Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 13:08   #61
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ma za sve je kriva Scarlett O’Hara.
I Disney.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:10   #62
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
I Disney.
Ma kakav Disney, tamo su sve princeze krotke da ne mogu bit krotkije.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:10   #63
Ovo je tipično piskaranje, generalizacija, sreteotip na nivou jeftinih ženskih časopisa i ostalih medija koji prenose sličan šund, a Facebooka pogotovo. Ali, kad sam već pročitala , da napišem šta mislim:

Onoga koga volimo upoznajemo kao i sami sebe, tj. neprestano kroz život (ako nas osoba zanima). Bitno je šta je ustvari ljubav i kako je poimamo. Za mene je istinska ljubav prihvatanje i nekih mana te osobe, koje nam smetaju, ali kakve smo spremni tolerirati. Naravno, za sve postoje granice, ljudi s godinama gube polako živce, postaju manje tolerantni. Iskreno, da sam muško i da imam pored sebe jednu ovakvu razmaženu i kenjkavu kao iz uvodnog teksta, mislim da bi mi se živci istanjili veoma brzo.

Moja očekivanja nisu velika - želim da mi čita misli i da me uhvati dok padam, da mi pruži ruku kada je istinski trebam, ali da ne moram histerizirati ili kukati da bih privukla pažnju. Jednostavno, želim da me osjeća.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:13   #64
Quote:
ljudoliki kaže: Pogledaj post
Što se ne može voljeti nekog i istovremeno ne tolerirati pojavu nekog obrasca ponašanja?
Kao npr, Draga volim te, istresla si to iz sebe, ali sad lijepo prestani kenjati, zatrpala si nam izlaz iz stana...i slično...

Ispada da se ljubav dokazuje samo kroz pasivno trpljenje tuđih potencijalnih ispada.
Ovisno sto mislis pod 'voljeti' i sto mislis pod 'ne tolerirati'

Ako je nesto pravi, duboko utemeljeni obrazac ponasanja, onda se on, u principu, ne mijenja, nego se eventualno s vremenom adaptira u milimetarskim pomacima lijevo ili desno.
Ako druga strana to ne trpi, ne moze voljeti i taj obrazac - ljubavi nema, vezu treba prekinuti.

Medjutim, mene je navedeni obrazac vise na nivou nekakvog kolektivnog (ne)svjesnog - vise mi je to nauceni obrazac, nego izvorni, unutarnjim psihickim procesima uobliceni obrazac.

Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Mislim da se autor-ica tog texta obraća univerzumu, bogu, životu...nečem/nekom imaginarnom...
Nema dodira sa stvarnošću.

Tipa, oj živote/bože voli me ovakvu kakva sam i prihvati me, inače ću se ubiti.
Ovo potonje je na ovo "ne zaslužuješ me".

Egoizam u punom cvatu; nit se mislim mijenjat, nit' nadograđivat a ponajmanje prilagođavat. Savršena sam, a ti i svi koji se ne slažu s tim - nemaju pojma i ko vas 'ebe. A ja ću tražiti bolje... : durica :

Cijeloj toj lakrdiji su kumovali religija, a kasnije ljubavni romani i sl... blesave društvene vrijednosti koji su nekakvi početni temelji strukture ličnosti, kod nas.
Valjda.

Nekako sumnjam da itko ide u dubiozu sladunjavih textova ako su umilnog, borbenog, gordog i tog filmskog ...štiha. Neki lajkaju da se uvuku postavljaču statusa, a neki jer im je prvi na home kad otvore fb.
Potpis.

No, meni bi jos uvijek bilo interesantno pogledati tko je s druge strane ogledala tog teksta.
Zanima me slika i prilika tog muskarca, odnosno sterotipa muskarca kojem se tekst obraca.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:14   #65
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ma kakav Disney, tamo su sve princeze krotke da ne mogu bit krotkije.
Šuti Morti. Šuti. Ti niš ne znaš.


Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ovo je tipično piskaranje, generalizacija, sreteotip na nivou jeftinih ženskih časopisa i ostalih medija koji prenose sličan šund, a Facebooka pogotovo. Ali, kad sam već pročitala , da napišem šta mislim:
Da ali problem je u tome sto takve zene postoje. Da ne postoji ne bi pisale takve pizdarije. To sto se ti, ja i neke druge ne druze sa takvim zenama to je druga prica.

Quote:
Onoga koga volimo upoznajemo kao i sami sebe, tj. neprestano kroz život (ako nas osoba zanima). Bitno je šta je ustvari ljubav i kako je poimamo. Za mene je istinska ljubav prihvatanje i nekih mana te osobe, koje nam smetaju, ali kakve smo spremni tolerirati. Naravno, za sve postoje granice, ljudi s godinama gube polako živce, postaju manje tolerantni. Iskreno, da sam muško i da imam pored sebe jednu ovakvu razmaženu i kenjkavu kao iz uvodnog teksta, mislim da bi mi se živci istanjili veoma brzo.

Moja očekivanja nisu velika - želim da mi čita misli i da me uhvati dok padam, da mi pruži ruku kada je istinski trebam, ali da ne moram histerizirati ili kukati da bih privukla pažnju. Jednostavno, želim da me osjeća.
You tell 'em sistah.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:17   #66
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Jednostavno, želim da me osjeća.
Pretpostavljam da to svatko želi.
Problem je kad nas "ne osjeća" kako mislimo "da bi morao" pa se osjećaji krenu silom uvoditi. Prijetnjom, durenjem, kamčenjem, cviljenjem , najčešće ucjenom ...a kad ne upali način, dotični se proglašava ljudskim smećem, nevrijednim nas.

Kuknjava nad sobom pakira se u fejsbučni celofan, a lajkovi hrane bolesni ego.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:23   #67
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Da ali problem je u tome sto takve zene postoje. Da ne postoji ne bi pisale takve pizdarije. To sto se ti, ja i neke druge ne druze sa takvim zenama to je druga prica.
Pa, da. Postoje i postoje sa razlogom.
Ali, zasto mislis da su to pizdarije kada ti nisi takva?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:23   #68
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Netoleriranje bi bilo u samom startu ne dozvoliti nekome da raspravi ili se ispuše, jer je li, nije zgodno i ne da ti se, ne zanima te što dotična ima za podijelit ni koliko joj je teško nego još provociraš ili kenjaš
Normalno da ćeš pokušati pomoći partneru, ali mislio sam da je pretpostavka teme kako partner dalje nastavlja po svom tj. daje si slobodu prekoračiti određene granice koje vjerojatno ne bi tolerirao u suprotnom.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:25   #69
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Zanima me slika i prilika tog muskarca, odnosno sterotipa muskarca kojem se tekst obraca.
Pa ovisi o autorici texta i prepisivačici istog. Jednoj je to Isus, drugoj njezin otac, trećoj...
A meni je Gladijator.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...VjocTQIXkdqqh2
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:27   #70
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa, da. Postoje i postoje sa razlogom.
Ali, zasto mislis da su to pizdarije kada ti nisi takva?
Zato jer mislim da nitko ne zasluzuje da se netko izivljava nad njemu, da ga iskoristava kao punching bag, da mu vristi i urla bez razloga...zato?
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:29   #71
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ovisno sto mislis pod 'voljeti' i sto mislis pod 'ne tolerirati'

Ako je nesto pravi, duboko utemeljeni obrazac ponasanja, onda se on, u principu, ne mijenja, nego se eventualno s vremenom adaptira u milimetarskim pomacima lijevo ili desno.
Ako druga strana to ne trpi, ne moze voljeti i taj obrazac - ljubavi nema, vezu treba prekinuti.
Slažem se. Misliš li da su sva problematična ponašanja izražaj doboko ukorijenjenog obrasca koji se ne može puno mijenjati ili postoji nekakvo stupnjevanje tih ponašanja prema kontroli koju čovjek ima nad njima?

Quote:
Medjutim, mene je navedeni obrazac vise na nivou nekakvog kolektivnog (ne)svjesnog - vise mi je to nauceni obrazac, nego izvorni, unutarnjim psihickim procesima uobliceni obrazac.
Prekrasan utjecaj društva taložen kroz povijest i kulturna uređenja?
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:30   #72
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Zato jer mislim da nitko ne zasluzuje da se netko izivljava nad njemu, da ga iskoristava kao punching bag, da mu vristi i urla bez razloga...zato?
Nisi čula za mazohizam?
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:31   #73
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Da ali problem je u tome sto takve zene postoje. Da ne postoji ne bi pisale takve pizdarije. To sto se ti, ja i neke druge ne druze sa takvim zenama to je druga prica.
Ja imam ukupno tri prijateljice i to jednu u RL, a dvije virtuelne, tako da nisam reprezentativan uzorak ženskog roda. I ne samo to, meni ni mnogi muškarci nisu zanimljivi za bilo kakav, pa makar i neobavezan razgovor. Ja sam, ustvari, latentni mizantrop.

Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da to svatko želi.
Problem je kad nas "ne osjeća" kako mislimo "da bi morao" pa se osjećaji krenu silom uvoditi. Prijetnjom, durenjem, kamčenjem, cviljenjem , najčešće ucjenom ...a kad ne upali način, dotični se proglašava ljudskim smećem, nevrijednim nas.

Kuknjava nad sobom pakira se u fejsbučni celofan, a lajkovi hrane bolesni ego.
Kako mrzim te lajkove, onako istinski, duboko...

Ovo drugo gore je neka vrsta idealizma u očekivanjima i naravno da si razočaran ako osoba koju voliš ne ispuni tvoja očekivanja. Ali, svako ko ima trunku nečega u glavi valjda malo promisli, pa i preispita sebe i shvati da ni sam/a ne može ispuniti sva očekivanja druge strane.

Koja je svrha ucjena, primoravanja, kamčenja - ljubavi? To samo može otjerati drugu osobu u potpuno drugom pravcu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:32   #74
Quote:
ljudoliki kaže: Pogledaj post
Normalno da ćeš pokušati pomoći partneru, ali mislio sam da je pretpostavka teme kako partner dalje nastavlja po svom tj. daje si slobodu prekoračiti određene granice koje vjerojatno ne bi tolerirao u suprotnom.
Ne znamo što je pretpostavka
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:35   #75
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Zato jer mislim da nitko ne zasluzuje da se netko izivljava nad njemu, da ga iskoristava kao punching bag, da mu vristi i urla bez razloga...zato?
Možda taj netko podsvjesno misli da je to jedino što zaslužuje

100 ljudi, 100 ćudi
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:36   #76
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Nisi čula za mazohizam?
Mislis u krevetu? ex:

(Sorry....ne mogu si pomoci )


Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja imam ukupno tri prijateljice i to jednu u RL, a dvije virtuelne, tako da nisam reprezentativan uzorak ženskog roda. I ne samo to, meni ni mnogi muškarci nisu zanimljivi za bilo kakav, pa makar i neobavezan razgovor. Ja sam, ustvari, latentni mizantrop.
Primljeno na znanje. Ali eto, ja mogu reci za sebe i svoje prijateljice da nisu takve.


Quote:
Koja je svrha ucjena, primoravanja, kamčenja - ljubavi? To samo može otjerati drugu osobu u potpuno drugom pravcu.
I nekima treba jako dugo da to shvate, a neki nikad ne shvate. I onda se probude sami sa 40+ godina, dođu na forum i seru protiv suprotnog spola kao da ih netko placa za to.

Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Možda taj netko podsvjesno misli da je to jedino što zaslužuje
Definitivno. Ali to ima vise veze sa tim da najvjervatnije ima manjak samopouzdanja nego da mu se istinski sviđa to sto zena vristi na njega jer je ostavio prljave carape na podu.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)

Zadnje uređivanje BLR : 04.04.2013. at 13:43.
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:37   #77
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Jednostavno, želim da me osjeća.
A da li je važno što i on želi?

Želiš li da bude sretan s tobom?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:39   #78
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ali, svako ko ima trunku nečega u glavi valjda malo promisli, pa i preispita sebe i shvati da ni sam/a ne može ispuniti sva očekivanja druge strane.
Onaj tko ima nečeg u glavi ne čita takav text nakon druge rečenice.
Ostali misle da svojim postojanjem ispunjavaju svačija očekivanja.

Evo trenutno na home; text u boji tipa da se uvijek moramo smijati...i kad nam je najgore jer, pazi ovo:
tako ćemo najbolje pobijediti neprijatelja i zagorčati mu život.

Ovoj ne pada na um da ljude boli ona stvar za njezin smijeh ili plač...

edit:26 lajkova
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:41   #79
Ajme kolko četa.

Uglavnom, u uvodnom postu treba razgraničiti pubertetsko naricanje, nezrelo ponašanje od normalnih rečenica.

Npr. Što ima problematično u očekivanju da te ŽIVOTNI PARTNER voli i kad si loše raspoložena i kad želiš biti sama i kad želiš zagrljaj i kad ni sama ne znaš što bi sama sa sobom? Zar se ljubav gasi kad krenu problemi?
Da, ja očekujem od partnera da me voli dok sam nadrkana. To ne znači da imam pravo iživljavat se na njemu, ali pobogu, sigurno se neću ponašati podjednako kao i kad me ništa ne muči.

S druge strane, ljubomorni ispadi, lupanje vrata itd nemaju nikakve veze sa zdravom vezom i ponašanjem u istoj.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:42   #80
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
A da li je važno što i on želi?

Želiš li da bude sretan s tobom?
Valjda se bliskost izgrađuje uzajamno...zato se i zove ljubavni odnos.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.