Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2016., 11:35   #61
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
to je bilo jedinstveno doba(faza) u razvoju kapitalizma koje se više nikad neće ponoviti, tj doba kad se je moglo puno ljudi osrednje obogatiti, od 1970-2000g , in meanwhile su se korporacije i internet kupnja razvile i oduzele posao malim obrtnicima i sad mogu samo šljakati za njih za plaćicu, ta faza kapitalizma je prošla, kad si je svak mogao otvoriti neki obrt dućan malu proizvodnju i biti mini bogataš, sad su to poravnale korporacije , i lova se više ne slijeva u 100 džepova nego u jedan
Ja mislim da je to tako samo kad gledaš na površini. Što se toga tiče nije se puno promijenilo, samo što se danas umjesto preprodaje krastavaca i kobase iz Mađarske preprodaju điđe za mobitele iz Kine. Razlika je jedino u tome što su propali oni koji se nisu prilagodili potrebama tržišta i novim tehnologijama.

Uvijek će biti stvari na kojima će sposobni zaraditi. Jedino je prije bilo lakše poslovanje zbog manje administracije, birokracije, inspektorata itd.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:09   #62
mozda je sve to slucajno, a mozda i smisljeno, ali necu sad o teorijama zavjere zatupljivanja ljudskog roda sa ciljem opce kontrole...ono sto je cinjenica , a dobro si rekao, da ljudi kakvi jesu, idu pretezno linijom manjeg otpora, a sam internet je zbog toga najmanje kriv..laka dostupnost informacija je nekima ucinila medvjedu uslugu dok je neke digla u nebesa i tu se vise nista ne moze..samokontrola i filtriranje informacija oko nas je kljucno i na tome treba raditi svatko za sebe
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:26   #63
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je to tako samo kad gledaš na površini. Što se toga tiče nije se puno promijenilo, samo što se danas umjesto preprodaje krastavaca i kobase iz Mađarske preprodaju điđe za mobitele iz Kine. Razlika je jedino u tome što su propali oni koji se nisu prilagodili potrebama tržišta i novim tehnologijama.

Uvijek će biti stvari na kojima će sposobni zaraditi. Jedino je prije bilo lakše poslovanje zbog manje administracije, birokracije, inspektorata itd.
Uvijek će biti načina za zaraditi,ali u kojem postottku?

Ima i danas ljudi koji na ovom Balkanu lijepo žive,ali i ima sve više koji odlaze tbuom za kruhom.

Ako netko s par štandova može konkurirati MANI,ili neka opg može konkurirati BELJU onda ok.

Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
mozda je sve to slucajno, a mozda i smisljeno, ali necu sad o teorijama zavjere zatupljivanja ljudskog roda sa ciljem opce kontrole...ono sto je cinjenica , a dobro si rekao, da ljudi kakvi jesu, idu pretezno linijom manjeg otpora, a sam internet je zbog toga najmanje kriv..laka dostupnost informacija je nekima ucinila medvjedu uslugu dok je neke digla u nebesa i tu se vise nista ne moze..samokontrola i filtriranje informacija oko nas je kljucno i na tome treba raditi svatko za sebe
Filtriranje je ključno,samo neznam koliko lako ostvarivo.

Sve više čujem kako,mladi ljudi (24-35) shvaćaju koliko im je života pojelo i kreću s nekim rigoroznim mjerama-ne nošenje mobitela sve više,neki termin interneta i sl...i sam sam polako među njima
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.