Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2004., 09:39   #81
Re: Re: Re: Re: Amway

Quote:
chiquita kaže:
da, i?
Zašto većina ljudi kada se priča o MLM-u ima negativno mišljenje?
Slažem se da je tisuće i tisuće ljudi popušilo ali ne npr. konkretno u amwayu nego u mnogim financijskim inžinjerinzima. Morate naučiti razlike između te dvije stvari, a da bi se naučilo trebate si uzeti vremena. Slažem se da ima i firmi koje rade po principu MLM koje nisu nešto posebno. Ali nisu sve. A ono koji su radili primjerice Amway i koji su popušili veliku lovu ti nisu tu lovu popušili zbog nekih ljudi nego zbog sebe jer nisu bili spremni izgraditi taj posao kako treba. A onda naravno da bi prikrili svoj neuspjeh počinju okolo pričat kako je sve to prevara. Ono šta mnogi ljudi ne razumiju je pravilo 90:10 u biznisu ili od 100% ulagača 90% njih će pokupiti 10% novca, a samo 10% će pokupiti 90% novca. I tako vam je u svakom biznisu. Pogledajte recimo nogomet. 90% onih koji igraju nogomet profesionalno pokupit će 10% ukupnog novca, a samo 10% je onih koji će pokupiti ostalih 90% novca (Zidane, Bekem, Figo....). I tako vam je i u MLM-u. Ne znam ako si zaposlena gdje ali pogledaj onda ovako. U tvojoj firmi 90% novaca pokupi tvoj šef, a 10% novaca pokupe radnici. E pa sad se zapitaj da li želiš cijeli život biti među onih 90% koji će cijeli život kenjat kako je sve prevara i kako je sve u kurcu ili biš možda htjela doći na onu drugu stranu i početi živjeti život a ne raditi cijeli život, najprije za državu, pa onda za svoga šefa, pa onda za svoje račune pa tek onda za sebe. Ono šta vam želim reći nije kritika na to šta ti ne želiš raditi Amway. Svako ima pravo živjeti i razmišljati na svoj način i to poštujem, ali ono šta želim reći je to da je u kurcu kritizirati ljude koji to rade, a ne znati šta to rade. Jer ako si jednom bio tamo ili čuo za to ne znači da ti znaš i razumiješ šta je to.
koc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 09:46   #82
Koc,

Po drugi put..

Probudi se,

Nije kasno.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 09:48   #83
Osobno nemam nista protiv necega sto se naziva MLM ili kako vec i niti nacina na koji ti ljudi zaradjuju, bas me briga.
ALI ja NIKAD nisam naisla na nikog iz takvih firmi, a da nije bio naporan, napastan, bezobrazan (ako ti netko kaze: "Ne, hvala", to je to, postuj to!).
Sigurno nisi uvjerljiv ako objasnjavas "posao" Amwaya, a u medjuvremenu ti iskace zila na vratu od "ludila" i zelje da me ukljucis.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 11:18   #84
Raspravljalo se o ovoj temi već naveliko na PiK, pa da ne ponavljam sve...

Mrežni marketing - herbalife, amway i tome slično
Kako nekoga izliječiti od Amwaya i sl.

Dakle, ja bila, probala, išla na seminare, slušala kazete, čitala knjige... shvatila da to nije za mene i sada samo kupujem proizvode tu i tamo i to je to.

Oni seminari su mi se toliko gadili da znam da nikada nikome ne bih mogla mirno preporučiti da tamo dođe, dakle ništa od "duplikacije" za mene.

Inače, oni i dalje rade, traže nove ljude, organiziraju seminare... neka im. Koga zabavlja, nek to radi. Mene je to odbilo, pogotovo ljigavi seminari. No nekome se to sviđa, pa nek tamo ide. Želim puno sreće i uspjeha onima koji vjeruju da će uspjeti u tome.

Edit: Ja bar imam najbolji način da ih odbijem: ja sam već uključena. Gotov razgovor. Pa se možete i vi ostali probati na taj način riješiti onih koji vas opsjedaju
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 16:42   #85
Ma ljudi....sistem je tu u pitanju....sve je upakovano tako lepo da covek pomisli da je sve to drugacije.....cista glupa psiholoska americka skola...celoj prici se iskljucivo prilazi psiholoski pa odatle prizvuk "sekta", mada mislim da oni to nisu......nego klasicni prevaranti....e ali to se nevidi na prvi pogled vec je sve lepo proracunato i tacno se zna koliki procenat ljudi ce doci videti ostaviti novac izaci ili ostati u poslu to je odogovor na "Garancija" na ulozeni novac.
Koliko je ljudi trazilo povracaj novca kada je video da kroz neko vreme "to nije to" ili da iz bilo kog razloga uvidi da je poso los za njega....
Vrlo malo, ja sam dosao do nekih statistickih podataka (na netu) o tome.... i jasno je kako bi neko bio nezadovoljan kada se na planovima i seminarima i vikend seminarima malo govori o konkretnom poslu vec im se priredjuje zabava (putujuci cirkus "sutra u vasem gradu") i na zabavi se govori jedno te isto i da moras da posetis gomilu takvih "zabava" da bi se "prosvetlio".....he,he platio si zabavu i sta tu ima da budes nezdovoljan mozda ce i biti takvih nezadovoljnih ali procenat je mali pa i moze da im se vrati novac ali zato ovi drugi ce platiti debelo pa se to neoseti...
Sto znaci da to sa "garancijom" je cist psiholoski efekat za potencijale "musterije"....
A sto se tice ocekivanje...sta mogu da ocekuju? jer iposle gomele seminara nista im nije jasno nego stalno moraju da kontaktiraju svog predpostavljenog da ih posavetuje kako treba i sta dalje...ludo...
I jos kazu mi nudimo izlaz iz matrix-a u kome zivite...he,he to je tacno da smo svi u nekom matrix-u.....medjutim to nije izlazak vec samo prelaz iz jednog u drugi....monogo opasniji po ljudski um !!!!
IronC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 21:22   #86
Hajde prekinite sa tom temom već mi se
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 00:33   #87
Ovaj koc zvuči ko moj zaludjeni bratić, prestravila sam se dok sam čitala post!!

Brije isto kao i on da je ta kompanija jača od Hrvatske (pritome misli da je ocjena kreditnog rejtinga viša od hrvatskog BBB- ) iako ne zna što pod time misli i ne zna to objasniti.

Brije o stanju svijesti i tome kako auto nije bitan i kako to nije poanta? A što je poanta ako ne zarada i dobar auto?

Njima na tim seminarima govore da ne slušaju luzere koji se svako jutro moraju dignuti i ići raditi u neku firmu, nego da oni teže tome da to ne moraju.

Ma jadno je sve to. Logika ne pomaže. Baš su kao sekta i kockari. Sve više tonu, a sve manje su spremni priznati da im treba pomoć. Nema karaktera....nema...
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 23:36   #88
pa bog te jebo, nemogu vjerovat, moš mislit jaća od hrvatske.
Kao ono hrvatska je jaka skoro ko pola slovenije. Amway je prošle godine ostvario promet 4,5 biliuna dolara a ona uspoređuje hr i Amway i to nikad u povjesti postojanja (50g) nije imala nikakvih dugova a hr u 10g svog postojanja ima 7 milijardi dolara kamata na dug a dug neće vratit ni naši unuci.

Molim vas nemojte pizdit o stvarima o kojima znate isto koliko i babe sa pijace.
Po toj teoriji svako ko ima firmu je zapravo konjina, šta je otvaro firmu kad se ljepo mogao zaposliti kod nekog drugog i uživat u svojoj plaći imat godišnji i zdravstveno a bogami i penziju kad napuni 68g. i život mu je predivan.
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 20:59   #89
Cudi me kako nisam procitao da netko spominje glavnu razliku izmedju Amwaya i Goldena:

Amway naplacuje ulaz na sve sastanke i skupove (i to ne malo!) i svi koji su unutra posjeduju svu silu materijala za podizanje samopouzdanja (brosure, knjige, kazete,...) koji se isto prodaju.

Kod Goldena je ulaz na sastanke i skupove besplatan, a kolicina materijala je bitno manja.


Kad mi je prije nekih 2 godine jedan poznanik dosao predstavit Amway i pozvat me da se ukljucim, prvo sto sam napravio nakon sto je covjek otisao je potrazio na Internetu sto ima o tome. Uglavnom, prema onom sto sam procitao o tome kako Amway radi u SAD-u, vise pozicionirani zaradjuju lovu na osnovu naplate ulaza na sastanke i prodaje materijala onim nizima, a prodaja pravih proizvoda ima relativno mali udio na zaradu.



Baan
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 23:26   #90
Meni je najviše išla na jaja ta tajnovitost i zavjet šutnje. U stilu: ne možemo ništa reć, dođi na sastanak. Ma nemoj, pa da mi još uzmu i pare za slušanje tog bullshita :2up:
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 16:14   #91
IronC is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 16:25   #92
To su djelatnosti iz domene tzv. "primjenjene umjetnosti".Funkcioniraju kao klon "cuvenog" Lanca Svetog Antuna.Tj. po principu "tko zadnji-magarac".
Kad bi bilo drugacije onda bi SVI bili unutra, a pitanje je kome bi onda dalje prodavali?!.Trebalo bi nam u tom slucaju beskrajno trziste, a kako neki rekose samo svemir i jos nesto su beskrajni.


Well, ukoliko nisi medju prvima osnuj svoj lanac necega.

Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2004., 03:37   #93
Pa vi niste normalni ja ovoliko neupućenih i nestručnih osoba da iznose svoja mišljenja o stvarima o kojima nemaju pojma, na jednom mjestu nisam vidio od vrtića.

Neznam šta da više kažem osim da na ovom forumu nema apsolutno niti jedna osoba koja je čula cjelovitu informaciju o bilo kakvom obliku network marketinga ali se zato svi busaju u prsa internetom koji je jedan od najraširenijih oblika ove djelatnosti, pa ovaj forum je jedan od oblika MLM-a.
Nemojte misliti da autor ovog foruma nedobija "silne" pare dok mi ovdje pizdimo kako je to bezveze ili kako je to iskorištavanje naivnih ili pohlepnih ljudi.
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 22:32   #94
Quote:
Pare kaže:
... pa ovaj forum je jedan od oblika MLM-a.
Ajd ti nama objasni kako je to ovaj forum jedan od oblika MLMa! Baš me zanima... Mislim ti si stručnjak, profesionalac, doktor za paste...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:00   #95
Buduci da sam godinama studirao religiju, a i jednom sam otisao na Herbalife presentaciju, jer mi susjed nije dao mira, htio me je obratiti...da usporedim te dvije pojave.

Metoda reklamiranja evangelizacije je ista

Obavjestava se metodom "od vrata do vrata"..ili modernije preko ubacivanja u postanske sanducice ili preko emaila, tu i tamo neki oglasi u lokalnim novinama u stilu "zaradjujte dvije place od kuce" itd...

Sama evangelizacija je isti k*** drugo pakovanje

Kad dodjes tamo svi su naravno ljubazni i nasmijana lica, zele te uciniti da se osjecas dio grupe, dio spasenih i prosvjetljenih.

Evangelizacija pocinje..pustaju se slajdovi ili filmovi sa snimkama zivota onih koji su vec spaseni (na nebu jel), pocevsi od osnivaca sekte ili religije ili MLMa, i kako on zajedno sa svojim sljedbenicima uziva plodove raja, kako putuju po Havajima, voze dobre aute, zive u mansions. Onda se snimaju osobna svjedocanstva spasenih...kakvi su gresnici bili prije, ili kakvo su bili postari ili automehanicari prije, a sada nakon obracenja kako imaju love ko dreka, blagoslovi ih prate na svakom koraku, nasmijani od uha do uha od svakojakih blagodati novonadjenog raja.

Poanta svake evangelizacije jest da se tokom ili na kraju uputi poziv. Poziv pojedincu da prestane sa starim nacinom razmisljanja i da potaknut upravo dozivljenim prosvjetljenjem okrene se za 180 stupnjeva u pravcu obracenih te im se pridruzi u grupi spasenih.

Da slucajno nebi zaboravili te znacajne istine, natrpaju vam u ruke traktate tak da si doma imate iz cega ponavljati kako cete od sad imati Positive Mental Attitude sa kojim mozete postici sve u zivotu, vozit mercedes za tri mjeseca.

Pranje mozga se nastavlja obvezivanjem novoobracenih ovaca na one pasnjake koje im nude ti chobani iz sekte ili MLMa. Znaci morate kupovati njihovu literaturu koja ce vas motivirati.

Svaka sekta kao i MLM zna da novoobracena ovca je najbolji potencijal. Odmah njenu novonadjenu energiju i odusevljenje treba usmjeriti na pridobivanje novih ovaca. Onda se njima da trening kako da strukturno evangeliziraju druge ljude. Naravno, morate usput kupiti koji serijal knjiga sa uputstvima kako se to radi. Cijelo vrijeme morate imati pozornost uma na obecanja raja i blagostanja, tako da slucajno ne pratite koliko puta vi vadite lovu van iz novcanika njima.

"Ulazite svoje blago u kraljevstvo nebesko = MLM" (Matej 6:20.21)

I kao sto sekte kazu vjernicima da za svaku pridobijenu dushu na nebu cete na kruni imati jednu zvijezdicu vise, tako i MLM vam matematicki pokaze koliko vise love zaradite ako pridobijete novog clana u vas lanac.

U tom novoobracenom odusevljenju i vrlo vjestim nacinima pranja mozga od sekte ili MLMa vi naravno u svakom clanu familije ili prijatelja vidite potencijalnog obracenika, cijelo vrijeme duboko uvjereni kako vi njemu cinite uslugu i kako i njega zelite osloboditi mentalnog ropstva.

itd, itd..
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:18   #96
Quote:
cudim_se kaže:
[BBrije o stanju svijesti i tome kako auto nije bitan i kako to nije poanta? A što je poanta ako ne zarada i dobar auto?
[/B]
Čudim ti se, čudim_se. Očekivao sam maštovitije odgovore od tebe.

Poanta bi, recimo, mogla biti zarada i njena pametna raspodjela, putovanja po svijetu, pomaganje ljudima, kreativnost, bezbroj stvari.

A prema onom što znam, većina kreditno sposobnih Hrvata uzme auto preskup za njihove standarde i poslije grca pod kreditom.


O Amwayu:

Nisam znao za naplaćivanje sastanaka. Zanimljiv trik.

Mislim da bi se sve te MLMove moglo opisati kao "crkve novca". Zato što kombiniraju "metode zarade" i "entuzijastičnu prezentaciju tog životnog stila".

Neki plus je što ljudima vjerojatno zaista mogu dati nadu.I tu je prisutan nekakav osjećaj communityja i druga životna dinamika. Vjerojatno neobrazovanom sloju pučanstva Amway može donijeti nešto dobrog. Na površnoj razini.

Ipak, tajnovitost i sektaška atmosfera su u potpunom kurcu i ukazuju kako je to sve ipak jalov posao.

Koc: Zaboli mene za tvojih 90-10. Ja želim s ljudima imati 50-50, ili što je bliže tome. A Amway se hrani prepotencijom svojih ovaca.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:29   #97
Ej Kaskader - jesi skužio da je onaj Jurislav (J-C...) Jehovin svjedok i MLMovac. Tip fura dvije priče istovremeno: spasi ti dušu i olakša novčanik... Al on je sad baniran... O mrtvima sve najbolje...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:42   #98
Quote:
kaskader kaže:
Buduci da sam godinama studirao religiju, a i jednom sam otisao na Herbalife presentaciju, jer mi susjed nije dao mira, htio me je obratiti...da usporedim te dvije pojave.
Bi li bio toliko ljubazan i definirao studiranje religije? Hvala.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:50   #99
6 godina formalnog studiranja teologije i 10 sveukupno osobnog interesiranja za isto.

Jel bi se kvalificiralo to?
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:54   #100
Quote:
Paragalactic kaže:
Ej Kaskader - jesi skužio da je onaj Jurislav (J-C...) Jehovin svjedok i MLMovac. Tip fura dvije priče istovremeno: spasi ti dušu i olakša novčanik... Al on je sad baniran... O mrtvima sve najbolje...
Da, on inace kaze da mene zna, jer smo svojevremeno bili ufurani u istu religiju..ali nije Jehovska.

On je bio izbacen iz te religije jer je fanatik..ja postao agnostik u medjuvremenu.

No poanta jest u sljedecem, netko spomene da su MLMovci neobrazovani itd...to uopce nemora bit, netko je jednostavno sklon odusevljavanju i pada na obecanja o vjecnom blagostanju itd.

Netko tko ima sklonost tome...nebi trebalo cudit da isti prodje kroz dvije tri sekte tokom zivota i dva tri MLMa.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.