Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2007., 22:36   #221
Ajde da ja uletim opet kao padobranac. A strah me i pitat. Baš ste zakomplicirali. Zapravo je pravo pitanje ovo:
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
...ali moze li mi netko konacno razjasniti- koja je razlika ako potpises ili ne?........
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
- dobio sam prekrsajni nalog koji nisam potpisao a u napomenu je policajac stavio "osobno u ruke"...............
Je li policajac osoba kojoj se vjeruje ono "osobno na ruke", bez potpisa jer potpis znači "primio sam". Ili nije tako? Tj. ako nema potpisa počinje li teći onih 8 dana, ili trebaju slat poštom (s povratnicom)?
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:56   #222
da to je zanimljivo...jer što sada slati prigovor na prekršajni nalog ili se praviti blesav?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:01   #223
ovako, ako potpisujete prekrsajni nalog onda ste priznali krivnju. to mi je rekao policajac koji je sogor od mog frenda. eto, mislim da bih njemu vise vjerovala, i zato nisam niti potpisala prekrsajni na sto se taj policajac koji mi ga je urucio raspi... . ali posto nisam u kontaktu s njim, onda niti ne znam rijesit taj moj goruci problem u vezi suda i bla bla
__________________
tiha voda brege dere...
topsikrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:18   #224
Quote:
topsikrit kaže: Pogledaj post
ovako, ako potpisujete prekrsajni nalog onda ste priznali krivnju. to mi je rekao policajac.....
daj, da, nije tako, to je već apsolvirano, potpisuješ samo da si primio!!!
@Polux, ovo gore napisano je jedino upitno, prigovor sad ili čekat (ali pitanje se postavlja samo zato jer nisi potpisao primitak naloga)
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:32   #225
hm.... i što sad?
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:35   #226
napisat ću ti PM
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:41   #227
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ali napisao si da si se zalio na sve moguce. covjek je vec dobio prekrsajni nalog na kojem pise 'odbio potpisati'. zanci da je bio tamo ali nije potpisao
da, uvijek se žališ

ali bitna je taktika obrane

možeš igrati na kartu da glumiš d anisi bio tamo, pa šta ćeš se žaliti

ako se sad ide žaliti, na šta se žali, pa kriv je - šta će reći evo, mama neću nikad više, časna pionirska?

kako znaš da sad neki olicajac u postaji ne piše prekršajni nalog na tvoje ime i dolje napiše - odbila potpisati i daje ga dalje u proceduru

Quote:
to ne znaci da je uvijek tako. ima dosta traljavih sudaca ali ima i onih ambicioznih koji ne shvacaju prekrsaje olako.
može biti, ali kak onda da je glumatanje na sudu prošlo 12 (dvanaest) puta kod mene?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 04.06.2007. at 00:13.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:53   #228
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ajde da ja uletim opet kao padobranac. A strah me i pitat. Baš ste zakomplicirali. Zapravo je pravo pitanje ovo:
pa ak potpišeš znači da si bio tamo, primio na znanje.........

ako platiš to što piše u tom prekršajnom nalogu znači da si priznao krivicu i više se nemaš kome šta žaliti


Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Je li policajac osoba kojoj se vjeruje ono "osobno na ruke", bez potpisa jer potpis znači "primio sam". Ili nije tako? Tj. ako nema potpisa počinje li teći onih 8 dana, ili trebaju slat poštom (s povratnicom)?

Vani, recimo u Njemačkoj jest tako. Nitko ni na jednom sudu neće osporavati iskaz ili nalog službene osobe - policajca. tamo ne prolaze priče tipa onih koje im ja pričam

Kod nas nije tako. Kaj misliš zašto zovu policajc ena sučeljavanje? U njemačkoj ih nitko ne zove na sučeljavanje

poantavti je u tome da ako ne potpišeš, oni nemaju dokaza da si bio tamo. Pa pozovu na sučeljavanje policajca koji ti je pisao nalog. to ti bude obično nakon godinu godinu i pol od dana prekršaja

i sad si zamisli, baš da policajac i dodje na sud, šta će reći, da garantira da si to bila ti?

kako, pa godina ima cca 250 ranih dana, neka svakog dana zustavi 10 ljudi to je 2500 ljudi. I sad će se baš tebe sjetiti? hahaha

Samo ga pitaš jesi li imala prišt na lijevom ili desnom obrazu. Ak kaže na desnom, onda ti daš prijedlog za salušanje svjedoka koji će potvrditi da si imala prišt na lijeovm obrazu.

na sučeljavanje policajci obično ne dolaze, moraju izostati s posla. I sad si zamisli da samo 5% od onih 2500 ljudi koje kazne godišnje ih pozove na sučeljavanje to je 125 puta mora dolaziti na sučeljavanja. to je pola radnih dana u godini. Pa šef će ga pozdraviti što je više na sudu nego na poslu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:54   #229
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
hm.... i što sad?
ništa baci ga u smeće
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 00:05   #230
u smeću....
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 00:10   #231
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
............
poantavti je u tome da ako ne potpišeš, oni nemaju dokaza da si bio tamo.
...........
Ja sa sve shvatila. Samo još ovo:
nisi potpisao, OK
čekaš
šta?
novi nalog od strane policije?
poziv na prekršajni sud?
zbog nepotpisivanja definitivno ne počinje teć nikakav rok???
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 00:10   #232
ha, riješili
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 23:47   #233
prigovor,zastara i ostalo za prekrsaj voznje u alk.stanju

Prisiljen sam otvoriti temu sa vjerojatno vec prožvakanom pričom ali samo zbog toga ako se pojavi neki novi član koji bi mi mogao pomoći..
********
Jutros oko 2 ujutro me policija zaustavila, napuhao sam 0,86 (prepravljeno na 0,76), dobio sam 2000 kn kazne, 3 boda i 3 mj.bez vozacke (vozacku cu pokupiti za par dana pa cekati kad ce mi ju oduzeti na ta 3 mj)
Prigovor sam napisao, cekat cu koji dan i poslati. Nisam ga obrazlozio jer nije potrebno, ali me zanima sta ako sudac pita kako sam ja počinio taj prekrsaj, sta reci? Nakon koliko dana ce se rjesiti moj prigovor, nakon sto pokupim vozacku biti ce kod mene dok taj prigovor i cjeli postupak ne postane pravomoćan? ima li sanse da postupak ode u zastaru (koja počinje teći od kada??).
..Potpisao sam i zapisnik i nalog, dobio sam i papir sa mjerom opreza, ovo mi je prvi takav prekrsaj, student sam (jos 1 ispit do diplome)...ima li itko savjet i pomoc, moze li me netko voditi kroz ovaj postupak?!
hvala unaprijed,
[email protected]
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 00:24   #234
imam ja
ne pij dok voziš
a vozačku će ti sigurno oduzet
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 00:43   #235
hmm

čuj, sigurno ne bih postavljao topic da sam alkoholičar ili da mi se ovo događa svaki mjesec. imam frenda kojem više ne mogu gdje udariti pečat o zabrani vožnje i vjeruj mi da ne želim biti on, da ja nisam on i da ću se sigurno opametiti nakon ovakve gluposti. ako mi možeš pomoći, hvala ti, ako ne, moralne opaske ostavi za neke druge jer sam svjestan što sam napravio!
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 01:28   #236
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
moze li me netko voditi kroz ovaj postupak?!
hvala unaprijed,
uzivas moju punu pozornost, medjutim moj screennick ne sadrzi uzalud prefiks "test" pa ne ocekuj da cu se ovdje zadrzati godinama koliko bi "ovaj postupak" mogao potrajati.

no, posluzit cu za prvu pomoc

1- cisto kao ograda, pravna pomoc se u rh trazi od clanova hok-a (odvjetnika), ja nisam clan hok-a/odvjetnik, a i da jesam, na ovaj nacin i bez potpisane punomoci ti ne bih mogao pruziti pravnu pomoc u punom smislu te rijeci - dakle mi neobavezno cavrljamo.

ako si se pomirio sa ovim pod 1, idemo dalje - ja znam sto pricam, ali ako me slusas cinis to na vlastitu odgovornost.

za pocetak, zanima me nekoliko stvari:

1- "jutros" znaci da u svim papirima koje imas kao datum stoji 29. lipnja 2007? (da ili ne?)

2 - uruceno ti je 1-zapisnik o ispitivanju alkoholiziranosti, 2- "nalog" o odredjivanju mjere opreza oduzimanja vozacke i 3 prekrsajni nalog? (da ili ne?)

3 - "nalog" o odredjivanju mjere opreza u sebi sadrzi tocan datum i sat kada ti se vozacka ima vratiti? (ako da - koji datum/sat?)

4 - kada si rekao da prigovor vec imas, ali i iskoristio frazu "nisam ga obrazlozio jer nije potrebno" - znaci li to da u stvari imas sprancu prigovora protiv pn koja kruzi hr domenom interneta, koji se izmedju ostalog moze naci i unazad nekoliko stranica ovog foruma i koja ispod podnaslova "obrazlozenje" sadrzi kratku uputu podnositelju u kojoj se navodi kako obrazlozenje po zakonu nije potrebno?

pa kad odgovoris idemo dalje...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 01:47   #237
dakle ovako:
1. 29.lipnja je napisana kazna, jutarnji sati
2.da uručena su mi sva 3 papira
3.nalog o odredjivanju mjere opreza kaze da po vozacku mogu doci, kako to zakon nalaze 72 sata poslije, samo tu se izgleda vikend ne racuna, dakle 2.7. u jutarnjim satima (vrijeme kada sam i dobio kaznu)
4.prigovor sam napisao, o špranci koja se vrti netom ne znam puno, no vjerojatno se ne razlikuje puno: radi se o prigovoru kojim se u zakonskom roku obraćam prekrsajnom sudu preko pu, i predlazem pokretanje redovitog postupka. isto tako nije obrazlozen nego sam napisao da "podnosim prigovor s obzriom da nisam pocinio navedeni prekrsaj na opisani način" - zaboravio sam napomenuti, ali ja sam prije nego je policajac prisao mom autu izasao iz auta i krenuo ga zakljucavati, dok je on stajao iza coska. istina, ja sam znao da je on tamo,ali ja sam auto parkirao, on me nije zaustavio palicom nego je prisao mom autu i zatrazio dokumente. jeli to osnova za zalbu kada dodjem kod suca?
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 02:17   #238
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
3.nalog o odredjivanju mjere opreza kaze da po vozacku mogu doci, kako to zakon nalaze 72 sata poslije, samo tu se izgleda vikend ne racuna, dakle 2.7. u jutarnjim satima (vrijeme kada sam i dobio kaznu)
dobro, sad znamo na cemu smo i koliko imamo vremena.

za pocetak, udaramo na ovo pod tri - ne znam otkud ti "kako to zakon nalaze", ali ako ti je to rekao taj policajac, moras znati da zakone u rh ne tumaci izvrsna vec pravosudna vlast.

sukladno tome, mi smatramo da je ova mjera odredjena nezakonito i trazimo zastitu nadleznog prekrsajnog suda.

to cemo napraviti tako da ces uzeti papir, svojim rijecima i bez bespotrebnog formaliziranja i pozivanja na odredbe procesnog zakona (ti si laik i to ne da nije potrebno vec moze biti i kontraproduktivno) napisati otprilike sljedece:

svoje podatke (ime, prezime i adresu), broj - onaj broj koji je napisan na tom "nalogu" kojim ti se izrice mjera opreza (ovo obavezno!), adresanta "nadlezni prekrsajni sud" naslov "zalba", ispod toga, svojim rijecima, pojasnis da u konkretnom slucaju ne postoji zakonski temelj kojim bi ti vozacka bila oduzeta na fiksnih 72 sata jer je upravo odredbom na koju se kao pravni temelj ovakvog postupanja poziva policija odredjeno da se vozacka dozvola ima prvenstveno vratiti cim prestanu razlozi zbog koji je oduzeta, a ne nakon 72 (ili 48 ili 1/2 sata)

to ces isprintati u dva primjerka, potpisati, oba staviti u istu kovertu i poslati na adresu policije koja je izdala taj "nalog" (ne suda!).

poslat ces preporuceno, a potvrdu o primitku posiljke sa poste ces sacuvati.

pazi, za ovo je rok 3 dana pa je najbolje da to vec sutra prijepodne predas na postu (ikao necemo propustiti rok niti inace, ali eto)

s ovim nismo izvukli vozacku prije vremena jer ce to na stol suca doci kad tvoja vozacka vec mjesecima bude u tvom dzepu, ali smo zauzeli nesto bolju startnu poziciju. isto tako, nemoj da te buni drugi dio konkretnok cl. zospc-a kojim se policiji dozvopjava da oduzme vozacku na "najdulje 20 dana", taj je u suprotnosti sa procesnim i oni to bez obzira na zospc ne smiju raditi (a pokusali jesu, i provodili jedno vrijeme dok ih se nije "primirilo")

ovo nam je pocetak, u toj zalbi ne pisi nista vise od gore recenoga (ne ulazi u pobijanje samog prekrsaja) pa se za ostatak cujemo sutra.
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 02:31   #239
broj naloga o odredjivanju mjere opreza je drukciji od prekrsajnog naloga, znaci pozivanjem na taj broj napravim to sto ste mi rekli.
no, u nalogu nije predvidjena odredba tj. dio koji kaze da je na taj nalog dopustena žalba. dio u kojem sam rekao da je to mjera koja traje 72h sam čuo od odvjetnice koja je to spomenula u priči i kao: da, to je normalna stvar, al ako mislis da cu time zauzeti bolji stav (koji?) onda cu tako i napraviti.

jos jedno pitanje: kada svojim rjecima budem opisivao da je taj čin policije nije zakonski utemeljen i da mi se vozacka dozvola ima vratiti čim prestanu razlozi zbog kojih mi je oduzeta (znači to bi bilo sljedeće jutro ili nakon 12h) onda bih se pozivao na koji članak , kojeg zakona?!?! to me zanima čisto zbog mene samoga.

hvala
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 03:01   #240
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
no, u nalogu nije predvidjena odredba tj. dio koji kaze da je na taj nalog dopustena žalba.
1 - pozivas se na broj "naloga" o odredjivanju mjere opreza oduzimanja vozacke dozvole, ovo je zalba protiv tog "naloga".

2 - na tom nalogu mora stajati pouka o pravnom lijeku (zalba nadleznom prek sudu u roku 3 dana) buduci da je isti predvidjen upravo zp-om, medjutim sve i da ne stoji, to nije prepreka da ucinis ono sto sam ti sugerirao i sacekas rezultat.

3 - ne znam tko niti sto ti je odvjetnica, medjutim vecina odvjetnika u hr se bavi svim granama prava, od brakorazvodnih parnica, preko svadja za metar medje do ratnih zlocina pa je iluzorno ocekivati da bi oni znali sto je i gdje "uobicajeno", budi sretan ako uopce znaju osnovne odredbe zp-a/zospc-a, no, opet napominjem - oni su jedini ovlasteni pruzati pravnu pomoc, ti i ja samo neformalno caskamo, na tebi je da poslusas "strucan" savjet ovlastenog odvjetnika ili "klepetanje" stanovite individue sa foruma.

4 - sa "zakonski utemeljen" ulazis u komplicirani i tesko "objasnjiv" dio - sama mjera opreza je temeljena na zakonu o prek. ne znam napamet koji cl, a tamo je i propisano najdulje trajanje te mjere kada se izrice od strane policije a ne suda (72 sata). medjutim, tebi je vozacka oduzeta temeljem odredbe zospca koju opet ne znam napamet ali to je ista ona koja ti je navedena na tom papiru i kojom (isti cl. drugi st.) je propisano da se vozacka vraca odmah po prestanku razloga zbog kojih je zadrzana, a najkasnije u roku 30 dana - pogledaj sam taj nalog, pise ti tocni cl

5 -obracaj mi se sa "ti", tako je uobicajeno i tako se i ja tebi obracam....
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.