Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 17:35   #3261
Quote:
jednaobicnaja kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dugo već lucidno sanjam i nedavno mi se dogodilo da sam se našla pored svog tijela.

Osjećaj je bio miran, bez prikaza, bez negativne energije oko mene, sve je bilo crnje od noći, ali valjda nisam iskusila AP do kraja jer sam nakon drugog pokušaja gdje me nešto diže iz tijela, rekla da sam umorna i da neću nikud. Dijelom sam bila vani jer sam samu sebe vidjela na par sekundi i nakon odbijanja, mrak.

Jučer sam legla u krevet i nakon minute, minute i pol sam počela osjećati trnce i bijele mrlje su se izmjenjivale velikom brzinom, kao da lebde. Da bi se, hop, za neko vrijeme našla u lucidnom snu. Nisam vidjela sebe, ništa nisam mogla pročitati normalno kako piše, uglavnom sam pokušala zamisliti poplavu u dvorištu i ne moram govorit' da mi je kuća u idućoj sekundi plutala u malom moru. Znači, to je bio san.


Mene zanima:

1. Kako to da se to dogodilo spontano? Što se tiče AP, naravno?

Ja ne meditiram, ne znam to raditi i nije me ni zanimalo posebno. Nikog tko ima iskustva s tim ne poznajem pa nisam s kim imala razgovarati. Vidim da se to radi tek nakon neke meditacije i treniranja. Pretpostavljam zbog kompleksnosti AP?


2. Jel' mogu ostat' zarobljena u astralu?


3. Vidim da te, navodno, vjera i religija onemogućavaju da uopće dođeš do vibracija potrebni za AP, jel' to istina?

4. Jel' postoji kakva zaštita ukoliko iziđeš iz tijela ili je samo vizualizacija dovoljna?

Pitam za slučaj da naiđem na nešto što ne želim.

5. Kako se vratiti u vlastito tijelo?


Prije nego ti odgovorim na pitanja moraš znati da je ulaženje u astral preko lucidnog sna jedan od najčešćih i najjednostavnijih načina. Rekao bih uz vizualizaciju i afirmaciju najjednostavniji način. To je na primjer idealan način za sanjače. Prva dva puta si vidjela sebe kako spavaš. To je klasičan primjer AP, ali nemoj zato mislit ako nisi u sobi u kojoj spavaš ili ako ne vidiš sebe dok spavaš da nisi u astralu. Po ovime kako si opisala događaj mislim da te izbacilo na višu razinu astrala u kojem mislima možeš kontrolirat svoje okruženje di djeluješ putem svojih svjesnih i podsvjesnih želja. U principu ti znaš najbolje jeli to bio lucidan san ili nešto više. To možeš samo ti znat. Ali želim ti reći da je astral puno puno širi i kompleksniji i ima puno razina i milijarde dimenzija.

1. Ovisi od osobe do osobe. Svaka osoba je drugačija. Neki kažu da oni koji su napredniji u duhovnosti da to proizlazi iz prošlih života si su bili spiritualno aktivniji pa se to djelomično prenosi u sljedeći život. Svi ljudi mogu postići dobre rezultate ali kao i u svemu neki su nadareniji malo više neki malo manje.

2. Ne možeš ostat zarobljena na astralu jel tvoje fizičko tijelo je povezano srebrnom niti(neki su je vide neki ne) sa tvojim astralnim tijelom (dublikatom)

3. Da, religija ove stvari naziva demonskim i svakakvim... to su čiste izmišljotine i strašenje crkve. Jer putem astrala i kasnije u višim dimenzijama mi možemo saznati sve odgovore na bilo koja pitanja. Tko smo, odakle dolazimo, kamo idemo itd itd... Crkva te tjera da vjeruješ ono što je netko drugi iskusio dok je istraživao izvan tijela, a neće reći da svatko od nas može istražit sam i sam dobit odgovore na sva moguća pitanja. Tako ne bi mogli kontolirat masama. I zato svatko tko kaže da se bavi ovim stvarima je proglašen sotonom...ili ti vješan ili spaljivan prije tisuću tisuću godina.


4. Postoje zaštite. Ali to je pre kompleksno. Većina ljudi na početku se susreće sa svojim podsvjesnim strahovima koji se materijaliziraju. Tu se jednostavno treba pobijedit vlastiti strah. Reći ja se ne bojim i odmah prikaza nestane. Lakše reći nego napraviti haha.


5. Vratiti se u tijelo je najjednostavnija stvar od svega. Bitno je samo na jednu mili sekundu pomislit na tijelo i automatski si vraćen. To je jednostavno tako i to je naš osigurač. To može biti frustrirajuće ali to je jednostavno tako. Tjera nas da uvedemo disciplinu u naše misli i želje i tako jedino možemo produžit svako iskustvo.

Ako imaš još pitanja slobodno.
ArtetaArteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:49   #3262
@artetaarteta, hvala.

Što se tiče povezanosti astralne projekcije i kršćanstva, svašta sam našla. Hrpa svećenika, patera, donova to povezuje s magijom, okultnim, nekakvim demonima. To me naravno pomalo i začudilo jer idem u crkvu od malena, vjernica jesam, primila sakramente, idem redovito nedjeljom na misu... I odjednom sam postala okultistica?

Ja sam tip osobe koja zaobilazi u širokom luku sumnjive tipove kad padne mračak, kamoli da se bavim demonima.

Ali saznala sam da Crkva priznaje bilokaciju kao pojavu koja se događala sv. Antunu Padovanskom i padreu Piu, kao najpoznatijim primjerima kad su im tijela na dva mjesta u isto vrijeme, ali pod bilokaciju se svrstalo i kad bi Pio duhom bio na drugom mjestu što bi bila astralna projekcija.

Poanta je da ja to nisam ničim izazvala, samo se dogodilo, nije da sam htjela saznati na silu šta se nalazi u astralu ili da postanem neka genijalka prepuna neke mudrosti.

Uglavnom, neki dan sam legla i razmišljala o tome. Pomolila sam se kao svaku večer, legla sam, zatvorila oči, nije prošlo ni pet minuta i hop, paraliza me uhvatila, a ja sjedim na rubu kreveta i vidim sebe gdje ležim, haha.

Kad mi se to prvi put dogodilo, zapravo sam bila oduševljena jer se uvijek pričalo i to sam slušala, o životu koji postoji nakon ovoga. I onda kad sam doživjela ovako nešto, laknulo mi je pomalo jer znam da idem nekamo dalje.

Želim znati, utječe li fizičko stanje tijela na AP?
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:03   #3263
Quote:
jednaobicnaja kaže: Pogledaj post
Želim znati, utječe li fizičko stanje tijela na AP?
Sve u svemiru utječe na sve pa tako i fizičko stanje tijela utječe na fleksibilnost astralne matrice, kao spone između fizičkog i astralnog tijela. Iako se o tome može pričati do u detalje, to zapravo nije potrebno, jer svatko tko se posveti okultnom može intuitivno znati što i kako treba razumjeti te s tim dalje praktično raditi.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:03   #3264
U religiji se nalazi puno toga dobroga. Ja sam isto kršćanin i primio sam sakramente. Problem je u tome što crkva govori u šta moraš vjerovat. Nesmiješ postavljat nikakva pitanja. To je okamenjeni sustav vjerovanja. Ne govori da možeš doživijet i saznat pomoću vlastitih izvan tijelesnih iskustava većinu toga što piše u bibliji. A ako kažeš da se baviš okultizmom ili da sam nešto istražuješ odmah te preglase đavlom ili demonom. Tako da moj savijet je da radiš na svojoj duhovnosti jer očigledno si nadarena za to ali ne dijeli to sa ljudim, čak ni sa najbližima ako ne razumiju o čemu se radi.

Fizičko stanje utječe, npr. otrovi za tijelo nisu ni malo poželjni (cigare, alkohol).
ArtetaArteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:15   #3265
@istiphulamue, jel' to "posveti" znači isto što i izazove, ili ako ti se to događa spontano i ničim izazvano? Ništa bome neću forsirat', šta bude, bude.

@artetaarteta, što se tiče dijeljenja s drugima, rekla sam sestri samo za jedan događaj, ali me nije pola toga čula jer je fejsala, tako da sumnjam da me ozbiljno shvatila jer sam obično čudna što se tiče tog sanjanja, oduvijek. Prošlu subotu? kaže da me uhvatila u pola noći da pričam na danskom/nizozemskom i htjela me buditi jer se prepala. Danski/nizozemski nikad nisam učila, a nije ni ona, tek je uspjela identificirati jezik kad ga je čula opet jer je bio sličan njemačkom, ali nije bio njemački. Pitala sam jesam onako mrmljala, kaže čisto si govorila, mislila sam da se meni obraćaš.

Što se tiče da ću nekom izvan kuće to pričati, nema šanse, ionako nisam vična brbljanju svojih stvari i problema.

Ne pušim, ne pijem, ne smijem niti neću. Pitam jer sam prošla puno operacija, terapija i lijekova, od imunosupresiva do biološke terapije, sad sam na najslabijoj terapiji dosad. To je sad sve u redu, ali recimo tlak 85/60, blijeda kao zid, hladne ruke i noge 0 - 24, to sam mislila da je neka prepreka ili da će mi biti još gore?, nemam pojma kako sam došla do tog zaključka.
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:40   #3266
Quote:
jednaobicnaja kaže: Pogledaj post
jel' to "posveti" znači isto što i izazove, ili ako ti se to događa spontano i ničim izazvano? Ništa bome neću forsirat', šta bude, bude.
Ne, ne znači. Može ti se nešto spontano desiti pa i ono što manje napredni posvećenici možda ne mogu postići, no ako nije proizvod tvoje namjere i volje, od slabe je vajde. Oprosti na primjeru, ali i ljudi s psihičkim poremećajem mogu percipirati stvarnost koju drugi ljudi ne mogu. Budući da nemaju svjesnu kontrolu nad svojim iskustvima, ona nemaju veze s okultnim radom.

Ne samo da nemoj forsirati nego se nastoj time uopće ne baviti. Tijelo ti je još uvijek slabo i astralna iskustva ti mogu više naškoditi nego biti od koristi. Lucidno sanjanje je nešto drugo, jer kod njega se ne dešava paraliza tijela - dah se ne prenosi u astral nego ostaje u fizičkom.

Ustvari, ono što ljudi često krivo zovu astralnim projekcijama su zapravo mentalne projekcije. Čak i kod nepotpune astralne projekcije, osjećaj tijela je osjetno jači i "stvarniji" nego kad smo u fizičkom tijelu, što kod samo mentalne projekcije nije slučaj. Postoji naravno i astralno-mentalna projekcija i u njoj se najviše od suptilnog tijela izvuče iz fizičkog. O tome pak ne bi ništa znao i samo prepričavam ono što sam čitao i čuo iz treće ruke.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:41   #3267
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ne, ne znači. Može ti se nešto spontano desiti pa i ono što manje napredni posvećenici možda ne mogu postići, no ako nije proizvod tvoje namjere i volje, od slabe je vajde. Oprosti na primjeru, ali i ljudi s psihičkim poremećajem mogu percipirati stvarnost koju drugi ljudi ne mogu. Budući da nemaju svjesnu kontrolu nad svojim iskustvima, ona nemaju veze s okultnim radom.

Ne samo da nemoj forsirati nego se nastoj time uopće ne baviti. Tijelo ti je još uvijek slabo i astralna iskustva ti mogu više naškoditi nego biti od koristi. Lucidno sanjanje je nešto drugo, jer kod njega se ne dešava paraliza tijela - dah se ne prenosi u astral nego ostaje u fizičkom.

Ustvari, ono što ljudi često krivo zovu astralnim projekcijama su zapravo mentalne projekcije. Čak i kod nepotpune astralne projekcije, osjećaj tijela je osjetno jači i "stvarniji" nego kad smo u fizičkom tijelu, što kod samo mentalne projekcije nije slučaj. Postoji naravno i astralno-mentalna projekcija i u njoj se najviše od suptilnog tijela izvuče iz fizičkog. O tome pak ne bi ništa znao i samo prepričavam ono što sam čitao i čuo iz treće ruke.
Nisam se uvrijedila, u svrhu ovakvog objašnjavanja je svaki primjer koji funkcionira, dobar primjer.

Nije da se ja tim želim baviti ili sam eto postala opsesivna da to radim, to se dogodi. Normalno funkcioniram preko dana, odem na spavanje i samo se nađem vani. Da bar čujem te famozne šumove u ušima svaki put kad mi se to dogodi, ali dosad sam ih čula samo jednom. Sasvim mi je bilo dosta što sam to doživjela par puta i to je to. Razmišljala sam o tome šta mi to može donijeti, ali dok sam ovako budna nemam pojma ni šta bi mogla tražiti ili istraživati. Nikad nisam išla van okruženja kuće, valjda strah on nepoznatog? Sjećam se šta sam vidjela, znam kamo idem, ali eto, nisam htjela ići u nešto kad ništa ne znam o tome što se vani nalazi.

Mislim, ja sam tip osobe koja će 100 puta nešto ispitati prije nego to napravi.

Čitala sam i da se ljudi obično ne sjećaju svega što su vidjeli ili čuli dok su bili u takvom stanju jer navodno "svijest" i mozak nisu povezani ničim osim što je fizičko tijelo vezano za svijest i zato ne stvaramo dugoročna sjećanja na ono što se događa tamo.

Poanta je da ne želim da mi bude još gore od svega, već mi je dovoljno grozno što se tiče fizičkog stanja i zdravlja, haha.
jednaobicnaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 22:08   #3268
Bok ljudi, evo me s updateom nakon nekog vremena
I dalje imam AP, i dalje se samo nadjem tamo no sada sam vec naucila kontrolirat kada sam tamo. Bilo da se radi o "svemiru" ljubicastom gdje "letim" ili zujim po nekom drugom mjestu, ajmo rec stvarnom. Dugo nisam imala napade, onda su se desila dva, al sam i to isfurala ok. Nisam vidjela tko ali su me poprilicno iznenadila jer me samo nesto kao uzelo i bacilo velikom silom. Uspjela sam i probit kroz onaj "zvuk motora" koji me smetao, samo izguram i nastavim dalje. I dalje ne kuzim zasto mi se to desava ali sada bar kuzim da mogu, makar djelomicno, kontrolirat ta cudnovata putovanja. Najvise mi se svidja kada letim kroz to ljubicasto prostranstvo, najmanje mi se svidja kada sam premorena fizicki nakon toga, kao da ni nisam spavala.
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:22   #3269
Quote:
LuckyLucy kaže: Pogledaj post
.. Bilo da se radi o "svemiru" ljubicastom gdje "letim" ili zujim po nekom drugom mjestu.. Dugo nisam imala napade, onda su se desila dva, al sam i to isfurala ok.. sada bar kuzim da mogu, makar djelomicno, kontrolirat ta cudnovata putovanja...
Putovanja po Svemiru bi trebala značiti da si biće 5. "dimenzije" ili više. Iz teksta ne vidim radi li se o pozitivnoj ili negativnoj orijentaciji. O napadima ne znam što zaključiti s ovim informacijama. Vjerojatno bi bilo dobro da pozoveš i kontaktiraj svoje gore i posjetiš matični brod ili planetu, ili svoj Viši Ja, i oni bi trebali imati odgovore.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:25   #3270
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Putovanja po Svemiru bi trebala značiti da si biće 5. "dimenzije" ili više. Iz teksta ne vidim radi li se o pozitivnoj ili negativnoj orijentaciji. O napadima ne znam što zaključiti s ovim informacijama. Vjerojatno bi bilo dobro da pozoveš i kontaktiraj svoje gore i posjetiš matični brod ili planetu, ili svoj Viši Ja, i oni bi trebali imati odgovore.
Pokušavaš pomoći, ali govoriš svoje mišljenje bazirano na onom što si čitao na nekim new age stranicama ili u sličnim knjigama koje ne počivaju na dokazima; bez da uopće znaš tko je LuckyLucy, što je astralna projekcija, tko je napada i tko su ti koje se kontaktira. Ima i puno drugih teorija pa curi preporučam da sama istraži sve o tome po bespućima interneta dok radoznalo eksperimentira na sebi.
Tortoises is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 21:39   #3271
Ljudi �� ja bi htjela opet napomenut kako ja ne vjezbam niti pokusavam niti se silim imati te svoje avanture ja se samo tamo nadjem, i kako je to zadnje vrijeme ucestalo, "naucila" sam hendlat relativno ok te izlete i bolje proucavat sto se zbiva oko mene. Uvijek je taj svemir, to tamnije ljubicasto prostranstvo, svjetlucavo i boje se presijavaju zlatne, svijetlece. Tamo mi je jako ugodno i lijepo i kao da letim, lebdim brzo ili sporo kako me kada volja
Tko me "napao" ne znam jer nisam vidjela. Samo me neka "sila" kao uzela i izbacila dalje. Al ne da me vratila nazad jer se vratim sama kada mi bude dosta, tj naucila sam se vratit kada pozelim.
Proucavat cu to sve skupa jos, naravno
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 22:36   #3272
Probaj potraziti knjigu Maje Mandić o astralnoj projekciji. Davno sam je citala i ne znam vise kako se zove, ali Maja je vrlo iskusna astralna putnica koja je godinama odrzavala tecajeve AP za druge ljude i sigurno ce ti pomoci. Poanta citave AP je da ti zapravo imas potpunu kontrolu nad situacijom i da nemas nikakvog razloga za strah, nitko/nista ti ne moze nista lose napraviti.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 00:06   #3273
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Probaj potraziti knjigu Maje Mandić o astralnoj projekciji. Davno sam je citala i ne znam vise kako se zove, ali Maja je vrlo iskusna astralna putnica koja je godinama odrzavala tecajeve AP za druge ljude i sigurno ce ti pomoci. Poanta citave AP je da ti zapravo imas potpunu kontrolu nad situacijom i da nemas nikakvog razloga za strah, nitko/nista ti ne moze nista lose napraviti.

Hvala ti puno
Mene najvise zanima zasto se meni to dogadja :nezna: ono, why me i sto ja trebam shvatit iz svega ovoga?
Jedna gdja mi je rekla da nije vazno zasto se to desava nego kako ja rijesavam stvari. Tek sad nis ne kuzim
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 01:12   #3274
Quote:
LuckyLucy kaže: Pogledaj post
.. ja se samo tamo nadjem, i kako je to zadnje vrijeme ucestalo, "naucila" sam hendlat relativno ok te izlete.. Tamo mi je jako ugodno i lijepo i kao da letim, lebdim brzo ili sporo kako me kada volja
.. naucila sam se vratit kada pozelim..
Mogu biti i sjećanja, a mogu biti i stvarna putovanja u tim noćima.
San je vrijeme kada stvarno živimo kao ono što stvarno jesmo. Kao duša, koja može biti jedna od onih koja je s 2D razine uzdignuta na 3D ljudsku, ili kao jedna od mnogih koja je s viših razina došla na Zemlju da joj svojim visokim vibracijama pomogne u procesu uzdizanja. Oni koji su došli s 5D razine su svjetlosna bića koja mogu putovati po Svemiru bez potrebe za tehnikom. Mogu biti manje iskusni na toj razini pa putuju u grupi s učiteljem, ili ako su iskusniji to mogu raditi samostalno. Neki su i svjetlosni ratnici i po noći obavljaju poslove negdje na Zemlji ili na drugim planetima. Oni koji ne putuju obično su u kontaktu sa svojim astralnim Ja (4D), a oni koji putuju obično idu među prijatelje i obitelj gore na brodovima, na matični planet ili putuju na druge planete.
Tvoja sjećanja to još ne obuhvaćaju pa je teško reći što je, ako misliš da bi to mogao biti svemir kuda putuješ. S obzirom da ti je taj koncept prihvatljiv, to je još jedan od pokazatelja više vibracije.
Neki su ti prije već preporučili meditaciju, a to je također ono što bi ti izvori odozgora koje pratim također stalno ponavljali.
Zemlja(Gaja) i čovječanstvo su sada u tom procesu uzdizanja, dizanja vibracija, pod utjecajem puno jačeg zračenja visokih vibracija koje pomažu u tom procesu podizanja vibracija, svijesti i transformacije tijela.
Ti 5D procesi tijekom sna su u pravilu konceptualno prezahtjevni za naš mozak, a zbog toga se i slabo pamte i brzo gube iz pamćenja. Zbog toga često savjetuju da odmah zapišemo što uspijemo zapamtiti iz sna, zato jer su to uvijek više vibracijski koncepti za koje naš 3D mozak nije napravljen.
Kako nam se dižu vibracije tako nam viši vibracijski koncepti postaju lakše shvatljivi i prihvatljiviji, a rastu i sposobnosti.
Dakle možeš kroz meditaciju, prehranu i kretanje i odmor raditi na razvoju i transformaciji duha i tijela i prilagođavati se višim vibracijskim uvjetima ili čak pomagati okolini u podizanju i držanju viših vibracija, možeš tražiti pomoć u svemu tome od svojih spiritualnih pratioca i pomagača, svoje spiritualne obitelji i Višeg Ja, kao i od velike ekipe u orbiti koja je tu da nam pomogne u tom procesu. Možeš tražiti informacije i odgovore tijekom dana i prije sna, i pomoć u tim procesima. Odgovori će stizati tijekom i nakon sna i stalno preko dana, a treba se učiti i prakticirati kako ih "čuti", vidjeti, prepoznati, protumačiti, kroz svakakve poruke i "slučajnosti" koje nam guraju cijeli dan. I pamćenje sna može se poboljšati kroz praksu.
Najbrži i najjasniji odgovori mogu se dobiti kroz kontakt s Višim Ja u hipnozi, za one kojima meditacija i tumačenje intuitivnih poruka nisu još na toj razini.
Putovanje svemirom je previsoki koncept koji pronalađenje stručnjaka za takvo područje čini gotovo nemogućim, osim veze s bićima na toj razini.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 08:17   #3275
Hvala ti na odgovoru LLSkylights Malo mi je to sve još komplicirano za pohvatat
Mislim da nisu sjecanja na san nego fakat astralna p. Početak je uvijek isti, jako zujanje u usima, vrlo velika brzina kretanja i bam - prvo vidim sebe kako spavam pa se negdje nadjem, najcesce u tom svemiru, u toj spirali a onda sam bila i u jednom gradu u kojem sam nekada zivjela, pa malo po stanu u kojem sad zivim (tek to mi je cudno)
U svakom slucaju, kao sto sam napisala gore, znam se i zaustavit i vratit kada hocu, to mi dosta olaksava stvari. A skuzila sam da i, od kad mi se ovo ucestalo desava, kada sanjam i nisam u AP ja tocno kontam da sanjam i samo zaustavim kada mi postane tlaka (ako se radi o nemirnim snovima) a ako se radi o pozitivnim onda dosta toga zapamtim i mogu nekako setat kroz san i upijat sve info. Evo, neki dan sam sanjala situaciju neku koju bih ti mogla do u detalje opisat, od prostora do ljudi do feelinga.
U svakom slucaju, uhvatit cu se tog meditiranja i pokusat skuzit znakove koji se pojavljuju kroz dan, kako ti kazes.
Hvala jos jednom
btw, a mozda mi se ti "odgovori" javljaju bas u snovima? Jer su zivopisni vrlo
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 09:47   #3276
Quote:
LuckyLucy kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru LLSkylights Malo mi je to sve još komplicirano za pohvatat
Ma ne slušaj ga. Lik je isprazni teoretičar, koji nema prakse ni za napunit čajnu žličicu. Najbolje da se osloniš na vlastiti razum i osjećaj za ispravno, jer to što možeš, može malo ljudi. Kako budeš imala više iskustva i bila bolja u tumačenju o čemu se radi, vidjet ćeš da većina onih koji pričaju o AP samo mlate praznu slamu i prepričavaju što su negdje čuli i čitali, a da sami pojma nemaju.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 10:14   #3277
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Mogu biti i sjećanja, a mogu biti i stvarna putovanja u tim noćima.
San je vrijeme kada stvarno živimo kao ono što stvarno jesmo.
Nemoj se ljutiti, ali ovo nije tocno. Velika je razlika izmedju AP i sna. LuckyLucy ti ih je upravo opisala svojim iskustvom. Kao sto je netko vec gore napisao, ti si se nacitao new age literature i teoretiziras na povrsan nacin i time samo dodatno zbunjujes curu. Jesi li ikada imao iskustvo astralne projekcije? I jesi li osobno dozivio nesto od toga o cemu pises?

@LuckyLucy to kada sanjas i znas da sanjas i imas kontrolu nad snom zove se lucidno sanjanje. To si vjerojatno vec saznala AP se manifestira tocno tako kako si opisala i u ispravno ih razlikujes. Kada ces istrazivati o tim stvarima, naici ces na ogromne kolicine gluposti i jako je bitno da si analiticna i skepticna oko svega.
Kako ti izgleda stan kada si u AP? Identicno kao i na javi ili postoje neke razlike?
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:00   #3278
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ma ne slušaj ga. Lik je isprazni teoretičar, koji nema prakse ni za napunit čajnu žličicu. Najbolje da se osloniš na vlastiti razum i osjećaj za ispravno, jer to što možeš, može malo ljudi. Kako budeš imala više iskustva i bila bolja u tumačenju o čemu se radi, vidjet ćeš da većina onih koji pričaju o AP samo mlate praznu slamu i prepričavaju što su negdje čuli i čitali, a da sami pojma nemaju.
Drago mi je da ima objektivnijih i kritički nastrojenih ljudi.
LLskylights i slični, iako su pozitivni i imaju dobre namjere, su jako sugestibilni, pali su pod utjecaj pričica do te mjere da u njih slijepo vjeruju, što je na granici sa psihozom. Ali na ovom podforumu skoro sve je dopušteno pisati. I dodatno, kao što je još netko rekao, čini mi se da nemaju osobnog iskustva, ili jako malo.

LuckyLucy, netko može sam po sebi, netko treba vježbati, nekome nikada ne uspije. Otprilike 10% ljudi ovo doživi na neki način. Pa ne daj se zbunjivati sa bajkovitim teorijma ili izmišljotinama zašto se to baš tebi dešava. Uhvati se ozbiljnije literature i rada na sebi pa će ti se sve razjasniti.
Tortoises is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:42   #3279
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti
Trudite se dati najbolje od sebe, i to me veseli. Vaša je perspektiva korisna na ovaj ili onaj način, i ako još možete pomoći oko teme, tim bolje.

Quote:
ali ovo nije tocno. ,, ti si se nacitao new age literature i teoretiziras na povrsan nacin..
Svi koji znaju bolje i žele pomoći pozvani su da to i učine. To se je i željelo postići postavljanjem pitanja. Dakle samo naprijed, dajte najbolje od sebe i pomognite kako najbolje znate.
Svaka vaša perspektiva je ispravna.
S moje perspektive, ono što čitam i saznajem dolazi od tisuća milijardi bića i civilizacija koje imaju desetke milijuna, stotine milijuna, milijarde godina razvoja više od nas, i nisu blokirani u senzorima i ograničeni na kemijski mozak. Ti izvori točno vide što se stvarno događa, uključujući i naše snove, ono što naš kemijski mozak nije sposoban ni prepoznati, shvatiti i pogotovo zapamtiti. Nije za to napravljen.
Ja nemam informaciju što se stvarno događa snovima neke konkretne osobe, nego dajem najbolje tumačenje koje mogu prema informacijama koje su iznesene, i znamjima o onome što se stvarno događa u snovima i onome što jesmo.
Vi te materijale niste proučavali i vaša ekspertiza o njima ne postoji. Imate samo negativan stav prema nečemu što ne poznajete, jer su te informacije drukčije od onih koje ste dobili iz drugih izvora, i zato jer vam ta konceptualna razina nije harmonična s vašim trenutnim vibracijama.
Moj je izbor nastaviti čitati ono u što me intuicija cijelo vrijeme vuče ili slušati vaše savjete koji su mi disonantni. Izbor između izvora koji o tom području znaju sve i savjeta sa strane od ljudi koji to područje uopće ne prate. Tu je moj izbor vrlo lak.
Moje je da dam najbolji savjet iz te perspektive, a o drugoj strani ovisi koja joj konceptualna razina u sadašnjem trenutku najbolje leži. Ima slobodan izbor i najbolje je rješenje odabrati što nam trenutno najbolje legne. Slušati svoju intuiciju.
Vaša perspektiva nije manje vrijedna, i kada bi se koncentrirali da date najbolji odgovor na pitanje iz svoje perspektive to bi pretpostavljam bilo najbolje što možete dati u vezi tog pitanja. Jer tema pitanja nije svađa oko vjerodostojnosti izvora koje pratimo.

Znam da su izvori povijesnih materijala o tim pitanjima također odozgora, s razlikom da su izneseni na razini koja je odgovarala tadašnjoj razini svijesti čovječanstva, makar samo na tom području, ali je kroz povijest bilo i puno upletanja negativne strane u te materijale. To jesu vrijedni materijali, ali prethodna rečenica mi daje indiciju zašto od ljudi koji su pratili te materijale dolazi toliko negativnosti i agresivnosti. No to ovdje nije tema.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:06   #3280
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
... jer su te informacije drukčije od onih koje ste dobili iz drugih izvora, i zato jer vam ta konceptualna razina nije harmonična s vašim trenutnim vibracijama.

Nema to veze s informacijama, frende, nego s vlastitim iskustvom u nekom području. Kužiš, nečim što si stvarno proživio i o čemu možeš posvjedočiti iz prve ruke.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.