Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 11:30   #1
čitam već duže vrijeme ovaj dio foruma i trudim se pronaći neke odgovore s drugih tema pa da pomognem sama sebi.
i.. nisam našla nešto isto
(iako - sličnog ima na tone..)
zato ću na svom primjeru objasniti problem. a vi - pomagajte.

počinjem - u vezi smo.
na početku je sve bilo bajno (kako i treba), on je bio uvijek super raspoložen, pleso je oko mene, govorio mi 100x na dan da me voli, slao mi ne znam koliko poruka, stalno me grlio, ljubio.... pričao o udaji, djetetu (nismo baš ni djeca pa... ne moramo čekat sad kojih 5 god. veze da ustavimo da to želimo) ah..

nakon 3-4.mj. na površinu izlaze njegova "raspoloženja" - odnosno, samo jedno - ono depresivno i nervozno. fuck. jebe ga to što mu posao ne ide, jebe ga vrijeme (tako da je i meni već muka kad na vijestima kažu da će kiša.... jer znam kakav će on bit), jebe ga stara, jebe ga život... on bi si puco u glavu, on bi da ga najrađe nema.

više ni ne spominje kako me voli, jako rijetko se sjeti zagrlit me, poljubit, dužnosti u krevetu - sve rijeđe "ispunjava", zna mi sjebat s tim raspoloženjima svojim dan. i drugi, također.

primjerice - dolazim sretna s posla (radim po cijele dane, imam 100 hobija i obaveza, puno prijatelja) i jedva čekam da ga vidim na kratko navečer (jer su ta 2-3 sata navečer, i zajednički doručak - jedino vrijeme kad se možemo vidjeti), a on - u kurcu.

sinoć mi se prelila čaša kad sam po 100x podnosila to njegovo raspoloženje, zurenje u prazno, pljuvanje po svemu i svačemu, dok ja pokušavam započeti neki normalan razgovor, pa ga pokušam ostaviti na miru, pokušam hodati na trepavicama, zagrlim ga i poljubim, ne znam više kako se postaviti (jer ako odem za komp, onda kaže kako on ide jer ću ja očito radit na kompu, i šta će kod mene), a on me (dakle, na sinoćnjoj smo priči, a ja sam malo odlutala s teme..) odmakno i reko: "daj me prestani jašit!" (ne. nisam ga zajašila. niti sam se bacala po njemu. niti sam ga gnjavila).
u PM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jutros mu je "sve u redu" (iako me nije zagrlio već ne znam kolko, niti poljubio...)i pita me "da li sam ja nešto ljuta?". rekla sam da nisam, već da nisam raspoložena jednostavno. samo što on ne kuži da nisam raspoložena zbog njega, a ne zato što mi je život sjeban. (moj život prije njega je bio sasvim solidan).

i tako se to sve češće zna dešavat.
uz to......... počeo je dobivati na mob (čujem kad stigne poruka) sms-ove i obavijesti za poruke s fejsa u ponoć....
pa sam ga jednom pitala tko mu piše (iz znatiželje. to bi i brata i frendicu pitala! a ne dečka..), a on se obrušio na mene da "šta ga imam to ispitivati, dal on mene ikad za išta ispituje, dopisuje se s nekim curama, šta sam ja mislila da je on sad mrtav od kad je sa mnom?!" ....
i sad sam se uhvatila da sam se ljubomornija iz dana u dan i imam sve manje povjerenja (iako mu to ne pokazujem).

inače - ja 30 (slobodna ko ptičica, uspješna u poslu), on 42 (loš brak iza sebe iz kojeg vuče, očito, neke traume jer ga je bivša jebala u mozak s ljubomorom pa je sad alergičan na svaku takvu izjavu. dal ja sad moram ispaštat za to i nikad ga ne smjet pitat za isto?? također - posao kojim je prije zarađivao basnoslovne cifre, sad stagnira.)

to je, onako, ukratko...

a pitanje je - što napraviti? da li se čovjek u tim godinama može "izlječiti" od takve depre i da li se ja mogu izlječiti od narušenog povjerenja i prestati štrikati na svaku poruku. da li je "normalno" da se on dopisuje s curama i onda briše sve te poruke? a kao - "ne skriva ništa".

grozno. ZNAM.

(bome sam si dala oduška)
p.s. ne vidim tu nekog smajlića koji se crveni. a baš bi mi paso.
jbg.

Zadnje uređivanje Nica : 03.06.2011. at 13:35. Reason: spajanje postova, MQ
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:35   #2
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
(bome sam si dala oduška)
p.s. ne vidim tu nekog smajlića koji se crveni. a baš bi mi paso.
jbg.
Sad još samo objasni koja te sila drži u toj vezi i sve pet.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:37   #3

(bar sam se nasmijala. hvala.)

fuck. jel to tako strašno izvana djeluje (ja vidim ipak i neke dobre strane o kojima sad nisam pričala pa se "tješim" da je to nekad samo i da će "proći")
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:38   #4
Ne, ta tvoja veza uopće nije normalna i nezdrava je.
Mene isto zanima, što tebe drži uopće u takvoj vezi?

Ono što me najviše šokira, da ti actually misliš da bi to moglo imati neku budućnost?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:39   #5
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
(bome sam si dala oduška)
p.s. ne vidim tu nekog smajlića koji se crveni. a baš bi mi paso.
jbg.
samo sta sam procitala tvoj post me pocela hvatat tjeskoba..depresivan partner na pocetku veze, kako ce biti poslije..run baby run
__________________
.."stars don't shine in singular places"..
loomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:39   #6
ne možeš ti ništa učiniti, po pitanju njegovog stanja, to ti je valjda jasno. pitanje je želiš li ti sebi svoj život činiti nepotrebno, ružnim. ako želiš, nastavite dok njemu ne dopizdi, pa te napuca ili otkrije neku novu vrstu depresivno-sadističkog zadovoljavanja.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:40   #7
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post

(bar sam se nasmijala. hvala.)

fuck. jel to tako strašno izvana djeluje (ja vidim ipak i neke dobre strane o kojima sad nisam pričala pa se "tješim" da je to nekad samo i da će "proći")

e, ajde pročitaj svoj prvi post opet pa reci ti nama kako to tebi izgleda.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:42   #8
Nema mi goreg od ljudi koji kukaju, kojima je zla sudba kriva šta pišaju u 16.05 a ne u 16.10h, šta se oblaci nisu namjestili po rasporedu koji su očekivali.. Kako zamoran suživot, ali stvarno. Kolko to već 'trpiš'?
__________________
ELEMENTARKA :D
Ribaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:44   #9
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ne možeš ti ništa učiniti, po pitanju njegovog stanja, to ti je valjda jasno. pitanje je želiš li ti sebi svoj život činiti nepotrebno, ružnim. ako želiš, nastavite dok njemu ne dopizdi, pa te napuca ili otkrije neku novu vrstu depresivno-sadističkog zadovoljavanja.
da.. nekako ovaj komentar sve opisuje.

@poison.Ivy - pročitala sam ga opet. da. kad se iz neke druge perspektive stvar pogleda. nije to baš normalno i zdravo.
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:44   #10
Lako za sms-ove i dopisivanje. Stvar njegove intime. Nije ti dužan objašnjavati s kime se dopisuje i druži. Ionako sam shvatio da ti isto tako furaš svoju furku, kad se viđate tek navečer i ujutro.
Veći je problem odsustvo fizičke bliskosti i pažnje. Zapravo, da taj segment veze funkcionira, priznaj sebi, ne bi te zabrinjavali njegovi sms-ovi.

Možda ste se udaljili djelom i tvojom krivicom. Možda...
mr darcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:46   #11
Quote:
Ribaa kaže: Pogledaj post
Kolko to već 'trpiš'?
I još važnije - koliko to još misliš trpit?
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:48   #12
Ovo stvarno loše zvuči.
I to nakon samo 3-4 mj.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:48   #13
mislim da je mene najviše ubolo u oči ovo kad ti njega pokušaš zagrlit i poljubit, a on tebi na to: prestani me jašit?!

__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:49   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sad još samo objasni koja te sila drži u toj vezi i sve pet.
Ovo sam ja htjela pitat, ali Lord je bio brži.

Koliko traje ta bajna veza kakvu bi si svatko poželio?
Eleonore2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:50   #15
Quote:
Ribaa kaže: Pogledaj post
Nema mi goreg od ljudi koji kukaju, kojima je zla sudba kriva šta pišaju u 16.05 a ne u 16.10h, šta se oblaci nisu namjestili po rasporedu koji su očekivali.. Kako zamoran suživot, ali stvarno. Kolko to već 'trpiš'?
da.. i ja se trudim imat razumijevanja za jebenu "meteoropatiju". iako mislim da ga jebe život, a ne vrijeme. ovo su samo isprike. (pa nisam baš s kruške pala. može on sebi lagat, al baš i meni. onako, koja sa strane to gledam..)

ma ne trpim "predugo" - koja 2 mj. (a 3.mj. prije toga je bilo sve ko iz filma).
zato sam odmah došla i reagirala ovdje. znam da ćete vi izšamarat temu i izmasakrirat svaku rečenicu. to mi i treba. a ne da me netko po ramenu tapša.
mislim - voljela bih čuti i "riječi podrške". hehe.

Quote:
mr darcy kaže: Pogledaj post
Lako za sms-ove i dopisivanje. Stvar njegove intime. Nije ti dužan objašnjavati s kime se dopisuje i druži. Ionako sam shvatio da ti isto tako furaš svoju furku, kad se viđate tek navečer i ujutro.
Veći je problem odsustvo fizičke bliskosti i pažnje. Zapravo, da taj segment veze funkcionira, priznaj sebi, ne bi te zabrinjavali njegovi sms-ovi.

Možda ste se udaljili djelom i tvojom krivicom. Možda...
ma i meni se to čini - nek se dopisuje ako mu ego raste od toga i osjeća se "manje u kurcu" i poželjnijim i šta ti ja znam, al nek i meni onda da "porciju" koju zaslužujem! na dnevnoj bazi.
(mislim da se nismo udaljili mojom krivicom jer ja SVAKI slobodan trenutak svoj budem s njim. čak sam i prijatelje počela zapostavljati. ne znam koji klinac da više napravim da budemo skupa.
p.s. takvo nam je radno vrijeme - on radi dopodne uvijek, a ja popodne uvijek..)

Zadnje uređivanje Nica : 03.06.2011. at 13:37. Reason: spajanje postova, MQ
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:53   #16
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
da.. i ja se trudim imat razumijevanja za jebenu "meteoropatiju". iako mislim da ga jebe život, a ne vrijeme. ovo su samo isprike. (pa nisam baš s kruške pala. može on sebi lagat, al baš i meni. onako, koja sa strane to gledam..)

ma ne trpim "predugo" - koja 2 mj. (a 3.mj. prije toga je bilo sve ko iz filma).
zato sam odmah došla i reagirala ovdje. znam da ćete vi izšamarat temu i izmasakrirat svaku rečenicu. to mi i treba. a ne da me netko po ramenu tapša.
mislim - voljela bih čuti i "riječi podrške". hehe.

pa meni je jako žao, ali ja ne mogu za ovakav slučaj nać niti jednu riječ podrške ne znam. možda će ti netko reć da imate budućnost.

ja bih ti ponovila riječi koje je netko već reko: run, baby, run.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:53   #17
Kao prvo što sam primjetila,među vama uopće nema komunikacije,nema iskrenog razgovora samim tim nedostaje svega,od povjerenja i nadalje...
tip je u k...u ali njegov propali brak mu nije opravdanje za takvo ponašanje sada..
znači kad ima posla i kad je sunčano on je super a čim zapne i naoblači se on je katastrofa,ma nemoj!!!kakva je to pič..ica
moj savjet ti je..napravi kavu-ne ovisno o vremenu vani-sjedi ga i reci sve što imaš..od a do ž..sve karte na stol otvoreno i iskreno i vidi ako se ne promjeni ništa iliti ne potrudi dotični da se promjeni nogom u guzicu!!!!!!
mada mi to miriše na još jednog debilčinu ali neznam detalje pa neću ni zaključivati..
iskreno ja mu nebi to tolerirala ni sekunde..
tinkyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:53   #18
ne bih ja bila tu baš isključiva da je u cijeloj priči on bad guy, a ona good guy. ako

čovjek je - iz nekog razloga- u kurcu. na tebi je da mu pružiš podršku, razgovaraš s njim, vidiš jel ga nekako možeš utješiti/pokrenuti/oraspoložiti...ne očekivati od njega da on bude dobre volje 'za tebe', da on navečer bude dobre volje zato jer ti dolaziš umorna s posla i jedva čekaš da se vidite...čovjek, jebemu, ima pravo bit u kurcu! i da, ako je u depresiji, ima pravo bit u kurcu jer pada kiša.

drugi je par rukava ako to stanje traje i traje i traje i unatoč tvojim silnim pokušajima i trudu on odbija bilo kakvu suradnju...ali ako je čovjek stvarno u depresiji zbog posla, onda je teško pokrenuti se. no, zato treba razgovarati s čovjekom, pokazati razumijevanje, pokazati da ga voliš, da si tu za njega...
tek onda dolazi drvlje i kamenje zbog njegove depresivnosti...

jel on uopće zna kako se ti osjećaš, što ti smeta i kako on djeluje na tebe? ja vidim da on tebe pita jesi li ljuta zbog njegovog ponašanja, ti kažeš da nisi raspoložena i onda očekuješ da on telepatijom skuži razlog tvojeg neraspoloženja
Quote:
samo što on ne kuži da nisam raspoložena zbog njega, a ne zato što mi je život sjeban
kak ti znaš da se on dopisuje s 'nekim curama'?
Quote:
da li je "normalno" da se on dopisuje s curama i onda briše sve te poruke? a kao - "ne skriva ništa".
ako si ga pitala o tome, pa ti je odbio išta reći na tu temu.

inače, ja bih po svemu rekla da je vas jednostavno prošla početna zaljubljenost i sad izlazi na vidjelo da tu zapravo nema ničeg osim te zaljubljenosti koja je bila. ni sa jedne strane.

no, da se meni dogodi da padnem u depresiju-bezvoljnost-budem u kurcu iz nekog razloga stvarno bih voljela da mi partner pruži podršku, a ne pizdi jer ja nisam raspoložena navečer kad od dođe doma i da kak ja ne znam da svojom depresijom njemu kvarim raspoloženje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:54   #19
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
da.. i ja se trudim imat razumijevanja za jebenu "meteoropatiju". iako mislim da ga jebe život, a ne vrijeme. ovo su samo isprike. (pa nisam baš s kruške pala. može on sebi lagat, al baš i meni. onako, koja sa strane to gledam..)

ma ne trpim "predugo" - koja 2 mj. (a 3.mj. prije toga je bilo sve ko iz filma).
zato sam odmah došla i reagirala ovdje. znam da ćete vi izšamarat temu i izmasakrirat svaku rečenicu. to mi i treba. a ne da me netko po ramenu tapša.
mislim - voljela bih čuti i "riječi podrške". hehe.

Naravno da su isprike. Iako se ne bih iznenadila da te pokuša uvjeriti da nisu.

I kad u početku veze imaš poljupce i maženja i sve je krasno, a 3 mjeseca kasnije te odmiče od sebe kad ga želiš poljubiti, tu je već puno toga otišlo kvragu i nema veze s kišom.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:54   #20
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post

ma ne trpim "predugo" - koja 2 mj. (a 3.mj. prije toga je bilo sve ko iz filma).
zato sam odmah došla i reagirala ovdje. znam da ćete vi izšamarat temu i izmasakrirat svaku rečenicu. to mi i treba. a ne da me netko po ramenu tapša.
mislim - voljela bih čuti i "riječi podrške". hehe.
Podršku ćeš ovdje dobiti jedino u smislu kako da što brže i bezbolnije nestaneš iz te veze u vidu magle.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.