Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2011., 10:28   #81
Pozdrav, također vodim ISO9000(90001) već 4 godine. Svake godine isto, papiri, papir i papiri....a znam da nitko ne _ebe ni živu silu za to (direktor). Tako da je "zadovoljstvo" raditi nešto, a vidiš i sam da nema nikakve svrhe.
Mirko nemirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:38   #82
ISO je postala takva religija da to nije za vjerovati...
Ujedno i instrument pljačke državnih poduzeća. Otvorite skoro bilo koji naslovni web site nekog javnog poduzeća, i vidjet ćete načičkane markice brojnih ISO certifikata, od kojih niti jedan nije potreban. Odite potom na siteove zapadno EU istovrsnih državnih poduzeća, i naravno da nemaju niti jedan od tih certifikata. Evo Croosig ima iso9001, jedini valjda u branši u Svijetu (nema ga niti Allianz). Dakle, korupcija i glupost bez imalo srama vrište već sa web naslovnice naših institucija i poduzeća, a gore u linkovima onda paradoksalni "antikorupcijski" link... Sramota do kraja Svemira.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 12:41   #83
Sada i ja vidim da nema neke svrhe od tog ISO standarda pogotovo ako govorimo o nekim malim poduzecima. U principu ISO standard je certificiranje procesa koji moze, a i ne mora biti dobar.

Glavno da se ima dobar argument i da si uvjerljiv u svojim stavovima oko toga zasto nesto radimo na taj i taj nacin.

Po meni bi to sve trebalo biti puno stroze i sa implementacijom nekih procesa koji su se pokazali najboljim primjerima iz prakse. Onda bi mogla rec da cijena predcertifikacije i certifikacije opravdana.

Jedini dobitak koji ja vidim je u izvozu jer dosta vanjskih kupaca i dobavljaca inzistira na raznoraznim certifikatima, a medju njima je i ovaj.
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:04   #84
ja ne vidim prednost u apsolutno ničemu. Pranje novca.
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 15:13   #85
Thumbs down

Najveći problem je što se svi potrude da prvi put dobiju certifikat a tamo kasnije rade ljudi koji nisu certificirani niti imaju pojma što bi se trebalo raditi a upravljanje kvalitetom im znači samo da je sve fino i čisto. :S
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:13   #86
U ponedjeljak idem na tečaj ISO 9001:2015 kojeg održava Bureau Veritas. Jel tko bio na tom tečaju, kako to izgleda? Jel komplicirano za proći?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 18:44   #87
to ti se više ne koristi, osim za izvlačenje novca iz firmi...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.