Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 10:29   #41
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
pitam se šta više rezati od ovih malih zadovoljstva što imamo?srezao sam izlaske,kafiće,idem na posao i doma,radim prekovremeno,ostavio sam si samo cigarete ,čak sam i kao zaboravio neki dan rođendan od supruge (zaslužuje neki poklončić)i tako godine prolaze a HRVATI režite jer previše trošite....
glavno je da idemo dalje......
Čuj svi mi režemo, no ako nema se više šta za rezati, onda je ...
No, pridruži se sindikatu drugi put i pravac Trg.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:53   #42
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
ma nije kasno,mladi smo..ucimo!
Mislio sam na grijanje na naftu, investicija je bila velika možda si se trebala raspitati prije ali sad što je tu je. Sad se što bolje pripremi za sezonu. Kako ide buking?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:24   #43
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na grijanje na naftu, investicija je bila velika možda si se trebala raspitati prije ali sad što je tu je. Sad se što bolje pripremi za sezonu. Kako ide buking?


Mi smo zadovoljni!
Imamo dosta starih gostiju,najboljih Njemaca!
Ali bas radi ovih enormnih troskova sam se izbedirala..jer sad treba love neopisivo koliko da bi poceli sezonu.
Po novom zakonu svaki apartman treba imati aparat za gasenje pozara i prvu pomoc.
Mi imamo 4 apartmana 2za 2 i 2 za 4 osobe.
Aparat kosta oko 300 kn a prva pomoc oko 200 kn.To je 2000 kn.(aparat poslije treba nositi na atest).a treba i svake godine nesto uloziti u apartmane.Novu posteljinu,posudje,pa vrt,malo cvijeca,nove jastuke...nabere se tu puno troskova.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:07   #44
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Mi smo zadovoljni!
Imamo dosta starih gostiju,najboljih Njemaca!
Ali bas radi ovih enormnih troskova sam se izbedirala..jer sad treba love neopisivo koliko da bi poceli sezonu.
Po novom zakonu svaki apartman treba imati aparat za gasenje pozara i prvu pomoc.
Mi imamo 4 apartmana 2za 2 i 2 za 4 osobe.
Aparat kosta oko 300 kn a prva pomoc oko 200 kn.To je 2000 kn.(aparat poslije treba nositi na atest).a treba i svake godine nesto uloziti u apartmane.Novu posteljinu,posudje,pa vrt,malo cvijeca,nove jastuke...nabere se tu puno troskova.
a kolika je cijena apartmana za 1 noć po osobi?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 23:21   #45
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
a kolika je cijena apartmana za 1 noć po osobi?


Od 15 do 20 Eura.Zavisi u koje doba godine.Sve je u cijeni.Taxa,prijava,rezije,parking,ciscenje,postel jina,eventualno grijanje,
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 01:05   #46
a) počela sam paziti na satnicu uključenja veš-mašine (mislim da sam smanjila 1/2-godišnji račun za struju za 30 kuna, dakle - 5 kuna po mjesečnoj rati
b) smanjila termostat za 1°C po terminu (dan doma sa 22 na 21, noć doma sa 20 na 18, dan/noć odsustva na 10) ...ispada mi oko 10m3 mjesećno manje (dakle 21kn)
c) telefonija & ADSL ...spustila na 30+30 kn po impulsima, fixnih 152,20+10,00 mi ostaju



...što više pazim na ove gore troškove, to više pijem da ih zaboravim = 200 kuna u pivama
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:56   #47
Thumbs up

Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Mislim da je prije početka rezanja pojedinih troškova potrebno popisati i proanalizirati strukturu troškova - dakle, vidjeti na što se sve troši - prehrana, režije, odjeća, stambeni kredit/najamnina, SVI troškovi automobila, putovanja, izlasci, kultura i obrazovanje, luksuz... Tek nakon toga može se relativno točno uočiti gdje postoje mogućnosti smanjenja troškova.
Živa istina.
Prije 3-4 mjeseca počela sam malo analizirati troškove. Preuzela sam tablice s linkova u dnu ove stranice http://www.mediapositiva.hr/Default.aspx?sid=2098
i počela pomalo pratiti troškove.
Svaki dan uredno bilježim svaku stavku i nekako, već automatski u startu odustanem od nekih stvari.
I uspjela sam napokon malo smanjiti minus po tekućem.
Nadam se da ću do godišnjeg doći u nekakvu pozitivu.
A možda i prije ako dođe povrat poreza.
Linia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:02   #48
[stranice http://www.mediapositiva.hr/Default.aspx?sid=2098
]



Hvala,prouciti cu..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 02:03   #49
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Inače kolektor se može napraviti u samogradnji ali ne vjerujem da ima smisla jer ne bi imao istu efikasnost, estetiku...
Ako imas nesto vise informacija o ovome ili neki link molim te stavi ovdje.
Hvala
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 16:12   #50
Mislim da su kartice glavni generator toga što živimo sve lošije. Ima tu i inflacije i poskupljenja hrane, ali nekontrolirano zaduživanje u bližoj prošlosti je glavni generator toga što danas sve lošije živimo i sve nam se lošije piše.
Znam po sebi. Koliko se god trudio smanjiti troškove hrane (uz stalnu svađu i napetost sa ukućanima), troškove energije (klime, izolacija, štedne žarulje, štedljivi hladnjak), troškove auta (plin) nakon par mjeseci kućni račun opet ulazi u crveno. Digao sam kredit da otplatim gomilu sitnih zaduživanja i minusa na tekućem, ali na pola otplate kredita ja sam opet u istom minusu.

Šta napraviti?

Znam da će mnogi reći da se treba odreći svega nepotrebnog (kava, pivo, cigare, novine), ali to nije nepotrebno. Nismo roboti pa da samo radimo i spavamo! Da li je to vrijedno stalne svađe sa ukućanima, skrivanja i laganja?

Istina je da se jedina prava ušteda može ostvariti drastičnim smanjenjem troškova hrane (kod mene barem polovica svih troškova), a to mogu ljudi na selu koji imaju vlastitu proizvodnju voća, povrća i mesa. Drugo je drastično ograničenje troškova na karticama (to sam već napravio, većim dijelom).

Ali, jedina prava istina je da je život sve skuplji, a plaće to ni blizu ne prate (meni je u zadnjih 7 godina plaća porasla 10%, a uprava najavljuje daljnje smanjenje rasta). Treba dodatno zaraditi (do sada sam se dosta naradio i još nisam u plusu nego još otplaćujem i kredit koji sam uzeo za pokretanje posla) ili mijenjati posao za bolje plaćen (nemoguća misija).
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:31   #51
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
- - - - -
Ali, jedina prava istina je da je život sve skuplji, a plaće to ni blizu ne prate (meni je u zadnjih 7 godina plaća porasla 10%, a uprava najavljuje daljnje smanjenje rasta). Treba dodatno zaraditi (do sada sam se dosta naradio i još nisam u plusu nego još otplaćujem i kredit koji sam uzeo za pokretanje posla) ili mijenjati posao za bolje plaćen (nemoguća misija).

meni se nakon onih poskupljenja u prosincu/siječnju dogodilo da mi je BLAGAJNICA u dućanu kontrolirala račun, jer joj se činilo da mi je previše naplatila za ono kaj sam kupila!
neke stvari možeš reducirati, nekih se i odreći, ali kaj ti onda ostaje?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 17:24   #52
Izgleda da je narodu stvarno došla voda do grla dok je Mesić organizirao sastanak sa gospodarstvenicima. Teško da će išta riješiti, ali je barem poticaj da se počne nešto rješavati.

Ako sam prije 7 godina imao 10% manju plaću i nisam se ničega odricao, a još mi je i ostalo u novčaniku na kraju mjeseca, a sada, uz dosta odricanja, ne mogu dočekati kraj mjeseca bez minusa onda je i jasno da pojedinac tu više ništa ne može napraviti nego su na redu kreatori ove naše stvarnosti (Matrix!?).
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:05   #53
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ovogodisnja poskupljenja su nas dotukla.U minusu smo debelom,kao i vecina Hrvata.
Imate koji savjet kako smanjiti troskove domacinstva?
Kupujemo spar-lampe,perem rublje nakon 9 sati,grijemo se na klima uredjaj i obucemo jos 1 majicu...ali i dalje su izdaci preveliki.Kako se vi ponasate?
Hvala svima koji mi odgovore
moja omiljena tema

no s ovoliko informacija...
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:09   #54
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne to nikako. Klima je najisplativija jer troši npr. 1kw struje a daje 3 kw toplinske energije.
issa ti boga..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:13   #55
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
ako se usudite analizirajte troškove interneta i telefonije.
majstore

to nisam ni htio dirati..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:08   #56
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
issa ti boga..
Što si htio reći?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:48   #57
pozdrav svima.

Moje iskustvo u smanjivanju troškova:
1. Autoplin umjesto benzina (eventalno savjetujem neki super jeritini dizelaš na ložu ). Ušteda godišnje 5000 kn.
2. manje skupih krpica (kupovina na sniženju)
3. Povrće i soja umjesto mesa (zdravije)
4. svježe voće umjesto kolača, bokasa i slatkiša općenito (izgledam bolje).
5. smanjena temperatura pri grijanju kuće
6. manje markirane hrane (umjesto nutele jefitniji namaz, sirevi isto, strano vino)
7. izlasci (teška srca smanjenje)
8. telefonija (kontrola računa + disciplina + različiti brojevi).

obišla sam cijenu Lijepu našu i zaključila da živimo puno više iznad svog standrda i da smo postali robovi konzumerizma.
ni u jednom trgovačkom centru ne mogu doći na red, a da ispred mene nema bar 5 ljudi.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:55   #58
neo, daj nam ti opiši svoju viziju.
manje ulažeš u žene, alkohol i drogu?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:57   #59
Zasigurno se može dosta uštediti smanjenjem potrošnje, kupovanjem obiteljskih pakiranja, smanjenjem režija i slično ali definitivno su stvari u Državi otišle kvragu, plaće ne rastu ni po približno istim stopama kao inflacije i jedini način povećanja kupovne moći i općenito standarda je povećanje prihoda.
Potrebno je jednostavno više raditi.
Naravno nije niti jedan savjet univerzalno primjenjiv ali masa ljudi bi mogli još malo zapeti a ne da im se. Mogli bi nešto prevoditi, mogli bi voditi za nekoga računovodtvo, davati instrukcije obavljati kućanske poslove, čuvati djecu, raditi web stranice, prevoziti nešto....
Ako dođete do nekakvih novaca, nekakva ostavština, nasljedstvo, mnogi se zalete i daju sve u potrošnju. To je dobra prilika za kupovinu nekakvih nekretnina ili udjela u fondovima koji će dugoročno omogućiti više prihode.
Jednostavno, treba malo zapeti i više raditi.
__________________
Prvo materijalna baza, pa duhovna nadgradnja.
Tuco-il brutto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:26   #60
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
3. Povrće i soja umjesto mesa (zdravije)
A Povrće skuplje od mesa!!!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.