Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2016., 15:15   #3841
I jos..dzamije nisu svratista a ni javne kuce.
Domacin se slusa i postuje..jer on hizmeti tu Allahovu Kucu..pa ko njemu se suprostavlja..suprostavlja se i Allahu..eto..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 15:30   #3842
taman ehi taman. samo što ne radiš tako kao što govoriš?
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 19:43   #3843
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
taman ehi taman. samo što ne radiš tako kao što govoriš?
Dobro je!

Umalo ne pomisli da ti je nestalo rijeci :P

Da bi brusio (glacao)..nesto..moras da imas adekvatan alat tj. adekvatne cvrstine..inace nista od posla!

Pa tako i ovi koji zagoravaju blagost i "produhovljenost"..na kraju ce biti zgurani u torove da nauce da i hajvani imaju zadacu..a njihovo je da slusaju vodju jal stada, jal copora, jal i opet jal jata..mora se ba neko slusati
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 19:56   #3844
Kada je Resul s.a.v.s. spomenuo srednji put..mislio je na najnormalnije stanje,najnormalnije prirode samoga covjeka!

Objasnjenje#

Vidi,spoznaj zlo, da bi spoznao i drugu stranu ono dobro..ali znaj jedno bez drugoga ne hodi..ako na bilo koju stranu prevagnes..pasces!

Sve stvoreno je u konfrotaciji!

Asketizam je biti iskren, prema sebi..pa iskreni ce biti u blizini Hakka.
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:43   #3845
Sve sto vidite u meni,
to nije moje..vase je!

Moje je to sto vidim u vama.


Volja za komentar na ovo receno ili smo sve,shvatili?!
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 10:55   #3846
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Dobro je!

Umalo ne pomisli da ti je nestalo rijeci :P

Da bi brusio (glacao)..nesto..moras da imas adekvatan alat tj. adekvatne cvrstine..inace nista od posla!
To ti još manje ide u prilog. Zar nije odlika onog ko se zna služiti alatom i njegova sposobnost da objasni šta treba da se radi?
Quote:
Pa tako i ovi koji zagoravaju blagost i "produhovljenost"..na kraju ce biti zgurani u torove da nauce da i hajvani imaju zadacu..a njihovo je da slusaju vodju jal stada, jal copora, jal i opet jal jata..mora se ba neko slusati
voljeni Resul je rekao da se klonimo sumnjičenja. I neke generalizcije su sumnjičenja.
Odabrana grupa nisu ni vehbije ni šije ni ovi ni oni pa čak ni pripadnici tarikata.
to su pojedinci.
Ja sam vidio jednog vehabiju kojem je lice bilo svo u nuru. toliko da sam mu poželio ruku poljubiti.

pusti ba. neki od njih vole Allah i POslanika. to je dovoljno da ih i ja volim!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:13   #3847
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
To ti još manje ide u prilog. Zar nije odlika onog ko se zna služiti alatom i njegova sposobnost da objasni šta treba da se radi?
Vidim da nisi upucen u esnafske vode
Majstorovo je da radi..nema ti objasnjavanja..skalper kada ti je u ruci..nije vazno od cega je i koje forme..osim da bude ostar i pravi rezove..primarna funkcija alata!
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
voljeni Resul je rekao da se klonimo sumnjičenja. I neke generalizcije su sumnjičenja.
Odabrana grupa nisu ni vehbije ni šije ni ovi ni oni pa čak ni pripadnici tarikata.
to su pojedinci.
Ja sam vidio jednog vehabiju kojem je lice bilo svo u nuru. toliko da sam mu poželio ruku poljubiti.

pusti ba. neki od njih vole Allah i POslanika. to je dovoljno da ih i ja volim!
Nasmija me..sevap ti je upisan!

Kazes.."odabrana skupina ili ti grupa nisu,ni ovi ni oni..vec pojedinci"



Slijedeci put mu pridji i poljubi ruku..ta, za to navedeno sto ti je pobudio..najmanje je sto mozes!

ps. ozbiljan sam za ovo poslijednje
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:29   #3848
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post

Slijedeci put mu pridji i poljubi ruku..ta, za to navedeno sto ti je pobudio..najmanje je sto mozes!
nosis li bradu, da nije tebe sreo, i prije te hvalio...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3714
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:51   #3849
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
nosis li bradu, da nije tebe sreo, i prije te hvalio...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3714
Vidim li to malu dozu ljubomore.. :P

Vjernik vjernika , pokriva..e sad sto pokrivac moze da bude i sedlo..o tome,drugom prilikom

Sreo me jest' ..al prepoznao..nije do njega
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:14   #3850
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Vidim li to malu dozu ljubomore.. :P
pusti gajru-gajru

Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Vjernik vjernika , pokriva..e sad sto pokrivac moze da bude i sedlo..o tome,drugom prilikom

Sreo me jest' ..al prepoznao..nije do njega
aa...brat vjernik...a koliko je tek jedan jusko iz obližnje mahale imao braće...bio među njima onaj jedan...ljut i plačan-neizglačan, nije mu žena glačala košulju...pogužvan hod'o, košulja i sako zgužvani, ali pod pazuhom dobro očuvane knjige...znao je on, plačno-bijesnog izraza lica, udarati nogom u vrata kakve kuće gdje su ljudi sijelili i muhabetili i tražiti dokumenta na pregled...uzme dokument, pa onda nešto traži i upoređuje u onim knjigama koje je nosio pod pazuhom...a onda vrati one dokumente, izađe na ulicu, počne kiša padati, te on skine košulju i sako i zamota one knjige da ne pokisnu, ostane skoro go...mahala k'o mahala, odmah mu dala nadimak-brat koji hoda...
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:26   #3851
Velis,izadje na ulicu..ono kisa podje da pada..evlija garant..ima njih i sa knjigama a ima ih sto mahajucijih ruka prolaze kroz dunjaluk..ko Boziji ljudi.
Neg' i meni se cesto desi da pocne kisa kada sam vani..al' sabur..ne pada zbog mene
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:30   #3852
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Velis,izadje na ulicu..ono kisa podje da pada..evlija garant..ima njih i sa knjigama a ima ih sto mahajucijih ruka prolaze kroz dunjaluk..ko Boziji ljudi.
mahali-ne mahali po mahali...džaba im ako nemaju nura, zna se po čemu se evlija prepoznaje...

Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Neg' i meni se cesto desi da pocne kisa kada sam vani..al' sabur..ne pada zbog mene
pa jes', valja nekad uživati i u tuđem zadovoljstvu
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:03   #3853
Quote:
sarmantan_sarlatan kaže: Pogledaj post
mahali-ne mahali po mahali...džaba im ako nemaju nura, zna se po čemu se evlija prepoznaje...

pa jes', valja nekad uživati i u tuđem zadovoljstvu
Eto..nisam djaba rekao Gorcinu da slijedeci put ne profuli kerukice..hehehh

Mislim da sam sreo jednog takvog..imao je somun u desnoj ruci..a sto je taj somun sijao u jacijskom vremenu..aman..bio sam gladan i mlad..pa mi somun bi zanimljiv
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:08   #3854
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Vidim da nisi upucen u esnafske vode
Majstorovo je da radi..nema ti objasnjavanja..skalper kada ti je u ruci..nije vazno od cega je i koje forme..osim da bude ostar i pravi rezove..primarna funkcija alata!
tako i jest!
ali mene brine ona druga koja kaže da onaj ko ne zna raditi- zna predavati
Nego, da nas Allah dovede i zadrži u društvu takvih majstora što malo govore a puno rade!

Quote:
Nasmija me..sevap ti je upisan!

Kazes.."odabrana skupina ili ti grupa nisu,ni ovi ni oni..vec pojedinci"

jest da malo zvuči

Quote:
Slijedeci put mu pridji i poljubi ruku..ta, za to navedeno sto ti je pobudio..najmanje je sto mozes!

ps. ozbiljan sam za ovo poslijednje
vjeruj mi i ja sam razmišljao o nečem takvom, ali ne želim da ga pred njegovim džematom dovodim u nezgodnu situaciju...

Mašallah!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:12   #3855
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Eto..nisam djaba rekao Gorcinu da slijedeci put ne profuli kerukice..hehehh

Mislim da sam sreo jednog takvog..imao je somun u desnoj ruci..a sto je taj somun sijao u jacijskom vremenu..aman..bio sam gladan i mlad..pa mi somun bi zanimljiv
e, čovjek kad je mlad i gladan pojeo bi i onaj papir u kojeg je hamburger umotan

kad studenti navale, bi rek'o poješće i samog somundžiju
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:15   #3856
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
vjeruj mi i ja sam razmišljao o nečem takvom, ali ne želim da ga pred njegovim džematom dovodim u nezgodnu situaciju...

Mašallah!
sličan se sličnom raduje...ili si vehabija ili evlija...
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 17:09   #3857
u jednoj tekiji čiji su svi muridi bili muškarci jednog dana bejat da jedna djevojka. prelijepa. ili je barem tako izgledala muridu koji se u nju zaljubio na prvi pogled. danima, godinama, trajala je njegova muka dok je pokušavao uhvatiti njen pogled, poslati joj osmijeh, ali je, i onda kad bi uspio, u stidu oborio glavu i osjećao vatru u obrazima. jednog dana se usudio da po drugu muridu do nje proturi ljubavnu pjesmu koju joj je još davno napisao. napisao je da je, da mu Bog oprosti, ona sjaj i svjetlo njegovog života, da njegov život nije njegov život otkako ju je ugledao, kad je sanja-da se ne želi ni probuditi, kad se probudi-ne bi živio da nema nade da će ona biti njegova...vidio je kako joj kolega murid daje list papira sa tom pjesmom i kako ga ona pažljivo čita. u tom se trenutku i šejh, kojeg su čekali da održi ders, pojavio i sjeo pred halku. djevojka, koja je, kao žensko, imala posebno mjesto pored šejha i koja se nije tokom rituala miješala sa muškom halkom, bez traženja šejhove dozvole ustade, zgužva onaj papir i muridu koji je od stida propadao u zemlju reče: "izađi, dođi ovdje do mene i reci mi to pred svima"...
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 19:20   #3858
I reče li joj?

Mrzim ove serije... vazda prekinu kad je najzanimljivije
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:57   #3859
Bez izuna ders prekinuti..mora da joj je bilo dogorilo..makar i sehova cerka bila..e moj "Junuze"..vama su i zene postale, glave..zato i jeste ovakvo rasulo..moj cervisu.
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 21:05   #3860
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
I reče li joj?

Mrzim ove serije... vazda prekinu kad je najzanimljivije
Ne mrziti..nee

Cujem da u Zagrebu imaju 4D ugodjaj u bioskopu..pa probaj si docarati nastavak serije u tom fazonu..ja sebi sam spremio ljuljajucu stolicu..i laganini..krecemo uz plimu

Nadam se da necemo dugo cekati nastavak..jer od price mu ovisi..sutrasnji dan
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.