Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 15:14   #141
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ako se mene pita, samo sesir. Perika je kriva, ali postoje razlicita misljenja, ne moraju svi sljediti mene, iako bi svijet bio ljepsi da sljede
Opaska o Ascotu je bila namijenjena Zeevu, on ima fetiš na šešire, a tamo se može naći, interesantnih pokrivala za glavu
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 16:22   #142
Jebote, trgovina sesirima ti dodje k'o Sex Shop za Zeeva.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 16:30   #143
Ahem... Mislim da sam ovo vec davno pitao al' Jack Daniels me malo smutio zadnjih godina pa se vise ne sjecam najbolje svega.

Kako se tumace svi oni silni zakoni iz Levitskog zakonika? Recimo, ima ono nesto o zabrani nosenja dvije razlicite tkanine i to. Na koju foru to radi?
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 17:05   #144
Eto sto to ti je zivot... Nema odgovora vec sat vremena. Dosao petak i sve se otisli ponapijat. Nitko ne mari o religiji
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 18:24   #145
Znaci pokrivanje kose je zapovijed iz Tore. A sto mora biti bas sesir onda?

A to sa perikom mi dode ko one sto su prekrsili zapovjed subotom, kada im je bilo zabranjeno loviti ribe. Oni su petkom bacali mreze u more a nedeljom vadali.....

Pa perika nekad bude ljepsa i privlacnija nego kosa....
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 18:28   #146
Quote:
Slartibartfast kaže:
Ahem... Mislim da sam ovo vec davno pitao al' Jack Daniels me malo smutio zadnjih godina pa se vise ne sjecam najbolje svega.

Kako se tumace svi oni silni zakoni iz Levitskog zakonika?
U Levitskom Zakonu ima hrpa zakona, ne očekuješ ozbiljno da odgovorim na to?

Quote:
Recimo, ima ono nesto o zabrani nosenja dvije razlicite tkanine i to. Na koju foru to radi?
Kako bi neke stvari bile jasnije svima pa i tebi, donosim izvadak iz knjige Rabi Arije Kaplana "Handbook of Jewish Thought":

Mi se pridržavamo zapovijedi zato što ih je dao Bog, a ne zato što nam tako nalaže logika. Same pak zapovijedi gledano sinkronijski nameću jednu višu logiku. Ne pridržavamo ih se zbog našeg osobnog opredjeljenja već zbog njihovog božanskog porijekla. zabranjeno je nadalje pridržavati se neke zapovijedi iz praznovjerja kako bismo si obezbjedili neku magijsku zaštitu, niti su dane zbog našeg valstitog osobnog zadovoljstva.

Zapovijedi se mogu podijeliti na: dekrete ili zakone(hukim) i etičke propise (mišpatim). Mišpatim su neophodni za očuvanje društva te oni utemeljuju moralnu strukturu Židovstva. Hukim pak su zapovijedi za koje ne postoji neki očigledan razlog. Oni stavljaju našu vjernost Bogu na probu do određenog stupnja budući se njihovo poštovanje zahtjeva čak i kada to logika ne nalaže. Treća kategorija se nalazi u sredini među ove dvije a zove se "svjedočanstva"(edot). Ova kategorija nema neko moralno utemeljenje ali ima izvjesnu logiku utoliko što nas potsjeća na važne religijske istine, ili ključne događaje u našoj povijesti. U ovu grupu spadaju razni blagdani i zapovijedi tefilina i mezuze, koji svjedoče o važnim idejama Židovstva, i do njih ne bismo mogli doći kada ne bi bile dane u Tori.

Čak i kada nam nije u potpunosti poznat pravi razlog, mi zapovijedi i propise moramo nastojati razumjeti, bilo simbolički, bilo praktično u vidu koristi koja iz njih proizlazi.

Čak i kada je očigledan razlog za neku zapovijed, ni tada se ne smijemo oslanjati na naš razum kako bismo mijenjali ili ograničili bilo koji propis izveden iz nje. To vrijedi i onda kada sama Tora navodi razloge za određenu zapovijed jer mogu postojati razlozi koje ne obznanjuje. Isto tako je moguće da zakoni sadrže sofisticirane i delikatne razloge koje logika i iskustvo ne mogu trenutno dokučiti.

Razloge zapovijesti koje nalazimo sami zabranjeno je pripisivati Bogu. Koliko god da je logičan razlog koji možemo smisliti za neku zapovijed, on će se istrošiti u pokušaju da obujmi njena beskonačna značenja. Iz toga razloga Bog nije dao objašnjenja zapovijedi, niti je svoje razloge objelodanio ijednom smrtniku osim Mošeu. Da nam je priopćio razloge, tada bi nas njihovo nepotpuno razumijevanje i naša nesavršena priroda mogli navesti da činimo neopravdane izuzetke (i umanjiti slobodnu volju, prim. prev.).

Mi moramo podjednako obazrivo pristupiti svakoj Božjoj zapovijedi. Izjavljivati da vjerujemo u Toru kao božansku objavu , a u isto vrijeme birati prema vlastitom nahođenju kojih ćemo se zapovijedi držati, znači tvrditi da smo moćniji od Tvorca.


Ovo ti paste-am sa ovog topika, jer mi se čini da si preletio a tiče se i tvoga pitanja: Rabini zato nikada ne govore o razlozima (ljudski um bi tada postulirao Božansko znanje- što nije moguće per se) za micvot već o okusima micvot, tako da daju neka objašnjenja odričući si sposobnost da ih iscrpe svojom interpretacijom. Zakon ne miješanju lana i vune spada u hukim- zakoni koji izmiču u potpunosti racionalnom objašnjenju i koje ne bismo znali da nisu izneseni u Tori.
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 18:33   #147
Quote:
rob Milostivog kaže:
Znaci pokrivanje kose je zapovijed iz Tore. A sto mora biti bas sesir onda?

A to sa perikom mi dode ko one sto su prekrsili zapovjed subotom, kada im je bilo zabranjeno loviti ribe. Oni su petkom bacali mreze u more a nedeljom vadali.....

Pa perika nekad bude ljepsa i privlacnija nego kosa....
Nije ideja da žena ne bude privlačna drugom muškarcu, već da pokrije kosu (šeširom, maramom, perikom). Iz toga razloga mi svoje žene ne umatamo u plahte
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:34   #148
Quote:
Baron Samedi kaže:
"Dosadan"? Aha, ti si jedan od onih koji za dokaz postojanja B-ga trazi munje iz vedra neba, plakanja kipova, tzunamija usred bijelog dana i slicnog.



O cemu ti pises? Ti govoris da svecenici stupaju u pakt s vragom da bi ga istjerali iz neke osobe, a da zidovi istjeruju vraga metodom koju im je dao Muhamed.
Kad te pitam od kud ti to - jer o tome ne znam puno - ti mrtav leden meni napises "Izvoli, idi sam trazi".
Sto, ti ces ovdje postati optuzbu ili reci da je ovo ovako i onako, a kad te se pozove da nesto dokazes, ti ces reci "Nemam ja sto dokazivati, idi sam i trazi?"



To je muslimansko tumacenje? Jer koliko ja znam, nefes daje snagu. RUAH je taj koji je u srcu i NESAMA je u mozgu. ONI su ti koje se pumpa, pada i slicno...



Da pokusa odgovoriti na sto?

1. Ne, nego vidim dalje od teorije i pukih snova.

2. Tako i ti postupaš i nemam namjeru da mjenjam taj odnos sa tobom, kada si ga ti tako započeo. I opet zaključuješ pogrešno. Pobogou, logika nije tako teška stvar, barem nebi trebala biti za židove. Nisam rekao da su jevreji uzeli od Muhammeda (ako jesam, navedi gdje), nego sam rekao da je metoda još od Muse a.s.

Vi apsolutno nemate pojma o toj stvari u vašoj vjeri. Preduslov je vam staž u vjeri (40 godina filozofije i bla bla), što je opet puka glupost. Samo izgleda neda vaš nefs (ne nefes), da to priznate, jer ispade da mora svaki židov da zna sve, što je opet u kontradikciji sa prvim dijelom ove rečenice. Zaista smješna institucija ta vaša logika.

SLIJEDEĆE PITANJE: Da li je židovkama dozvoljena udaja za druge vjere? Molim navesti razloge.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:35   #149
Quote:
Zeev Zion kaže:
Nije ideja da žena ne bude privlačna drugom muškarcu, već da pokrije kosu (šeširom, maramom, perikom). Iz toga razloga mi svoje žene ne umatamo u plahte
A šta je mudrost pokrivanja kose? Samo da se ne vidi?
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:58   #150
Hvala Zeev na tom citatu. Mislio sam da sam procitao cijeli topik. Ocigledno nisam.

Levitski Zakonik 19:19 kaze: "Ja sam Jahve! Držite moje zapovijedi! Ne daj svome blagu da se pari s drugom vrstom. Svoga polja ne zasijavaj dvjema vrstama sjemena. Ne stavljaj na se odjeće od dvije vrste tkanine."

OK, razumijem da se ne moze znati razlog svake zapovijedi. No mene zanima da li se ovakve zapovijedi pridrzava. Recimo, da li na sebi imas odjece od samo jedne vrste tkanine? Ako ne, zasto ne?

Poznajem nekoliko Zidova i cini mi se da nose odjecu sacinjenu sa vise od jedne vrste tkanine. Ovo ocigledno znaci da se nekih zapovijedi ne pridrzava. E sad. Zanima me da li je nuzno pridrzavanje ovakve jedne zapovijedi. Ako nije, onda ok. Ako jeste, tko je se pridrzava?
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:39   #151
U ime Allaha Milostivog, Samilosnog!

Quote:
Zeev Zion kaže:
Nije ideja da žena ne bude privlačna drugom muškarcu, već da pokrije kosu (šeširom, maramom, perikom). Iz toga razloga mi svoje žene ne umatamo u plahte
Pa sta onda ovaj prica:

Quote:
Kosa kod zene smatra se odavno jednim od najeroticnijih dijelova, ono, definitivno turn-on za ono vrijeme

Quote:
pokrivanje glave vanjski znak pristojnosti u braku. Zena koja je skrenula s puta pristojnosti nije vrijedna ukrasa pristojnosti."
A u Kuranu:
59. O Vjerovjesniče, reci ženama svojim, i kćerima svojim, i ženama vjernika neka spuste haljine svoje niza se. Tako će se najlakše prepoznati pa neće napastovane biti. A Allah prašta i samilostan je.




Ups..... izvinjavam se ovo je topika za zidovsto....
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:53   #152
Jos jedno pitanje ako moze:

Takoder me interesuje postoji li odredeno vrijeme odnosno najmanji rok npr. dojenja djetetu?
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 02:50   #153
Quote:
Zeev Zion kaže:
Nije ideja da žena ne bude privlačna drugom muškarcu, već da pokrije kosu (šeširom, maramom, perikom). Iz toga razloga mi svoje žene ne umatamo u plahte
Hmm... nisam jos vidio nijednu religioznu zidovku u mini suknji. Naprotiv, bile su kako ti to volis reci umotane u plahte. Inace zena treba biti "tznua" ili ne?
Ako je odgovor potvrdan molio bih dobiti objasnjenje za to. Nije valjda da ne bude privlacna drugoj zeni. Hajde Zeev, zasto se bojis priznati da je razlog isti kao i kod nas.
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 02:56   #154
Jos jedno pitanje.
Zasto se Zidovi idu moliti na grobovima svojih pravovjernih (kivrei tz'dikim)?
Bez uvrede ali meni to malo lici na idolopoklonstvo.
Aaa, jos nesto.
Zasto je "braha" nekog vaznog rabina toliko vazna vjernicima? Mislim svaka cast svim tim rabinima, zaista cijenim njihovo znanje ali nije li i to lagano naginjanje idolopoklonstvu?
__________________
rambi kaze: "Slažem se - oteto prokleto. Primjenjivo i na Izrael..."
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5874
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 09:27   #155
Quote:
dolma kaže:
Jos jedno pitanje.
Zasto se Zidovi idu moliti na grobovima svojih pravovjernih (kivrei tz'dikim)?
Bez uvrede ali meni to malo lici na idolopoklonstvo.
Aaa, jos nesto.
Zasto je "braha" nekog vaznog rabina toliko vazna vjernicima? Mislim svaka cast svim tim rabinima, zaista cijenim njihovo znanje ali nije li i to lagano naginjanje idolopoklonstvu?
1. nikad čula, ali molim, zašto se ne bi izrazilo poštovanje ? glavno da klanjanje crnom kamenu nije idolopoklonstvo. sve drugo jest.



2. što je to braha?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 12:54   #156
Quote:
1. nikad čula, ali molim, zašto se ne bi izrazilo poštovanje ? glavno da klanjanje crnom kamenu nije idolopoklonstvo. sve drugo jest
Niko ni nezamisljava da se klanja crnom kamenu. Crni kamen kao i sama Kaba su samo simboli i nista drugo. Niko netrezi od toga kamena nesto niti mu pripisuje nekakve sposobnosti. Kamen mrtvo Bozije stvorenje.

De ti gledaj tamo sta vi radite sa Isusima objeseni u crkvama i kod kuce....

Znas li ti uopste sta je to idelopoklonstvo?
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 13:02   #157
Quote:
rob Milostivog kaže:
Niko ni nezamisljava da se klanja crnom kamenu. Crni kamen kao i sama Kaba su samo simboli i nista drugo. Niko netrezi od toga kamena nesto niti mu pripisuje nekakve sposobnosti. Kamen mrtvo Bozije stvorenje.

De ti gledaj tamo sta vi radite sa Isusima objeseni u crkvama i kod kuce....

Znas li ti uopste sta je to idelopoklonstvo?
Ajde onda Ti objasni !
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:48   #158
Red face Hagera nosi odraslog momka po pustinji !!!

Zaista pitao sam zidove da mi odgovore na ovo pitanje:

Quote:
rob Milostivog kaže:
kad smo vec kod Ibrahima. De mi reci kako vi tumacite ove pasuse?
Moze li mi neko navesti komentar nekog zidovskog tumaca? Mozda i bolji prijevod ako ovo nije dobro prevedeno. Hvala unaprijed!!

14) Rano ujutro Abraham uze kruha i mješinicu vode pa dade Hagari; stavi to na njezina ramena, zajedno s djeèakom, te je otpusti. Vrludala je amo-tamo po pustinji Beer Šebe. (15)


Tada joj Bog otvori oèi pa ona opazi studenac. Ode i napuni vodom mješinicu pa napoji djeèaka. (20) Bog je bio s djeèakom te je rastao i odrastao. Živio je u pustinji te postao vješt u strijeljanju iz luka. (21) Dom mu bijaše u pustinji Paranu; a njegova mu majka dobavi ženu iz zemlje egipatske.

Umpa odgovara ovako:
Quote:
Propustio si par stihova. Sa njima postaje jasno. Treba imati na umu da ishmael ima 13 godina kada se to desava. Prvo, kakva je hagar majka? Cim pocnu problemi, ostavi dijete u grmu i odmakne se da ga ne cuje kako place. Kakva je to majka? Drugo, nosi 13-godisnjeg djecaka na rukama, ocigledno je razmazeno deriste. Ja sam se prvi puta sam popeo na sljeme kad sam imao 4 godine, a 13godisnjeg ishmaela majka mora nositi u narucju. Ocigledno hagar zanima samo borba za nasljedstvo, losa je majka, nije joj stvarno stalo do vlastitog sina, ali ga je razmazila do boli. Bog joj je morao obecati da ce od njega napraviti veliki narod da ga ne ostavi da crkne u pustinji, a to je napravio jer je obecao Avrahamu. Ali hagar nije stvarno stalo do ishmaela, zato ga je i razmazila, i napustila ga cim su poceli problemi.

Uopce ne cudi da Sara ne zeli da joj dijete odrasta sa takvom zenom i takvim djetetom, a Bog je cinican kad kaze "poslusaj saru", slusao si ju kada ti je rekla da spavas sa hagar, nisi vjerovao mojem obecanju da ces dobiti potomstvo, slusaj ju i sada i otjeraj ih, sto je i kazna za neodgovornu majku i za avrahama.
Ovo je dokaz koliko zaista neki zidovi mrze Haderu i Ismaila prvorodenog sina Ibrahima a.s. kolko su zasljepeni njihovom mrznjom prema Ismailu a.s. i Haderu. Kazu cak da je Ismail djete bludnickog cina koji je ucino Ibrahim a.s. sa Haderom iako im stoji da je Bog blagaslovio Ismaila. A takoder je ocigledno da u Bibliji stoji da mu je zena.

Tako, pošto je Abram proboravio deset godina u zemlji kanaanskoj, njegova žena Saraja uzme Hagaru, Egipæanku, sluškinju svoju, pa je dade svome mužu Abramu za ženu.postanak 16:3


I sada vi zamislite jednog koji je otac svih bozijih poslanika da je cinio blud !!!

Ovo je takoder dokaz koliko je izmanipulirana Biblija a u ovaj slucaj pogotovo Tora. Zasto? To ce mo vidjeti ako Bog da takoder iz sljedeceg:


Abraham imao 86 g. kada je Hagar rodila Ismaila a.s. a 100 g. kada mu je roden Ishak. Ovo se moze zakljuciti iz

Postanka, 16:16:“ Abramu je bilo osamdeset i šest godina kad mu je Hagara rodila Jišmaela.“

Postanak ,21:5:“Abrahamu bijaše stotinu godina kad mu se rodio sin Izak“

Sto znaci da iz pocetka Ismail je imao 14 god i vjerovatno nekoliko mjeseci.

Sto znaci takoder da Umpa nezna ni racunati.
Nije ni cudo da nisu odradili posao kako treba u manipulisanje kada imaju ovake ljudi.

Medutim ovo nije bilo vrijeme kada je majka Hagera koja ga navodno kao 14 god. odraslog djecaka, nosa po pustinji. Pitam se samo kolko je imao kila i kakva je to bilderka koja moze nosati takvo djete po citavoj pustinji, kada jos predpostavimo da je bila starija zena.


Idemo dalje:

Kada je vrijeme doslo po Bibliji da je Ismail otisao sa svojom majkom u pustinji gdje ga je navodno nosala ?

Navodno kaze se u Bibliji vrijeme odpustanja Hadere i Ismaila po pustinji je
"kada je dete doraslo da se odbije od sise sto znaci takoder da je imao mozda 16 god. je inace je bilo uobicajeno da se djete doji 2 god. jer nije tada bilo Milupe i Happe....

I sada zamislite odraslog muskarca od 16 god. da ga majka nosi? Pitam se koliko je imao kila? Haj da kazemo da je bio veeoooooma mrsav. Kolko bi to kila tebao da ima jedan momak od 16 god? Haj da kazemo oko 50 kila. I sad zamislite majka koja nosa jos te po citavu pistinju ovakvog djecaka i njen proviant, kruh, voda itd..?

Dijete je raslo i bilo od sise odbijeno. A u dan u koji Izak bijaše od sise odbijen Abraham priredi veliku gozbu. (9) Jednom opazi Sara gdje se sin koga je Egipæanka Hagara Abrahamu rodila igra s njezinim sinom Izakom, (10) pa reèe Abrahamu: "Otjeraj tu sluškinju i njezina sina, jer sin sluškinje ne smije biti baštinik s mojim sinom - s Izakom!" (11) To je Abrahamu bilo nemilo, jer je i Jišmael bio njegov sin.

Ovde se vidi upravo ko vodi brigu za nasljedstvo.
Takoder se potvrduje ovde da je Ismail njegov sin i to prvorodeni, a opet na drugom pasusu se kaze npr:

Bog nastavi: "Uzmi svoga sina, jedinca svoga Izaka koga ljubiš, i poði u krajinu Moriju pa ga ondje prinesi kao žrtvu paljenicu na brdu koje æu ti pokazati."

Sto se takoder moze vidjeti da ovde nesto nestima jer Izak nije bio njegov jedinac. Jedino se moze ovo uzeti u obzir kada se misli na Ismaila dok se Izak nije bio ni rodio, al ovo je vec druga tema.
Nemojte samo reci da mu Ismail nije bio sin i da se neracuna kada je ocito potvrdeno gore da mu je sin.

Ali da se vratimo na temu sada:

Pasuse koje slijede imaju samo logiku, kada se racuna da je Ismail bio djete, jer ocigledno je da se tako i opisuje:

Postankom, 21:14-21 gdje je Ismail opisan kao malo dijete na ledima svoje majke, kada su oboje napustili Sarah:

Rano ujutro Abraham uze kruha i mješinicu vode pa dade Hagari; stavi to na njezina ramena, zajedno s dječakom, te je otpusti. Vrludala je amo-tamo po pustinji Beer Šebe. (15) Potrošivši vodu iz mješinice, ostavi dijete pod jednim grmom, (16) a sama ode i sjede nasuprot, daleko koliko luk može dobaciti. Govorila je u sebi: "Neću da vidim kako dijete umire." Sjedeći tako, udari u jecanje.

A Umpa nam kaze da nije vodila nikavu brigu o djetetu.
A izgleda da nije ni Abraham vodio brigu jeli?

Zatim:
(17) Bog ču plač dječaka te anđeo Božji zovne s neba Hagaru i reče joj: "Što ti je, Hagaro? Ne boj se! Jer je Bog čuo plač dječaka u njegovoj nevolji. (18) Na noge! Digni dječaka i utješi ga, jer od njega ću podići velik narod." (19) Tada joj Bog otvori oči pa ona opazi studenac. Ode i napuni vodom mješinicu pa napoji dječaka.

Zamislite odrasli momak od 16 god. koji place i kojeg treba Hagera da dize jos te na noge (tesko njoj, mora da je bila bilderka) a na kraju jos da ga napoji...
Ovde ocigledno je da se radi o malom djetetu.

U ta doba sa 12 god. su se vec zenili a sa 16 je vec bio borac u najboljim god.

Ali idemo dalje:
(20) Bog je bio s dječakom te je rastao i odrastao. Živio je u pustinji te postao vješt u strijeljanju iz luka. (21) Dom mu bijaše u pustinji Paranu; a njegova mu majka dobavi ženu iz zemlje egipatske.

Sta ima da rasti dalje od 16 god.? I kad je to naucio strijeljanju iz luka.

Evo Umpa nam hoce reci da je zena nosila djecaka kroz pustinju i da je djecak plakao sa 16 god. Aferim Umpa.


Kako to da je Hagar nosila Ismaila na svoju ledu? Zar nije ocigledno da se ovde radi o malom djetetu? Medutim upravo ovo kontradiktuje onim pasusima iz kojih se moze zakljuciti da je on imao 16 god. oprilike.
Zar nepostoji mogucnost da se ovde nesto manipulisalo?

Zar je ovo Bozija rijec?

Pitanja nad pitanja.....
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.

Zadnje uređivanje rob Milostivog : 29.04.2006. at 15:24.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:07   #159
Exclamation generaliziranje !

Naveo si :
"Zaista pitao sam zidove da mi odgovore na ovo pitanje:"
pa onda :

"Umpa odgovara ovako:"
i na kraju :
"Ovo je dokaz koliko zaista zidovi mrze Haderu i Ismaila prvorodenog sina Ibrahima a.s. kolko su zasljepeni njihovom mrznjom prema Ismailu a.s. i Haderu. Kazu cak da je Ismail djete bludnickog cina koji je ucino Ibrahim a.s. sa Haderom iako im stoji da je Bog blagaslovio Ismaila. A takoder je ocigledno da u Bibliji stoji da mu je zena. "

Bilo bi dobro da razmisliš što si napisao.
Na osnovu 1 ( jednog ) teksta/izjave 1 ( jedne ) osobe na forumu, ti izvodiš zaključak/tvrdnju "Ovo je dokaz koliko zaista zidovi mrze ...".

Ako inzistiraš na tome, pokazuješ što si i što te pokreće-mržnja prema drugima.
Na svijetu ima 6.500.000.000 ljudi. Jel mrziš svih 5.000.000.000 nemuslimana ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 15:28   #160
Ne mrzim svima zelim ono sto i sebi zelim. A odakle ti ovo zakljucujes?


Ah sada si nasao da mi govoris generalizacija, a dok je to radio Umpa i kompanija ti si se sa njima ismijavao.

Al eto nije problem nikakav za mene da priznam gresku. Evo povlacim to sto sam rekao o zidovima. Izvinjavam se.

Kazem. NEKE ZIDOVE.........

E sada je na tebe i na kompaniju takoder da se izvine, za vrijedanje Poslanika, muslimane i za generalizaciju.....
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.