Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 21:57   #1
Lucidno sanjanje, astralni napadi, paraliza u snu

Zanima me imate li iskustva s tim?

1. Lucidno sanjanje. O tom sam izučavala davno, tu, pokušavala (nedovoljno voljno), držala sam se savjeta kako jesti prije spavanja i nekakvog opuštanja ili što li je već bilo i da vidim... Nisam nigdje letjela, no dobila sam paralizu u snu/astralni napad tih dana (mislim da tad nisam ništa pokušavala, samo je bilo u isto vrijeme). Inače, sad lucidnim sanjanjem doživljavam svijest o sebi u snu, kontrolu, da je sve to moj kreacija. A ne da odvajanje od tijela.

2. Astralni napad. Izjednačavate li to s paralizom u snu? Mislim da se astralni napadi dešvaju i na javi. Jedan vidioc je jednom vidio da sam imala s tim problema. Žene kao primajući aspekt mislim da imaju dosta problema s tim.

3. Paraliza u snu. Astralni napad u snu po meni rezultira paralizom ako se radi o borbi umova (inače se radi o energiji samo). Imala jedan davno prepala se i sve skupa. I onda sam prije par mjeseci imala dva s kojima sam izaša na kraj, u prvom sam se samo prepustila, prošlo je i nakon tog je čak nastupila ugoda (jer sam znala da će proći i nije bilo straha). Drugog sam prekinula i preuzela kontrolu. Ne znam je li ga moguće prekinuti. Možda sam ga prekinula, ali tek u trenu kad je popustio, s cijelim svojim bićem i voljom u smislu "sad je moj red" (ne znamo kako da objasnim, niti želim) i otad imam mnogo manje straha općenito. Posljedica je koliko toga puštam u svoj um. Ukoliko pustimo toliko previše da čitav nečiji um može ući u naš um, dolazi do astralnog napada koji rezultira paralizom u snu. Osoba koja je glavni akter toga (jer doista nas druga osoba napadne, po mom iskustvu) ne mora nužno u tom trenu raditi vudu nad lutkicom koja simbolizira nas. Mi kojima se to dešava smo u tom trenutku svjesni ili polusvjesni promatrači i dolazimo na frekvenciju nekog tko svjesno djeluje.
duhovnjakinja is offline  
Old 24.11.2017., 15:04   #2
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Zanima me imate li iskustva s tim?

1. Lucidno sanjanje. O tom sam izučavala davno, tu, pokušavala (nedovoljno voljno), držala sam se savjeta kako jesti prije spavanja i nekakvog opuštanja ili što li je već bilo i da vidim... Nisam nigdje letjela, no dobila sam paralizu u snu/astralni napad tih dana (mislim da tad nisam ništa pokušavala, samo je bilo u isto vrijeme). Inače, sad lucidnim sanjanjem doživljavam svijest o sebi u snu, kontrolu, da je sve to moj kreacija. A ne da odvajanje od tijela.
Da. Prvih par puta spontano, još kao klinka. Kasnije sam radila po La Bergeovoj knjizi "Exploring the World of Lucid Dreaming". Znači, nikakva posebna prehrana nego zapisivanje snova i pronalaženja određenih ponavljajućih motiva u njima te stjecanje navike provjeravanja jesam li budna ili spavam. (To radiš dok si budan, osjećaš se malo glupo ali treba biti redovit jer ako ne stekneš naviku u snu se nećeš sjetiti provjeriti stanje.)

Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
2. Astralni napad. Izjednačavate li to s paralizom u snu? Mislim da se astralni napadi dešvaju i na javi. Jedan vidioc je jednom vidio da sam imala s tim problema. Žene kao primajući aspekt mislim da imaju dosta problema s tim.
Ne izjednačavam. Dogodilo mi se par puta u budnom ali, khm, lagano izmijenjenom stanju. Obranila sam se vizualiziranjem plavog neba i leptirića, tada mi se to činilo ispravnim. Retrogradno gledano, ne bih rekla da je riječ o astralnom napadu nego empatiji, odnosno nesvjesnom upijanju tuđih emocija. A stanje lika koji me je 'napadao', bilo je još izmjenjenije od moga.

Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
3. Paraliza u snu. Astralni napad u snu po meni rezultira paralizom ako se radi o borbi umova (inače se radi o energiji samo). Imala jedan davno prepala se i sve skupa. I onda sam prije par mjeseci imala dva s kojima sam izaša na kraj, u prvom sam se samo prepustila, prošlo je i nakon tog je čak nastupila ugoda (jer sam znala da će proći i nije bilo straha). .
Paraliza nema veze s astralnim napadima, to je čisto neki neurološki kratki spoj. Dok spavaš moraš biti paraliziran da ne mjesečariš i ne ozljediš se. A kada kreneš čeprkati po lucidnim snovima tijelo i um više ne djeluju tako sinkrono, pa se možeš naći u situaciji da si mentalno budan i fizički paraliziran. Strah je normalna reakcija na takvo stanje, no što se više bojiš duže će ti trebati da se opustiš i prekineš stanje paraliziranosti.


Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Drugog sam prekinula i preuzela kontrolu. Ne znam je li ga moguće prekinuti. Možda sam ga prekinula, ali tek u trenu kad je popustio, s cijelim svojim bićem i voljom u smislu "sad je moj red" (ne znamo kako da objasnim, niti želim) i otad imam mnogo manje straha općenito. Posljedica je koliko toga puštam u svoj um. Ukoliko pustimo toliko previše da čitav nečiji um može ući u naš um, dolazi do astralnog napada koji rezultira paralizom u snu. Osoba koja je glavni akter toga (jer doista nas druga osoba napadne, po mom iskustvu) ne mora nužno u tom trenu raditi vudu nad lutkicom koja simbolizira nas. Mi kojima se to dešava smo u tom trenutku svjesni ili polusvjesni promatrači i dolazimo na frekvenciju nekog tko svjesno djeluje.
Ovo baš i ne kužim previše - ako si uspjela prekinuti "astralni napad", to znači da je "astralni napad" moguće prekinuti.

Osobno, baš ne vjerujem u te vudu-baze. A i iskreno sumnjam da sam bilo kome tako važna da bi se budio usred noći i pokušavao me ucoprati. Istina, par puta mi se dogodilo da sam u snu imala osjećaj nečije prisutnosti, ali mislim da se zapravo radilo o nekim potisnutim dijelovima svijesti a ne izvanjskim utjecajima. Za svaki slučaj sam tim nekim likovima iz sna lansirala odlučan odjeb i nisu se više pojavljivali. Kad imaš iskustva s lucidnim snovima možeš bolje kontrolirati svoje reakcije u snu, čak i dok nisi u posve lucidnom stanju. I onda se osjećaš baš jako, jako kul. I možeš izvesti svašta, ali to već malo izlazi iz okvira ove teme.

Nego, kako se sada osjećaš u vezi svega toga? Bojiš li se lucidnih snova, astralnih napada i tih stvari, ili... ?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 24.11.2017., 17:54   #3
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, kako se sada osjećaš u vezi svega toga? Bojiš li se lucidnih snova, astralnih napada i tih stvari, ili... ?
Ne jer sam napokon razriješila svoje odnose s drugima i sobom. Znači snašlo me to deset godina nakon prvog iskustva. Kada sam baš krenula čistiti sve što mogu u svom životu i tako sam to prihvatila, nije me ni uplašilo to je samo bio nastavak rada na javi.


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Paraliza nema veze s astralnim napadima, to je čisto neki neurološki kratki spoj. Dok spavaš moraš biti paraliziran da ne mjesečariš i ne ozljediš se. A kada kreneš čeprkati po lucidnim snovima tijelo i um više ne djeluju tako sinkrono, pa se možeš naći u situaciji da si mentalno budan i fizički paraliziran. Strah je normalna reakcija na takvo stanje, no što se više bojiš duže će ti trebati da se opustiš i prekineš stanje paraliziranosti.




Ovo baš i ne kužim previše - ako si uspjela prekinuti "astralni napad", to znači da je "astralni napad" moguće prekinuti.
Nikad u životu ne spavam na leđima. Paralize u snu desile su se na taj način. Druga se dogodila dok sam zapravo bila budna, polusan, i kako se nisam odupirala kad se dogodilo opet, u pravom snu samo sam se odlučila okrenuti se i tako ga prekinula.

Ne želim plašiti, ali za mene to ima veze s drugim osobama. Ne želim reć da netko pokušava nekome nauditi, niti da ima uopće tu moć, no ukoliko netko bdije misleći na nekog i bavi se okultnim u nekoj mjeri, onaj na kojeg se misli može doći u to stanje, biti pogođen nečijom mišlju i namjerom.

Meni je to sasvim logično. Nisam tip kojem treba pola sata dok se sjeti tko je, vrlo često se odmah budim sto posto, i stajati potpuno svjestan i paraliziran ima veze s drugom osobom, ako ne i više drugih osoba. Logično mi je ako ti sanjaš i u astralu si, a netko na javi sanjari u astralu i povezani ste na neki način da se to može dogoditi. Bar ja imam takva iskustva.

Mada ako netko ima nesanicu i paralize u snu i ode u doktora preporučam da ne spominje osjećaj druge osobe, naravno.

Meni je logično ako nemam snagu volje da se pomaknem budna, da me u tom trenu nadjačala tuđa volja. A kako to logički objasniti, ne toliko paranormalno, ne znam, mislim da je kao i za većinu stvari koje ne razumijemo to do zrcalnih neurona, koji su ne tako davno otkriveni i nedovoljno proučeni, da preko njih odražavamo povezanost sa svime.
duhovnjakinja is offline  
Old 24.11.2017., 20:12   #4
Imamo temu paralizi u snu i o lucidnom sanjanju

Prije otvaranja teme pročitati pravila podforuma
Begemotica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.