Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 23:44   #21
Quote:
TechB0ne kaže: Pogledaj post
Mislim glupo je reci ovako, ali pokusaj ne ovisiti o tudjem misljenju. Brijem da kod tebe i slabo samopouzdanje igra ulogu. Budes se sigurno prilagodila s vremenom,a posto vec imas dvije dobre kolegice onda se drzi njihovog drustva.
Da, valjda je tako..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 04:00   #22
5 godina je baš dugo da bi sve bilo kao i na početku. Možda doista nije okolina za tebe. No, kako si došla tu neplanirano uvijek možeš tako i otići. S novom sezonom novi život...zašto ne? Ali winter is coming, za sad miruj

Ja osobno na tvom mjestu ne bi poslušao savjet o davanju oglasa ovdje. Jednostavno jer si žensko što će ti se inbox napuniti nevezanim porukama napaljenih muškića . Ukoliko je netko u sličnoj situaciji u tvom kraju već će vidjeti temu pa se možda i javiti.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 06:33   #23
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
5 godina je baš dugo da bi sve bilo kao i na početku. Možda doista nije okolina za tebe. No, kako si došla tu neplanirano uvijek možeš tako i otići. S novom sezonom novi život...zašto ne? Ali winter is coming, za sad miruj

Ja osobno na tvom mjestu ne bi poslušao savjet o davanju oglasa ovdje. Jednostavno jer si žensko što će ti se inbox napuniti nevezanim porukama napaljenih muškića . Ukoliko je netko u sličnoj situaciji u tvom kraju već će vidjeti temu pa se možda i javiti.
Vjerojatno si u pravu
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:38   #24
koliko imaš godina?

za oglas nije loša ideja, ok, javit će se tona napaljenih al lako to isfiltriraš

nego, zapelo mi je za oko da si u nekom od postova napisla da ispadaš smiješna? kako to misliš?
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:59   #25
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
koliko imaš godina?

za oglas nije loša ideja, ok, javit će se tona napaljenih al lako to isfiltriraš

nego, zapelo mi je za oko da si u nekom od postova napisla da ispadaš smiješna? kako to misliš?
Godina 27.. pa neznam u nekim situacijama ne mislim nista lose, dam nekakav prijedlog ili smoje mišljenje, a vidim podsmjehe sa strane..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:24   #26
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Godina 27.. pa neznam u nekim situacijama ne mislim nista lose, dam nekakav prijedlog ili smoje mišljenje, a vidim podsmjehe sa strane..
Pa ako vidiš podamjehe sa strane na neki tvoj komentar zašto bi uopće i htjela biti u takvom društvu? Takvi ti i ne trebaju. To je onda i još primjer više da si samo upala u pogrešnu sredinu i da si okružena sa ljudima sa kojima ne možeš kliknuti, osim ako ti se takvo što stalno ne događa?
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:26   #27
Još jedan usamljenik..

Imam i ja isti problem sa usamljenoscu. U poslu sam već dugo i nemam uopće prijateljstvo tamo zato jer su svi dosta stariji i s nikim nemam dodirnih tocaka, a ja ne pijem, ne pušim, necu pametovati u vezi neke teme koju ne volim i nemam blage veze, a nisam ni ego triper kao ostali muški kolege(ima nas 3 sveukupno) dok je ostatak ženska ekipa njih 16. Poprilično sjebano mi posto ima tamo energetskih vampira i redovnih crnjaka... Izvan posla ništa bolja situacija. Odlučio sam stati na kraj i krenuo sam nedavno na kognitivno-bihevioralnu terapiju da si riješim problem, promijeniti neke matrice i slično, pa ćemo vidjeti. Počet ću se bavit više sobom, manje drugim ljudima jer bolje biti sam sa zdravom i jacom psihom, nego u lošem društvu koje neprihvaca, ne tolerira i osuđuje, kritizira kao splicani/splicanke. Bilo mi je čak dobro kad sam jedno vrijeme živio u Osijeku godinu dana, totalno drugačiji mentalitet, ali jbg vratio sam se nazad svom rodnom gradu Splitu, ali možda razmislim o Zagrebu kao zadnju destinaciju za bolji život ako ovdje ne izgradim konkretna prijateljstva i vezu od danasnjeg datuma 25.9.2017. do 25.9.2018.. Razumijem autoricu i sve vas koji prolazite isto, nije uopće lako, ali treba se borit i bar se natjerati mislit pozitivno, naći neko rješenje i nikad, ali nikad ne odustati od sebe jer izasli smo na ovaj svijet sami i umrijet ćemo sami na kraju svega ovoga stoga...
Unikatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:34   #28
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Pa ako vidiš podamjehe sa strane na neki tvoj komentar zašto bi uopće i htjela biti u takvom društvu? Takvi ti i ne trebaju. To je onda i još primjer više da si samo upala u pogrešnu sredinu i da si okružena sa ljudima sa kojima ne možeš kliknuti, osim ako ti se takvo što stalno ne događa?
Nemogu reci da mi se stalno dogada, ali dosta cesto ostanem neshvacena, mozda sam stvarno previse tiha i povucena..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:37   #29
Quote:
Unikatan kaže: Pogledaj post
Imam i ja isti problem sa usamljenoscu. U poslu sam već dugo i nemam uopće prijateljstvo tamo zato jer su svi dosta stariji i s nikim nemam dodirnih tocaka, a ja ne pijem, ne pušim, necu pametovati u vezi neke teme koju ne volim i nemam blage veze, a nisam ni ego triper kao ostali muški kolege(ima nas 3 sveukupno) dok je ostatak ženska ekipa njih 16. Poprilično sjebano mi posto ima tamo energetskih vampira i redovnih crnjaka... Izvan posla ništa bolja situacija. Odlučio sam stati na kraj i krenuo sam nedavno na kognitivno-bihevioralnu terapiju da si riješim problem, promijeniti neke matrice i slično, pa ćemo vidjeti. Počet ću se bavit više sobom, manje drugim ljudima jer bolje biti sam sa zdravom i jacom psihom, nego u lošem društvu koje neprihvaca, ne tolerira i osuđuje, kritizira kao splicani/splicanke. Bilo mi je čak dobro kad sam jedno vrijeme živio u Osijeku godinu dana, totalno drugačiji mentalitet, ali jbg vratio sam se nazad svom rodnom gradu Splitu, ali možda razmislim o Zagrebu kao zadnju destinaciju za bolji život ako ovdje ne izgradim konkretna prijateljstva i vezu od danasnjeg datuma 25.9.2017. do 25.9.2018.. Razumijem autoricu i sve vas koji prolazite isto, nije uopće lako, ali treba se borit i bar se natjerati mislit pozitivno, naći neko rješenje i nikad, ali nikad ne odustati od sebe jer izasli smo na ovaj svijet sami i umrijet ćemo sami na kraju svega ovoga stoga...
Bravo😀
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:44   #30
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Godina 27.. pa neznam u nekim situacijama ne mislim nista lose, dam nekakav prijedlog ili smoje mišljenje, a vidim podsmjehe sa strane..
možda ti se čini, ponekad sigurno ima podsmjeha, svima nam se to događa ali većinu vremena možda briješ? baš zbog tog promatranja svega iz perspektive: sigurno će mi se smijati ili neću biti shvaćena. podsvjesno je to..

poradi na samopouzdanju, jednako si vrijedna kao i svi oko tebe. ne obraćaj pažnju na tuđe mišljenje toliko. dan po dan. tipkaj tu na forumu. daj svoje mišljenje o raznim temama koje te zanimaju. gradi ako ti je lakše prvo ovo virtualno samopouzdanje koje će ti pomoći da u rl budeš sigurnija i glasnija
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:47   #31
Imam osjećaj da su danas ljudi puno zadrtiji nego prije nekih 30 god ili sl, pa hebote vrlo dobro znam da su prije ljudi s 40 i više godina života sklapali divna prijateljstva. Danas bi to bilo nešto čudno, prijatelji ti moraju biti iz djetinstva ili mladosti, i to čak ljudi otvoreno govore. Ja zaista ne shvaćam kakvo je ludilo zahvatilo ovaj narod?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:48   #32
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Nemogu reci da mi se stalno dogada, ali dosta cesto ostanem neshvacena, mozda sam stvarno previse tiha i povucena..
Glupo je da tako sumnjaš u sebe. Takva si kakva si i to se neće promjeniti. Osim toga glupo je i pogrešno da se moraš promjeniti samo kako bi te ljudi prihvatili.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:52   #33
Može li nam otvaračica teme reći odakle je preselila i kamo je otišla?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:57   #34
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Može li nam otvaračica teme reći odakle je preselila i kamo je otišla?
mislim da je napisala
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:01   #35
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da su danas ljudi puno zadrtiji nego prije nekih 30 god ili sl, pa hebote vrlo dobro znam da su prije ljudi s 40 i više godina života sklapali divna prijateljstva. Danas bi to bilo nešto čudno, prijatelji ti moraju biti iz djetinstva ili mladosti, i to čak ljudi otvoreno govore. Ja zaista ne shvaćam kakvo je ludilo zahvatilo ovaj narod?
Cijelo društvo je postalo puno više konzervativno, i to je činjenica. Mislim da je žalosno da su naši roditelji rođeni 50-ih, 60-ih godina tolerantniji i otvoreniji novim ljudima nego mi od 30-ak godina, a da ne pričam o još mlađim generacijama. Kaj reći, izgleda da se napokon vide rezultati konstantnog radikaliziranja društva koje je nastupilo od 90-ih pa na dalje, i na to se moramo pomiriti.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:02   #36
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Može li nam otvaračica teme reći odakle je preselila i kamo je otišla?
U Opatiju iz slavonije..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:03   #37
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Glupo je da tako sumnjaš u sebe. Takva si kakva si i to se neće promjeniti. Osim toga glupo je i pogrešno da se moraš promjeniti samo kako bi te ljudi prihvatili.
Znam sve to, i nezelim se ja promjeniti radi nekoga, nego sam samo eto pomislila da sigurno nesto kri o radim kad se nikako uklopiti..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:47   #38
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ja prvi put pišem pa nemojte zamjeriti ako nesto nije u redu. Naime moj problem je da sam skoro pa "nevidljiva". Imam dobar posao zadovoljna sam, ali nemam prijatelje. Tome je puno pridonijelo sto sam se preselila u drugi grad radi posla, ali kad god se i nađem u nekom društvu samo šutim, neznam se snaći, započeti neku temu..ljudi me neprimjećuju.. trebam li potraziti pomoc? Ili je sve stvar samopouzdanja?
Idući put kad budeš u drušvu, napravi scenu.

Tipa; opsuj državu(jebemtidržavu) / baci nešto na pod / daj 5 najružnijoj osobi u prostoriji / vikni, ISUSE KRISTE panično i onda kad se uzjebu reci da si se šalila / pobodi nečim nekog, al nemoj da je oštro i tvrdo / primi se za sise i prokometiraj ih /...

Opcija je puno, hrabrosti malo
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 13:03   #39
Quote:
Zelena oaza kaže: Pogledaj post
Znam sve to, i nezelim se ja promjeniti radi nekoga, nego sam samo eto pomislila da sigurno nesto kri o radim kad se nikako uklopiti..
Jesi ti bas onako sigurna da se to drustvo tebi svidja, ili se mozda pokusavas uklopiti po nekoj inerciji, jer se to tako radi, jer je normalno, jer se ocekuje, a zapravo ti ide ta ekipa na kurac, ili ti je nezanimljiva?

Ne znam, nije nemoguce da se forsiras jer ti se cini da nema nista bolje, bolje ista nego nista i slicno.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:59   #40
Autorice, sličan problem sa samopouzdanjem imam i sama. Isto sam povučenija, osobito u nepoznatom/novom društvu. Nemam neki poseban savjet, ali možda ti pomogne i komunikacija na forumu. Piši, razmjenjuj mišljenja. Dok sam tek počela pisati na forumu, uvijek sam se suzdržavala reći svoje mišljenje ili sam stalno imala se potrebu ispričavati. Doduše, i sada to radim, ali malo manje. Što se tiče u RL-u i novom ili nepoznatom društvu - isto sam tiša i povučenija pa često ostanem po strani. Smatram da se to i može promijeniti, ali samo s društvom koje ti odgovara i s kojim možeš super komunicirati jer je onda to druga priča.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.