Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2004., 16:13   #1
Jesam li dovoljno velika da se odselim?

Ne znam sjeca li me se tko, znala sam se javljati i ranije.

Autorica sam teme »Dignuti ruku na roditelja« gdje sam ukratko opisala svoj odnos s ocem. Nikako se ne slazemo, cijeli zivot me maltretira i tuce. Buduci da sam sada starija (imam 21 godinu), pocela sam mu uzvracati.

Takve scene su uzasne, ne bi ih pozeljela nikome. Ali bar se obranim, vise mu ne ostajem duzna. No, ne ostaje ni on meni duzan. Prije nekoliko mjeseci sam imala i temu na kozmetici i zdravlju gdje sam zatrazila savjet kako prikriti masnicu na oku. Bilo je to prvi put da sam negdje na licu imala tragove okrsaja.

Ta masnica na oku me trgnula da se i rukama i nogama krenem grebati za posao. Kakav takav.

Ne znam jesam li imala vise srece ili pameti, ali posao sam ubrzo nasla. I to jako dobar sa solidnom placom, 3000 kn. Radim vec pola godine u toj firmi. Doduse, neprijavljena.

Jos uvijek studiram, izvanredno. Buduci da sam pocela raditi u drugom gradu, vise nemam vremena za faks. Odlazim zorom, vracam se navecer. Ne zbog radnog vremena nego zato sto puno vremena izgubim na putovanje. Predavanja su pocela, ali ne idem na njih. Na mom faksu predavanja nisu obavezna i ima puno ljudi koji ne odlaze na predavanja, a svejedno su dali sve u roku. Dakle, sve se moze kada se hoce.

Moj plan bio je sljedeci: otplatiti faks (svaki mjesec po 1100 i zadnja rata dolazi u 3. mj.) i u 4. mj. krenuti na vozacki. Htjela sam odguliti taj vozacki pa onda mirne duse odseliti u grad u kojem radim. Dugo ocekivana selidba bi se dogodila u 9.-10. mj sljedece godine. Bar po mom planu.

No... nesto je iskrsnulo. Opet okrsaj sa starim. Zadnji put sam ga izbola vilicom (nista strasno, dobio je par povrsinskih rana), a on je meni zaplavio oko. Ovaj put sam dobila masnice po nogama, a na njega sam krenula praznom staklenom bocom koja mi je nekako nespretno ispala iz ruke i razbila se pa sam opet ja prosla gore.

Ne mozete ni zamisliti koliko sanjam o toj selidbi. A ne mozete ni zamisliti koliko me strah da necu uspjeti sa svojom placom prezivjeti od mjeseca do mjeseca. Da bar nemam taj faks za otplatiti...

Ono o cemu upravo razmisljam je dati oglas u novine da trazim stan sa cimericom i preseliti se do 15.11.

Je li to brzopleta odluka?
Hocu li ja to moci?
I prezivjeti u podstanarima i prehraniti se i isplatiti faks?
Sa 3000 kn mjesecno?
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 16:30   #2
Kaj reći

Podsjetnik

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=31202
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 16:31   #3
Bože curo što ti proživljavaš

Znam da nije lijepo nekome reći da mu ga je žao ... ali baš mi je žao što proživljavaš takva sranja ...ali stvarno, ti stvarno imaš hrabrosti i "čistu" glavu povrh svega što ti se događa

Šta da ti pametno velim... ne znam... trebaš se odseliti, to sigurno, podhitno

Potraži cimericu i odseli se. Ako je Zg. u pitanju, sa sigurnošću mogu reči da se može nači mali stančić/garsonjera sa mjesečnim najmom+režije u iznosu od 1000 kn. Dečkom brat je toliko plaća za sebe, stanuje sa 1 cimerom.

Znači stan + režije = 1000 kn,
Faks = 1100 kn,
Ostaje ti 1000 kn za preživljavanje. Malo. Ali ako se odrekneš "svega", osim hrane. Mislim da možeš uspijeti.
Dečko i ja smo godinu i pol živjeli sa 1500 kn. Znači imali smo samo za hranu. Ništa pored toga. Nikakva cuga, kavice, izlasci, garderoba - NIŠTA!!

Ako se možeš prisilit tih godinu dana na takav život, moj savjet ti je da napraviš taj korak.
Go girl i svu sreću ti želim
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 16:49   #4
Da, selidba u Zagreb je u pitanju.

Ne znam ni otprilike koliko novaca bi mi trebalo za hranu. Ne moram jesti ne znam ni ja sto, taman jaja na 101 nacin svaki dan zvakala.

Vec se neko vrijeme raspitujem za cijene po Zagrebu, pratim oglase i sl. i dosla sam do zakljucka da bi se dalo naci nesto za 1000 kuna mjesecno, ali s cimericom. Nema veze, samo da imam nekakav svoj sobicak i da stan ne dijelim sa kakvom babom (mislim na one sobe koje se iznajmljuju).

Svejedno me strah... Hocu ja to moci?
To je ipak veliki korak.

Tjesi me cinjenica da to cak nije ni godinu dana. Faks mi otpada za 5 mjeseci. Onda cu imati svoju punu placu.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 17:34   #5
Nemoj da se bojis,strah za ljepshe sutra je mnogo lakse podnijeti od straha u kojem se nalazis sada. Nitko ne zasluzuje da zivi u svakodnevnoj tuci i svadji. Nitko....
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 18:40   #6
bjezhi..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 18:52   #7
draga bSh...


ma kako te se ne bi sjecali!

Mila, ne chekaj ni trenutka...chim prije mozhesh - bjezhi, idi!

Veliku si pobjedu izvojevala time shto si se zaposlila, a i da imash i vishe novaca, bilo bi ti teshko...uvijek je teshko....

Ali sjeti se, kad prvu noc mirno legnesh u svoj krevet, ma kakav on bio i pomislish da je tvoj prethodni zhivot ubuduce samo ruzhan san, nece ti biti krivo ni trenutka


Chesto mislim na tebe
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 19:14   #8
Malena, jebesh vozachki, jebesh ni fax u ovom trenutku....grozim se tipnuti ovo, ali mala tvoj zhivot i buducnost je u pitanju!!!! da li si svjesna kako mogu zavrshiti ovakvi sukobi????

Nadji cimericu ili shtogod i idi!

A vozachki i fax ce polako doci na red.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 20:01   #9
Bash sam to mislila napisati ranije,zaboravi na fax i vozacki ako si u stisci s lovom to se moze poslije regulirati sada je najbitnije da se odselis i nadjes svoj mir. Zelim ti svu srecu i snagu da istrajes u odluci
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 20:02   #10
za vozachki - u zagrebu bar chesto voze tramovi i busevi i tako to. chekat pol sata-sat prijevoz, ako bash rentash nesto bogu iza tregera, il chekat josh par mjeseci u takvoj atmosferi, sa stalnim fajtevima.. ja bi chekala bus. il ishla pjesice.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 20:06   #11
mila,


kad sam odlazila od svoga bivsheg muzha nisam imala ni deku da se pokrijemo dijete i ja.


nismo imali dvije iste zhlice i vilice ni dva tanjura. iz parka smo vukli odsjechene grane lovora da zalozhimo pec.


ali bili smo mirni.


to nema cijene, vjeruj! znat cesh kad to ostvarish
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 20:24   #12
Ovako, htjela sam ti reći, da je za tebe zdravije da se odseliš u grad u kojem će ti biti bolje. Mislim da faks možeš zamrznuti na godinu dana, a ako si u stisci sa lovom, možeš dosta toga honorarno raditi, ovisi što studiraš. Ili neke poslove.

Ti si dovoljna stara da se odseliš od svoga oca koji te zlostavlja. Sve se može, samo naprijed.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 22:10   #13
magic

Sad sam malo pricala s mamom o svom preseljenju. Kaze da se malo zbrojim jer se ne mogu sa svojom placom prehraniti uz placanje faksa.

Paw, kako to mislis 1500 kn/mj?
Stan + rezije + hrana za 2 ljudi = 1500 kn?

Nesto razmisljam pa si mislim kako ce me uvijek biti strah. Dobro magic veli, i da imam vise novaca, isto bi bilo tesko.

Dat cu oglas u novine. Ako nista drugo, bar da vidim moze li se naci stancic s cimericom za 1000 kn s rezijama.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 22:43   #14
komad, moze. ja sam bila podstanar dugo i ima svaceg, ali da se naci nesto malo i pristojno, u najgorem slucaju, soba. nadji cimericu, ako je stan 200 eura, tvoj dio je 100 eura a bez telefona rezije su ti zimi, kad je centralno i sve, do NAJVISE 1000 kuna (nisu toliko, ali u najgorem slucaju), znaci da bi ti najvise placala oko 1200 kuna. studentica si, imas iksicu ili je posudi od nekog, hrani se u menzi. tak sam ja na pocetku.

idi, odseli se i bori se za sebe i svoj mir i svoju srecu. na pocetku ce ti sigurno biti tesko, znam da je meni bilo, ali sve to polako dodje na svoje. nikad nisam mislila da cu biti tu gdje sam sad, ali sve se sredilo. a ako ti bilo kakva pomoc u zagrebu bude potrebna, slobodno se javi. mozemo barem popit kavu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 22:53   #15
ne cekaj vise ni trenutka..odseli se..ispocetka ce ti biti tesko,ali snaci ces se ko i svi
vozacki ti je sad nebitan ionako neces imati sto voziti To ce doci na red kasnije...za sad je bitno da pobjegnes iz tog kaosa koji imas doma!!!!
oseka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 23:16   #16
Jos nisam dala oglas.

Srah me, to stoji. Iako znam da se mogu vratiti doma ako ne budem mogla krpati kraj s krajem.
Nisam sigurna da cu moci krpati kraj s krajem dok otplacujem faks. Racunam, racunam, i nikak se sracunati.

U narednih 5 mjeseci moram nabaviti 5500 za faks. To je taman tih 1100 za faks.
Moram placati stan + rezije.
Od ove place sam mislila ostaviti lovu za rodjendan (oko 500 kn) jer moram pocastiti ljude pa mi je sad palo na pamet da pricekam jos tih mjesec dana da rockas prodje.
Trebat ce mi oko 150 kn mjesecno na povratak doma. Ipak mi je tu drustvo, a imam i nekih obaveza (radim sitne poslice na crno, to je nekih dodatnih 500-tinjak kn).
Treba mi 200 kn mjesecno za tramvaj. Radnicka, buduci da nemam studentskih prava.
Trebam povremeno naci 100-tinjak kuna za prijevoz na ispit. Faks nije u Zagrebu.
Trebam mami vratiti oko 600 kn. Buduci da nisam prijavljena, koristim njezine cekove. Nema smisla da joj ne vratim te novce.
Vec sam potrosila cijelu placu, a nisam jos ni ubrojala hranu.
I nisam ni spomenula da imam zdravstvenih problema pa moram relativno cesto ici doktoru, a to se isto placa. Nije puno, oko 200 kn mjesecno u najgorem slucaju, ali svejedno.

Kako se vama cini ta moja racunica? Hoce ici to?
Meni ne izgleda lijepo.

Eventualno da se preselim tek od 1. mjeseca 2005.

Za iksicu bih se vjerojatno snasla nekako, iako mi je to malo ponizavajuce i djeluje mi kao da prosim.
Svoju iksicu nemam jer sam izvanredni student.

Ne znam, ne svidja mi se to sve. Skup je zivot.
Mozda da ipak pricekam jos malo?

U svakom slucaju, hvala svima na podrsci i lijepim rijecima.
bSh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 23:24   #17
komad, hrpa studenata dila pokaze i iksice. jednostavno ti prodaju svoj pokaz, ti preko toga stavis sliku i vozi se! iksice ne moras ni mijenjati.
znam da ovako napisano zvuci suludo, ali bila sam u situaciji prezivljavanja u podstanarstvu s 3000 kuna place pa je nekako islo. radije probaj raditi vikendom, traze se konobari, cure za rad u videotekama, spremanje ureda... sitna lova, ali pokrpa se.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 23:25   #18
e da, i nemoj mislit da prosis. nije to nista ponizavajuce, ne radis nista lose. snalazis se, znam gomilu ljudi koji se moraju tako snalaziti.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 23:33   #19
zaboravi sad rodjendan i svedrugo.....bit ce jos rodjendana.....vazno je pobjeciu iz situacije koju imas i koja je vjerujem neizdrzljiva.
uvijek mozes naci neki dodatni posao za zaradit koju kunu.Sve sto mozes iskoristit iskoristi,nije to prosenje,to je pokusavanje prezivljavanja na sve moguce nacine.I sve je to bolje nego zivjeti kakozivis.A i sama kazes ako ne bude islo uvijek se mozes vratiti doma(mislim da to neces zeljeti)
kreni ,bjezi,uspjet ces
oseka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 23:38   #20
[QUOTE]bSh kaže:
Paw, kako to mislis 1500 kn/mj?
Stan + rezije + hrana za 2 ljudi = 1500 kn?



Ne za stan. Stan je od njegovih staraca. No sad to nije bitno, jer nismo u sličnoj situaciji, zato ti i govorim što se tiće stana + režije da možeš naći u Zg. + 1 cimerica za 1000 kn.

Kod mene je to ovako izgledalo:
nas dvoje, ja sam radila, on polagao zadnje ispite i služio poslije civilku.

Plaća: 2500 kn
Režije: 1000 kn
Ostalo za hranu: 1500 kn.

I bili smo siti, jeli i meso i svako toliko uboli bi komadić slanine u Konzumu. Ako želiš mogu ti opširno napisati kako smo organizirali tu prehranu, recimo za večeru smo uglavnom jeli palačinke sa marmeladom ili Kraš Expressom ili prženi kruh = prženice, kušini (već kako ih tko zove), doručak jaja na sve načine kao što i ti veliš, namazi, paštete, i velim kad smo stisnuli kupili bi slaninu taj mjesec. Za ručak uglavnom gulaše, za nas dvoje je dosta 40 dkg mesa za dva dana. Glupo zvuči ovako nabrajati, znam... ali vjeruj mi, može se

I kao što ti Azaleja veli: faks se može zamrznut , a vozački ti trenutno isto nije neka sila, imaš tramvaje

Pusti mamu... ona se boji iz dva razloga:
1). da zaista "ne uspiješ" preživjeti, odnosno da ćeš biti gladna, a to ti je največa boljka naših mama... nek sve ide kvragu samo da su joj djeca sita... uvijek velim: čast izuzecima.
2). teško se mama odvojiti od svog djeteta. Da vidiš moju ... eno je več dvije godine "plaće" za mnom.

Da odeš od kuće u najboljim okolnostima, mama bi uvijek imala nešt dodati, zato je i mama , boji se za svoje dijete.

Sretno miško, što god odlučila... (ipak moram reči, psssst!!!: bijež od tamo!!!!)


__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.