Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 10:08   #421
Quote:
brkson kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipi zabijačima bunara,,,
uzalud vam je pumpanje momci i djevojke,,,ako imaš pijeska u cijevi imaćeš ga uvjek i to nije bunar,,,

Nije istina!!! Imam već jednu pumpu, koju sam zabil prije 10 godina. Pijeska sam imal za ožbukati jednu manju kuću, a sad dok napunim vrć od jedne litre zrnca pijeska možeš nabrojiti na prste dviju ruka.

Pijesak se s vremenom vadi i u podnožju se radi korito (bazen) s čitsom vodom oko koje je samo ostalo isprano kamenje
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:23   #422
Quote:
brkson kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipi zabijačima bunara,,,
uzalud vam je pumpanje momci i djevojke,,,ako imaš pijeska u cijevi imaćeš ga uvjek i to nije bunar,,,
nego kaj je to?bar nebre dijete unutra pasti ili neka životinja.ak netko ne želi pijesak samo prije hidropaka stavi filter i nema pijeska
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 23:12   #423
Mogu se pohvaliti da sam već 15m2 fino požbukao sam domaćim pijeskom . Mucko, imam jedan, problem a to je, prije 2 dana išao sam mjeriti razinu vode i nije bilo ništa osim mokrog blata koje se zadržalo na jednoj težoj matici koju sam spuštao. Danas sam mjerio i bilo je 2,3 m vode i ćuo se buć. Zatim sam išao pumpati, podigao sam vodu, pet puta pritisnuo pumpu i neide više zbog pijeska. Zatim sam ugurao šlauf do kraja i izlazilo je jako puno pijeska, problem je bio taj da nikako nakon 20min. nije se voda htjela naglo povući. Tada sam pričekao oko sat vremena i išao ponovno pumpati. Teško, gotovo nikako nisam mogao dići vodu, dok sam probao dizati vodu, malkice je izlazio na pumpu van (možda jedan potez 2dcl . Brine me dali uopće imam vode ili je to dolje voda koju sam točio sa šlaufom. (napominjem da je dubina 10m) . Toliko me to je.e da idem sutra nabaviti uljni kompresor i probati pumpati u cijev jer više nisam pametan. Evo idem sad izmjeriti koliko, ako uopće ima, vode.......................................
Upravo sam izmijerio i kaže 1m, dok mi špaga baram nije ušla 1m, znači sveukupno 2m jer se u samoj špici nalazi NSO - neidentificirani stajaći objekt .
Glupo mi je već ispirati šlaufom jer mi se onda voda odma cijedi uz cijev i natrag u zemlju pa imam pretpostavku da se dolje pijesak opet urušava. Kada krećem pumpati napumpam (kao što sam i prije rekao) pet puta i opet idem rastepati i čistiti pumpu, i to mi oduzima jako puno vremena. Tako bih trebao barem jedno 1000 puta rastepsti i sastaviti pumpu da bih uspio malo bolje pumpati. Sad sam čak nabavio još dvije djelomično sposobne pumpe koje ću osposobiti za 2-3 dana tako da samo zamijenim nabrzinu pumpu i pumpam dalje.
Molim te reci svoje mišljenje o svemu tome.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 11:22   #424
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Mogu se pohvaliti da sam već 15m2 fino požbukao sam domaćim pijeskom . Mucko, imam jedan, problem a to je, prije 2 dana išao sam mjeriti razinu vode i nije bilo ništa osim mokrog blata koje se zadržalo na jednoj težoj matici koju sam spuštao. Danas sam mjerio i bilo je 2,3 m vode i ćuo se buć. Zatim sam išao pumpati, podigao sam vodu, pet puta pritisnuo pumpu i neide više zbog pijeska. Zatim sam ugurao šlauf do kraja i izlazilo je jako puno pijeska, problem je bio taj da nikako nakon 20min. nije se voda htjela naglo povući. Tada sam pričekao oko sat vremena i išao ponovno pumpati. Teško, gotovo nikako nisam mogao dići vodu, dok sam probao dizati vodu, malkice je izlazio na pumpu van (možda jedan potez 2dcl . Brine me dali uopće imam vode ili je to dolje voda koju sam točio sa šlaufom. (napominjem da je dubina 10m) . Toliko me to je.e da idem sutra nabaviti uljni kompresor i probati pumpati u cijev jer više nisam pametan. Evo idem sad izmjeriti koliko, ako uopće ima, vode.......................................
Upravo sam izmijerio i kaže 1m, dok mi špaga baram nije ušla 1m, znači sveukupno 2m jer se u samoj špici nalazi NSO - neidentificirani stajaći objekt .
Glupo mi je već ispirati šlaufom jer mi se onda voda odma cijedi uz cijev i natrag u zemlju pa imam pretpostavku da se dolje pijesak opet urušava. Kada krećem pumpati napumpam (kao što sam i prije rekao) pet puta i opet idem rastepati i čistiti pumpu, i to mi oduzima jako puno vremena. Tako bih trebao barem jedno 1000 puta rastepsti i sastaviti pumpu da bih uspio malo bolje pumpati. Sad sam čak nabavio još dvije djelomično sposobne pumpe koje ću osposobiti za 2-3 dana tako da samo zamijenim nabrzinu pumpu i pumpam dalje.
Molim te reci svoje mišljenje o svemu tome.
vodu i pijesak koju pumpaš iz pumpe ne ulaze ti opet u cijev.to ti se samo čini jer podzemne vode nisu stajačice one uvijek putuju pogotovo u šljunku.samo ti ispiraj pumpu šlaufom i pumpaj pijesak a ako ti se neda onda iznajmi građevinski kompresor i tanju cijev s kompresora pogurni do špice(perfuracija).zatim svako malo otvaraj i zatvaraj dovod zraka s kompresora da razburkaš ilio ti ga razbiješ i izbaciš kroz cijev pumpe vodu sa pijeskom(ako je blizu kuče stavi neki usmjerivač da ne zmažeš fasadu jer pijesak leti iz cijevi van visoko 3,4,5 metara).1 sat kompresioniranja ti je kao otprilike 10 sati ručnog pumpanja.ak ti niti to ne pomogne uzmi uteg i zabi još koji metar cijevi da uđeš u neki drugi sloj.možda si u sloju pijeska.
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 12:36   #425
Itko za moje gornje pitanje ?????

Please
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 22:32   #426
pozdrav opet od mene,,,
ako staviš filter koliko će izdržati pijeska prije nego se zaštopa,,,
drugo, što više ijeska izvučeš imaš veći bazen s vodom,ali šta misliš na čemu stoji tvoja kuća? na tom istom pijesku,,,
ali ne dajte se ometati ja samo bacam komentar na postove,,,
brkson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 22:35   #427
evo pozz i za fashion girl... probaj u "pumpa servis " u osijeku,,,
brkson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 07:52   #428
Quote:
brkson kaže: Pogledaj post
pozdrav opet od mene,,,
ako staviš filter koliko će izdržati pijeska prije nego se zaštopa,,,
drugo, što više ijeska izvučeš imaš veći bazen s vodom,ali šta misliš na čemu stoji tvoja kuća? na tom istom pijesku,,,
ali ne dajte se ometati ja samo bacam komentar na postove,,,
pijesak se nalazi između šljunka koji je prevelik da ga ispumpaš.barem je tako kod nas.ručna pumpa uvijek baca pijeska jer radi pottlak i razbija oko perfuracija al dok se jednom stavi el.pumpa ona vodu izvlači istomjerno i skoro da ne podiže pijesak tak da se filter jako slabo puni pijeskom.normalno da bi stavio el.pumpu moraš ručnom pumpom napraviti bazen oko perfuracija.
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 11:06   #429
Quote:
FASHION GIRL kaže: Pogledaj post
Ok imam pitanje povezano s bunarom iliti cisternom:
Dali netko zna di u hr varem i euromatic pumpe imaju servise jer nisam na netu ništa mogla naći...
Ili ukoliko je netko od Vas kupovao njihove proizvode da mi prepiše sa stranice ovlaštenih servisa popis jer ja taj papir više nemam.
Hvala
ak nemaš garanciju pitanje je dal ti se isplati popravljati.u obi centru imaju akciju na pumpe i hidropake od 300 do 500 kn sa 5 godina garancije.
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 12:13   #430
Quote:
mucko kaže: Pogledaj post
ak nemaš garanciju pitanje je dal ti se isplati popravljati.u obi centru imaju akciju na pumpe i hidropake od 300 do 500 kn sa 5 godina garancije.
a neznam ni, ali servis nisam našla nigdje..
naravno kupljeno je u pevecu mislim za 700 kn al eto radio je niti godinu dana..
probati ću još proći po kući za garanciju ali sumnjam...
hvala
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 12:14   #431
Quote:
brkson kaže: Pogledaj post
evo pozz i za fashion girl... probaj u "pumpa servis " u osijeku,,,
hvala na informaciji !!!
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 22:23   #432
Danas sam počeo pumpati muški i bojadilo mi je više ispiranje šlaufom pa sam krenuo ručno. Prvih nekoliko puta ide vrlo lagano i onda kreće pumpanje, ali mogu ručku pritisnuti samo 1/3 jer je u pumpi puno pijeska, ali pomalo ide. Tako sam danas ispumpao 350L, posuda od 70L , 5x70= 350 . Na početku je u njoj bilo 10cm pijeska, pa se počelo smanjivati t,e mi sada ima samo 4cm pijeska na dnu posude kada pumpam, do subote bi se trebao osjetiti veliki napredak. Mogu se pohvaliti da čak nisam potrošio niti jednu kožu za sada, te da imam 4 pune kante (koje su bile za boju za zidove) sitnog domaćeg pijeska. Sada sam presretan i imam u planu već u jesen, ako će se dobro ispumpati staviti hidrofor.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 22:32   #433
Quote:
FASHION GIRL kaže: Pogledaj post
a neznam ni, ali servis nisam našla nigdje..
naravno kupljeno je u pevecu mislim za 700 kn al eto radio je niti godinu dana..
probati ću još proći po kući za garanciju ali sumnjam...
hvala
Ovo neka ti bude škola zauvijek, da u pevecu nevalja potrošiti više od 100 kn u komadu . Reci dali si sigurna da nije prošlo više od godinu dana jer u tom slučaju garancija najvjerojatnije više ne vrijedi, a popravak se ne isplati zbog preskupih i tako složenih djelova. Opet, NIŠTA TI NE ZNAČI OVAJ TRUD JER AKO NEMAŠ GARANTNI LIST SVE PADA U VODU JER NEMOŽEŠ DOKAZATI DATUM KUPNJE. Moji ti je savjet isti kao i od Mcko-a , otiđi u obi i kupi "pravu stvar".
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 07:31   #434
Dear all,

ne znam ak je off topic ili ne...
Anyway,
imam pumpu, rucnu, za vodu, vec nekoliko godina, izbacuje po malo pjeska, nista strasno. Ali ubijem se dok napumpam 200 l koliko mi treba svaki dan.
Pa me zanimaju vasi savjeti/prijedlozi...
Dali ima kakva pumpa na struju (kompresor ili sto vec) koja bi to radila umjesto mene, koja ne kosta puno i koju nece smetati povremeni pjesak
Unaprijed hvala
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:21   #435
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
Dear all,

ne znam ak je off topic ili ne...
Anyway,
imam pumpu, rucnu, za vodu, vec nekoliko godina, izbacuje po malo pjeska, nista strasno. Ali ubijem se dok napumpam 200 l koliko mi treba svaki dan.
Pa me zanimaju vasi savjeti/prijedlozi...
Dali ima kakva pumpa na struju (kompresor ili sto vec) koja bi to radila umjesto mene, koja ne kosta puno i koju nece smetati povremeni pjesak
Unaprijed hvala
Ovako, što se tiče same težine pumpanja to ti ovisi o dubini, kolika ti je dubina cijevi?
Dok ovo pitanje za pumpu, najbolje je kupiti hidropak (za manje površine, ako to misliš), ima i baš el. pumpi ali to je sranje jer najčešće nemaju sklopku koja bih ih isključivala nego uvijek kada želiš završiti sa zalijevanjem moraš ići do el. pumpe i ugasiti je. Cijene hidropaka ti se kreću od 499 pa nadalje. Ako imaš u blizini obi, kupi u njemu, imaš solidan hidropak za 499 i 5 GODINA JAMSTVA- ako drži 5 god. za cijenu od 499 to je sitnica. Ako pak nemaš obi u blizini kupi onda u baumax-u (ali baumax je druga opcija.)
Što se pak tiče pijeska ako netrebaš 100% čistu vodu pez pijeska (takva je za bazene) onda se prilikom postavljanja kupi sito od mesinga (filter), ako pak trebaš 100% čistu onda kupiš od gardene ili nekog drugog takvo sito. (ja sam takvo kupio samo radi bazena, dok sam prije imao od mesinga) . Onda u samo prikopčavanje trebaš određene dijelove. (manji hidropaci najčešće imaju ulaz 1" )
Trebaš:
- T-komad (5/4),
- 6 nipla (1 x 5/4), (5 x 1"),
-kugl ventil (5/4),
- kugl ventil (1"),
- redukcija (5/4 - 1"),
- mesing sito (1"),
- nepovratni ventil (1"),
- holender (1"),
(ovo sad ide na izlaz hidropaka) ,
-koljeno 90 stupnjeva (s navojima na jednoj strani) (1"),
- koamd cijevi 1" (koliko želiš da ti pipa strši),
-T-komad (1"),
-2 koljena od 90 stup, (1" , također s navojima na jednoj str),
- dvije redukcije( 1"- 1/2, te 1" - 3/4 ),
- 2 pipe (jedna od 1/2 i jedan od 3/4)

Ovo zadnje što sam napisao za izlaz, također može ići i manja cijev, ali moja preporuka ti je da staviš 1" tako da kanije ako kojim slučajem trebaš dvije pipe da se osjetno ne gubi pritisak na hidropaku,a i iskorištenost je bolja.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:51   #436
Za sve vezano uz bušenje bunara za potopne pumpe,hidrofore i sli.možete se obratiti na 095 822 0243.Cijena je prema dogovoru i viđenoj situaciji.Unaprijed hvala!
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 13:17   #437
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ovo neka ti bude škola zauvijek, da u pevecu nevalja potrošiti više od 100 kn u komadu . Reci dali si sigurna da nije prošlo više od godinu dana jer u tom slučaju garancija najvjerojatnije više ne vrijedi, a popravak se ne isplati zbog preskupih i tako složenih djelova. Opet, NIŠTA TI NE ZNAČI OVAJ TRUD JER AKO NEMAŠ GARANTNI LIST SVE PADA U VODU JER NEMOŽEŠ DOKAZATI DATUM KUPNJE. Moji ti je savjet isti kao i od Mcko-a , otiđi u obi i kupi "pravu stvar".
Naravno da će mi biti škola, ali tada mi je bio hitan a jedini bliži centar bio mi je pevec..
Mislim da je taman ovo vrijeme lani bilo tako da je garancija tu negdje
__________________
Uživam u životu!!!!
FASHION GIRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:42   #438
Quote:
FASHION GIRL kaže: Pogledaj post
Naravno da će mi biti škola, ali tada mi je bio hitan a jedini bliži centar bio mi je pevec..
Mislim da je taman ovo vrijeme lani bilo tako da je garancija tu negdje
Znači garancija je otišla u vjetar . Nemaš garanti list, a jamstvo je najvjerojatnije godinu dana što bi uskoro moglo proći.
A što zapravo ne radi na toj pumpi, malo pojasni, možda se vrlo lako može otkloniti kvar. Ako imaš u kući neku malo sposobniju mušku ruku, vrlo lako bi mogao otkriti kvar . Možda samo spoj ili prekidač tvornički nije dobro spojen. Motor te pumpe gotovo je nemoguće pokvariti, ako ne dođe do kratkog spoja, što ionako se neuvažava u jamstvu.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 06:11   #439
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ovako, što se tiče same težine pumpanja to ti ovisi o dubini, kolika ti je dubina cijevi?
Dok ovo pitanje za pumpu, najbolje je kupiti hidropak (za manje površine, ako to misliš), ima i baš el. pumpi ali to je sranje jer najčešće nemaju sklopku koja bih ih isključivala nego uvijek kada želiš završiti sa zalijevanjem moraš ići do el. pumpe i ugasiti je. Cijene hidropaka ti se kreću od 499 pa nadalje. Ako imaš u blizini obi, kupi u njemu, imaš solidan hidropak za 499 i 5 GODINA JAMSTVA- ako drži 5 god. za cijenu od 499 to je sitnica. Ako pak nemaš obi u blizini kupi onda u baumax-u (ali baumax je druga opcija.)
Što se pak tiče pijeska ako netrebaš 100% čistu vodu pez pijeska (takva je za bazene) onda se prilikom postavljanja kupi sito od mesinga (filter), ako pak trebaš 100% čistu onda kupiš od gardene ili nekog drugog takvo sito. (ja sam takvo kupio samo radi bazena, dok sam prije imao od mesinga) . Onda u samo prikopčavanje trebaš određene dijelove. (manji hidropaci najčešće imaju ulaz 1" )
Trebaš:
- T-komad (5/4),
- 6 nipla (1 x 5/4), (5 x 1"),
-kugl ventil (5/4),
- kugl ventil (1"),
- redukcija (5/4 - 1"),
- mesing sito (1"),
- nepovratni ventil (1"),
- holender (1"),
(ovo sad ide na izlaz hidropaka) ,
-koljeno 90 stupnjeva (s navojima na jednoj strani) (1"),
- koamd cijevi 1" (koliko želiš da ti pipa strši),
-T-komad (1"),
-2 koljena od 90 stup, (1" , također s navojima na jednoj str),
- dvije redukcije( 1"- 1/2, te 1" - 3/4 ),
- 2 pipe (jedna od 1/2 i jedan od 3/4)

Ovo zadnje što sam napisao za izlaz, također može ići i manja cijev, ali moja preporuka ti je da staviš 1" tako da kanije ako kojim slučajem trebaš dvije pipe da se osjetno ne gubi pritisak na hidropaku,a i iskorištenost je bolja.
PUUUUNNOOO HVAAALLAAA
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:02   #440
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
PUUUUNNOOO HVAAALLAAA
No problem
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.