Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2010., 00:14   #1
SAD vs Gana 1:2 (pr.)



Nogomet u Americi je definitivno narastao. Činjenica da su u skupini bili ispred Engleza govori tome u prilog. Iako ih suci nisu baš mazili, Amerikanci su unatoč tome prošli iz dalje iz skupine u kojoj su bili Englezi, Slovenci i Alžir. Pogodak Donovana u zadnjim minutama protiv Alžira digao je na noge velik broj američkih navijača ili je ono dobro izrežirano na youtubeu

Definitivno su pokazali karakter u sve tri utakmice, a posebno povratkom protiv Slovenije sa -2 te golom Alžiru. Tipično američki su puni samopouzdanja čemu svjedoči i izjava Bradleya(If we continue to build on the success we've had so far, we can go to the end.) i fizički sjajno pripremljeni. Nakon 2009 i finala Kupa Konfederacija, gdje su u polufinalu izbacili Španjolsku, kreću ka novom podvigu. 2002. su također prošli grupu, dok 2006. nisu, a umjesto njih je prošla upravo Gana, koja im je sljedeći protivnik na ovom prvenstvu.

Gana je solidno odigrala skupinu gdje su tukli Srbe, odigrali remi sa Australijom i izgubili od Njemaca. Jedina su zemlja iz Afrike koja je prošla dalje, te je dost vjerojatno da će imati zvučnu podršku s tribina u obliku vuvuzela. Ekipa će pokušati nadmašiti uspjehe Kameruna i Senegala, jedine zemlje iz Afrike koje su ušle među 8.

Bradley nema poteškoća sa slaganjem momčadi jer nitko nije suspendiran, a Findley se vraća nakon odrađene kazne. Rajevac također bez nekih većih izostanaka kolko sam pratio.

Gyan i Donovan su zablistali u skupini. Iako imam feeling da lik igra tristo godina, Donovan ima tek 28 godina. Vjerojatno najveća prijetnja Ganinoj obrani. Cijenim kod njega i to što se zbilja nikad ne baca, ono nije dajver. 24godišnji Asamoah Gyan je zabio Srbima i Australcima, dok je protiv Njemačke bio u ne baš sjajnom izdanju, no Ganci se nadaju da bi mogao zapapriti Amerima.

Moj favorit su Amerikanci. Pokazali su karakter, a i definitivno su naučili igrati nogomet. Dajem im nešto veće šanse za prolaz nego Gani.

Eto, da ne piskaram sad o postavama jer je sve isto kao i u grupi gdje je to sjajno odrađeno
Veko32 is offline  
Old 26.06.2010., 00:16   #2
fan sam sad-a jer su jebeni fighteri, a gana mi baš i nije pokazala nešto previše. Navijat ću za SAD.
Tutankhamon is offline  
Old 26.06.2010., 00:19   #3
Totalno sam ravnodušan, navijah za obje ekipe, tako da će jedni od mojih ljubimaca bit u četvrtfinalu. Što više golova to bolje
Sahta is offline  
Old 26.06.2010., 00:19   #4
Draga mi Gana, ali mi drazi SAD.

I u fantasyu su mi glavni


Team USA
Ken is offline  
Old 26.06.2010., 00:20   #5
Navijam za SAD i mislim da bih bila u stanju stavit veliku cifru na to da SAD ovo riješava bez nekih većih problema.
Prema Ghani sam ravnodušna.
Frea is offline  
Old 26.06.2010., 00:20   #6
Ja isto mislim da Ameri ovo prolaze, jedino bi se morali malo uozbiljiti i ne dopustiti crnima da prvi zabiju. Mislim da Gana nema snage za juriti zaostatak.

A Gyan nije loš napadač, ali oba gola je dao iz penala. I on, kao i cijela momčad, neuvjerljivi.
Ian_C is offline  
Old 26.06.2010., 00:21   #7
Iskreno - Ganjani/Ganci (bar je kod nas ispravno i jedno i drugo) mi deluju da se polako razigravaju, te da su ovo protiv Nemaca nagovestili da će biti dobra tekma sa Amerima. Nisam siguran ko može proći dalje, jer realno obe ekipe imaju šanse. I to podjednake, no možda je to samo moje mišljenje.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 26.06.2010., 00:25   #8
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Iskreno - Ganjani/Ganci (bar je kod nas ispravno i jedno i drugo) mi deluju da se polako razigravaju
bolje ganjani. da ih se ne pomiješa sa zvezdašima
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 26.06.2010., 00:31   #9
šta se tiče postave Gane, moguće da će biti nekih promjena. za početak Milo se uhvatio Asamoaha, izjavio je da previše "carini" loptu. također, navodno razmišlja i o mogućim zamjenama na poziciji Prince Tagoea (e to bi bila prava stvar, ako njega ostavi na klupi). moguće da će početi Adiyiah u prvih 11. s obzirom na gore navedene izjave, nemam pojma umjesto koga bi trebao početi, ako uopće bude u prvih 11.
sve ovo su spekulacije, tako da nitko sa sigurnošću još ne zna prvih 11 Gane u sutrašnjoj utakmici. čak ne bi bilo toliko neočekivano i da Appiah počne utakmicu.
Gyan je, IMO, odigrao čak i bolje protiv Njemačke nego u ove dvije prethodne tekme. imao je dva-tri odlična proigravanja i lako je mogao upisati 2 asista na toj utakmici. ali nikako da ga gol krene. pokušava, trudi se ali neće. onda se dešava da se počne forsirati pa postane sebičan. nadam se da će sutra biti na razini.
Dede Ayew dosada čak i najviše pokazao, i mogao bi sutra puno problema raditi američkoj obrani. brine me Kingson. zna imati odlične obrane, ali isto tako može popušiti pacerski gol zbog nedostatka utakmica u nogama.

Gana - evo vam ga na!
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Old 26.06.2010., 00:34   #10
Quote:
zvonzi kaže: Pogledaj post
Gana - evo vam ga na!
idući trener - Jean Tigana
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 26.06.2010., 00:41   #11
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
idući trener - Jean Tigana
odlično, jer on - nema mana.

znam, loše je, al jebiga. bolje nisam mogao smisliti.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Old 26.06.2010., 00:42   #12
Gana će to pobijediti
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 26.06.2010., 00:43   #13
Quote:
zvonzi kaže: Pogledaj post
odlično, jer on - nema mana.

znam, loše je, al jebiga. bolje nisam mogao smisliti.
al daj zabrij da sinu da ime eto'o.
eto'o tigana
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 26.06.2010., 00:43   #14
Očekujem rutinsku pobjedu jenkija, nadam se da neće bit gubljenje živaca kao s Alžirom.
Imran is offline  
Old 26.06.2010., 00:45   #15
Quote:
barhan kaže: Pogledaj post
al daj zabrij da sinu da ime eto'o.
eto'o tigana


sve je moguće. kada sam vidio da postoji čovjek koji se zove Kremenko, u sve vjerujem.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Old 26.06.2010., 00:46   #16
Očekujem i ja pobjedu Amerikanaca, al ne onako laganu kako mnogi to predviđaju. 1:0 ili 2:1 za Amerikance.
Hildegard is offline  
Old 26.06.2010., 00:48   #17
2:1, Gana ce povest, SAD ce se vratit.
Ken is offline  
Old 26.06.2010., 00:49   #18
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
2:1, Gana ce povest, SAD ce se vratit.
Hoće li to bit poluvrijeme/kraj prijelaz? Da znam stavit 1000kn na kladioni.
Hildegard is offline  
Old 26.06.2010., 00:51   #19
očekujem pobjedu nogometa
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Old 26.06.2010., 00:51   #20
ide USA i to do kraja ,
pa će cijeli svijet htio ne htio kad dignu taj pehar morat zvati cijelu igru "soccer"
jebemMAME is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.