Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 11:51   #101
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Okej, ali ima i onih koji se ne zele voziti ni u cemu jeftinijem od 150 000 eura da se ne sramote a na zidu su iste te stvari koje si nabrojao.
Tko je sad u pravu?

Ima svega i svacega, ali takvi su u manjini među imućnom manjinom.
Valjda, možda samo generaliziram rasprave radi.


Pa naravno da sam ja u pravu
A i ti sta ne zele se vozit u nicemu ispod 150k ,ja vjerujem da to NEKI rade iz svog gusta a ne zbog sela . Da za raspravu ,pa i ako generaliziramo ..(razmjenjivanje misljenja i stavova ,pa i konstruktivna kritika ako je dobronamjerna i duhovita )
pa zato smo i ovdje zar ne

@splico citam sada u igri su i studenti ,nije lose kampus je blizu ,ali sta onda sa luxury apt .za studente ,turiste ali i za prodaju .

Sta bi bila primarna svrha tog stana ?
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 12:04   #102
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pa naravno da sam ja u pravu
A i ti sta ne zele se vozit u nicemu ispod 150k ,ja vjerujem da to NEKI rade iz svog gusta a ne zbog sela . Da za raspravu ,pa i ako generaliziramo ..(razmjenjivanje misljenja i stavova ,pa i konstruktivna kritika ako je dobronamjerna i duhovita )
pa zato smo i ovdje zar ne

@splico citam sada u igri su i studenti ,nije lose kampus je blizu ,ali sta onda sa luxury apt .za studente ,turiste ali i za prodaju .

Sta bi bila primarna svrha tog stana ?
Cao Spalatina primarna svrha bi bio prihod od najma iako bi po zavrsetku uredjenja pokusao sa prodajom i tokom trajanja najma.

Nemogu raditi stan za prodaju kad nisam siguran postoji li trziste za tako nesto.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:58   #103
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
A ako si stranac hoces li platiti 15000EUR da se ne gnjavis u stranoj zemlji?
Opet, koliko točno stranaca ti misliš da u ovom trenu stoji naslagano u redu i kakve nekretnine i s kojom svrhom oni kupuju?

Padaju mi na pamet uopće samo dvije vrste stranaca koji su realistični kupci nekretnina na Jadranu. Jedno (i vjerojatno 90+% te skupine) su "stranci" koji su zapravo ex-Yu samo su već dugo vani, a sad kupuju ili za mirovinu, ili za odmor, ili za (kvazi)investiciju. Većina njih će što se tiče financijskog rezoniranja i interesa za adaptaciju stana razmišljat jednako kao i domaći kupac i općenito se od domaćeg kupca razlikuje samo po platežnoj moći.
Drugo su vjerojatno stvarno masno bogati ljudi koji kupuju luksuzne nekretnine vjerojatno preko stranih agencija, a ne ušminkane socijalističke stanove na Njuškalu.
To što ti misliš da u ovom trenu postoji cijela hrpa prosječnih Hansova koji ne znaju beknut hrvatski, ali baš imaju neku želju kupit prosječni stan u Splitu od privatnog prodavača baš i nema velikog uporišta u realnosti.

Quote:
Nemogu raditi stan za prodaju kad nisam siguran postoji li trziste za tako nesto.
Već ti nekoliko stranica niz ljudi govori da ne postoji, al tebi to nije konstruktivno, dakle očito da vjeruješ da postoji, tak da go for it, samo ne zaboravi opisat kako je prošlo.
mistylis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:41   #104
Tako i ja to gledam, a po netu nađeš 3000 članaka o tome kako preseliti u Španjolsku ili Tajland, sve žive informacije. O Hrvatskoj? Hahahaha....

Zato u Hrvatsku i dolazi tako mali broj stranaca, dok u države koje na tome temelje prodaju i rentanje nekretnina, dolaze deseci tisuća ljudi godišnje.

U Hrvatskoj, kad ideš kupiti nekretninu, opcije "što napraviti" se šire kao obiteljsko stablo prosječne romske obitelji.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 00:01   #105
Znam lika koji kupuje veće stanove u centru Zagreba, dakle najatraktivnije turističke lokacije. Govorim o stanovima koje nitko ne želi kupiti iz tko zna kojih pravnih i inih zavrzlama. Naravno, tu upada partner odvjetnik koji to rješava ukoliko je moguće. dakle u startu je dobio veći stan za nižu cijenu.
Fora je u tome da će taj stan od recimo 120 m2 napraviti u 4-5 garsonjera spremnih za dnevni najam po principu ključ u ruke sa čistim papirima.
To je pravi posao jer garsonjeru u centru Zagreba nečeš tako lako naći, a da nije suteren, a posao sa turistima cvijeta i ima ih sve više tako da potencijalnih kupaca ne manjka.
hrcvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:53   #106
Da i ovo je dobra ideja veci stan koji ces preurediti i promjeniti u papirima u dva(tri) manja sto ti donosi razliku u cijeni jer manji vrijede vise po kvadratu od vecih

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 07:48   #107
Znam lika koji barata sa legalizacijom i tako dize cijenu nekretnine. Ok lokacije, nadogradjene nekretnine (kuce) legalizira, osnovno uredi i tako proda. Ima ekipu iza sebe od odvjetnika, arhitekta do gradjevinca. Puno posla ali prodaje i zaradi.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:53   #108
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Znam lika koji barata sa legalizacijom i tako dize cijenu nekretnine. Ok lokacije, nadogradjene nekretnine (kuce) legalizira, osnovno uredi i tako proda. Ima ekipu iza sebe od odvjetnika, arhitekta do gradjevinca. Puno posla ali prodaje i zaradi.
Vjerojatno kao i u svakom poslu koliko se brzo uhodaš toliko brzo daje rezultate.Vidim da je bilo par razrada moje ideje,nisam ni sumnjao da se može iako većina skriva svoj posao.
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.