Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2011., 22:45   #61
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Rado bih vidio citat u kojem se tvrdi da se mora isprobati i druge.
pa ako sam prije riječi -mora- upotrijebio riječ -aludira- onda valjda samim tim znači da nigdje to nije doslovno rečeno nego kao što
i sama riječ kaže - aludira se, dakle, indirektno, nagovještava se, cilja se, na to da isprobavanje drugih nudi uvid u to koliko je vrijedno ono što imaš, koliko si zadovoljan s tim, ima li što bolje, s čim se totalno ne slažem, možeš znat jesi li sretan i vrijedi li to što imaš i bez da isprobavaš druge sladolede, aute, što već ..

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Rado bih vidio zamišljeni konkretni tijek takvog razgovora, i to varijantu kad nju muče slične misli i varijantu kad ju ne muče.

Postoje situacije u kojima je zagovaranje razgovora kao "one size fits all" rješenja potpuna besmislica.
...ne zagovaram ja ništa,samo navodim i to kao jednu od realnih mogućnosti, ali mislila cura kao on ili ne nebitno je, ako se on ohladio raskid je najbolje rješenje....
robijas-- is offline  
Old 09.08.2011., 23:48   #62
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
...ne zagovaram ja ništa
Oprosti, učinilo mi se da si napisao "mislim da bi autoru bilo najbolje da razgovara s curom"
Lord Byron is offline  
Old 10.08.2011., 00:20   #63
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Oprosti, učinilo mi se da si napisao "mislim da bi autoru bilo najbolje da razgovara s curom"
...rekao sam da ne zagovaram 'one size fits all' rješenje, a razgovor svakako da zagovaram, uostalom, razgovor i nije rješenje samo po sebi nego put ka rješenju kakvo god ono bilo....a ukoliko misli da je najbolje da se rastanu neće valjda curu s kojom je bio 9 g. u vezi ostavit sms porukom, normalno da trebaju prvo otvoreno razgovarat....
robijas-- is offline  
Old 10.08.2011., 06:33   #64
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A što bi ti tek rekla da ti kažem da Durex ima rješenje za sve takve probleme.
Ne vjerujem Durexu vise.

Meni je malo nezamislivo da netko 9 godina bude u vezi s kojom nije zadovoljan. Da je to 2 godine pa hajde... Ali 9? Mozda stvarno nisu jedno za drugo, a mozda su samo prerano prohodali. Najveci problem kod dugih veza u ranoj mladosti je u tome sto veza nema puno prostora za napredak- dodje do jedne tocke i stagnira. Da su se upoznali koju godinu kasnije mozda bi bas bili pravi par.

S druge strane, mislim da ove autorove dileme nece prestat ukoliko se ne odvazi isprobat drugaciji okus. Cak ne vjerujem da ce se razocarat momentalno. Uzbudjenje u prvom razdoblju nove veze i godine u kojima je ucinit ce svoje: ozenit ce se, imat djecu. Kako ce funkcionirati nakon 9 godina, to je vec pitanje.

Ja zaista predlazem otvoreni razgovor. Najgora posljedica tog razgovora moze bit prekid koji je svakako bolje rjesenje od 30 godina lazi i svrljanja. A tko zna...mozda ce se samo bolje upoznat i mozda im se to svidi. No dobro, ja volim poznavat i najruznije partnerove misli, oni mozda to ne budu mogli podnijet.
lubyanka is offline  
Old 10.08.2011., 08:06   #65
Quote:
lubyanka kaže: Pogledaj post
Meni je malo nezamislivo da netko 9 godina bude u vezi s kojom nije zadovoljan.
Nezadovoljstvo u vezi ne mora značiti svakodnevnu želju za vrištanjem, niti svakonoćne snove o dekapitaciji partnerice. Nezadovoljstvo u takvim dugim vezama najčešće znači odsustvo zadovoljstva tom vezom i življenje po inerciji.

Onako, nakon nedjelje osvane pionedjeljak, i tako puno nedjelja i puno ponedjeljaka, svi su naviknuti da su Marko i Marina par - pa se onda i Marko i Marina naviknu da su par i da je to jednostavno "svemirska datost". Bez preispitivanja, bez puno pitanja, uz "društveni kontekst" kao poprilično otežavajuću okolnost. Iz takve veze nije lako ni izići.

Jednako se tako i lijepi broj šupljih, mrtvih brakova ne razvodi zbog "društvenog konteksta": treba reorganizirati svih 365 dana u godini, načine na koje se (s djecom) provodi ljetovanje, zimovanje, sve one obiteljske obveze i zadaće... Onda se ljudi svega toga ili prepadnu, ili im se ne da, ili povjeruju da nemaju pravo tolike promjene učiniti djeci - i ostaju rastrgani između svakodnevice i snova.
Lord Byron is offline  
Old 10.08.2011., 16:10   #66
Quote:
hose_ kaže: Pogledaj post
Od svoje 17 godine sam u vezi već skoro 9 godine i sad se već opasno približilo vrijeme za brak i djecu. Međutim, moj "problem" je taj što ja nikada s nikim nisam bio osim sa tom curom. Znate već, riječ je o tipčnoj muškoj spiki

Naravno, ne tražim da me ovdje prosvijetlite, samo bih volio čuti priče od ljudi koji su bili u sličnim situacijama.
Mislim da svaka mlada osoba treba proći svoje djetinjsto, teen dane, ludiranje sa ženskama i tako to.
Nešto što ti nisi.

Dok su tvoji frendovi mjenjali curke, zajebavali se, izlazili svaki tjedan sa drugom ženskom na kavu, ti si bio u vezi.
Nisi prošao taj dio mladenačkog "ludila, izlaska sa ženskama, koketiranje i naravno da te puca znatiželja kako je to sa drugom.

Ugl, što god činio, nemoj se ženiti reda radi jer ste toliko godina skupa.
Nije pravedno prema toj curi, niti prema tebi.
sodomaigomora is offline  
Old 10.08.2011., 16:15   #67
Quote:
sodomaigomora kaže: Pogledaj post
Nisi prošao taj dio mladenačkog "ludila, izlaska sa ženskama, koketiranje i naravno da te puca znatiželja kako je to sa drugom.
Ne puca njega znatiželja jer nije koketirao i mijenjao 2 ženske tjedno od 17 godine.
Da mu je dobro u vezi i da mu je još uvijek stalo do cure- nebi bio znatiželjan

Quote:
Ugl, što god činio, nemoj se ženiti reda radi jer ste toliko godina skupa.
Nije pravedno prema toj curi, niti prema tebi.
Sa ovim se slažem.
U brak se ne ulazi jer je red, jer su skupa xy godina, jer su dugo u vezi i slično..
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Old 10.08.2011., 16:31   #68
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
(...)

Onako, nakon nedjelje osvane pionedjeljak, i tako puno nedjelja i puno ponedjeljaka, svi su naviknuti da su Marko i Marina par - pa se onda i Marko i Marina naviknu da su par i da je to jednostavno "svemirska datost". Bez preispitivanja, bez puno pitanja, uz "društveni kontekst" kao poprilično otežavajuću okolnost. Iz takve veze nije lako ni izići.
Točno. To ne znači da opravdavam razmišljanje poput "joj, kako ćemo sad prekinuti, starci nam se znaju, kućni su prijatelji, svi su se već naviknuli na ideju da ćemo se vjenčati i imati djecu...", ali takvo što postoji.

Sad je kasno pitati "a što su čekali tako dugo, mogli su se vjenčati, željezo se kuje dok je vruće", pogotovo jer bi autor teme tek možda razmišljao drukčije da je oženjen i da ima djecu.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Old 10.08.2011., 16:32   #69
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ne puca njega znatiželja jer nije koketirao i mijenjao 2 ženske tjedno od 17 godine.
Da mu je dobro u vezi i da mu je još uvijek stalo do cure- nebi bio znatiželjan
A nego što ga puca nego znatiželja?
To je ono što on zapravo i piše, kako bi probao nešto i drugo.

Da je prošao svoje mladenačke faze i izlazio kao i svaki dječarac na kavu sa ženskama, zajebavao se, ne bi se zasigurno pitao kakav je to osjećaj.
sodomaigomora is offline  
Old 10.08.2011., 16:38   #70
ne bi se pitao kakav je osjecaj ali bi gotovo sigurno imao slicne zelje. Pozelis nesto drugo kada nisi zadovoljan onim sto imas. On ocito nije i ne bi bio cak i da je prije nje bio s njih 20. No, sto ce uciniti po tom pitanju samo je na njemu.

Ne znam niti jedan sretan brak proizasao iz tih dugih teen veza. No znam nekoliko propalih i nekoliko koji nikako da propadnu zbog razloga koje je byron spomenuo malo gore.
lurker312 is offline  
Old 10.08.2011., 19:09   #71
Kako je moguce da ces uci u brak zbog "moranja"? Ili sto je dugotrajna veza? Mora se samo umrjet.
Sumnjam da ce vam brak ista poboljsat,prije pogorsat,jer ulazite u njega iz formalnosti.
Da sam na tvom mjestu,jos bi promislila i okrenula sidro.
Volis li ju jos?
Dal te jos privlaci?
Ili je to navika?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 10.08.2011., 20:38   #72
Quote:
sodomaigomora kaže: Pogledaj post
A nego što ga puca nego znatiželja?
To je ono što on zapravo i piše, kako bi probao nešto i drugo.

Da je prošao svoje mladenačke faze i izlazio kao i svaki dječarac na kavu sa ženskama, zajebavao se, ne bi se zasigurno pitao kakav je to osjećaj.
Pa da, puca ga znatiželja, prvenstveno jer nije zadovoljan sa onim što ima, a ne zato jer nije išao ko klinac na kave sa ženskama.

Ima dosta primjera gdje parovi počnu vezu u tim mladim godinama, ali ih ne pukne nikakva znatiželja jer se nisu "iživjeli" nego žive happily ever after

Naš hose i njegova djevojka jednostavno nisu jedan od tih primjera..
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Old 11.08.2011., 00:51   #73
Quote:
hose_ kaže: Pogledaj post
OK je bilo na početku kad sam bio zaljubljen do ušiju i nisam vidio nikoga osim svoje djevojke, ali sada kad je zaljubljenost prošla sve češće dolazim "u napast".

Svjestan sam da zbog nekoliko avantura gubim jednu jako jako kvalitetnu osobu.

Mislim da si se oladio i da si postao dosadan sam sebi u tom odnosu.
Muškica is offline  
Old 11.08.2011., 01:08   #74
mene zanima jedna stvar: tko su ti ljudi koji ti govore istinu o neiživljenosti?
slušaš li njih i inače kad ti nešto kažu? pokušavam shvatiti perspektivu u kojoj odlučuješ o bitnoj stvari korsiteći tuđe argument.
jer, ako na primjer prekineš, i požališ za pol godine, hoćeš li ih tužiti? kako misliš da će se stvari razvijati?
ili već razmišljaš o kraju neko vrijeme, pa ti fino sjeda kad ti neka lokalna ekipa to gura kao dobru opciju?
inače, ako ste skupa od 17, mislim da nije najmdrije ući brak. ne zato jer si samo nju jebao, nego mislim da si mali u glavi, čim te tako nešto muči
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 11.08.2011., 14:05   #75
tražiš kruha nad pogačom, pazi da ti se ne obije o glavu i da kroz neko vrijeme otvoriš temu ,,koja sam budala bio, nisam znao šta imam itd''. drži se te cure, ako je zezneš možda ti se nikad ne vrati i štaš onda?? ja ti kažem da ćes se zahebat ako je kreneš varat. GARANT!

LJudi su zli i ljubomorni, briga ih za te i za tvoju vezu, ne slušaj ih ak misliš sebi dobro

p.s. ne ljudi s foruma, nego općenito, ima ljubomorne okoline

Zadnje uređivanje Tupelo : 11.08.2011. at 21:31. Reason: Spajanje postova. Molim koristiti opciju EDIT ili MULTI-QUOTE
KOKOLINI is offline  
Old 11.08.2011., 23:20   #76
Samo zato sto ste 9 godina u vezi ne znaci da se trebate zeniti samo zato jer okolina misli tako bez obzira na to koliko godina imate. Ti ocigledno nisi "izivljen" kako kazes zato je najbolje da ucinis uslugu i sebi i svojoj djevojci i prekinete nego da se ozeniti i sta onda? - gadni razvod nakon par godina.
Uberstar is offline  
Old 12.08.2011., 12:54   #77
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Pa da, puca ga znatiželja, prvenstveno jer nije zadovoljan sa onim što ima, a ne zato jer nije išao ko klinac na kave sa ženskama.

Ima dosta primjera gdje parovi počnu vezu u tim mladim godinama, ali ih ne pukne nikakva znatiželja jer se nisu "iživjeli" nego žive happily ever after

Naš hose i njegova djevojka jednostavno nisu jedan od tih primjera..
Ne znam niti jedan primjer mlade osobe koja je prohodala sa 17 god, koja je završila u braku i živjela sretno do kraja života. Ne znači da ih nema, samo što osobno nisam takvo što vidjela niti čula.

No, poznajem primjere koji pokušavaju nadoknaditi razne propuštene faze u svom životu.

Dosta ljudi mladenačku iživljenost povezuje sa seksom, nekakvim promiskuitetom. Iživljenost upravo može biti to izlaženje na kave, neopterećena zezancija sa komadima. Nešto što smo manje više svi mi prošli kao balavci, pardon, mladi ljudi. Nešto što autor nije prošao i sad ga šupilo.

Imam feeling da su forumaši pogodili bit, a to je da familija od ovih dvoje mladih ljudi očekuje da se ožene jer su toliko dugo godina zajedno. Hodaju 9 godina, a tko je vidio hodati 10 godina i ne biti u braku?
Od njih se sada očekuju da se pojave pred oltarom jer to tako treba biti.

Autor neka se slobodno javi i ispravi ako griješim(o).
sodomaigomora is offline  
Old 12.08.2011., 13:37   #78
Quote:
hose_ kaže: Pogledaj post
Dosta ljudi mi govore da "neiživljenima" ljudima brzo brakovi propadaju, da takav brak nema smisla, da će prije ili poslije netko nekoga prevariti i sl.. Volio bih čuti vaše mišljenje o svemu?
Ti se meni cinis skroz 'normalnim'. ne vidim tu neku sebicnost prvenstveno zato jer bi (bar trebao) uci u brak kao manje vise potpuna osoba. A ti to ne mozes biti jer imas jedan dio sebe koji jos nisi istrazio, a to nije nebitno.

Tvoja cura moze biti najkvalitetnija cura na svijetu ali samo ti znas kako se osjecas duboko u sebi - tj. jasno ti je da ti nesto fali. To nemas nikakve veze sa njom kao osobom nego sa tobom. A ti to moras rijesiti prvenstveno zbog sebe, a onda i za osobu sa kojom ces uci u brak.

Mozda prekines ovu vezu, baris uokolo i na kraju shvatis da si ti ipak covjek za veze. Onda ce ti mozda biti zao sto si prekinuo sa tako 'kvalitetnom' osobom, ali doci ce i druga kvalitetna cura. Nije ova tvoja jedina.

Bar ces ovako znati tko si i kako funkcioniras.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Old 12.08.2011., 17:37   #79
Quote:
sodomaigomora kaže: Pogledaj post
Ne znam niti jedan primjer mlade osobe koja je prohodala sa 17 god, koja je završila u braku i živjela sretno do kraja života. Ne znači da ih nema, samo što osobno nisam takvo što vidjela niti čula.)
Ja poznajem par primjera, doduše još su živi tako da ne mogu garantirati za happily ever after
Međutim zasad im sasvim dobro ide

Quote:
No, poznajem primjere koji pokušavaju nadoknaditi razne propuštene faze u svom životu.
Ooo da znam i par takvih. Oženili se jer je bio red, pa onda nakon par godina braka ili razvod, ili varanje.

Zato sam dojma da nije stvar u nikakvoj neiživljenosti, nego stvar inertnosti.
On je dugo u vezi, starci za vratom , očekuju brak.
A njemu sline cure za svim propuštenim prilikama, ne zbog toga što sa 17 nije trpao okolo, ili ispijao kave sa neznamtiskim, nego iz jednostavnog razloga, ne voli više tu curu sa kojom je, i nije mu više dovoljna.
Jedini epitet kojim ju je opisao je da je kvalitetna osoba
Svemirska ljubav, nema šta

Tako da, moj savjet je da se zahvali svojoj kvalitetnoj curi na suradnji i punim jedrima zaplovi u taj čarobni svijet gdje mu se svaka baca u naručje
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Old 14.08.2011., 09:57   #80
Jedna stara narodna američka poslovica kaže da je najbolje za psihofizičko zdravlje svakih 7 godina promjeniti ženu, posao, auto , grad čak i državu.
Loui is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.