Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2014., 09:53   #361
sorry, ali veću bedastoću nisam čula on je iz pripizdine pa se nije uklopio? hahaha
možda samo razmaženo derište koje je bilo hranjeno zlatnom žlicom se malo zaigralo pa joj je taj i takav pristojan, tih i samozatajan mladić bio igračka, koja joj se u jednom trenutku svidjela kako bi izdigla sebe iznad?
ne vjerujem u takve spike i pomalo je sramno nekoga etiketirati kao ¨provincijalac¨.
što to uopće znači??
on je sa sela pa je po defoltu seljačina koja nije za razuzdanu curu iz metropole? to je na samome početku znala!
dobro znamo da iz te provincije dolazi jako puno dobrih i pristojnih ljudi kojima nije prioritet šopingiranje, tulumarenja i prezentiranje sebe na n-tu potenciju.
ja bih se zapitala da sam na mjestu ovih koji zagovaraju takvo mišljenje provincija vs. metropola?
ljudi dođu u NY iz Zagreba( čitaj selendra u PM) pa nađu ženu/muškarca i s njime podijele život.
tako da ta teorija ne drži vodu.
mislim da se radi o netrpeljivosti i nemogućnosti sagledavanja stvari realno a o toleranciji nema niti govora.
kalipoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 10:30   #362
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ooooo itekako ima Danas kad je društvo izmiješano raznim svjetonazorima i kulturama naravno da se ne može primijetiti neko posebno mjesto u RH (osim možda Istre) koje bi bilo naprednije od drugih, ali mentalitet je jako bitan za opstojnost veze. Pogledaj samo teme o nasilju gdje žene misle da moraju trpjeti zbog seladjece itd. Toga u gradovima ima puno manje a ako i ima, opet je to neki mentalitet iz zabiti. Teško da bi takva osoba bila samosvjesna kad je odgojena da trpi i šuti.

To ti se samo tako kaže ' trpiti radi sela'. Ne misli se striktno na selo kao takvo. Zagreb je po tome jedno veliko selo Ne vidim nigdje statistički kako je u ZG-u manje obiteljskog nasilja nego u nekim manje naseljenim mjestima. Ako si divljak, divljak si ma gdje god se nalazio. Žene ukoliko i trpe nasilje, čisto sumnjam da je to radi mentaliteta, više radi toga jer nemaju gdje.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 10:39   #363
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
To ti se samo tako kaže ' trpiti radi sela'. Ne misli se striktno na selo kao takvo. Zagreb je po tome jedno veliko selo Ne vidim nigdje statistički kako je u ZG-u manje obiteljskog nasilja nego u nekim manje naseljenim mjestima. Ako si divljak, divljak si ma gdje god se nalazio. Žene ukoliko i trpe nasilje, čisto sumnjam da je to radi mentaliteta, više radi toga jer nemaju gdje.
Ja sam uvjerena da je to problem mentaliteta i odgoja bez obzira gdje se netko fizički nalazio.

U onom slučaju koji sam spomenula, lik si nije mogao naći niti jednu normalnu vezu jer ga s tim mentalnim sklopom nitko nije prihvaćao, dok se na kraju nije oženio s nekom iz svog sela koja je oduševljena njegovim machizmom.

Ovo je bio samo jedan primjer, naravno da ne mislim generalizirati pa molim da se tako ne shvaća moje postove

Zadnje uređivanje -honey- : 24.01.2014. at 10:45.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 16:17   #364
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
+
Za ovaj boldani dio, a i općenito vezano uz različite razine, mislim da je najbolji primjer onaj na temi "Novac nam gasi ljubav"
Postoji razlika u tome kako je netko ambiciozan i zašto je na različitoj razini. Postoje ljudi koji napreduju prirodno zbog svog znanja, sposobnosti i strasti koji imaju za određeni posao.
Postoje oni kojima je primarna strast za napredovanjem, treba im ego boost i sl. i ne libe se koristiti politikom (ne nužno strankama) i raznim pizdarijama da bi došli do položaja i moći.
Postoje i oni koji imaju znanje i sposobnosti, ali da to nije došlo "prirodno" tj. da su baš u sebi osjećali strast za nekim područjem, već ipak je to bilo malo više zbog ambicije za nekim uspjehom, priznanjem, novcem...
Ovi prvi se obično najmanje zamaraju kategorijama i razinama.
TrivialDatabase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 17:18   #365
Quote:
TrivialDatabase kaže: Pogledaj post
Postoji razlika u tome kako je netko ambiciozan i zašto je na različitoj razini. Postoje ljudi koji napreduju prirodno zbog svog znanja, sposobnosti i strasti koji imaju za određeni posao.
Postoje oni kojima je primarna strast za napredovanjem, treba im ego boost i sl. i ne libe se koristiti politikom (ne nužno strankama) i raznim pizdarijama da bi došli do položaja i moći.
Postoje i oni koji imaju znanje i sposobnosti, ali da to nije došlo "prirodno" tj. da su baš u sebi osjećali strast za nekim područjem, već ipak je to bilo malo više zbog ambicije za nekim uspjehom, priznanjem, novcem...
Ovi prvi se obično najmanje zamaraju kategorijama i razinama.
Mislim da bi se iznenadila da vidiš kvalifikacije i etikete na račun ovih drugih od strane ovih prvih, ili se ti prvi samo takvima smatraju i sijedom toga ove druge smatraju onakvima kakvi možda i nisu

Ah, možda je južina kriva za sve
Svako sebi sam bira partnera, pa kako izabere tako će mu biti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:05   #366
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se iznenadila da vidiš kvalifikacije i etikete na račun ovih drugih od strane ovih prvih, ili se ti prvi samo takvima smatraju i sijedom toga ove druge smatraju onakvima kakvi možda i nisu

Ah, možda je južina kriva za sve
Svako sebi sam bira partnera, pa kako izabere tako će mu biti.
Ovim prvima se obično ne da baviti glupostima ako ne moraju - žele raditi, stvarati, biti ostavljeni na miru... Ovi drugi obično zajebavaju.
TrivialDatabase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 18:06   #367
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja je nisam shvatila ograničeno samo na taj kontekst.
Zar je potrebno 8 godina konjugalnog zivota da se zakljuce razliciti mentaliteti? Nema smisla . Jedino ako su premladi ili prisilno (trudnoca) uletili u brak, to bih mogao shvatiti.

Moje misljenje je da je ovo slucaj drustvene stratifikacije. Mozda je bio diskriminiran u urbanoj sredini radi svog socijalnog statusa, "nize" klase, dolazeci sa sela.
__________________
"Beauty will save the world"
SOX-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:49   #368
Quote:
SOX-9 kaže: Pogledaj post
Zar je potrebno 8 godina konjugalnog zivota da se zakljuce razliciti mentaliteti? Nema smisla . Jedino ako su premladi ili prisilno (trudnoca) uletili u brak, to bih mogao shvatiti.

Moje misljenje je da je ovo slucaj drustvene stratifikacije. Mozda je bio diskriminiran u urbanoj sredini radi svog socijalnog statusa, "nize" klase, dolazeci sa sela.
A gle, neke žene ne skuže ni nakon 30 godina za kog su se udale mene više nikaj ne čudi, nakon svega kaj sam pročitala na forumu.

Neki su krivo skužili moju rečenicu gdje sam ga opisala kao finog, pristojnog, samozatajnog, tihog itd-kao neki njegov minus, naprotiv- upravo zato ju je i zainteresirao nakon nekih bad gay tipova, al možda je baš u u tome i bio problem što je on bio u toj mjeri zatvoren da se neke bitne razlike u mentalitetima i odgoju duže vremena nisu ni mogle skužiti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:52   #369
Vaspitanje i zivotne okolnosti, a ne obrazovanje

Iz nekih bliskih mi primera (a i licnog) videla sam da je jako vazno da su ljudi vaspitani na slican nacin i da su manje vise imali slicne porodice.

Recimo, bez obzira koliko me je pre nekih 10 godina privlacio jedan bivsi i koliko sam ga zaista volela, nasa veza nije mogla nikako da funkcionise jer smo cesto potpuno razlicito interpretirali neke zivotne situacije. U njegovom slucaju radilo se o velikoj emocionalnoj nesigurnosti, koju su mu prouzrokovali roditelji koji su se razveli kad je bio jako mali, ali su godinama nakon toga, negde do njegove 20-e ostali u nekom bolesnom kontaktu optuzbi, verbalnog nasilja (otac) i izigravanja zrtve (majka), a da je taj moj bivsi dakle citavu svoju mladost proveo kao sin jedinac osecajuci se glavnim krivcem (jer su se ti njegovi roditelji i vencali samo zbog toga sto je majka zatrudnela s njim i slicne bolesne optuzbe deteta). A oboje (i majka i otac) su bili prilicno obrazovani za tu generaciju (neke vise skole, ne secam se da li bas fakultet u oba slucaja).

Kako se to odrazavalo na nasu vezu? Cesto se desavalo da ja kazem neku potpunu glupost, nesto potpuno normalno za ljude s malo vise samopouzdanja... a da je to za njega bio smak sveta i da bi se toliko uvredio i naljutio da je odlazio kuci ili mi govorio da ja odem, zavisno gde bismo u tom trenutku bili. Onda bi posle pola sata pocinjao da zove kompulsivno telefonom, salje poruke, da se izvinjava i slicno. Totalni emocionalni roller-coaster.

Sto se obrazovanja tice, bio je jako obrazovan, uspesan i kao osoba zaista divan decko, ali taj njegov manjak sigurnosti u sebe i u ljude koji ga vole je unistio sve njegove veze, pa i nasu.

Ne kazem da nema ljudi koji poteknu iz slicnih porodicnih okolnosti i potpuno se tome otrgnu, pa su potpuno emocionalno stabilni kao odrasle osobe, ali mislim da je mnogo cesci slucaj da ne uspeju da se otrgnu tome.

S druge strane, znam primer iz familije, gde je osnovna razlika bila sistem vrednosti koji neko nosi iz porodicnog vaspitanja. Da li je OK nesto ukrasti, prevariti, da li je OK biti potpuno neodgovaran, ustajati u 12h svaki dan i pustiti da te zenina porodica izdrzava itd. I to je naravno puklo.

Obrazovanje je precenjena kategorija, meni najvise znaci kao parametar da li je neko bio dovoljno vredan i uporan da izgura obrazovanje do kraja ili je quitter neko ko odustaje na pola ili cak pred kraj... Fakultet nije ni osmisljen za genijalce, vec za prosecne disciplinovane ljude s izvesnim sklonostima i talentima.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:52   #370
Quote:
columna kaže: Pogledaj post
Iz nekih bliskih mi primera (a i licnog) videla sam da je jako vazno da su ljudi vaspitani na slican nacin i da su manje vise imali slicne porodice.

Recimo, bez obzira koliko me je pre nekih 10 godina privlacio jedan bivsi i koliko sam ga zaista volela, nasa veza nije mogla nikako da funkcionise jer smo cesto potpuno razlicito interpretirali neke zivotne situacije. U njegovom slucaju radilo se o velikoj emocionalnoj nesigurnosti, koju su mu prouzrokovali roditelji koji su se razveli kad je bio jako mali, ali su godinama nakon toga, negde do njegove 20-e ostali u nekom bolesnom kontaktu optuzbi, verbalnog nasilja (otac) i izigravanja zrtve (majka), a da je taj moj bivsi dakle citavu svoju mladost proveo kao sin jedinac osecajuci se glavnim krivcem (jer su se ti njegovi roditelji i vencali samo zbog toga sto je majka zatrudnela s njim i slicne bolesne optuzbe deteta). A oboje (i majka i otac) su bili prilicno obrazovani za tu generaciju (neke vise skole, ne secam se da li bas fakultet u oba slucaja).

Kako se to odrazavalo na nasu vezu? Cesto se desavalo da ja kazem neku potpunu glupost, nesto potpuno normalno za ljude s malo vise samopouzdanja... a da je to za njega bio smak sveta i da bi se toliko uvredio i naljutio da je odlazio kuci ili mi govorio da ja odem, zavisno gde bismo u tom trenutku bili. Onda bi posle pola sata pocinjao da zove kompulsivno telefonom, salje poruke, da se izvinjava i slicno. Totalni emocionalni roller-coaster.

Sto se obrazovanja tice, bio je jako obrazovan, uspesan i kao osoba zaista divan decko, ali taj njegov manjak sigurnosti u sebe i u ljude koji ga vole je unistio sve njegove veze, pa i nasu.

Ne kazem da nema ljudi koji poteknu iz slicnih porodicnih okolnosti i potpuno se tome otrgnu, pa su potpuno emocionalno stabilni kao odrasle osobe, ali mislim da je mnogo cesci slucaj da ne uspeju da se otrgnu tome.

S druge strane, znam primer iz familije, gde je osnovna razlika bila sistem vrednosti koji neko nosi iz porodicnog vaspitanja. Da li je OK nesto ukrasti, prevariti, da li je OK biti potpuno neodgovaran, ustajati u 12h svaki dan i pustiti da te zenina porodica izdrzava itd. I to je naravno puklo.

Obrazovanje je precenjena kategorija, meni najvise znaci kao parametar da li je neko bio dovoljno vredan i uporan da izgura obrazovanje do kraja ili je quitter neko ko odustaje na pola ili cak pred kraj... Fakultet nije ni osmisljen za genijalce, vec za prosecne disciplinovane ljude s izvesnim sklonostima i talentima.
Slažem se.
Ima puno obrazovanih ljudi koji su toliko silno neobrazovani, nekulturni, usudila bih se reći i primitivni da je to fascinantno.
No, eto skidam im kapu jer su se potrudili nešto izgurati do kraja. SAmo što nisu to funkcionalno iskoristili i bazično se izgradili na temelju onoga što su završili.
Isto tako poznajem hrpetinu izuzetno inteligentnih, pametnih, ali ono zdravo-pametnih ljudi punih samopouzdanja koji su opet seme izgradili na temelju nekih drugih vrijednosti koje su kao takve i primjenili u svom životu.

Naravno da nas odgoj u primarnoj obitelji obilježava na početku, ali tu nije kraj.
Ostalo moramo odraditi sami.

I u životinjskom svijetu mladunčad dobija neke pomoći u odrastanju, ali kasnije su prepušteni sebi. Ljudi također.

Ono što je bitno je to da sa nekim imaš slična stajališta, slične poglede na život ili slične vrijednosti.

Naravno da se ne mogu upariti dvoje ljudi ili mogu, ali teško mogu imati kvalitetnu vezu u kojoj je jedan samodopadan, egocentričan, usmjeren na "vanjske oznake" što ljudi, što njihovih vrijednosti u društvu, zapravo takvi ljudi su silno ograničeni i kao takvi ne mogu vidjeti dalje.
I sada ako si u odnosu sa nekim tko ima drugačije poimanje vrijednosti ljudi, koji na drugačiji način naprosto cijeni ljude i stavlja ih u neke kalupe, stupnjeve, razine i sl., a ti imaš neku drugu viziju svijeta, ljudi i njihovih vrijednosti, naravno da će stalno dolaziti do sukoba i neshvaćanja, jer ne možemo nametnuti svoje gledište nekome tko ima zacrtane smjerove od kojih ne odustaje.

Ne treba se niti truditi. Bilo bi samo jako, jako, jako dobro prepoznati na prvu o kakvoj je osobi riječ i shvatiti da neke stvari ne možeš spojiti, jer su nespojive.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 00:47   #371
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A gle, neke žene ne skuže ni nakon 30 godina za kog su se udale mene više nikaj ne čudi, nakon svega kaj sam pročitala na forumu.

Neki su krivo skužili moju rečenicu gdje sam ga opisala kao finog, pristojnog, samozatajnog, tihog itd-kao neki njegov minus, naprotiv- upravo zato ju je i zainteresirao nakon nekih bad gay tipova, al možda je baš u u tome i bio problem što je on bio u toj mjeri zatvoren da se neke bitne razlike u mentalitetima i odgoju duže vremena nisu ni mogle skužiti.
Nemoguce. Vi zene imate tu intrinzicnu sposobnost "provaliti" tipa u vrlo kratkom vremenu. Kad kazem provaliti mislim na kongruentnost u seksualnom i emocionalnom smislu, ne spavate sa nekim s kim mislite da niste kompatibilni.
__________________
"Beauty will save the world"
SOX-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 10:46   #372
Quote:
SOX-9 kaže: Pogledaj post
Nemoguce. Vi zene imate tu intrinzicnu sposobnost "provaliti" tipa u vrlo kratkom vremenu. Kad kazem provaliti mislim na kongruentnost u seksualnom i emocionalnom smislu, ne spavate sa nekim s kim mislite da niste kompatibilni.
Da,samo ponekad se povodimo za onom- vjeruješ li meni ili svojim očima
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 13:13   #373
Quote:
SOX-9 kaže: Pogledaj post
Nemoguce. Vi zene imate tu intrinzicnu sposobnost "provaliti" tipa u vrlo kratkom vremenu. Kad kazem provaliti mislim na kongruentnost u seksualnom i emocionalnom smislu, ne spavate sa nekim s kim mislite da niste kompatibilni.
Ti očito nisi nikad bio na "Rastavama"
Jedna žena -aktualna je tema- nema pojma zakaj joj se muž razvodi od nje nakon 14 godina braka pa pita nas na forumu
Doduše, ovisi kaj je tebi kratko al to već spada u "muške sposobnosti interpretacije"
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.