njega kad nije bilo mog doca i na CTGu.
Lijepo mi je sve objasnio i nije me isprepadao mada je bilo nekih malih problema...
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2004., 21:36   #10
injanja, poslala sam ti privatnu poruku
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 11:19   #11
Quote:
Tija kaže:

Evo jedan primjer (obožavam pisati ovakve gluparije ):
Trebala sam s djetetom u Zg na spec.pregled. Odem kod njenog pedijatra a tamo ne sjedi on nego zamjena ~ ne želi mi dati uputnicu. Isplačem more. Dođem opet sutradan kad je bio pravi lik, kad ono, ni on ne želi dati. uuups. Isplačem rijeku. Razlog im je bio taj da ne moram ići u Zg jer i mi imamo istog specijalistu.
Nazovem svoju doktoricu, pazi to je liječnik opće prakse i ona mrtva hladna kaže da će mi ona to ispisat za dijete.

Na koncu je ipak pedijatar dao uputnicu jer mu je zakoniti jebosvepospisku.
Sve se može.
Ajd...bori se.
ja sam moje dijete vodio isto tako u ZG na pregled, iako isti prekled i odjel postoje u KB Osijek, ali sam dobio savjet da su u ZG bolji i sa vise iskustva sa tom bolesti kod malih beba. To su mi cak usmeno rekli lijecnici u KBO. Pedijatrica mi je rekla nema problema, ja mogu dobiti uputnicu za bilo koju bolnicu na podrucju Rh, jer ja imam pravo birati gdje se zelim lijeciti. Jedino, ne mogu dobiti naknadu putnih troskova jer postoji isti u odjel u nasoj lokalnoj bolnici. Makar, i to se moze srediti ako ti neki lijecnik iz nase bolnice da preporuku u povijesti bolesti da bi se trebalo lijecenje nastaviti u nekom drugom bolnickom centru. To sam i dobio, uz naglasak da to nikome drugom lijecniku ne spominjem i pokazujem osim pedijatru djeteta.
Upravo ono sto ti kazu ostali, trebas prvo pronaci lijecnika koji je i Covjek istovremeno.
__________________
epruveto sretan ti majčin dan
SANJAM U BOJAMA
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2004., 17:53   #12
Quote:
verica kaže:
injanja, poslala sam ti privatnu poruku
e,hvala....pročitala sam...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.