Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 23:34   #61
pogledah raspored sad... idem tek početkom 9 mjeseca...
london sa zagrebom je neusporediv, pubovi kod njih imaju funkciju ispijanja pive i da usput pojedeš nešto i otvaraju obično nakon 12h...
dok su kod nas obično bircevi i to sa svrhom ispijanja kava, a možeš i pivu popit... drugačije je skroz! i mislim ta njihova mjera od 0.568l... ili je pola, ili je cijela
ako oćeš "jedi kolko oćeš", imaš i za 30kn mali raj na samoborskoj cesti... ali u neko doba tipa 10-14h, švedski stol, jedi kolko oćeš i što oćeš
osobno nisam bio, ali sam čuo od ljudi koji redovito odu tamo ručat da je super klopa!
kad smo kod jela, neznam za druge, ali ja se nigdje ne najedem kao kod nas... tu na balkanu su uvjerljivo najveće porcije...
i kad budeš kod pit stopa, 200m po samoborskoj prema zagrebu navrati u samoborsku klet i naruči platu za 2 osobe (poželjno da vas je >2)

Zadnje uređivanje getriba_ : 03.03.2009. at 23:39.
getriba_ is offline  
Old 04.03.2009., 02:44   #62
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
.da bar imaju normalnu filter kavu ko u D ili USA di barem dobis 2 dl kave
samo nemoj to pobogu, pa da i pola litre toče !!
lee_chan is offline  
Old 04.03.2009., 02:51   #63
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ipak slažem se da je glupo pričati jer tamo je ipak malo veća plaća nego kod nas,a recimo nisam u zg nigdje naletio na jedi koliko možeš za 50 kuna (ak znaš reci,rado ću otići)
to sam se ja par puta pitao zasto kod nas nema tog "all you can eat"?
najblize sto sam tomu našao su sis cevapi kod cingaca. narucis ona tri stapa pa ti je za 50 kn lose dva dana, al bar nisi gladan!

iako kad/ako to uvedu vjerojatno ce i to biti najskuplje.
lee_chan is offline  
Old 04.03.2009., 06:45   #64
ma rađe se onda zaletim skroz do ribiča,pa se ubijem u zagrebačkom ko životinja,ili onem na pizzu u orogoro

mene zato ljute cijene medvedgrad pivnice (one prave u tkalči i na trešnjevci) jer su u zadnjih 2g od pristojnih cijena klopa i pive uh napuhali previše
a meni taman ta od 0,6 odgovara za popiti,iako nema do harp piva i to sam se čak iznenadio da kod nas gdje ima samo par pubova ibirceva ima te pive u onoj shabali (tak nekak,u ciboninom tornju) i da nisu previše napumpali cijenu (bočica je 18 kn mislim )

do 9 mj. tko zna,možda ću i tad ići jer od kad sam bio najveći šoping s odjećom obavljam upravo u londonu

eto topic se sveo na ono najvažnije u nas gdje popiti i pojesti povoljno i gdje dobiješ više

uglavnom kod nas su cijene visoke,ali prvenstveno zbog nameta i jer se treba plaćati 300 000 državnih zaposlenika, i jer smo većinom ovce (primjer s "outletima" ) koje puše gluposti

slovencima je kod nas super jer imaju povrat pdv,pitanje je kako će biti i što će raditi ti centri za 3 godine kad uđemo u eu i kad više neće biti ograničenja (al ni povrata mervera )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 04.03.2009. at 06:51.
KILLERDOG is offline  
Old 04.03.2009., 15:41   #65
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
eto topic se sveo na ono najvažnije u nas gdje popiti i pojesti povoljno i gdje dobiješ više
ma ne samo topic... na kraju se sve svodi na "pojest i popit"
getriba_ is offline  
Old 21.03.2009., 11:40   #66
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Prosjecna placa u Hrvatskoj je oko 5.500 kn, ne 3.000 kn.
Je i veća od 3.000 kn oni koji je na zavodu za zapošljavanje ima 0 kn i oni koji je u saboru sa 24.000 kn pa da prosijek im je 12.000
Pola Hrvatske radi za minimalac od 3.000 kn a taj njihov prosijek ja n...jem na k....
JOKE-R is offline  
Old 21.03.2009., 12:13   #67
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
vidiš, to je već stvar ukusa, njemci po meni neznaju radit kavu... ovo od 2dl kave, je mlijeko sa kavom a ne kava s mlijekom
obično sam tamo pio dupli espresso... nebih htio biti bahat, ali hrvati ako išta dobro rade, onda su to kave!
a ovaj tvoj link, samo potvrđuje moja iskustva...
ko je tu spomenuo sad mlijeko,mlijeko si tocis sam ak hoces i koliko hoces
buntspecht is offline  
Old 21.03.2009., 12:19   #68
Quote:
JOKE-R kaže: Pogledaj post
Je i veća od 3.000 kn oni koji je na zavodu za zapošljavanje ima 0 kn i oni koji je u saboru sa 24.000 kn pa da prosijek im je 12.000
Pola Hrvatske radi za minimalac od 3.000 kn a taj njihov prosijek ja n...jem na k....
to i ja cijelo vrijeme tvrdim,jer poznam masu ljudi (iz raznih dijelova Hrvatske,jer ipak nije samo Zagreb hrvatska),koji primaju tu negdje oko 3000 kn.

posto neki, npr. Somied tvrde kako ne poznaju nikog ko prima manje od tzv. prosjeka,malo mi cudno,po njemu, ko da se druzim samo sa socijalnim slucajevima.
buntspecht is offline  
Old 21.03.2009., 12:19   #69
Quote:
JOKE-R kaže: Pogledaj post
Pola Hrvatske radi za minimalac od 3.000 kn a taj njihov prosijek ja n...jem na k....
Medijan je otprilike jednak prosjeku. Znas li sto je medijan?
Ako uracunamo i primanja koja idu na ruke, onda su i medijan i prosjek veci.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 21.03.2009. at 12:28.
Monsignor.m is offline  
Old 21.03.2009., 13:21   #70
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Medijan je otprilike jednak prosjeku. Znas li sto je medijan?
Ako uracunamo i primanja koja idu na ruke, onda su i medijan i prosjek veci.
mislis primanja na crno?

da to bi definitivno trebalo racunat!!

glupost ko i sanaderova,treba racunat i sivu ekonomiju,od koje neide nis u proracun.trebalo bi se borit protiv toga,a ne racunat s tim.

malo je OT,al nea veze
buntspecht is offline  
Old 21.03.2009., 13:22   #71
Quote:
JOKE-R kaže: Pogledaj post
Je i veća od 3.000 kn oni koji je na zavodu za zapošljavanje ima 0 kn i oni koji je u saboru sa 24.000 kn pa da prosijek im je 12.000
Pola Hrvatske radi za minimalac od 3.000 kn a taj njihov prosijek ja n...jem na k....
Ma joj sad ga populisticki seres. U obje drzave mozes uporedjivati ekvivalentne velicine. Prosjek place se svugdje racuna jednako, zato i je usporediv. Zar mislis da u italiji svi imaju place blize prosjeku? Upravo suprotno, Gini index za hrvatsku je 29, sto je vrlo nisko, a za italiju 36. Dakle nejednakost u Hr je manja od talijanske, sto bi znacilo da je prosjek u hrv blize medijanu nego italiji. Inace, recimo ja ne poznam nikoga tko radi za 5.5 k kuna, svi imaju vise, a neki i trostruko vise. Gotovo svi moji prijatelji su fakultetski obrazovani, a oni koji nisu vrte neke poslove na kojima zaradjuju jos i vise. Od (sire) obitelji takodjer nemam neke male place, najmanja je placa srednjoskolkog profesora od 6800 kn (pred penziju), sveucilisnog profesora od 10,000 kn, placa arhitekta kod privatnika od 10,900 kn, placa inzenjera elektrotehnike od 12000 kn, placa inzenjera matematike u osiguranju od 24,000 kn.
F10EXX is offline  
Old 21.03.2009., 13:55   #72
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
mislis primanja na crno?

da to bi definitivno trebalo racunat!!
Da, trebalo bi. Jer imat 0 kn mjesecno i imat 3000kn mjesecno nije isto. Ili imat 4000 prijavljenih i 4000 prijavljenih + 2000 na ruke od gazde. Ali se svejedno slazem da bi trebalo smanjit sivu ekonomiju.

No, u svakom slucaju, medijan place u RH je jako blizu prosjeku.
Monsignor.m is offline  
Old 21.03.2009., 15:14   #73
zao mi je ja nemrem shvatit da se na ilegalno stecen novac treba racunat

recimo ti radis u nekoj firmi,i gazda ti obeca 4000 kn + 2000 na ruke,on je tebi to obecao,al ti ih definitivno ne mora isplatit.dakle ti na tih 2000 kn nemozes uopce racunat.

jos nisam nikad cuo da se negdje racuna ilegalno stecen novac za prosjecnu placu

racuna se samo kad se govori o gubitku drzave usljed rada na crno.

al ocito u hrvatskoj vrijede neka druga pravila
buntspecht is offline  
Old 21.03.2009., 15:19   #74
Hrvatska ima prilicno ravnomjerno rasporedjene place i ogromne transfere za socijalu. Mi iz komunizma nismo izasli. Postoje razlozi zasto neko ima vecu placu, a neko manju. Dok god je firma privatna, ne interesira me koliku tko ima placu. Ici intervenirat u daj dio bi imao katastrofalne ekonomske posljedice.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Old 21.03.2009., 15:41   #75
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
zao mi je ja nemrem shvatit da se na ilegalno stecen novac treba racunat
Meni je isto zao sto ti to ne mozes shvatit.

Quote:
recimo ti radis u nekoj firmi,i gazda ti obeca 4000 kn + 2000 na ruke,on je tebi to obecao,al ti ih definitivno ne mora isplatit.dakle ti na tih 2000 kn nemozes uopce racunat.

jos nisam nikad cuo da se negdje racuna ilegalno stecen novac za prosjecnu placu
Racuna se, tj. moze se uracunati npr. u BDP statistickim procjenama. U konacnici, tih dodatnih 2000kn ulaze u potrosnju.

To sto ti nisi siguran hoce li to tebi gazda isplatit, to nema veze, po istoj logici ne mozes racunat ni na "normalnu" placu, jer firma moze ic u bankrot, a stecajna masa npr. ne moze bit dovoljna za isplatu placa. Uopce se ne radi o tome jel ti mozes unaprijed racunat na te novce, nego mogu li se oni statisticki procijenit i uracunat u prihode.
Cak i bez ovog stvar je banalna. Ako imas 3000kn na koje si prijavljen i dobijes 2000kn u kuverti ti taj mjesec imas 2000kn vise nego da imas samo 3000 na koje si prijavljen. Dakle, uprosjeceno na 12 mjeseci imas vise nego da imas samo onih 3000. Al' Hrvati vise vole kukat kako su siromasni.

Jos kad tu dodamo prihod od neprijavljenih turista, neprijavljenih podstanara (ja se ziv cudim zasto Suker nije sjeo na ovo vec), fuša na crno ovo i ono tek se onda vidi pravo stanje, a to je da nismo toliki ubogari.

No, ja nigdje nisam rekao da DZS treba sivu ekonomiju racunati u prosjecnu placu, nego da za sagledati realno stanje stvari treba i o tome voditi racuna.


Quote:
al ocito u hrvatskoj vrijede neka druga pravila

Ne, to uopce nije hrvatski specifikum.

Zadnje uređivanje Monsignor.m : 21.03.2009. at 15:53.
Monsignor.m is offline  
Old 21.03.2009., 16:21   #76
http://www.monitor.hr/clanci/bijedni...-lancima/1003/

Jedna tuzna prica iz Njemacke. Da se vidi kako ovog ima samo na nerazvijenom balkanu.
Monsignor.m is offline  
Old 21.03.2009., 16:42   #77
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
http://www.monitor.hr/clanci/bijedni...-lancima/1003/

Jedna tuzna prica iz Njemacke. Da se vidi kako ovog ima samo na nerazvijenom balkanu.
sta ocekujes,ako je radnica u ducanu ukrala nesto pa makar to bilo u vrijednosti 1,30 Eur,to absolutno opravdava trenutacni otkaz.

jednostavno povjerenje je nestalo,i nju bi se trebalo non stop nadzirat da nesto ponovno ne ukrade.

ovo ostalo su gluposti,ja sam radio kad sam tek dosao u njemacku u 3 lanca ducana,Wal-Mart,Real i Lidl i ni u jednom nisam imao niakvih problema,

inace pauza nikad nije placena,kad se zaposlavas u trgovini u oglasu uvijek pise da se traze osobe koje su fleksibilne sto se tice radnog vrmena,to sto doticne osobe govore kako nemaju vremena za djecu,je njihov problem,jako dobro su znale sto se od njih ocekuje,ako ne zele tu radit nek si nadju drugi posao koji bi njihovom poimanju radnog vremena odgovarao.pogotovo nisam radio 14 sati,mos si mislit da netko tak radi

ovo je dobro rade do 24 sata.niti jedan ducan ovdje u Njemackoj ne radi do 24 sata,a Kaiser`s definitivno ne,pa ni do 22 sata,a pogotovo ne Aldi,Lidl & co. koji rade najkasnije do 20 h.

Cijeli text je jedna velika laz.to mogu prezentirat u nekim drugim drzavama,to ovdje bitko nebi niti objavio
buntspecht is offline  
Old 21.03.2009., 16:50   #78
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post

Cijeli text je jedna velika laz.to mogu prezentirat u nekim drugim drzavama,to ovdje bitko nebi niti objavio
Ono tuzna prica je bilo jako sarkasticno. Inace, objavljeno je u Njemackoj, preuzeto je s Deutsche Wellea.
Monsignor.m is offline  
Old 21.03.2009., 16:57   #79
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ma joj sad ga populisticki seres. U obje drzave mozes uporedjivati ekvivalentne velicine. Prosjek place se svugdje racuna jednako, zato i je usporediv.
Ne mozes.
U RH nema poreza na kapitalnu dobit te je stoga svaka direktna usporedba promasena. P jebemu i jedan Kerum je vjerojatno prijavljen na kojih 5000 Kuna place, a vecinu love si (sasvim legalno) isplacuje kroz dobit buduci se ta lova ne opterecuje sa 50% (kao placa) vec sa svega 20% poreza na dobit. Naravno da to rusi statisticku broju o prosjecnoj placi u RH.
Red ce nastat tek kad se uvede porez na KD jer ce onda em statistika bit tocnija em ce konacno dolazit lova u HZZO i mirovinske fondove isl.
PetBorut is offline  
Old 21.03.2009., 17:01   #80
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ono tuzna prica je bilo jako sarkasticno. Inace, objavljeno je u Njemackoj, preuzeto je s Deutsche Wellea.
doticni text postoji samo na hrvaskom jeziku,dakle radila ga je redakcija za Hrvatsku.
mogli su pisat kaj su htjeli.

inace posto zivim ovdje i radio sam u soping centrima ovdje mogu reci da je cijeli tekst izmisljotina,kako bi se opravdala kradja gdje. Gisele Meisner,zbog koje je cijeli text i napisan
buntspecht is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.