Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 16:11   #141
meni sve 5, porodio me herman,prvi porod 2 sata.
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 20:14   #142
Danas sam bila u Vinogradskoj, u trudničkoj ambulanti radi pregleda plodne vode jer su mi 2 dana do termina. Uglavnom počet ću od med.sestre koja me počela vrijeđati jer sam dobila 22 kg ( a nisam krenula u trudnoću debela nego sam krenula s normalnom kilažom ) rekla mi je da zato i izgledam kao da su me izbole pčele ! + kao malom djetetu mi je nabrajala šta smijem jesti, šta ne ( mislim čemu pa 2 dana su mi do termina,a ona btw. ima cca 150kg ), i da u trudnoći treba jesti govna! ...strašno...

Nakon toga dolazi doktor Ivičević-Bakulić i on me pita kolko sam dobila kg, ja mu kažem , a on meni -zato tako i izgledate i tako ćete izgledat cijeli život
To mi je rekao prilikom vrlo grubog pregleda, dok sam ja bila onako raskreveljena na stolu...
i još je par minuta trkeljao nešto o tim kilama i čim je zašutio ja pitam i kakva je plodna voda ? A sestra mi odbrusi - pa rekao vam je doktor, ali ga vi ne slušate !
Moram priznati da su mi danas totalno zgazili samopouzdanje
Stvarno neznam od kuda im pravo tako se ponašat ! I šta njima nije neugodno što su takvi.
Inače sve sam im to prešutila, nisam ništa rekla na njihove monologe jer još moram tamo ići rodit
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:18   #143
Ajme ne mogu vjerovati!!!! Ne zato sto sam i ja na +21 nego mi je to bezobrazno i jadno ponasanje. To su doktori koji bi trebali biti ljubazni a ne tako jadni!!!! Ajme meni!Srecom ne idem u tu bolnicu ali ne znam ni sto ce biti na Svetom Duhu.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:20   #144
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Ja sam si zasada kupila jednu super spavaćicu u Triumphu, cijela je ko košulja na kopčanje, ali je sva u raznoraznim varijantama crvene i roze, pa brijem da se na njoj krv uopće neće ni kužit
Joj, i ja to mislila pa sam ostala bar 2 dana u njihovoj spavaćici, jerbo se krv ko iz kabla srucila na pod kad sam se dizala iz kreveta (i na krevet i spavaćicu)...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 02:46   #145
Za sestru me ne čudi. Total opičenjakuša. Zvala sam je prošli tjedan da pitam nešto u vezi uputnica i usput pitam tko ordinira petkom. Da što ja to pitam, ona je sretna koga god vidi i BUM zalupi slušalicu!!! Kako komentirati nego da je totalna luđakinja. Bila sam na kraju na pregledu u srijedu kad je bio dr. Tučkar koji mi je bio totalno ok. Ona je vikala na sve žene, kao što nisi priložila ovo, a što se ti ne skidaš kao da si prvi put ovdje. Što je s vama ženama... Inače unutra pred doktorom je bila jako ljubazna, med i mlijeko. To trebaš prihvatiti kao sto ljudi, sto čudi. A i sama si rekla da i ona ima 150 kila, možday liječi komplekse. Zločesta sam ali što ćeš. Nije preporuka dobiti puno kila, ali.. Meni je treća trudnoća i dobila sam 18 kg i imam još dva tjedna do termina. Imam i 180 cm i teško da bi se moglo očekivati da u terminu rodim malo dijete od 2 kile. BTW. ipak mi je od svake trudnoće ostalo par kila, ali tješim se da je to za uspomenu. Malo sam rastegnula, ali sve u svemu ne daj da te to dira. Odi na pregled u srijedu dr. Tučkar ti je super
domingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 09:36   #146
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Uglavnom počet ću od med.sestre koja me počela vrijeđati jer sam dobila 22 kg ( a nisam krenula u trudnoću debela nego sam krenula s normalnom kilažom )
Nakon toga dolazi doktor Ivičević-Bakulić i on me pita kolko sam dobila kg, ja mu kažem , a on meni -zato tako i izgledate i tako ćete izgledat cijeli život
To mi je rekao prilikom vrlo grubog pregleda, dok sam ja bila onako raskreveljena na stolu...
i(
oprosti moram se nasmijati.. ja sam već na ovoj temi napisala da je on nezgodan i da zna biti jako jako bezobrazan, doduše meni je bio skroz ok, ali mnoge imaju i puno gora iskustva s njim od tebe, tako da se nemoj previše zamarati s njegovim karakterom
A med. sestra se našla javljati žena stvrno ima min. 150 kila kaj ti njoj fino nisi rekla da voliš papati i da te to uopće ne smeta kaj si dobila 22 kile, da si sretna što nisi 30 dobila tak bi joj ja rekla..

Quote:
domingo kaže:
...Bila sam na kraju na pregledu u srijedu kad je bio dr. Tučkar koji mi je bio totalno ok...Odi na pregled u srijedu dr. Tučkar ti je super..
Dobro sad kad svi već znaju da sam zaljubljena u njega, pa čak i mm.. moram ga opet pohvalit, divan čovjek
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:04   #147
Pa kad svi hvalite tog dr. Tučkara nadam se da ću baš njega potrefit, ali ne u srijedu, imam feeling da neću dočekat do srijede jer mi je upravo ispao čep !! i sad sam u laganoj panici....
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:16   #148
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Pa kad svi hvalite tog dr. Tučkara nadam se da ću baš njega potrefit, ali ne u srijedu, imam feeling da neću dočekat do srijede jer mi je upravo ispao čep!! i sad sam u laganoj panici....
on ti je sve dane osim srijede u rodilištu.. samo srijedom je dolje u ambulanti tako da ga možeš potrefiti
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:24   #149
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
on ti je sve dane osim srijede u rodilištu.. samo srijedom je dolje u ambulanti tako da ga možeš potrefiti

znači danas još tiskam tj. ne dam bebaču van , a sutra mogu ić rodit
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 12:12   #150
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post

znači danas još tiskam tj. ne dam bebaču van , a sutra mogu ić rodit
tako je i sutra ujutro fino tučkaru na stol
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:30   #151
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Nemreš vjerovati kaj si sve ekipa dopušta-kaj njih briga jesi dobila 100 ili 200kg. Pojedini doktori i sestre si svašta dopuštaju
sorry, ali dobivene kile itekako utječu na tijek trudnoće (od banalnog problema kao križobolja do gestacijskog dijabetesa, koji ne trebam ni spominjati) i hoće li ona biti uredna ili ne
tako da progovaranje doktora za težinu nije nikakvo zadiranje njihovo u tvoju privatnost nego legitiman lijelnički interes
jebate, prvi put čujem da si doktor koji pita za dobivene kile trudnice 'svašta dopušta'!!
pa to svaki ginekolog MORA pratiti!!! štoviše, to je dio nalaza svakog trudničkog pregleda!

ja sam prvi put jučer išla u vinogradsku u trudničku, nisam mogla birati dan i naletila sam kod ivičevića i bio je skroz ok.
nije me perom gladio po guzici, ali nemrem reć da je bio nešto grub ili bezobrazan.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:35   #152
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sorry, ali dobivene kile itekako utječu na tijek trudnoće (od banalnog problema kao križobolja do gestacijskog dijabetesa, koji ne trebam ni spominjati) i hoće li ona biti uredna ili ne
tako da progovaranje doktora za težinu nije nikakvo zadiranje njihovo u tvoju privatnost nego legitiman lijelnički interes
jebate, prvi put čujem da si doktor koji pita za dobivene kile trudnice 'svašta dopušta'!!
pa to svaki ginekolog MORA pratiti!!! štoviše, to je dio nalaza svakog trudničkog pregleda!

ja sam prvi put jučer išla u vinogradsku u trudničku, nisam mogla birati dan i naletila sam kod ivičevića i bio je skroz ok.
nije me perom gladio po guzici, ali nemrem reć da je bio nešto grub ili bezobrazan.
Ako ti to kaže sestra koja ima 150kg-onda stavarno nema komentara. Naravno da su dobivene kile bitne, ali ima načina da se ti kaže na lijep način, a ne da nekoga opereš. Inače stavarno mi se riga od te priče o kilama-koliko je koja dobila, zakaj, dal od vode ili sala. Kad su žene i kile u pitanjuto je uvijek igra bez granica...
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:49   #153
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ja bi rekla da su tri kupaone jedna je jako velika i nalazi se na putu prema boxevima, i tamo po cijele dane one pušačice dime, pa mi je to malo išlo na živce, ali je ta kupaona najbolja i najčišća i najnovije uređena ima 3ili4 tuša i isto toliko wca..
ove dvije što ti pričaš su obje male, ona kod pulta gdje su sestr ima mislim samo jedan tuš, a ova druga gdje je patologija trudnoće (kod TV-a lijevo) ima dva tuša i dva wca...
ovo za kupaone mi je izuzetno drago za čuti ... naime, ja am tamo rodila prije 9 godina i kupaona je bila zmazana za ponoriti ... imali su tada one zavjese, a zavjese

tada su isto budile u cik zore i bebice su često donosili i dugo nam ih ostavljali

sad idem dalje čitati topic
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:59   #154
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sorry, ali dobivene kile itekako utječu na tijek trudnoće (od banalnog problema kao križobolja do gestacijskog dijabetesa, koji ne trebam ni spominjati) i hoće li ona biti uredna ili ne
tako da progovaranje doktora za težinu nije nikakvo zadiranje njihovo u tvoju privatnost nego legitiman lijelnički interes
jebate, prvi put čujem da si doktor koji pita za dobivene kile trudnice 'svašta dopušta'!!
pa to svaki ginekolog MORA pratiti!!! štoviše, to je dio nalaza svakog trudničkog pregleda!

ja sam prvi put jučer išla u vinogradsku u trudničku, nisam mogla birati dan i naletila sam kod ivičevića i bio je skroz ok.
nije me perom gladio po guzici, ali nemrem reć da je bio nešto grub ili bezobrazan.
Samo da pojasnim do kraja-navedeni doktor osim toga o kilaima si je dopustio da pregledava pacijenticu vrlo grubo-a to si nije smio dopustiti. Bome sam zbog doktora koji grubo pregledava trudnicu skoro izgubila svoju bebicu i ne daj Bože nikome! Inače npr. ja o svojim trudničkim kilama raspravljam sa svim doktorima kod kojih idem i smatram to da je to super.
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:04   #155
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Samo da pojasnim do kraja-navedeni doktor osim toga o kilaima si je dopustio da pregledava pacijenticu vrlo grubo-a to si nije smio dopustiti. Bome sam zbog doktora koji grubo pregledava trudnicu skoro izgubila svoju bebicu i ne daj Bože nikome! Inače npr. ja o svojim trudničkim kilama raspravljam sa svim doktorima kod kojih idem i smatram to da je to super.
kućice, ja se na način pregleda nisam ni referirala, ja sam odgovorila na tvoj komentar da šta se doktora tiče koliko je tko kila dobio, stvarno si neki prevoše dopuštaju
e, pa, ja mislim ipak da ih se tiče!

no, nebitno.
mene je pregledao isti doktor, isti dan i ne bih rekla da je bio grub. kao što rekoh, nije me gladio perom po guzi i daaaaleko je to od pregleda kod privatnika, koji jedva osjetiš. al bio je i ljubazan, rekao mi neka se probam opustiti, pričekao da opustim guzu...
možda sam samo imala sreće
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:15   #156
znam da ću sad biti off topic ... ali ...

ja sam u trudnoću "krenula" s cca 61-62 kg ... u trudnoći mi je sveeeee, ali sveeee bilo jako fino do nekog 7 mjeseca ... nabila sam nekih 25 kg i svaki puta me ginekolog pošpotao (ali na fino, nikada nije bio bezobrazan ... no i taj fini način te povrijedi, mogu si samo zamisliti kako je tebi) ... u porodu sam izgubila nekih 7 kg (maleni bio 2.800 s time da su mi na UZV prije samog poroda rekli da će to biti velika beba ... malo se zeznuli, jel ) ... no po porodu sam vratila tih 7 i još malo više natukla, tak da sam došla do skoro 90 ...
no kad sam se vratila na posao kile su se samo otopile ... danas sam ponosna vlasnica 61--62 kg
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:22   #157
hm, ja cu se vratiti na spavacice...
potaknutavasim raspravama i time da sam sretnija ako imam svoju spavacicu na sebi (jednostavno se jezim da imam nesto tudje na sebi, makar dezinficirano), kupila dvije kricavo roze spavacice (Tresnjevacki plac, 100% pamuk, 70 kn svaka)
Pa ako hoce da je skinem, neka je sami skinu sa mene (hm, da, utjecaj hormona...)
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:55   #158
ta sestra je poznata po svom zlom nastupu...al nek prvo sebe pogleda...prema meni je bila skroz ljubazna..

dr Ivičević lječi svoje frustracije na drugima...on ima jako nesređenu situaciju doma i on je po cijele dane u bolnici..na svakoj viziti je tamo, na hodniku je uvijek on....

stručan je al mu je pristup koma...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:38   #159
Butorac je meni super jos od dana kad je radio u privatnoj klinici i Tuckar isto na par zadnjih pregleda pred porod sto sam isla u Vinogradsku; wc-i i tuševi OK, u sobi nas je bilo cetiri; uvjeti takvi da se definitivno moze izdrzat u mom slucaju nepunih dva dana.

Primjedbe: rekli su nam da idemo doma odmah na viziti jutranjoj kad beba jos nije imala ni 40 sati; i dolazili u narednih sat i pol 4 puta provjerit je li "konacno" netko dosao po nas dvije ; dok sam jos cekala da cijepe bebu i donesu je i pokusavala telefonom organizirati prijevremeni izlazak i prijevoz doma.
Glede dojenja, grrrr - imam tumor i probleme na jednoj dojci koja je operirana malo prije trudnoce i upozorili su me tijekom trudnoce da je mala vjerojatnost da cu uspjet dojit na njoj; uglavnom u tih par zbunjenih susreta sa sestrama po porodu trazila sam uzalud savjet sto i kako s tom dojkom. Beba je uvijek dolazila na hranjenje potpuno sita i uspavana - molila sam ljubazno da je donesu kad je gladna, odbrusili su mi dva puta da dijete mora jesti jer je velika beba i da nema sanse da je nahranim na prsima; i da sam dojenje trebala nauciti prije nego sam rodila; aha; isto kao sto je za voznju auta dovoljno surfati, cistati i zavrsiti teoretski tecaj bez sati voznje Elem, na otpusnom pismu je pisala čista laž: laktacija uspostavljena.

I tak, da ne ispadne da se zalim - ako bude srece i budem opet radala vjerojatno cu u Vinogradsku opet. Ne vjerujem da bi negdje bilo bolje; najvaznije mi je bilo da je osoblje koje vodi porod ok i strucno; a to fakat jesu.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 03:47   #160
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Ma nemoj me zezati,baš taj je uvijek tam!!! Nije baš neka naj haj vijest
ma on bude na odjelu i ide u vizitu a ima svoje vrijeme kad je na porodu....a i u svakoj bolnici se vjerojatno nađe takav primjerak...

meni je malac dolazio gladan a nije htio vuć jer mi nisu dali dojit 24 sata pa ej već bio navikao na bočicu...al kad smo došli doma bez problema se uhvatio cike
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.