Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2015., 09:23   #61
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
RH je samo mala ksenofobična država a nije niti tehnološki napredna.
Hrvatska nije ksenofobična . Nema ni podloge da to budemo, nije baš da smo odredište za imigrante, mi više emitiramo ljude prema van a tko ipak nama dođe, veseli nas. S druge strane (ovo za COD2 ide), npr. meni draga UK je trenutno u nekom privremenom spazmu ksenofobije ali postoje realni razlozi za to i nije mi ih teško razumit. Izrael je apsorbirao puno, neke napetosti su za očekivat, big deal. Nisu jedini koji imaju taj problem.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 09.04.2015., 17:49   #62
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
Hrvatska nije ksenofobična . Nema ni podloge da to budemo, nije baš da smo odredište za imigrante, mi više emitiramo ljude prema van a tko ipak nama dođe, veseli nas. S druge strane (ovo za COD2 ide), npr. meni draga UK je trenutno u nekom privremenom spazmu ksenofobije ali postoje realni razlozi za to i nije mi ih teško razumit. Izrael je apsorbirao puno, neke napetosti su za očekivat, big deal. Nisu jedini koji imaju taj problem.
Ali ipak jest. Po svim kazateljima jest. Prema Romima, Srpskoj manjini i ostacima ostataka nekih drugih naroda.

Kad pogledamo odnose navijača na stadionima prema tamnoputim igračima
( neki su već otišli radi toga) zatim prema onih par azilanata, nadalje odnos
prema dojučerašnjim sudržavljanima, Bosancima a da ne govorim o mogućnosti da sutra-prekosutra RH primi veći broj izbjeglica.
Još je to pimitivno društvo a da bi nekoga drugoga prozivalo za slabosti kojih ima napretek.
Yehudi du Nuvas is offline  
Old 09.04.2015., 17:55   #63
Izrael ima problem sa masom Afrikanacakoji dolaze tražiti azil jer im je to prva demokratska država na putu ka EU.

Naravno daih nemože sve prihvatiti već ih mora vratiti u zemlje iz kojih su ušli u Izrael ili u matičnu zemlju.

Jednako postupa RH, pogledaj statistiku. Koliko je ljudi zatražilo azil u RH a koliko ga je dobilo. Prošle god samo 2 čini mi se

a od nekih 80-120 tražitelja. Medjutim se ondatoga jednoga jadnika stavi na TV i pitaju ga -jelda je lijepo u RH?-

A ovaj će ( očekivano) ko iz topa........" ma super preljepo", a onda ti na tome temeljiš svoje mišljenje.

Samo pomalo.
Yehudi du Nuvas is offline  
Old 09.04.2015., 17:59   #64
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Ali ipak jest. Po svim kazateljima jest. Prema Romima, Srpskoj manjini i ostacima ostataka nekih drugih naroda.

Kad pogledamo odnose navijača na stadionima prema tamnoputim igračima
( neki su već otišli radi toga) zatim prema onih par azilanata, nadalje odnos
prema dojučerašnjim sudržavljanima, Bosancima a da ne govorim o mogućnosti da sutra-prekosutra RH primi veći broj izbjeglica.
Još je to pimitivno društvo a da bi nekoga drugoga prozivalo za slabosti kojih ima napretek.
Možda Hrvatska to i jeste, ali ovo je tema o Izraelu. Tvoj argument sa Hrvatskom, dakle, pada u vodu jer je klasično trolanje.

@Guns, to je relativiziranje i prilično loše poređenje, jer ako iko ima opravdanje za ksenofobiju to su afričke sluge bivših bijelih bwana iz Britanije.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 09.04.2015., 18:07   #65
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Izrael ima problem sa masom Afrikanacakoji dolaze tražiti azil jer im je to prva demokratska država na putu ka EU.

Naravno daih nemože sve prihvatiti već ih mora vratiti u zemlje iz kojih su ušli u Izrael ili u matičnu zemlju.

Jednako postupa RH, pogledaj statistiku. Koliko je ljudi zatražilo azil u RH a koliko ga je dobilo. Prošle god samo 2 čini mi se

a od nekih 80-120 tražitelja. Medjutim se ondatoga jednoga jadnika stavi na TV i pitaju ga -jelda je lijepo u RH?-

A ovaj će ( očekivano) ko iz topa........" ma super preljepo", a onda ti na tome temeljiš svoje mišljenje.

Samo pomalo.
3% onih koji zatraže azil u RH ga dobe. U Izraelu je taj postotak demokratskih 0.07%

Koji je razlog da steriliziraju etiopske židovke? Nekako mi se ne čini demokratski.

EDIT: Zašto ruski govornici moraju genetički dokazat da su židovi ako žele postat građani? Isto mi nije nekako demografski. Al sad ću ušutit, bio sam bad goy predugo.
Brundlefly is offline  
Old 09.04.2015., 18:09   #66
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
3% onih koji zatraže azil u RH ga dobe. U Izraelu je taj postotak demokratskih 0.07%

Koji je razlog da steriliziraju etiopske židovke? Nekako mi se ne čini demokratski.
Pravo na "azil" u Izraelu u stopostotnom procentu ostvaruju bijeli židovi iz Francuske, Poljske, Njemačke, Švajcarske itd.
Kriterij su očigledno krvna zrnca.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 09.04.2015., 18:23   #67
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Možda Hrvatska to i jeste
Pa onda ne trolaj, najprije izvadi brvno iz svoga oka pa traži iver u tudjem.

Izrael je u svemu -uzor- za mnoge države ( uključujući RH) a posebno

za arapske vukojebinske diktature "kraljevine" i emirate u kojima NE POSTOJI

niti -D- od demokracije i ljuskih prava.
Yehudi du Nuvas is offline  
Old 09.04.2015., 18:31   #68
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post

Koliko je ljudi zatražilo azil u RH a koliko ga je dobilo. Prošle god samo 2 čini mi se

a od nekih 80-120 tražitelja. Medjutim se ondatoga jednoga jadnika stavi na TV i pitaju ga -jelda je lijepo u RH?-

A ovaj će ( očekivano) ko iz topa........" ma super preljepo", a onda ti na tome temeljiš svoje mišljenje.

Samo pomalo.
Ovo stoji. I za Rome.

Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
@Guns, to je relativiziranje i prilično loše poređenje, jer ako iko ima opravdanje za ksenofobiju to su afričke sluge bivših bijelih bwana iz Britanije.
Ja sam ipak govorila o sadašnjem raspoloženju Britanaca prema istočnoeuropskim migrantima.

Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
EDIT: Zašto ruski govornici moraju genetički dokazat da su židovi ako žele postat građani? Isto mi nije nekako demografski. Al sad ću ušutit, bio sam bad goy predugo.
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pravo na "azil" u Izraelu u stopostotnom procentu ostvaruju bijeli židovi iz Francuske, Poljske, Njemačke, Švajcarske itd.
Kriterij su očigledno krvna zrnca.
Naravno da jesu. Jesam ja jedina kojoj je ovo normalno? Ili ima neka zemlja di moš jednostavno otić kad ti puhne i automatski dobit državljanstvo a da uopće nisi pripadnik tog naroda?
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 09.04.2015., 18:52   #69
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
3% onih koji zatraže azil u RH ga dobe. U Izraelu je taj postotak demokratskih 0.07%

Koji je razlog da steriliziraju etiopske židovke? Nekako mi se ne čini demokratski.

EDIT: Zašto ruski govornici moraju genetički dokazat da su židovi ako žele postat građani? Isto mi nije nekako demografski. Al sad ću ušutit, bio sam bad goy predugo.
Ko šta strerilizira? Ne nasjedaj na propagandu.

Do duše ove iz "kampa" Jarmuk bi tribalo sterilizirati

http://www.jutarnji.hr/multimedia/ar...9_804768S0.jpg

a ne im davati 10$ dnevno po glavi.

"Genetički dokazati"-reče ti-

A kako se to -genetski dokazuje- kad ne postoji

gen svojstven bilo kojem narodu?????

Opet znači izmišljotina nekih medija ili pojedinaca koji pojma nemaju o čemu pričaju.

Židovstvo se "dokazuje" rodnim listom roditelja ili predaka ili zvaničnom

konverzijom. Ne postoji nikakva famapo tom pitanju.
Yehudi du Nuvas is offline  
Old 09.04.2015., 22:20   #70
a u kojem to narodu nema ksenofobije, da mi je znat. bila ona vjerska, rasna, etc.


a priča o navodnoj "sterilizaciji".
But the mistreatment of this story, the exaggeration of it, the warped repeating of it by observers and tweeters around the world, reveals something ugly too: a thirst for treating Israel as a uniquely racist, wicked, barbaric outpost

ono o genetičkom dokazivanju da niti ne spominjem.
antilles is offline  
Old 09.04.2015., 22:54   #71
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
a u kojem to narodu nema ksenofobije, da mi je znat. bila ona vjerska, rasna, etc.
Svakako da nema naroda koji je lišen ksenofobije. Pa ksenofobija se javlja između stanovnika dva susjedna sela zbog međusobnih predrasuda, ranijih sukoba itd.

Ali država Izrael se temelji na ksenofobiji. Nije to stvar samo pojedinačnih stavova stanovnika te države, nego je ksenofobija utkana u temeljne doktrine na kojima ista počiva. To je do te mjere utkano u svijest tih ljudi da oni i ne osjete pogrešnost poruka svojih vodećih političara. Pogledaj samo koliko oni imaju 'neprijatelja'. Bilo ko ko se na bilo kakav način suprotstavi (i samo verbaljno) politici njihovog vodstva biva proglašen neprijateljem. Bilo ko ko se usudi uopće komunicirati sa Palestincima za njih je neprijatelj. To je psihoza jednaka psihozi Srbije pod Miloševićem.

Ta ksenofobija je kvalitativno drugačija i daleko dublja i razornija od one koja se javlja u Britaniji ili bilo gdje drugo u nekim sporadičnim oblicima.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 09.04.2015., 23:54   #72
Ma to je "throw enough mud at the wall, some of it will stick" taktika kolege forumaša, i sam je rekao da se odjavljuje nakon tog posta.
Interesantno je kod tih vijesti iz Izraela kako uvijek mutiraju do baš određene točke (gdje se smatra da je dovoljno za stvorit neke neugodne asocijacije) i onda se kao takve rado prihvaćaju i prenose dalje. Npr, "prisilna sterilizacija" se više neće mijenjat, dosegla je svoj konačni oblik, poruka iza nje je sad jasna.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.

Zadnje uređivanje Guns of Brixton : 10.04.2015. at 00:04.
Guns of Brixton is offline  
Old 09.04.2015., 23:58   #73
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ali država Izrael se temelji na ksenofobiji. Nije to stvar samo pojedinačnih stavova stanovnika te države, nego je ksenofobija utkana u temeljne doktrine na kojima ista počiva..
Kako?
(Ponavljam, meni je normalno da traže dokaz da je netko pripadnik židovskog naroda prije nego mu automatski daju državljanstvo, tako da mi to nije argument).
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 21.04.2015., 10:56   #74
Umjesto nadmudrivanja, evo malo konkretnih slika iz Izraelskog glavnog grada:

https://www.youtube.com/watch?v=ohnnh5HXKdI

malo rasprave o Izraelu:

https://www.youtube.com/watch?v=ohnnh5HXKdI

malo live slika iz Jeruzalema:

https://www.youtube.com/watch?v=mYLi_39KoVQ

malo live slika iz Tel Aviva:

https://www.youtube.com/watch?v=mYLi_39KoVQ

Kao što znamo slike a pogotovo snimke govore više o tisuću riječi!
mikoli is offline  
Old 21.04.2015., 11:19   #75
Dakle ovo je bilo ono normalno i ljepša strana.

Kao što rekoh svaka pohvala Izraelu na organizaciji države i organizaciji obrane same države. Jedino ono s čime se ne slažem je politika.

Najbolji primjer za tako nešto je prikazano u ovom videu i to je ona manje lijepa strana Izraela:

https://www.youtube.com/watch?v=iqL048x4msM

Kada službena politika promjeni svoj stav prema ovome, onda mogu očekivati mir na svojim granicama!
mikoli is offline  
Old 21.04.2015., 12:28   #76
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Dakle ovo je bilo ono normalno i ljepša strana.

Kao što rekoh svaka pohvala Izraelu na organizaciji države i organizaciji obrane same države. Jedino ono s čime se ne slažem je politika.

Najbolji primjer za tako nešto je prikazano u ovom videu i to je ona manje lijepa strana Izraela:

https://www.youtube.com/watch?v=iqL048x4msM

Kada službena politika promjeni svoj stav prema ovome, onda mogu očekivati mir na svojim granicama!
Palestincima nije u interesu mir, nego uništenje Izraela, gledajući kako se muslimanski imigranti ponašaju u Europi i prema "nevjernicima" u svojim zemljama ne žalim ih.
lavko is offline  
Old 21.04.2015., 12:53   #77
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Palestincima nije u interesu mir, nego uništenje Izraela, gledajući kako se muslimanski imigranti ponašaju u Europi i prema "nevjernicima" u svojim zemljama ne žalim ih.
Pa da si ti kao dijete doživljavao ovakve stvari, što bi imao na umu kada bi postao odrastao čovjek!

O kojim to muslimanima pričaš, vjerojatno onima koji imaju shvačanje i poimanje života kao i Izraelski ekstremisti.

Normalni ljudi su isti bilo gdje. I prema takvim ljudima ako ideš sa ovakvim mjerama dobiješ ono što danas ima Izrael na svojim granicama.
mikoli is offline  
Old 25.04.2015., 19:34   #78
Izrael dobiva nove zrakoplove F-35 od američkih saveznika kako bi ih održali u prednosti.
Sforza Aspang is offline  
Old 25.04.2015., 20:53   #79
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pravo na "azil" u Izraelu u stopostotnom procentu ostvaruju bijeli židovi iz Francuske, Poljske, Njemačke, Švajcarske itd.
Kriterij su očigledno krvna zrnca.
To je alijah, useljenje tj povratak u Izrael.

Isto pravo povratkau RH može ostvariti bilo koji potomak Hrvata koji su

emigrirali u bilo koju zemlju.

Samo u RH ih se vraća 10 puta manje nego šta odlazi.

Razlika je naravno i u tome da je narod Izraela -proganjan- iz

svoje zemlje...... ( i to tisućama godina ) grubom silom i represijom.

Dok su domoljubni Hrvati sami bižali iz svoje zemlje.
Yehudi du Nuvas is offline  
Old 27.04.2015., 15:46   #80
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Razlika je naravno i u tome da je narod Izraela -proganjan- iz

svoje zemlje...... ( i to tisućama godina ) grubom silom i represijom.

Dok su domoljubni Hrvati sami bižali iz svoje zemlje.
Stupidna viktimizacijska mitomanija.

Židovi su odlazili po svijetu svojom voljom jer bili su primarno trgovci i kretali su se za kapitalom, bez ikakve vezanosti uz "domovinu". Otprilike isto kao Hrvati trbuhom za kruhom.

Tvdnja da su tobože "prognani" je politički mit cionizma koji služi za opravdavanje ilegalnog useljavanja. Ukratko, ponešto radikalnija verzija hrvatske mitomanije o "stoljetnim težnjama napaćenog naroda".
napadide is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.