Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 16:26   #1
Zašto glava ne treba biti okrenuta prema sjeveru tokom sna?

Stari Indijci su uočili neobične stvari i postojala su razna uvjerenja, od kojih neka se mogu utvrditi kao istina. Radi se o ljudima koji žive na sjevernoj hemisferi planete zemlje, a spavali su glavom okrenutom prema sjevernom polu. Dešavalo se da su imali veoma otežano spavanje razne noćne more pa su mislili da su u pitanju neke zle sile, često su stariji ljudi umirali tokom spavanja.

Ovo se sve može logički objasniti, a vjerovatno postoje i neka istraživanja u vezi te pojave. Ne radi se o nikakvim zlim silama nego se radi, o utjecaju magnetnog polja na zdravlje ljudi koji spavaju glavom okrenutom prema sjeveru, a nalaze se na sjevernoj hemisferi zemlje. Magnetna sila u tim slučajevima djeluje na sledeći način povlači se željezo iz donjeg dijela tijela i koncentriše se u velikim količinama u mozgu pa kod ljudi koji su osjetljivi ili stari i bolesni, dolazi do raznih poteškoća u krajnjem slučaju do izljeva krvi u mozgu i smrti.

Granica između južne hemisfere i sjeverne je ekvator to je granica koja je veoma tanka gdje se spajaju hemisfere, pa tako sa jedne i druge strane u samo maloj udaljenosti iza te granice voda kad se pusti u sudoperu spiralno se okreće na suprotne strane.

Zbog te tanke granice može doći do brzog i lakog mijenjanja polovoa magnetnog polja što se dešavalo u povijesti planete zemlje više puta, zato nije preporučljivo okretati glavu dok se spava ni prema južnom polu.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:37   #2
To oko okretanja vode je mit.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 16:49   #3
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
To oko okretanja vode je mit.
To i nije teško provjeriti jer su ljudi koji žive veoma blizu ekvatora već isprobali takve stvari i uvjerili se. Teško je za povjerovati nama koji živimo daleko ekvatora, a nemamo mogućnost da posjetimu neku državu koja je na suprotnoj hemisferi i da tako nešto jednostavno isprobamo.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:25   #4
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
To oko okretanja vode je mit.
Nije mit nego činjenica. Imaš na youtube filmić sa jednog turističkog izletišta točno na ekvatoru. Na jednoj terasi imaju dvije kade, jedna na sjevernoj jedna na južnoj strani. Svim turističkim grupama pokazuju tu foru sa okretanjem vode. Stvar je fizikalno točna, objašnjiva i dokazana. Nema ništa misteriozno u tome.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:39   #5
U knjizi Bad Astronomy, Philip Plait (imaš je za skinuti na netu) se baš osvrće na to što su demonstrirali u dokumentarcima, i objašnjava zašto nije istina. Ne znam koliki je tip autoritet, al ako koga zanima može si pročitati, ima jedno poglavlje o tom.
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:03   #6
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
To oko okretanja vode je mit.
https://www.youtube.com/watch?v=aDorTBEhEtk&t
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:42   #7


prije malo pogledati pravo stanje stvari a ne lupati bedastoće oko magnetskog polja
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:19   #8
Ne lupetaj !

To se zove " The Coriolis Effect "
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:45   #9
Koliko sami prakticirate ovaj slučaj ?

Ja osobno nemam pojma..Živim u stanu koji nije moj, ne mogu previše utjecati kamo da okrenem noge, a kamoli glavu, stoga se izuzimam iz ove teme.

Ako jednog dana uspijem posjedovati vlastiti nekretninu, vjerojatno ću je urediti po feng-shuiju, i sl.
Možda bi glava bude okrenuta..nekamo.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:05   #10
Kako sad da ne treba, a često sam slušao o tome da baš treba biti prema sjeveru okrenut, a ne prema jugu.
Clovis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:14   #11
osvrt:

Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
Koliko sami prakticirate ovaj slučaj ?

Ja osobno nemam pojma..Živim u stanu koji nije moj, ne mogu previše utjecati kamo da okrenem noge, a kamoli glavu, stoga se izuzimam iz ove teme.

Ako jednog dana uspijem posjedovati vlastiti nekretninu, vjerojatno ću je urediti po feng-shuiju, i sl.
Možda bi glava bude okrenuta..nekamo.
Gustoća i sila magnetskog polja Zemlje su premale, no najbitinije je što su prilično konstantne, jer da su promjenjive poput industrijskih (izmjeničnih ili impulsnih) uzrokovale bi sigurno neke poremećaje. Magnetska polja koje se koriste u medicini nekoliko stotina tisuća/ milijuna puta sa jača da bi bila djelotvorna ... Imaš i slikicu koji neki nikako da skuže o čemu je riječ ...

U principu probaj mijenjati mjesto se ne naspavaš dobro mada je po mom iskustvu najbitiniji dobar madarac, barem za tijelo...
Ne znam ima li moj slučaj "veze" jer sam okrenut prema sjeveru
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:45   #12
Ak more cucak mogu i ja!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:08   #13
Quote:
Clovis kaže: Pogledaj post
Kako sad da ne treba, a često sam slušao o tome da baš treba biti prema sjeveru okrenut, a ne prema jugu.
i ja. glava na sjeveru, noge prema jugu. čuo sam to od dosta ljudi, međutim kako igrom slučaja u stanu svo četvero spavamo baš tako (ili zahvaljujući arhitektu) računao sam "glavno da mi spavamo po propisu", nisam puno proučavao tu problematiku
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:21   #14
I ja sam više puta čula da je bolje kad je glava okrenuta prema sjeveru. Više puta sam okretala krevet i radila razmještaj, kad je glava bila prema zapadu loše sam spavala-kako kad, prema jugu- osjećala sam se kao da mi je glava u bunaru-da tonem, prema sjeveru mi je ok.

edit: valjda ovisi i gdje se prostorija nalazi, ako je na sjevernoj strani kuće ne valja spavati prema jugu, već prema sjeveru a štima i prema zapadu, ako je na jugu- jug i istok.
__________________
The root of all evil will die if not watered

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 21.05.2017. at 18:38.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:21   #15
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:



Gustoća i sila magnetskog polja Zemlje su premale, no najbitinije je što su prilično konstantne, jer da su promjenjive poput industrijskih (izmjeničnih ili impulsnih) uzrokovale bi sigurno neke poremećaje. Magnetska polja koje se koriste u medicini nekoliko stotina tisuća/ milijuna puta sa jača da bi bila djelotvorna ... Imaš i slikicu koji neki nikako da skuže o čemu je riječ ...

U principu probaj mijenjati mjesto se ne naspavaš dobro mada je po mom iskustvu najbitiniji dobar madarac, barem za tijelo...
Ne znam ima li moj slučaj "veze" jer sam okrenut prema sjeveru
Hvala na poučnom postu..
Ja nisam meritoran, jer još uvijek imam jako loš krevet i još sam pogriješio kada sam kupio nadmadrac...
Kada nabavim dobar krevet i kvalitetan madrac mogu razmišljati o "silama sna"...
Trenutno mi je nedovoljan pojam o lošem snu, kada imam lošu postelju.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.