Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2011., 13:50   #301
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Na temelju čega to zaključuješ? Uopće se ne slažem.
ne slažeš se? to je samo sažeto ono što si i sama napisala, pa zvuči grublje nego tvoje riječi

Quote:
Evo što ja mislim: trenutno preispituješ svoju vrijednost i mjeriš ju prema tim drugim ženama. Na svjesnoj razini smatraš da si lijepa, pametna, duhovita i privlačna. To ti govori razum, ali tvoje emocije to ne vjeruju i traže potvrdu. I sad kad si vidjela te druge žene, koje nisu prekrasne, ti je samopouzdanje još više narušeno jer se pitaš jesi li zaista sve to što ti je razum govorio. Da su prekrasne, na neki način bi smatrala da imaš potvrdu da si i ti prekrasna, a sad se pitaš je li doista tako. Ne kažem da se ovo pitaš na svjesnoj razini, ali podsvjesno vjerojatno da. I zato ti kažem da ta uspoređivanja nemaju smisla, da o tim ženama ne trebaš ni razmišljati. Nemoj potvrdu svoje vrijednosti tražiti u tim drugim ženama. Traži ju u sebi. Jednom kad to shvatiš, bit će ti lakše.
kompleks kao nedostatak samopoštovanja radi kojeg se netko ima potrebu uspoređivati s drugim ženama i njih prosuđivati, ističući njihove nedostatke, a svoje prednosti, preispitujući vlastitu vrijednost.

kao da je bitno dopisuje li se s očajnim kućanicama, cajkušama, konobaricama ili missicama dok nju uzima zdravo za gotovo i ponaša se prema njoj na neprimjeren način? bi li ju manje smetalo da su atraktivne, pametne i duhovite?

naravno da ne.

@mozak zablokiro:

slušaj me: njemu jednostavno nije dovoljno stalo do tebe. taman da te i voli najviše što zna i može - to koliko i kako on može voljeti nije ti dovoljno i ne treba ti biti dovoljno. vrijediš više i trebaš za sebe tražiti više. ti vrijediš. ako to netko ne vidi...so be it. imaš osnovnu prednost: da možeš i znaš biti sama i zaslužuješ nekoga tko će te poštovati.

donoseći ispravne odluke naučit ćeš poštovati samu sebe i onda će to činiti i ljudi oko tebe.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 13:57   #302
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ne slažeš se? to je samo sažeto ono što si i sama napisala, pa zvuči grublje nego tvoje riječi



kompleks kao nedostatak samopoštovanja radi kojeg se netko ima potrebu uspoređivati s drugim ženama i njih prosuđivati, ističući njihove nedostatke, a svoje prednosti, preispitujući vlastitu vrijednost.
Ali meni nema smisla da je to kompleks veće vrijednosti, prije manje vrijednosti. Ne vjeruje zapravo da je dovoljno dobra pa sama sebe pokušava uvjeriti ističući mane drugih. Mislim da kompleks veće vrijedosti uključuje popriličnu dozu bahatosti i uvjerenosti da je osoba bolja od ostalih. Barem je to moje shvaćanje. To što autorica piše negativno o drugim ženama mi i dalje ne govori da je uvjerena u svoju nekakvu nadmoć.

No,ja nisam psiholog, možda sam totalno fulala u nazivu, ali u objašnjenu se slažemo.

Autorice, slažem se s Nicom - mislim da ti taj as u rukavu ne treba.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 11:03   #303
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ali meni nema smisla da je to kompleks veće vrijednosti, prije manje vrijednosti. Ne vjeruje zapravo da je dovoljno dobra pa sama sebe pokušava uvjeriti ističući mane drugih. Mislim da kompleks veće vrijedosti uključuje popriličnu dozu bahatosti i uvjerenosti da je osoba bolja od ostalih. Barem je to moje shvaćanje. To što autorica piše negativno o drugim ženama mi i dalje ne govori da je uvjerena u svoju nekakvu nadmoć.

No,ja nisam psiholog, možda sam totalno fulala u nazivu, ali u objašnjenu se slažemo.

Autorice, slažem se s Nicom - mislim da ti taj as u rukavu ne treba.
i meni se čini da imam previsoko mišljenje o sebi da se niti s njim ne bi bila toliko zamarala, a niti s tim dal je netko pametniji ili ljepši od mene. pa to bi znala - da nema takve! prije bi bilo obrnuto - ni sama ne vjerujem koliko vrijedim. ma koliko mi pričali o tome.

jes. život ide dalje. kičma je uspravljenija. ljeto je počelo. razmišljajmo pozitivno..... sve manje razmišljam o njemu, a više o tome što želim i što mislim da zaslužujem (prema ono što dajem gledam), ne javljam mu se, ne uhodim njegov profil, iako mi on šalje i dalje neke poruke....

ljudi - ugodan praznični dan želim, dobro kupanje, dobar roštilj, dobro društvo. okanimo se bar na današnji dan forum i izađimo na sunceeeee
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 22:02   #304
vidim da je tema stara veoma, ali me zanima da li se agresivan covjek moze promijeniti i da li moze poceti vjerovati i prestati biti paranoican ?
histerezis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 22:11   #305
nadovezujući se na temu, i ujedno dajem i neki feedback cijele priče - on je i dalje nastavio biti agresivan, dapače, još agresivniji, prekinuli smo, i dalje je depresivan ovisan o svemu i svačemu. a ja sam u novoj vezi u kojoj nisam nepovjerljiva.

ne kažem da se ljudi ne mogu promjeniti, ali moraju jaaaaaaako, jaaaaaako, jaaaaaaaako to željeti i raaaaaditi, raaaaditi na tome. i na sebi.
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 10:48   #306
Quote:
histerezis kaže: Pogledaj post
vidim da je tema stara veoma, ali me zanima da li se agresivan covjek moze promijeniti i da li moze poceti vjerovati i prestati biti paranoican ?
Vjerujem da se sve može promijeniti (ili barem držati pod kontrolom lijekovima ).
Što se tiče agresivnosti, imala sam problema s agresivnim ponašanjem i nekontroliranjem bijesa, danas sam prilično smirena, lakše ignoriram provokacije, a pobijesnim u rijetkim slučajevima kada mi netko baš žešće prošeće živcima.

Što se tiče paranoje kao paranoje, to je više tema za psihologiju.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:38   #307
poruke mu šalju ženske koje pretpostavljam razumiju njegovu situaciju a on jadan sjeban.
možda se žali i na tvoje dosađivanje kad ga želiš poljupcem oraspoložiti....
goni to u PM pa neka grijehove njegove bivše i ostalih ispašta sam ako to želi a ne ti.
kalipoa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.