Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2012., 20:06   #5741
I wonder... Da, 80, u pravu si...

Ide mi na zivce, ali stvarno...
__________________
zelim
Thunderdragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 20:51   #5742
http://danas.net.hr/hrvatska/foto-ho...-na-straznjicu
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:07   #5743
dvaput pala.....čudno.

šuplja glava i puna kenjara znače nisko težište. mora da je negdje na vražju livadu naletila gdje ne vrijede zakoni fizike
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:16   #5744
ne ide joj bas kretanje po okolisu
morat ce zaposliti kakvog savjetnika i za to
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:20   #5745
Quote:
Thunderdragon kaže: Pogledaj post
I wonder... Da, 80, u pravu si...

Ide mi na zivce, ali stvarno...
pa da ju svrbi nešto ispod sklapa, informirala bi se bolje o problemu zagađivanja (ipak je ministrica zaštite okoliša) i nebi slušala svoje savjetnike koji se valjda još manje od nje informiraju.

gledaj ovo:

http://img2.uploadhouse.com/fileuplo...eb1c2a248b.jpg

a znamo koliko krutih čestica emitiraju plinaši, i pogotovo stare traglje dizeli.
pa ti meni reci, da li je plin ekološko gorivo i da li ga se državi isplati poticati?
da ne govorimo o tome da od ispuha plinaša nastaje manje smoga.

eee, mirela, mirela....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 21:22   #5746
K.P. Plin d.o.o.- to je ova novootvorena punionica kad se vozite Slavonskom u smjeru zapada pa nakon nadvožnjaka(Radničke) se nalazi tik do OMV benzinske-adresa Slavonska avenija 1. Najbliže centru...
Cijena litre plina 5,05 kn.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 00:25   #5747
Kinezi imaju također svoje "eko" gorivo. Bio sam tamo nedavn, i dosta se furaju na metanol, a negdje i na etanol. Metanol se jasno, radi od ugljena, a manjim dijelom od metana. Nije "obnovljivi" energent, ali definitivno je njihov domaći. Znate kako partija gleda na uvoz i samodostatnost.

A i vjerujem da je ekološkije nego da kure taj ugalj direkt uautima i busevima

Među par kontejnera koje sam uvezao jedan je dopol pu najjeftinijeg i najonećišćenijeg 98% meanol kojeg sam našao, drua polovica rablenog ulja od prženja mixnog sa sari motornim. za manje od 9000$ kupio s si neavisost šire falije z neko vriem.e

Parp iva previše(spelling)

U Hr e kologij na razini gazimira injegovih gljenara.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 09:47   #5748
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je itko primjetio, ali trenutna službena cijena plina (5.09kn) je 49% od cijene Benzina E95
Jest ali benzin će još ići dolje tako da će do kraja mjeseca opet doći na "normalan" omjer cijene. Naime, promjena cijene benzina je limitirana na 3% svaka 2 tjedna, dok za plin nema limita. Zbog toga je trenutačno plin pao mnogo brže od benzina ali krajem mjeseca će benzin dostići plin (po postotku ukupnog pojeftinjenja) i vjerojatno tako ostati neko vrijeme.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:48   #5749
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
Jest ali benzin će još ići dolje tako da će do kraja mjeseca opet doći na "normalan" omjer cijene. Naime, promjena cijene benzina je limitirana na 3% svaka 2 tjedna, dok za plin nema limita. Zbog toga je trenutačno plin pao mnogo brže od benzina ali krajem mjeseca će benzin dostići plin (po postotku ukupnog pojeftinjenja) i vjerojatno tako ostati neko vrijeme.
Zadnje pojeftinjenje benzina je bilo 20 i nesto lipa, a 3% je preko 30 lipa, tak da ovaj put pad cijene benzina nije bio ogranicen tim pravilom. Prosla 2 puta vjerojatno je jer su tad padali po 30 i nesto lipa.

No isto tako tu je i dolar koji moze vrlo brzo rasti, pa da opet krenemo gore.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:07   #5750
Nek samo što duže ostane ovakva cijena, ...5,09 odnosno 4,99 kod nekih privatnika (Malović) je u ovom trenutku prihvatljiva, ...najbolje da je zaključaju do daljnjega...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:10   #5751
Vele, CRODUX Začretje 4,70
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 20:00   #5752
E to je dobra cijena
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:20   #5753
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Nek samo što duže ostane ovakva cijena, ...5,09 odnosno 4,99 kod nekih privatnika (Malović) je u ovom trenutku prihvatljiva, ...najbolje da je zaključaju do daljnjega...!!!
Iako više nisam plinaš,ali,dok sam bio,mučilo me slijedeće.....onih 55o,platim ja za što li,ceste lokalne..ili nije bitno....i dođem ja kod ...npr. lepusa..i čekam red...ispred mene Mađar,a vole,ili ne daj Bože Srbo,manje ih...i tenkiraju...napune....i odu....natankam i ja i odem....svi platimo novaca*litara.....onih 550 platio samo ja...po nekim izračunima,na bazi 15000 km,cca 30 lp...Pitanje...da li bi bilo pošteno da je litra litra,a rega rega.Ovo je principijelno pitanje,nisam više plinaš,a tih 550 bilo je jezičac na vagi.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:43   #5754
Ma daj molim te, ...tih 550 kuna vratiš na 2-3 tanka plina, u odnosu da si tankao istu litražu benzina (zavisno kolika ti je boca)...!!!

Ja radije to platim jednokratno godišnje, nego da mi uračunaju neku fiksnu cestarinu npr. 60 lp u litru plina, ...kužiš?, ...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:53   #5755
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te, ...tih 550 kuna vratiš na 2-3 tanka plina, u odnosu da si tankao istu litražu benzina (zavisno kolika ti je boca)...!!!

Ja radije to platim jednokratno godišnje, nego da mi uračunaju neku fiksnu cestarinu npr. 60 lp u litru plina, ...kužiš?, ...!!!
Sve pet,ali onako bi bilo transparentnije,t.j.poštenije,baj d vej,ona tvoja ,pala na dupe,u okolišu.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:38   #5756
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Sve pet,ali onako bi bilo transparentnije,t.j.poštenije,baj d vej,ona tvoja ,pala na dupe,u okolišu.
poštenije sigurno je, ali nije isto 550 kuna na 15 tkm ili 20 tkm,
bar koliko se ja razmem u tu višu matematiku
i ja radije platim odjednom, nego da je u cijeni plina
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:41   #5757
Zajebi transparentnost ako te ovako izađe znatno manje.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 09:59   #5758
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Sve pet,ali onako bi bilo transparentnije,t.j.poštenije,baj d vej,ona tvoja ,pala na dupe,u okolišu.


Kao prvo ONA nije nikakva moja, ...a tko joj je kriv šta ide u prirodu u 10cm štiklama...!!!

Vidiš da samo filozofira višu matemetiku o tom okolišu, umjesto da nam da neke olakšice na korištenje LPG-a...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:55   #5759
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ja radije to platim jednokratno godišnje, nego da mi uračunaju neku fiksnu cestarinu npr. 60 lp u litru plina, ...kužiš?, ...!!!
Nažalost, problem je u tome što je cestarina uračunata u cijenu plina i dodatno se plaća pri registraciji, znači plaća se dva puta ista stvar.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 14:01   #5760
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
Nažalost, problem je u tome što je cestarina uračunata u cijenu plina i dodatno se plaća pri registraciji, znači plaća se dva puta ista stvar.
zar nije ista stvar sa benzinom?
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.