Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 21:18   #61
Quote:
daru kaže: Pogledaj post


Da? JA to zovem - zaljubljenost. Ljubav zovem - ono kad se u jutro probudiš i ne znaš da li bi mu prije iskopala oči ili ga klepila tavom po njupalici, ali se onda okreneš, skuhaš mu kavu i shvatiš - da mu je nećeš proliti po glavi onako vrelu, nego da ćeš oprostiti što je sinoć bio kreten... Pa se nasmiješ, odmahneš rukom, poljubiš ga za dobro jutro - i dobaciš mu još i keksić uz kavu, jer će danas biti novi dan pred vama... I on isto tako... Brak, život u zajedništvu - nije samo med i mlijeko. Ima i loših i dobrih trenutaka - a ljubav je kad možeš proći kroz jedne i druge, a - i dalje ga voljeti.
Daru ti si stvarno jedna pametna žena i imaš srca i razmišljaš svježe i vitalno.... Šta da ti kažem nego u pravu si. Ista stvar se može pogledati iz više kutova. Onaj kut koji uključuje srce je najbolji. A vidim da ti imaš srca. Malo sam izazivala sa tom idejom kriv je brak. To je isto mogući kut gledanja. Doduše marskovski, znanstveni, hladan i sa distance nekog tko prvi put vidi ustroj na našoj maloj planeti i čudi se gdje svi isto rade i svi su pri tome više manje nesretni. Ali to je jedan od uglova na koji se stvari mogu promatrati i istinit je..... Ali kad pitaš srćeko, kad gledaš direktno iz prsiju, tamo gdje ljubav boravi, e onda svi razumijemo zašto se ženimo, zašto tražimo taj drugi spol i što je u tome vrijedno i važno. hvala šta si mi bistrila misli.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:25   #62
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
To je ljubav. Iz nje izlazi strast. Iz nje raste život. To je život kojem srce treba biti otvoreno. A brak je sranje koje sve to uništi.


sad si zbilja pretjerala....izgleda da govoris iz svog jako lošeg iskustva ili mozda nekih ljudi koje znas
problem je u tome što je za divan život u dvoje potrebno dvoje divnih ljudi a to je rijetkost- nije problem u braku nego u ljudima
malo je na ovom svijetu i i nače sretnih ljudi , puno ih je nesretno i u braku i van braka i osamljenih i avanturista, svejedno
a ako je dvoje bar donekle stabilnih i kreativnih ljudi brak je zahtjevno iskustvo ali svaki uloženi trud se vraća i može pružiti veliku radost.osjećaj pripadanja i predanosti , osjećaj sigurnosti i prihvaćanja, osjećaj roditeljstva..to sve nikako nije sranje
brak ništa ne uništi, ljudi unište brak, njihova ( naša) nesposobnost da rastu i da se mijenjaju- što je valjda i smisao života, rasti, biti kreativniji
ima situacija ( većinom) kad je oboje krivo, nekad je samo jedan dovoljan da se brak uništi
.... da .... slažem se....lijepo si to rekla ..... Ali priznaj bar malo da kako zatvorene, vlažne i kisele sredine pridonose razvoju gljivica tako i brak pogoduje raznom shitu. Inače to što si rekla je divno sročeno i slažem se skroz.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:34   #63
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Daru ti si stvarno jedna pametna žena i imaš srca i razmišljaš svježe i vitalno....
Zašto se sad nakon ovog "svježeg i vitalnog" osjećam ko da sam 80togodišnjakinja, pa mi daješ kompliment kako sam "dobrodržeća"?
Ma zezam se! No - hvala.

Quote:
hvala šta si mi bistrila misli.
I tebi - što si moje izazvala ... No - valjda tome služi - forum! (malo EPP-a!) I - podsjetila me da promijenim malo sig...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:56   #64
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Zašto se sad nakon ovog "svježeg i vitalnog" osjećam ko da sam 80togodišnjakinja, pa mi daješ kompliment kako sam "dobrodržeća"?
Ma zezam se! No - hvala.
Sviježe i vitalno je značilo da nisi ukalupljena da si svoja i da preskačeš granice mišljenja vrlo savitljivo tj da si spremna pogledati i poslušati i tuđe razmišljanje ne zapeti u jednom obrascu šta obično ljudi rade iz čistog komfora i na taj način začas okoštaju. Već oko srednjih dvadesetih. Isto se nadam da ćemo se uskoro opet malo mačevati ..... bilo mi je zadovoljstvo.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:33   #65
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Sviježe i vitalno je značilo da nisi ukalupljena da si svoja i da preskačeš granice mišljenja vrlo savitljivo tj da si spremna pogledati i poslušati i tuđe razmišljanje ne zapeti u jednom obrascu šta obično ljudi rade iz čistog komfora i na taj način začas okoštaju. Već oko srednjih dvadesetih. Isto se nadam da ćemo se uskoro opet malo mačevati ..... bilo mi je zadovoljstvo.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:07   #66
hm...

"da .... slažem se....lijepo si to rekla ..... Ali priznaj bar malo da kako zatvorene, vlažne i kisele sredine pridonose razvoju gljivica tako i brak pogoduje raznom shitu. Inače to što si rekla je divno sročeno i slažem se skroz. "

hm...kaze se da se zlato u vatri poznaje- brak je neka vrsta vatre u kojoj se vidi je li nesto zlato ili shit..dakle brak je vatra, katarzični proces i nije brak problem , to je samo test naše zrelosti i ljubavi. nije test shit nego oni koji ga padnu su zasrali...sorry na izrazima, ali samo posudjujem od tebe tajči

i, da..ja sam ti muškić.. ne znam zašto misliš da sam cura
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:52   #67
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
"da .... slažem se....lijepo si to rekla ..... Ali priznaj bar malo da kako zatvorene, vlažne i kisele sredine pridonose razvoju gljivica tako i brak pogoduje raznom shitu. Inače to što si rekla je divno sročeno i slažem se skroz. "

hm...kaze se da se zlato u vatri poznaje- brak je neka vrsta vatre u kojoj se vidi je li nesto zlato ili shit..dakle brak je vatra, katarzični proces i nije brak problem , to je samo test naše zrelosti i ljubavi. nije test shit nego oni koji ga padnu su zasrali...sorry na izrazima, ali samo posudjujem od tebe tajči

i, da..ja sam ti muškić.. ne znam zašto misliš da sam cura
muškić??? ugodno sam iznenađena. Moguće da si dobro balansirana osoba? Zoveš se MISLIM što je čisto muški kad bolje razmislim, a u biti si prilično senzitivan za nijanse, delikatan što je više onako JIN ili ženska crta, pa sam pomislila da je neka fina dama u pitanju. A ako sam te uvridila sa ovim gore onda ću dodati da je jedno istraživanje pokazalo da su muškarci koji imaju i jin i jang jednako dobro razvijen najbolji i najprivlačniji ženama i da imaju najviše uspjeha u osvajanju.

Ovo mi je najbolji znak da na ovakvim forumima stvarno gledaš čovika i osobu iza riječi i misli i da nema konfuzije koju donosi spol, izgled, godine ili statusni simboli kojima je osoba okružena uživo i koji mogu zbunjivati i odvraćati pažnju.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:49   #68
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
"da .... slažem se....lijepo si to rekla ..... Ali priznaj bar malo da kako zatvorene, vlažne i kisele sredine pridonose razvoju gljivica tako i brak pogoduje raznom shitu. Inače to što si rekla je divno sročeno i slažem se skroz. "

hm...kaze se da se zlato u vatri poznaje- brak je neka vrsta vatre u kojoj se vidi je li nesto zlato ili shit..dakle brak je vatra, katarzični proces i nije brak problem , to je samo test naše zrelosti i ljubavi. nije test shit nego oni koji ga padnu su zasrali...sorry na izrazima, ali samo posudjujem od tebe tajči

i, da..ja sam ti muškić.. ne znam zašto misliš da sam cura


Čuj, zatvorene,vlažne i kisele sredine pridonose RAZVOJU gljivica. Dakle - ako tamo POSTOJE gljivice - brže će se razviti. Ako je sterilno ...

Evo na ŽUDu čitam - žemskica 17 godina živi s dragim. Nakon toliko vremena - ne osjećaju se drugačije nego kao - muž i žena, iako nemaju papir.
Pitam se - ZAŠTO onda NE papir?! Mislim - ako se već osjećaju ISTO - da li bi ZAISTA taj komad papira nešto mogao promijeniti u njihovom odnosu? Dakle - brak kao brak je doslovce - papir. Zašto bi taj papir uvjetovao da je veza među partnerima dobra ili loša? Pa svatko radi onako kako zna i umije, a ne radi lošije radi toga što ima papir. Stvarno ne kužim zašto bi brak kao takav bio išta kriv. Zašto inače ljudi teže zajedničkom životu? Sad mislim - s papirom ili bez njega... svejedno. Ako nekog voliš - zaista voliš - hoćeš li ga voljeti VIŠE ako se 35 godina - sastajete na kavi vani svaki dan i - on te otprati do doma, poljubi ispred ulaznih vrata i - ode kući? Da li bi ta velika ljubav nakon toliko vremena uopće tako mogla funkcionirati? Dakle - i sama ta superidealna veza došla bi kad-tad do točke da - ili vodi u zajednički život (ili brak) - ili se raspada. Neodgovornost u vezi (jedan prema drugome) je pogubnija za ljubav nego sam brak.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 01:12   #69
Quote:
daru kaže: Pogledaj post


Čuj, zatvorene,vlažne i kisele sredine pridonose RAZVOJU gljivica. Dakle - ako tamo POSTOJE gljivice - brže će se razviti. Ako je sterilno ...

Evo na ŽUDu čitam - žemskica 17 godina živi s dragim. Nakon toliko vremena - ne osjećaju se drugačije nego kao - muž i žena, iako nemaju papir.
Pitam se - ZAŠTO onda NE papir?! Mislim - ako se već osjećaju ISTO - da li bi ZAISTA taj komad papira nešto mogao promijeniti u njihovom odnosu? Dakle - brak kao brak je doslovce - papir. Zašto bi taj papir uvjetovao da je veza među partnerima dobra ili loša? Pa svatko radi onako kako zna i umije, a ne radi lošije radi toga što ima papir. Stvarno ne kužim zašto bi brak kao takav bio išta kriv. Zašto inače ljudi teže zajedničkom životu? Sad mislim - s papirom ili bez njega... svejedno. Ako nekog voliš - zaista voliš - hoćeš li ga voljeti VIŠE ako se 35 godina - sastajete na kavi vani svaki dan i - on te otprati do doma, poljubi ispred ulaznih vrata i - ode kući? Da li bi ta velika ljubav nakon toliko vremena uopće tako mogla funkcionirati? Dakle - i sama ta superidealna veza došla bi kad-tad do točke da - ili vodi u zajednički život (ili brak) - ili se raspada. Neodgovornost u vezi (jedan prema drugome) je pogubnija za ljubav nego sam brak.
Daru, i ti i Mislim i vesela sova ste dale vrlo lijepe definicije kako pravi odnos treba izgledati i kakvi ljudi bi trebali ulaziti u odnos pa da brak potraje i ne samo potraje nego da ljudi u njemu rastu. Takvim ljudima je svejedno papir ili bez papira. Svim ostalima brak će bit kisela, mračna i zatvorena sredina.

Ali budući na početku bude sve tako lijepo, sve je tako obećavajuće, i ta prekrasna osoba nas popunjava, dopunjava, čini kompletnima, realno je pitanje ne tko je kriv, ni jesu li obadvoje krivi, ili je neko krivlji pa čak više nije ni važno je li brak glupasta institucija koja pogoduje raspadu odnosa, nego je li ljubav nešto što je TRAJNO ili je prolazna. To je ono što najviše brine ljude. Iza pitanja tko je kriv, da li smo oboje krivi, bi li se više volili da se nismo ženili stoji zapravo plač: zašto se više ne volimo. Kad odgovorimo na pitanje je li ljubav prolazna i da li to što je prošla znači da je nije ni bilo neće biti više bitno pitanje krivnje.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 07:16   #70
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
. Iza pitanja tko je kriv, da li smo oboje krivi, bi li se više volili da se nismo ženili stoji zapravo plač: zašto se više ne volimo. Kad odgovorimo na pitanje je li ljubav prolazna i da li to što je prošla znači da je nije ni bilo neće biti više bitno pitanje krivnje.
Yes! Stoji.
Da li je prolazna? Ovisi što netko smatra - ljubavlju. Neki cijeli život trče za leptirima u želucu, tj. stanjem zaljubljenosti. Kad to splasne - ne znaju prepoznati ljubav. Da li je ljubav prolazna? Ako se radi o nekom odnosu gdje netko nekog omalovažava, pritišće, ili ne daj Bože - maltretira, onda u takvim uvjetima ljubav - postojala ili ne - je najmanje važna. Tad je važno da jedna osoba kronično pada i da se iz toga mora izvući. Ali - ako se radi o normalnijem odnosu - svaki odnos ima uspone i padove, i to treba prepoznati i raditi na tome.
Da li prolazi ljubav prema roditeljima?
Da li prolazi ljubav prema djetetu?
Misilm da - ne. Ljubav sama po sebi - ne prolazi, nego smo mi ti koji je u sebi i u partneru ne hranimo, pa ona postepeno odumire. Na žalost - postanemo svjesni da je nema - onda kad smo je već do kraja ugasili. Dok još koliko-toliko funkcionira -nama je ok. Pitanje je i -kroz što smo je u stanju prepoznati?
Banalan primjer (based on a true story)... dvoje staraca.... on ode u šumu i svaki dan joj donese svježe ciklame, stavi u čašicu na stol da joj bude lijepo, ukrasi još na tanjuriću s nekim bobicama iz šume... a ona istovremeno kaže "Ah, zašto on mene više ne voli?" - jer ona traži znakove ljubavi iz mladosti - držanje za ruku, zagrljaj. Njemu je takav doživljaj ljubavi već sada stran, ali je iskazuje svojom pažnjom na drugi način - koji treba znati vidjeti, prepoznati i - uzvratiti.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 11:32   #71
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
"Uvijek, baš uvijek su oba partnera zaslužna za rastavu. Nikad samo jedan"

ovo sam pročitao u jednoj raspravi i prošlo je prilično nezamijećeno, nitko nije oborio ovu tezu...
naravno, ne slažem se i vjerujem ni većina ovdje prisutnih jer je ovakva generalizacija pogrešna
ili mislite drugačije?
Nikada samo jedna strana ne snosi krivicu...No činjebica je također da je jedna strana uvijek "zaslužnija" za raspad braka....
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 23:51   #72
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
To je ono što najviše brine ljude. Iza pitanja tko je kriv, da li smo oboje krivi, bi li se više volili da se nismo ženili stoji zapravo plač: zašto se više ne volimo. Kad odgovorimo na pitanje je li ljubav prolazna i da li to što je prošla znači da je nije ni bilo neće biti više bitno pitanje krivnje.
E da, to je točno. Naše krivnje (i tuđe) osim svoje vlastite 'kvalitete' uglavnom skrivaju i neki strah.

S druge strane, ja doista mislim da ljubav nije prolazna. Sve koje sam ikad voljela, osim ako nije bilo nekog žestokog kvara (tipa opake laži i sl.) još uvijek na neki način volim. Nije da bih se sad družila s njima, nije ni da mi je srce posebno zatreperilo kad sam ih vidjela, ali svejedno mi je drago znati da im u životu ide dobro, pa čak i onom iz treće klupe za kojim sam ginula u prvom osnovne
Znam da se ne misli na tu vrstu ljubavi, ali i ta dimenzija nije zanemariva, po tome, po tom osjećaju brižnosti i nešto pojačane želje za dobrim nekako i mogu raspoznati koje su mi ljubavi bile prave, a koje lažne. Lažno ovdje čak i ne znači da je netko (drugi ili ja, svejedno) svjesno lagao nego da se je dobro samozavaravao. Najčešće posve nenamjerno.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 01:56   #73
tajci...

tatyana-quote:"muškić??? ugodno sam iznenađena. Moguće da si dobro balansirana osoba? Zoveš se MISLIM što je čisto muški kad bolje razmislim, a u biti si prilično senzitivan za nijanse, delikatan što je više onako JIN ili ženska crta, pa sam pomislila da je neka fina dama u pitanju. A ako sam te uvridila sa ovim gore onda ću dodati da je jedno istraživanje pokazalo da su muškarci koji imaju i jin i jang jednako dobro razvijen najbolji i najprivlačniji ženama i da imaju najviše uspjeha u osvajanju.

Ovo mi je najbolji znak da na ovakvim forumima stvarno gledaš čovika i osobu iza riječi i misli i da nema konfuzije koju donosi spol, izgled, godine ili statusni simboli kojima je osoba okružena uživo i koji mogu zbunjivati i odvraćati pažnju."

hm...senzitivan i delikatan... auu lijepih rijeci.. ..hvala..lijepo je kad ostavljas dojam fine dame.. kakva uvreda...
istina je da se ne osjecam kao musko nego kao dusa..imam musko tijelo i privlace me zenska tijela, ali u sustini se ne osjecam kao musko.samo kao osoba.
jos nesto glede braka- brak je papir koji najvise znaci kad imate djecu, inace je naravno nepotreban ali dobro dodje kod rastave jer bi netko mogao ostati kratkih rukava, posebno zena koja igra ulogu domacice...dakle ipak sam za formalnu potvrdu veze jer je to postenije...ako potraje- super, a ako podje po zlu zasto ne bi ( najcesce zena ) imali nekakvu egzistencijalnu sigurnost
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 09:19   #74
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
jos nesto glede braka- brak je papir koji najvise znaci kad imate djecu, inace je naravno nepotreban ali dobro dodje kod rastave jer bi netko mogao ostati kratkih rukava, posebno zena koja igra ulogu domacice...dakle ipak sam za formalnu potvrdu veze jer je to postenije...ako potraje- super, a ako podje po zlu zasto ne bi ( najcesce zena ) imali nekakvu egzistencijalnu sigurnost
Ja sam mislila pod "samo papir" u - emotivnom smislu. Dakle, da trenutak potpisa komada papira - NE mijenja ono emotivno u nama. Ono se MOŽE mijenjati, ali ne zbog - potpisa. Odnos između dvoje se s vremenom mijenja na bolje ili lošije, ali nevezano za papir koji držiš u ladici.

vesela sova, slažem se s tobom... Neka ljubav uvijek - ostaje. Ne više u onom obliku da te trnci prolaze za tom osobom (a to smatram zaljubljenošću), nego ostaje - ljubav prema čovjeku. Makar i - čovjeku s kojim se karakterno ne možeš uskladiti, ali - želiš mu dobro u životu. Tako u principu i ja razmišljam. Ne znam, nitko mi se nikada nije TOLIKO zamjerio da bih bila ravnodušna prema njemu ili željela mu zlo. To "stanje" nastupa nakon zacjeljivanja emotivnih boli koje eventualno jedni drugima nanesemo raskidom, rastavom ... ali ako nema nekog "opakog" uzroka, u smislu - da te netko maltretira, onda nakon svega ostaje - to.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 16:44   #75
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Neka ljubav uvijek - ostaje. Ne više u onom obliku da te trnci prolaze za tom osobom (a to smatram zaljubljenošću), nego ostaje - ljubav prema čovjeku. Makar i - čovjeku s kojim se karakterno ne možeš uskladiti, ali - želiš mu dobro u životu. Tako u principu i ja razmišljam. Ne znam, nitko mi se nikada nije TOLIKO zamjerio da bih bila ravnodušna prema njemu ili željela mu zlo. To "stanje" nastupa nakon zacjeljivanja emotivnih boli koje eventualno jedni drugima nanesemo raskidom, rastavom ... ali ako nema nekog "opakog" uzroka, u smislu - da te netko maltretira, onda nakon svega ostaje - to.
Daru, ako ovako nastaviš, unatoč tome što sam već zaljubljena i činjenici da si krivog spola (iz moje orijentacijske vizure). počet će mi treptat srdašce
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 19:22   #76
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
[I]hm...senzitivan i delikatan... auu lijepih rijeci.. ..hvala..lijepo je kad ostavljas dojam fine dame.. kakva uvreda...
istina je da se ne osjecam kao musko nego kao dusa..imam musko tijelo i privlace me zenska tijela, ali u sustini se ne osjecam kao musko.samo kao osoba.
jos nesto glede braka- brak je papir koji najvise znaci kad imate djecu, inace je naravno nepotreban ali dobro dodje kod rastave jer bi netko mogao ostati kratkih rukava, posebno zena koja igra ulogu domacice...dakle ipak sam za formalnu potvrdu veze jer je to postenije...ako potraje- super, a ako podje po zlu zasto ne bi ( najcesce zena ) imali nekakvu egzistencijalnu sigurnost
Šta da ti kažem MISLIM nego blago se tvojoj ženi ako si oženjen. Nadam se da je svjesna šta doma ima. Da senzitivan ????..... ti si rijetka iščezla vrsta koju bi trebalo zaštititi zakonom. To što si rekao tako je pošteno, toliko nesebično, tako viteški - stavio si u prvi plan djecu i ženu i njihovu zaštitu a ne sebe i svoje potrebe, svoju slobodu ili prava.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 19:50   #77
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
E da, to je točno. Naše krivnje (i tuđe) osim svoje vlastite 'kvalitete' uglavnom skrivaju i neki strah.

S druge strane, ja doista mislim da ljubav nije prolazna. Sve koje sam ikad voljela, osim ako nije bilo nekog žestokog kvara (tipa opake laži i sl.) još uvijek na neki način volim. Nije da bih se sad družila s njima, nije ni da mi je srce posebno zatreperilo kad sam ih vidjela, ali svejedno mi je drago znati da im u životu ide dobro, pa čak i onom iz treće klupe za kojim sam ginula u prvom osnovne
Znam da se ne misli na tu vrstu ljubavi, ali i ta dimenzija nije zanemariva, po tome, po tom osjećaju brižnosti i nešto pojačane želje za dobrim nekako i mogu raspoznati koje su mi ljubavi bile prave, a koje lažne. Lažno ovdje čak i ne znači da je netko (drugi ili ja, svejedno) svjesno lagao nego da se je dobro samozavaravao. Najčešće posve nenamjerno.

Znači u principu ti misliš da ljubav jednom kad se pojavi traje zauvijek, ali mjenja intezitet.

Misliš li da je to odgovor na pitanje DA LI JE LJUBAV PROLAZNA? Malo ljudi ima taj stupanj unutarnje zrelosti da i dalje sačuva lijepe osjećaje i nakon što intezite prođe. To je više izuzetak nego pravilo. Najčešće jedno o drugom nakon prekida govore jezikom mržnje, ogovaraju jedno drugo i bore se na sudu iznoseći svoje prljavo rublje.

Tako bi to mogli relativizirati i reći da je onim ljudima koji imaju određeni stupanj zrelosti ljubav traje, a kad prođe isto je ima i nikad ne nestane skroz, a da nezreli ljudi neznaju nego neki niži vid ljubavi....?????? Jesi li to mislila?
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:00   #78
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Znači u principu ti misliš da ljubav jednom kad se pojavi traje zauvijek, ali mjenja intezitet.

Misliš li da je to odgovor na pitanje DA LI JE LJUBAV PROLAZNA? Malo ljudi ima taj stupanj unutarnje zrelosti da i dalje sačuva lijepe osjećaje i nakon što intezite prođe. To je više izuzetak nego pravilo. Najčešće jedno o drugom nakon prekida govore jezikom mržnje, ogovaraju jedno drugo i bore se na sudu iznoseći svoje prljavo rublje.

Tako bi to mogli relativizirati i reći da je onim ljudima koji imaju određeni stupanj zrelosti ljubav traje, a kad prođe isto je ima i nikad ne nestane skroz, a da nezreli ljudi neznaju nego neki niži vid ljubavi....?????? Jesi li to mislila?
Donekle možda... Ja bih rekla da i te borbe na sudovima, i žuč koja se proliva - posljedica su emocija koje su postojale ili još uvijek postoje, samo se u kriznim situacijama pretvore u nešto ružno (nažalost). Jer - ruku na srce, da li bi o nekom tipu na cesti rekla nešto jako jako ružno, bacila mu se u oči i pljuvala ga? Ne. Zašto? Jer je neki neznanac koji nije vrijedan tvojih emocija, jer te za njega - nije briga. Emotivno te ne dira i na njega nećeš reagirati, kao na nekoga tko te - dira. Ne možeš mrziti osobu - za koju ti je RAVNO do Kosova! Ilitiga, kako su to davno opisali: "it's a tinny line between love and hate". A to - da li ćemo ljubav pretvoriti u mržnju - to ovisi o karakteru, o stupnju zrelosti i naravno - povrijeđenosti. Ranjena životinja je najopasnija.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:46   #79
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Tako bi to mogli relativizirati i reći da je onim ljudima koji imaju određeni stupanj zrelosti ljubav traje, a kad prođe isto je ima i nikad ne nestane skroz, a da nezreli ljudi neznaju nego neki niži vid ljubavi....?????? Jesi li to mislila?
A ne, nipošto nisam tako mislila. Tim više što sebe ne doživljam uzorom zrelosti


S druge strane, nisu mi bliske ladice i kategorije s višim i nižim tipovima ljubavi. Čak i kad sam govorila o svojim (a jedino u njh i imam kakav takav cjeloviti uvid) ljubavima, govorila sam o onima koje ja sad iz ove vremenske perspektive mogu tumačiti kao prave ili manje prave (hiperbolom lažne, samozavaravajuće). Ali to je samo moje iskustvo i samo moja perspektiva. Nisam sigurna da je ta jednadžba primjenjiva na druge. Barem je ja ne bih primjenjivala.

Opet, vjerujem da načelno nikada ne volimo isto različite ljude ponajprije jer ni mi nismo više isti, a ne volimo isto ni iste ljude, opet jer mi nismo stalno isti.

I još jednom što se tiče zrelosti i sposobnosti održavanja ljubavi (da nisam ovo baš najbolje rekla, ali dobro), bilo bi sjajno kad bih mogla vjerovati da to ovisi samo o meni i samo o drugoj strani, da je dovoljno biti zreo (možda bih se onda i potrudila više oko te zrelosti i mudar i sve riješiti, ali nekako mi se čini da je jedan dio i stvar sreće, slučajnosti ili Providnosti.

Jer ako se čini da se oko ljubavi trudim i uspijeva mi, znam da ima stvari, pojava, odnosa oko kojih sam se trudila još više (puno više, jer ovo mi nekako spontano), a znalo mi je ne uspjeti. O još kako!
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:17   #80
Eheh! Sad dolazimo do dijela - "truditi se".
Dakle, i meni se, kao i mnogima vjerujem, dešavalo da se negdje više trudiš, a negdje to - teče, kao što sova kaže...
Gdje je poanta? Kao da su uloženi trud i uspjeh veze - obrnuto proporcionalni. Da li se možda radi o - nekom unutarnjem grču koji nas izmjeni i onda se mi još grčevitije trudimo a time zapravo postižemo kontraefekt? A kad pustimo da teče - onda smo opušteniji, pa je i efekt bolji? Pa opet to onda vrtimo natrag u krug - do teme... Da li se radi toga dobije dojam da je netko "kriv" u potpunosti - jer je ostavio onog drugog koji se "toliko trudio"?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.