Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2021., 11:46   #1
CIN I, II, III i HPV [Vol. 3]

Moderatorska obavijest

Kako je prijašnja tema premašila limit od 10 000 upisa, prema naputku administracije otvara se nova tema.

Prvi dio teme nalazi se ovdje, a drugi dio ovdje te su dostupni samo za čitanje.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Omerta, pročitala sam tvoje cijelo iskustvo. Pomoglo mi je pri nekim odlukama, ali baš me gnjavi kojeg doktora i polikliniku odabrati. Shvatila sam da ako čekam po bolnicama i kod svog socijalnog da ću izgubiti previše vremena, a još više živca, zato tražim nekog dobrog ginekologa koji ima radnog iskustva s HPVom, kolposkopijama, biopsijama i ostalim stvarima.
Pročitala sam da je Ginoderma bila dosta dobra mnogim curama, no sada je tamo samo dr. Dragana Ljubojević o kojoj nema previše riječi
Ima netko iskustva s Ginekos i njihovim cijenama?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 29.03.2021. at 00:13. Reason: dodavanje modeatorske obavijesti
Somehow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 11:54   #2
Jel nekome jos izostala m nakon biopsije?
nemamideju is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 17:09   #3
Nedavno sam dobila prvi put loš nalaz Papa testa - CIN 2. Na nalazu piše uputa kolposkopija. Zanima me gdje ju je najbolje obaviti privatno u Zg, budući da nisam baš sklona bolnicama? Puno hvala
crnokosa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2021., 23:14   #4
Poliklinika Vili ako ste u blizini Črnomerca.

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2021., 23:33   #5
Quote:
Somehow kaže: Pogledaj post
Omerta, pročitala sam tvoje cijelo iskustvo. Pomoglo mi je pri nekim odlukama, ali baš me gnjavi kojeg doktora i polikliniku odabrati. Shvatila sam da ako čekam po bolnicama i kod svog socijalnog da ću izgubiti previše vremena, a još više živca, zato tražim nekog dobrog ginekologa koji ima radnog iskustva s HPVom, kolposkopijama, biopsijama i ostalim stvarima.
Pročitala sam da je Ginoderma bila dosta dobra mnogim curama, no sada je tamo samo dr. Dragana Ljubojević o kojoj nema previše riječi
Ima netko iskustva s Ginekos i njihovim cijenama?
Ginekos, dr. Pavlović, odlično iskustvo. Obavila sam tamo navedenu kolposkopiju s biopsijom CIN-a 3. 1300 kn (800+500)
BluesTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2021., 13:47   #6
Pozdrav, cure. Zna li itko može li se istovremeno uzimati betaglukan i matična mliječ?
Suza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2021., 15:37   #7
NE vidim razloga zašto se ne bi moglo uzimati. Barem nisam čula da bi bili kontraindicirani. AKo te brine, napravii turu betaglukana pa nakon toga uzimaj mm.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2021., 17:38   #8
Smile

Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
NE vidim razloga zašto se ne bi moglo uzimati. Barem nisam čula da bi bili kontraindicirani. AKo te brine, napravii turu betaglukana pa nakon toga uzimaj mm.
Hvala puno na odgovoru
Suza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2021., 08:35   #9
A što je problem zbog kojeg bi uzimala ove dodatke?
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2021., 18:21   #10
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
A što je problem zbog kojeg bi uzimala ove dodatke?
Prije nekih 9 mjeseci došao mi je papa koji je pokazao cin1 i odmah je preporuka bila kolposkopija. Promijenila sam ginekologa i 4 mjeseca nakon toga otišla ponovno na papu i kolposkopiju. Papa je bio uredan, a na kolposkopiji je vidljiva "ranica". Opet mi je preporučena kontrola za 4 mjeseca, koristila sam u međuvremenu vaginalete na bazi čajevca i kantariona. Ovaj put papa pokazuje ascus, na kolposkopiji ranica izgleda puno bolje. Navodno da mi je ascus prouzrokovan bakterijom gardnerelom Kontrola mi je za 2 mjeseca, ukoliko opet bude loš ili gori nalaz.. Ginekolog bi išao sa zahvatom (valjda onim letzom), nisam pitala jer sam bila previše šokirana.. Smatra da ne treba više odugovlačiti, godina imam, rađala nisam, najviše zbog toga. A ja sam sad u fazi da se pokušavam ne stresirati i uzimam sve te dodatke za imunitet, ali se bojim hoće li i to pomoći i da ne pretjeram i s time. Uh, al sam se raspisala..
Suza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2021., 23:52   #11
Gardnerella se treba riješiti antibiotikom, ali svakako uz to uzimati i neki probiotik da ti ne naruši floru. Imunitet bildati slobodno betaglukanom i matičnom mliječi.
Svakako bi trebalo napraviti biopsiju, iako ja s obzirom na iskustvo i objašnjenje mog ginića preporučam punch biopsiju, a ne lletz. Kada ti čupne dio tkiva, onda je se na rezu vidi jel tkivo promijenjeno ili zdravo. Kada ide Lletz omčom koja je pod strujom, onda je rub spaljen pa ne znaš jel nakon reza promijenjeno ili zdravo tkivo.

Iako je biopsija dijagnostička metoda da se utvrdi točno stanje tkiva, djeluje i kao metoda za uklanjanje (dijela) promijenjenih stanica. Papa je samo odokativna procjena citologa, a na tkivu izvađenom u biopsiji se točno vidi do koje dubine idu promijenjene stanice, 1/3, je CIN I, 2/3 CIN 2, 3/3 CIN III. Meni ti je to moj ginić crtao, prije prvog pregleda kad sam prešla ka njemu smo sat i pola pričali i još uvijek imam u nekom fasciklu te papire gdje mi je crtao stanice i bazalnu membranu
Zato na papi može izgledati kao CIN promjena, a da je ustvari površinska promjena uzrokovana upalom, a ne HPV-om. Biopsija se radi uz kolposkop, pa se uzimaju uzorci gdje se vidi najviše promjena. I onda s tim uzorcima uklanjaš tkvio s najviše pormjen ai virusa, a onda se s malim ostatkom virusa imunitet organizma nekad sam izbori i biopsija funkcionira kao terapijska metoda.

Ja sam imala samo sumnju na HPV bez CIN-ova pa sam išla na premazivanje podofilinom (Aldara) pa nakon toga kontrole svaka 4 mjeseca. Prva kontrola ok, druga CIN ili ASCUS, pa biopsija pokazala CIN I, a nakon biopsije sve pape čiste. To sve u razmaku od cca 1,5 godina. Od onda par puta napravila bris na HPV i sve čisto i pape godinama uredne (12 godina sad već). Znači meni je biopsija pomogla. Ali pila sam i betaglukan, i vitamine, B, C... Koristila eterična ulja, čak i preventivno... Kaj točno pomaže ne znam, ali važno je da osjećaš da nešto dobro radiš za sebe i da se psihički smiriš.

Može se protiv beštije, može
Ali isto tako recimo, prema onom protokolu kažu da se konizacija radi tek na CIN III, a moj doktor je rekao da je to kasno. I ja mu dajem za pravo. Naime ako radiš konizaciju na CIN II, moraš uzeti manje tkiva. Ako čekaš na CIN III, onda uzimaš više i stvaraš potencijalni problem s otvaranjem u budućoj trudnoći (tko planira). Tako da treba malo preispitati i te stare protokole i nadopuniti ih informacijama s novim dostignućima u tom području.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2021., 18:07   #12
Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Da, to me i najviše zbunjuje, jedan ginekolog kaže jedno, drugi nešto sasvim drugo. Zato sam i promijenila ginekologa. Što se tiče te dosadne bakterije, već sam odradila terapiju arilin rapidom. Odmah sam si uzela i probiotik. Nezgodna je stvar što ne mogu utjecati na stres i ne prođe dan da se ne sjetim svog stanja, a nekako mi to sve predugo traje. Vidjet ću što će biti na kontroli u 5.mjesecu.
Suza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2021., 21:02   #13
Drage žene, molim vas za savjet.

Imam CIN I + hpv i sad ne znam što mi je pametnije ili bolje za početi koristiti.

Ili biljne vaginalete iz ljekarne (tamnu ulje, i eterična ulja ravensare, eukaliptusa, čajevca, nauli i klinčićevca) ili da uzmem acidosalus vaginalni probiotik i vaginalete.

Dvojba je tu zato što kontrolnu papu imam sredinom 6.mjeseca i ne stignem odraditi 3 ciklusa biljnih vaginaleta koliko magistra preporuča i još da mjesec dana prije pape ne uzimam ništa da ne bi papa bila lažno dobra.
Po mom ginekologu je svejedno što uzmem jer bi trebalo i jedno i drugo pomoći.

A ja evo baš nisam pametna.
__________________
I nemam obične sreće.
I nemam obične grijehove.
queenBrigitte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2021., 16:26   #14
Smile Loš papa/dobar papa

Samo da se nadovežem na svoj prvi post. Ponovila sam papu nakon 4 mj, danas je stigao nalaz, sve je ok! Presretna sam! Dakle, makla sam CIN3 u potpunosti, ciljanom biopsijom, pijenjem beta glukana i praha shiitake gljiva. Sad idemo dalje raditi na mom prvom začeću (imam 37,5 godina). Sretno svima!
BluesTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2021., 20:17   #15
Quote:
BluesTina kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovežem na svoj prvi post. Ponovila sam papu nakon 4 mj, danas je stigao nalaz, sve je ok! Presretna sam! Dakle, makla sam CIN3 u potpunosti, ciljanom biopsijom, pijenjem beta glukana i praha shiitake gljiva. Sad idemo dalje raditi na mom prvom začeću (imam 37,5 godina). Sretno svima!
Tu smo po godinama i jako, jako mi je drago zbog tebe. Sretno i da bebica što prije stigne.
Suza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 01:18   #16
Quote:
queenBrigitte kaže: Pogledaj post
Drage žene, molim vas za savjet.

Imam CIN I + hpv i sad ne znam što mi je pametnije ili bolje za početi koristiti.

Ili biljne vaginalete iz ljekarne (tamnu ulje, i eterična ulja ravensare, eukaliptusa, čajevca, nauli i klinčićevca) ili da uzmem acidosalus vaginalni probiotik i vaginalete.

Dvojba je tu zato što kontrolnu papu imam sredinom 6.mjeseca i ne stignem odraditi 3 ciklusa biljnih vaginaleta koliko magistra preporuča i još da mjesec dana prije pape ne uzimam ništa da ne bi papa bila lažno dobra.
Po mom ginekologu je svejedno što uzmem jer bi trebalo i jedno i drugo pomoći.

A ja evo baš nisam pametna.
Queen, ja bih tvojem mjestu krenula s vaginaletama i napravila 2 ciklusa. Pa onda pauza prije Pape, a onda nastavila s još dva ciklusa nakon Pape.

Ne znam što je kod mene pomoglo, ali ja sam uvjerena da su ulja i biopsija odradili posao.
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 16:07   #17
Dobar dan,

Molim za pomoć!

Papa test nije bio uredan i poslana sam na daljnje pretrege. Došao je nalaz, pozitivn HPV tip18. Poslana sam na daljnju obradu, kolposkopija

Gin mi je rekao da nema razloga za brigu jer da bi se iz toga nešto razvilo potrebne su godine, ali moje potanje i briga ide u drugom smjeru.

Muž ima ljubavnicu godinu dana, i bila sam uvjerena da mi je on to prenio. Ali ljubavnica se testirala i ona je negativna.

I sad u toj priči ja ispadam lažljiva, da sam ja imala nekoga, A NISAM, i ne volim sto me se gleda ko lažljivicu dok on radi to sto radi.

Na koje sve načine se HPV može dobiti?

Hvala
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 21:53   #18
Iznimno iznimno rijetko neseksualnim kontaktom koliko sam ja informirana.

Jel se ona baš testirala na HPV ili samo na Papa testu nema promjene? Ako je Papa, onda je moguće da ima virus, ali i jači imunitet pa joj niti neće napraviti promjene. Ili se imunitet već izborio s virusom. Ako ti znaš da on ima ljubavnicu, onda si vjerojatno pod stresom što je dodatni razlog da ti virus može napraviti promjene.
Ako je HPV test negativan, opet možda joj se organizam već izborio s virusom pa je sad već negativna, a kako je to lokaliziran virus, ako je samo uzet bris bez kolposkopa, možda na tim mjestima nije bilo dovoljno virusa da bi ga test detektirao. Inače riječ koja je danas u svim medijima (PCR) je dijagnostička metoda koja se koristi u HPV testu.

Tako da ima nekoliko varijanti da ti imaš i da si preko njega dobila, a da ona nema.

Biologija i genetika su vrlo kompleksne stvari. Moji mama i tata imaju krvne grupe 0+, pa sam ja ipak 0-. Ne?
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 22:45   #19
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Iznimno iznimno rijetko neseksualnim kontaktom koliko sam ja informirana.

Jel se ona baš testirala na HPV ili samo na Papa testu nema promjene? Ako je Papa, onda je moguće da ima virus, ali i jači imunitet pa joj niti neće napraviti promjene. Ili se imunitet već izborio s virusom. Ako ti znaš da on ima ljubavnicu, onda si vjerojatno pod stresom što je dodatni razlog da ti virus može napraviti promjene.
Ako je HPV test negativan, opet možda joj se organizam već izborio s virusom pa je sad već negativna, a kako je to lokaliziran virus, ako je samo uzet bris bez kolposkopa, možda na tim mjestima nije bilo dovoljno virusa da bi ga test detektirao. Inače riječ koja je danas u svim medijima (PCR) je dijagnostička metoda koja se koristi u HPV testu.

Tako da ima nekoliko varijanti da ti imaš i da si preko njega dobila, a da ona nema.

Biologija i genetika su vrlo kompleksne stvari. Moji mama i tata imaju krvne grupe 0+, pa sam ja ipak 0-. Ne?
Ona je napravila Papa test koji je uredan i svejedno išla raditi HPV test koji je negativan i njemu je pokazala nalaze...

Ali nemoguce, ja nisam imala drugog partnera 18 godina!!!
I u ovoj priči ja ispadam lažljivica
__________________
Sve u životu možeš stvoriti -osim duše! S njom se moraš roditi!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2021., 13:36   #20
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Queen, ja bih tvojem mjestu krenula s vaginaletama i napravila 2 ciklusa. Pa onda pauza prije Pape, a onda nastavila s još dva ciklusa nakon Pape.

Ne znam što je kod mene pomoglo, ali ja sam uvjerena da su ulja i biopsija odradili posao.
Hvala draga cici na savjetu.

Na kraju sam kupila vaginalete u gradskim ljekarnama Zagreb.
Cisto informativno neka stoje informacije ovdje ako kome bude od pomoci:
GLJZ - pakiranje vaginaleta od 10kom je 70 kn.
Ljekarne Svaljek - pakiranje od 20kom je 155 kn.
Ljekarne Pablo - pakiranje od 20kom je 180kn.

Sve su više manje istog sastava.
__________________
I nemam obične sreće.
I nemam obične grijehove.
queenBrigitte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.