Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 22:43   #41
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Valjda?

Recimo, na Tajlandu ćeš dobiti zdravstvenu uslugu kakvu u Hrvatskoj ne možeš nikako. Naravno, platit ćeš, ali to u Hrvatskoj ne možeš platit ni da imaš milijarde.

Urugvaj ti isto nije daleko od Tajlanda, samo što su brojke manje u expat dolascima.

Pretpostavljam da si iz Zagreba, kad ne shvaćaš da je upravo zdravstvo u Hrvatskoj negdje na razini zemalja trećeg svijeta, za sve osim za te neke povlaštene. Splitske bolnice su kaos, još ako živiš negdje dalje, dok dođeš do nje, prođe nerijetko i više od sata, kojeg se spominje kao ključnog u reakciji kod hitnih intervencija.
Kako to misliš da ćeš u Tajlandu za male novce dobiti ono što u Hrvatskoj ne bi mogao platiti niti da imaš milijarde?! Da, poznato mi je da naši bogataši idu van na liječenje, ali nisam čuo da idu baš u Tajland.

Ljudi koji žive izvan Zagreba uglavnom dolaze na liječenje u Zagreb, ako se radi o nekoj kompliciranijoj dijagnostici ili operaciji, jer zagrebačke bolnice nisu rezervirane samo za Zagrepčane.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:46   #42
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Valjda?

Recimo, na Tajlandu ćeš dobiti zdravstvenu uslugu kakvu u Hrvatskoj ne možeš nikako. Naravno, platit ćeš, ali to u Hrvatskoj ne možeš platit ni da imaš milijarde.

Urugvaj ti isto nije daleko od Tajlanda, samo što su brojke manje u expat dolascima.

Pretpostavljam da si iz Zagreba, kad ne shvaćaš da je upravo zdravstvo u Hrvatskoj negdje na razini zemalja trećeg svijeta, za sve osim za te neke povlaštene. Splitske bolnice su kaos, još ako živiš negdje dalje, dok dođeš do nje, prođe nerijetko i više od sata, kojeg se spominje kao ključnog u reakciji kod hitnih intervencija.
ma daj ne pričaj gluposti ...

Ako imaš novaca, naći ćeš u HR doktora bez problema svjetskog kalibra, a vrlo vjerojatno i u okviru socijalnog sustava bez dodatnog plaćanja, a da ne govorim u krugu 2-4 sata vožnje autom od Zagreba, koji crni Tajland

Stvarno postajete posve neracionalni u nekim silnim nastojanjima dokazivanja kako je svuda bolje nego ovdje.

Ne razumijem, zašto ste uopće još onda ovdje, ili barem zašto trošite vrijeme na forumu hr?

To koliko smo mi Hrvati stalno jalni i mislimo da je negdje drugdje trava zelenija je jednostavno - nevjerojatno.

Za one koji imaju jako puno novaca, i to mislim barem u desecima milijuna čvrste valute - svuda je dobro i bilo gdje na svijetu će dobiti što god žele ili trebaju.

A vi ovdje o penzionerima i 200 eura lamentirate ovakve budalaštine
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 23:43   #43
Da, nevjerojatno kako ljudi ovdje sa strašću nastoje Hrvatskoj dati što lošiju ocjenu ...

... A što sve ima po svijetu, pa ljudi to i iznose po svojim forumima. Na primjer, ovaj trećedobni AMERIKANAC Maxx (63) odlučio je umirovljeničke dane provesti ne u trećem svijetu nego u "drugom svijetu", negdje u zemljama bivšeg SSSR-a, i odabrao je Gruziju (engleski "Georgia"). Odatle njegov topic "Maxx's Relocation to Tbilisi, Georgia".
I prije otprilike godinu dana bio je u situaciji da mu je bivša žena Amerikanka, koristeći okrutne zakone o alimentaciji u Minnesoti i Wisconsinu, njegovu penziju od oko 1700 USD, srezala na manje od 700 USD, a on se ipak nadao da će s tim moći živjeti u Gruziji, ako tamo nađe ženu s vlastitim stanom :
http://ruadventures.com/forum/index....24493.720.html
Quote:
... according to the letter owing back spousal support cannot be appealed. So I might be out of luck in that regard. It would cost me a lot of money to fight this which is something I don't have. I would have to come back to America and restart my life there. Think of the costs. I have no car or house to return to and no family either that can help. The only thing I have is maybe about $5000 in assets and this $686 a month pension. I am considering letting this thing slide and trying to make it on that living in Georgia. I costs here are about a third of what they are in America. I have several people who want me to teach them English. The pay would be lousy I know but maybe it will enough to make it. Who knows maybe I'll find a nice woman with her own paid for apartment? I do after all make double the average monthly wage over here.
Na koncu je ipak spas došao od nekakvog normalnijeg dogovora s bivšom ženom i advokatima, te mu je sad ipak ostalo oko 1300 USD (plus uletila nekakva odšteta za nekakvu nesreću koju je pretrpio), a i tečaj US dolara je porastao u odnosu na gruzijski lar, pa sad Amerikanac Maxx uživa u jeftinoj ex-soviet Gruziji: http://ruadventures.com/forum/index....4493.1545.html
(samo mu smeta patrijarhalnost Gruzijaca koja ga jadnog sprečava da se oženi Gruzijkom, pa špekulira da će novu ženu morati dovesti iz Ukrajine).
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:05   #44
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
(samo mu smeta patrijarhalnost Gruzijaca koja ga jadnog sprečava da se oženi Gruzijkom, pa špekulira da će novu ženu morati dovesti iz Ukrajine).
Nije mi jasno zbog čega bi ga patrijarhalnost Gruzijaca spriječila da se oženi Gruzijkom?

Kaj se tiče Ukrajinki, bilo bi mu bolje da odseli u Ukrajinu, ako želi Ukrajinku za ženu. A i kupovna moć tih njegovih dolara je veća u Ukrajini, nego u Gruziji.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:26   #45
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
... 700 USD, a on se ipak nadao da će s tim moći živjeti u Gruziji, ako tamo nađe ženu s vlastitim stanom :
http://ruadventures.com/forum/index....24493.720.html
Mislim da ovo najbolje odgovara na sve bedastoće i iluzije ranijih postova.

Jedino mi nije jasno kako se nije dosjetio otići na Tajland
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:31   #46
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zbog čega bi ga patrijarhalnost Gruzijaca spriječila da se oženi Gruzijkom?

Kaj se tiče Ukrajinki, bilo bi mu bolje da odseli u Ukrajinu, ako želi Ukrajinku za ženu. ...:
Pa pogledaj malo taj njegov topic, ima zabavnih momenata. Eto, čini mu se da će ga inače gostoljubivi Gruzijci natamburati ako se bude previše motao oko Gruzijki, ili bar oko malo boljih Gruzijki, samo što toga nije bio svjestan kad se odlučivao za novu domovinu.

Jbg, neki narodi su ljubomorniji na svoje žene, a neki manje. Kad se čovjek prošeta oko 22 h na pr. Taksimom, zaista se mora zapitati koga su sve Rusi i Ukrajinci slobodno puštali da švrlja, pa da se dogodi onakav, a golemi i masovni, ne baš časni "izvoz" najljepšeg dijela ljepšeg spola.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:20   #47
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Valjda?

Recimo, na Tajlandu ćeš dobiti zdravstvenu uslugu kakvu u Hrvatskoj ne možeš nikako. Naravno, platit ćeš, ali to u Hrvatskoj ne možeš platit ni da imaš milijarde.

Urugvaj ti isto nije daleko od Tajlanda, samo što su brojke manje u expat dolascima.

Pretpostavljam da si iz Zagreba, kad ne shvaćaš da je upravo zdravstvo u Hrvatskoj negdje na razini zemalja trećeg svijeta, za sve osim za te neke povlaštene. Splitske bolnice su kaos, još ako živiš negdje dalje, dok dođeš do nje, prođe nerijetko i više od sata, kojeg se spominje kao ključnog u reakciji kod hitnih intervencija.
hrvati u urugvaju s dvije mirovine ne mogu rentati normalni stan
a cijene su ostalog kao u hr

max je zakon,ali glupav kad nemre uloviti gruzijku, one su super,kao i veliki dio naroda,jako su dragi (bar bili dok sam živio tamo )
ne znam da li još uvijek kod njih možeš biti 12 mjeseci bez vize, a čujem da su jako jako se razvili zadnjih godina
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 09:57   #48
Budući u irovljenici orati će se udruživati kao cimeri na faksu, da bi podijelili troškove. To vidim kao vrlo izglednu opciju. Na taj način možeš prilično jeftino prolaziti, moguće je preživjeti sa čak 2000 Kn i manje.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 09:58   #49
Budući umirovljenici morati će se udruživati kao cimeri na faksu, da bi podijelili troškove, zajednički boravak, kuhanje, režije itd. To vidim kao vrlo izglednu opciju. Na taj način možeš prilično jeftino prolaziti, moguće je preživjeti sa čak 2000 Kn i manje.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:04   #50
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da ćeš u Tajlandu za male novce dobiti ono što u Hrvatskoj ne bi mogao platiti niti da imaš milijarde?! Da, poznato mi je da naši bogataši idu van na liječenje, ali nisam čuo da idu baš u Tajland.

Ljudi koji žive izvan Zagreba uglavnom dolaze na liječenje u Zagreb, ako se radi o nekoj kompliciranijoj dijagnostici ili operaciji, jer zagrebačke bolnice nisu rezervirane samo za Zagrepčane.
Za male novce? Tko priča o malim novcima, pričamo o normalnim ciframa, za nekog Europljana. Spominjali su se Talijanski umirovljenici, pa sam se na to referirao.

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
ma daj ne pričaj gluposti ...

Ako imaš novaca, naći ćeš u HR doktora bez problema svjetskog kalibra, a vrlo vjerojatno i u okviru socijalnog sustava bez dodatnog plaćanja, a da ne govorim u krugu 2-4 sata vožnje autom od Zagreba, koji crni Tajland

Stvarno postajete posve neracionalni u nekim silnim nastojanjima dokazivanja kako je svuda bolje nego ovdje.

Ne razumijem, zašto ste uopće još onda ovdje, ili barem zašto trošite vrijeme na forumu hr?

To koliko smo mi Hrvati stalno jalni i mislimo da je negdje drugdje trava zelenija je jednostavno - nevjerojatno.

Za one koji imaju jako puno novaca, i to mislim barem u desecima milijuna čvrste valute - svuda je dobro i bilo gdje na svijetu će dobiti što god žele ili trebaju.

A vi ovdje o penzionerima i 200 eura lamentirate ovakve budalaštine
Brojke ti govore same za sebe, Njemački umirovljenici znatno češće odaberu Španjolsku ili Tajland, nego Hrvatsku za penziju.

Ne znam zašto bi se zavaravali neistinama.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
hrvati u urugvaju s dvije mirovine ne mogu rentati normalni stan
a cijene su ostalog kao u hr

max je zakon,ali glupav kad nemre uloviti gruzijku, one su super,kao i veliki dio naroda,jako su dragi (bar bili dok sam živio tamo )
ne znam da li još uvijek kod njih možeš biti 12 mjeseci bez vize, a čujem da su jako jako se razvili zadnjih godina
Spominjali su se strani umirovljenici, u ovom slučaju Talijani.

Hrvatski umirovljenici imaju perspektivu kopati po kontejnerima i umrijeti od gladi. Čak im je i Albanija skupa opcija... možda Eritreja paše.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:52   #51
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Budući umirovljenici morati će se udruživati kao cimeri na faksu, da bi podijelili troškove, zajednički boravak, kuhanje, režije itd. To vidim kao vrlo izglednu opciju. Na taj način možeš prilično jeftino prolaziti, moguće je preživjeti sa čak 2000 Kn i manje.
Pa starački dom je upravo to
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:00   #52
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Hrvatski umirovljenici imaju perspektivu kopati po kontejnerima i umrijeti od gladi. Čak im je i Albanija skupa opcija... možda Eritreja paše.
Upravo tako, svi ti "umirovljenički rajevi" ipak zahtjevaju neku minimalnu mirovinu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:09   #53
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Čovjek o Egiptu, a ti o Abidjanu.

Kao da netko kaže da je Makedonija jeftina (a je, jeftina je čak i Srbima ) i onda netko kaže, pa baš i nije, Beograd je skup.
U daljnjem kontekstu spomenuta je Kenija i Tanzanija kao još jeftiniji što ne mora biti točno. Čitaj prije nego uputiš kritiku.

Zadnje uređivanje automation : 09.07.2017. at 11:21.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:24   #54
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Za male novce? Tko priča o malim novcima, pričamo o normalnim ciframa, za nekog Europljana. Spominjali su se Talijanski umirovljenici, pa sam se na to referirao.



Brojke ti govore same za sebe, Njemački umirovljenici znatno češće odaberu Španjolsku ili Tajland, nego Hrvatsku za penziju.

Ne znam zašto bi se zavaravali neistinama.



Spominjali su se strani umirovljenici, u ovom slučaju Talijani.

Hrvatski umirovljenici imaju perspektivu kopati po kontejnerima i umrijeti od gladi. Čak im je i Albanija skupa opcija... možda Eritreja paše.
Ne pase... Nisam prolazio ispod $600-700, iako lokalci prolaze s $30... Full medical coverage... Jebiga, nisu ista ocekivanja
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 09.07.2017. at 11:52.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:32   #55
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
U daljnjem kontekstu spomenuta je Kenija i Tanzanija kao još jeftiniji što ne mora biti točno. Čitaj prije nego uputiš kritiku.
Ispao si van konteksta, kakve veze Abidjan ima s Egiptom, pobogu.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne pase... Nisam prolazio ispod $600-700, iako lokalci prolaze s $30... Jebiga, nisu ista ocekivanja
Ali očito paše penzionerima u Hrvatskoj, barem financijski, ako imaju 2 prosječne penzije.

Jasno mi je da im sve ostalo ne bi pasalo, vrlo vjerojatno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:45   #56
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Ali očito paše penzionerima u Hrvatskoj, barem financijski, ako imaju 2 prosječne penzije.

Jasno mi je da im sve ostalo ne bi pasalo, vrlo vjerojatno.
Ha cuj, kad mozes birat...

Realno, s 200-300 ojra se mos jebat..... S tisuckarkom vec nesto i mozes naci... Ali, s tom lovom bih se ipak drzao Hrvatske... Godine, bolestine, prijatelji, familija....

S 2000 ojra biraj lokaciju... Ako ti prijatelji, navike i obitelj nista ne znace... I vodi racuna o medical coverage....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:46   #57
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
Znam da je užasno nezahvalno govoriti o vremenu za 20-30 godina i više,ali gledajući trendove,baš ne obećava.

Da skratim,pa samo najosnovnije.

Mladi ljudi danas ( u 20-ima,30-ima) sve kasnije i kasnije ulaze u radne odnose-stvaranje nečega,nego što su to prije.Jedan razlog je teža zaposlivost,drugi je sve više i više školovanja,usavršavanja.

Onda se ide što kasnije u neki zajednički život,a težište se prebacuje na uživanje,viđanje svijeta i sl.

Situacija za one,već, 50+ je sve gora i gora.Nekakvih "stalnih nameta" ima sve više i više,od oporezivanja dividendi,nekretnina i hrpu drugih stvari-želim reći,treba imati i neki stalan prihod da se sve to podmiruje.

Problem s mirovinama su sve gori i gori,ta granica će se vjerovatno pomaknuti i na 70 u skorijoj budućnosti.

Znači,kako iz jednog (radnog) života koji počinje kasnije,a ne traje ništa duže nešto stvoriti,odnosno da li raditi više dok si mlad,ili skupljati iskustvo,znanje koje se sve manje cijeni kad si neki "stručnjak".

Pritom,ovdje ne mislim isključivo na naša područja,nego i čitav zapadni svijet.
Neki dan sam čitao članak o projekciji demografa UN-a gdje nam se predviđa jedan demografski potop i to ne u tako dalekoj budućnosti, već kroz nekih 15-ak godina gdje će nam se populacija smanjiti na ispod 3 milijuna stanovnika. Naravno, radi se o projekcijama i teško je predvidjeti kako će država izgledati za 15 godina, ali trendovi su takvi da jednostavno u ovoj državi neće biti nikoga tko će raditi i zaraditi ne samo za sebe, nego i za umirovljenike i za državu.

Ja se sada već bližim 30-oj, nemam stalan posao i živim s curom koja ima dobru plaću, no svejedno, budućnost nam je upitna ovdje, prije svega sigurnost da jednog dana nećemo morati raditi nakon 65-e godine. A o mirovinama da ne govorimo i mene je toga strah, da ne završim na cesti nakon što sam svoj radni vijek darovao državi i da na kraju svega moram skupljati boce na ulici kako bih preživio. Može se i takav scenarij dogoditi, možda i neće, ja to ne znam, ali nemam vjere u to da će jednog dana biti bolje. Da ne kažem koliko nas stranci sprdaju kako smo tako lijepa zemlja s puno potencijala, a da zaradimo mjesečno jedva 500-600 dolara prosječne plaće koje su bile u rangu puno "zaostalijih" zemalja (zaostalih u smislu da smo na njih gledali prije 20 godina kao prkno Europe).

Strah me kako će moji roditelji preživjeti sve to i kako će im biti teško živjeti nakon što su otišli u mirovinu jer odlazak u mirovinu u ovoj državi je degradirajuće i omalovažavajuće za običan narod. Za one druge koji su se domogli povlaštenih mirovina, njih je ionako briga za druge.
Kako su trendovi krenuli prema dolje, sve je izglednije da će dosta mladih ljudi i dalje odlaziti iz ove vukojebine koja je sustavno uništavana više od 25 godina, vrlo vjerojatno tako moja draga i ja. A onaj tko vjeruje da može biti bolje i da bude bolje jednoga dana, takvu osobu ću smatrati ludom.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:58   #58
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ha cuj, kad mozes birat...

Realno, s 200-300 ojra se mos jebat..... S tisuckarkom vec nesto i mozes naci... Ali, s tom lovom bih se ipak drzao Hrvatske... Godine, bolestine, prijatelji, familija....

S 2000 ojra biraj lokaciju... I vodi racuna o medical coverage....
Pa sa tisućarkom ne trebaš se iseliti, možeš negdje živjeti do 3 mjeseca kao turist i onda se vratiti kući ili u neku drugu zemlju. btw. kad smo kod toga kako žive lokalci u neke zemlje je bolje ići kao turist (pa i prije spominjani Egipt), nemaš nikakve papirologije, živiš u hotelu i za 3 mjeseca ideš dalje. Baš gledam u Egiptu, mjesec dana (sada u sezoni) u hotelu sa 3 * AI 682 eura za dvoje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:04   #59
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa sa tisućarkom ne trebaš se iseliti, možeš negdje živjeti do 3 mjeseca kao turist i onda se vratiti kući ili u neku drugu zemlju. btw. kad smo kod toga kako žive lokalci u neke zemlje je bolje ići kao turist (pa i prije spominjani Egipt), nemaš nikakve papirologije, živiš u hotelu i za 3 mjeseca ideš dalje. Baš gledam u Egiptu, mjesec dana (sada u sezoni) u hotelu sa 3 * AI 682 eura za dvoje.
O tome i pricam... BTW, pajdo mi je bio s familijom u Kairu, Zamalek, jedva je docekao premjestaj u Istanbul... Novaca i previse... Sapienti sat...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 12:05   #60
Tu se slažem, s 1000+ eura mjesečno, praktički si na 5 mjesta godišnje po par mjeseci.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.