Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 22:06   #1
Biste li se vjenčali/imali djecu s osobom koja ne podnosi homoseksualce?

pozdrav ljudi, čitam vas ali ne tipkam na forumu, no sad imam važno pitanje

ukratko, s curom sam oko 2 godine i većinu vremena živimo skupa
kako je ovih dana aktualna tema gej brakova, (ne)tolerancije itd. u nedjelju smo (gledajući NU2) nešto o tom razgovarali, kao kaj ako nam sin/kći bude gej i počela se zgražavati u smislu da to ne bi mogla podnijeti i ne zna kako bi reagirala. Normalno da niti jedan roditelj to ne želi za svoje djete, ali je pitanje bilo hipotetsko (još ne planiramo djecu) a ona je reagirala gađenjem i pomalo homofobično.
čudno je kao prvo što je cura obrazovana (dva faxa), nije premlada (27 godina), nekih liberalnijih svjetonazora, nije 'Bog i 'Rvati' tip cure uglavnom.....

osim tog ja imam brata blizanca koji je gej i to znaju svi pa i ona, čak se relativno često družimo svi skupa i nikad nije pokazala da bi joj to smetalo iako kad ga je prvi put vidjela regirala je iznenađeno i malo čudno kad je skužila kao skužila da je burki totalno sportski tip, vjerojatno jer je njena slika gej osobe bila feminizirani mini tipovi pa ga je drugačije zamišljala što je normalno, ali je on to zapamtio i nabio mi na nos jučer

ja sam odavno sa svim tim upoznat, jer sam odrastao s njim (outao se starcima kad smo imali 17 godina, meni malo prije) a i godinama su samo čekali da se i ja outam i poticali me na to

ovo pisem da pojasnim zašto sam ja razmisljao o tom i naravno da djetetu ne bi radio nikakve probleme već naprotiv.

s burazom sam jučer pričao (jbga vjerojatno sam pogriješio ali mi blebećemo o svem) i lud je na nju, misli da se pretvara pred njim iako ja ne mislim da je tako. on se izlajao odmah jutros starom koji me zvao i krenuo nju opravdavati da bi ziher imala drugu spiku da je u toj situaciji.

moje pitanje za vas je u naslovu, a moj odgovor na temu je lako čitljiv, sa homofobičnom curom nikad nisam i ne bi bio, ali ova nije homofob definitivno i pitanje je preosjetljivo

p.s. nisam balav i ne mislim ujutro prekidati, više me zanimaju vaša razmišljanja, a svoje ću već s vremenom riješiti. čini mi se sad da ovo ne bi bio razlog za prekid, ali se bojim da bi u jednom trenu mogla biti kap koja će preliti čašu

i nisam ziher je li tema za žud ili ljes... pa oprostite početniku i ako treba prebacite tamo gdje spada
zifraXcifra is offline  
Old 05.06.2013., 22:24   #2
Ne bih. Prvim korakom u odgovornom roditeljstvu smatram razmnožavanje s ljudima koji nisu debili, a netko tko napravi totalnu dramu oko toga kako ne bi mogao podnijet gej dijete, a nije da je dosad živio u nekom hetero mikrokozmosu i bez ikakvih kontakata s gejevima koji bi mu dali priliku da shvati da su to normalni ljudi nekako ne zadovoljava moje osobne kriterije za nedebilnost.

Šta bi napravila, ubila bi se, propila, ubila dijete, izbacila ga iz kuće, naricala kako je život proklet i nepravedan?

S ljudima koji djeluju kao potencijalno odvratni roditelji i ne pada im na pamet da je to što govore potencijalna odvratnost prema djetetu ne bih imala djecu. Nek budu potencijalno odvratni nečijoj tuđoj djeci.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 05.06.2013., 22:56   #3
Ne znam. Mislim da je sa osobom sa kojom pokušavamo zasnovati neku trajniju zajednicu bitno da se slažemo oko nekih važnih stvari (npr. stvari koje su važne nama, ne nekom drugom).
Tipa...ako je to tebi važno pitanje, a je, jer ti je brat gej, naravno da te njezino mišljenje na neki način povrijedilo, tim više što to i zna.
To što je obrazovana (2 faksa), ne znači da je tim obrazovanjem stekla i širinu u glavi...možda je zapravo suzila neke moždane vijuge, tj. htjela sam reći da neobrazovanost i obrazovanost nemaju veze sa širinom koju čovjek posjeduje ili je ne posjeduje.
Opet svatko od nas ima pravo na svoje mišljenje, samo probaj malo razraditi koliko se razumijete oko nekih drugih stvari koje su tebi recimo bitne, pa probaj vidjeti koliko toga imate zajedničko, a u čemu se razlikujete.
Mislim da je važno da se sa nekim slažemo oko onih stvari koje su nam važne, u protivnom sa godinama te razlike znaju biti sve veće, veće...i na kraju ogromne.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 05.06.2013., 23:06   #4
Ne bih.
Kuki je objasnila detalje.

edit: Inače to često radim u zadnje vrijeme, kako je aktualna sad priča o gejevima: nakon određenog vremena rasprave pitam što bi taj sugovornik da dobije dijete jednog dana koje je gej, bi li se i dalje zalago/la za to za što se danas zalaže. Pa prvo stanu zatečeni pitanjem, počnu mucat i svaštanešto. Ne bih mogla zamisliti suživot s nekim kome to zvuči kao najgore što mu se može dogoditi, do te mjere da ni ne pomišljaju na tu opciju kao moguću.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 05.06.2013. at 23:13.
mrafica is offline  
Old 05.06.2013., 23:14   #5
ona nije homofob, nije do sada imala reakcije kojima bi primjetio to, jer s takvom osobom zbog svega što sam i naveo u uvodnom postu ne bi mogao biti, a isto tako niti ona samnom ne bi mogla živjeti jer kod mene brat dolazi vise puta tjedno, cesto i sa deckom, poznam sve njegove prijatelje i druzimo se s njima s vremena na vrijeme

ovo je neki granični slučaj i poteglo se pitanje oko valstitog djeteta. ona možda nije svjesna da se to može dogoditi, ali ja jesam. vjerojatnost je mala, ali je dovoljno da postoji. to sto je 2-3 ili 5% ukupne popualcije gej malo znači roditeljima koji od 2 ili 3 djece imaju 1 gej
zifraXcifra is offline  
Old 05.06.2013., 23:17   #6
Jeste li i prije pričali o djeci?
Lela O. is offline  
Old 05.06.2013., 23:21   #7
Quote:
zifraXcifra kaže: Pogledaj post
ona nije homofob, nije do sada imala reakcije kojima bi primjetio to, jer s takvom osobom zbog svega što sam i naveo u uvodnom postu ne bi mogao biti, a isto tako niti ona samnom ne bi mogla živjeti jer kod mene brat dolazi vise puta tjedno, cesto i sa deckom, poznam sve njegove prijatelje i druzimo se s njima s vremena na vrijeme

ovo je neki granični slučaj i poteglo se pitanje oko valstitog djeteta. ona možda nije svjesna da se to može dogoditi, ali ja jesam. vjerojatnost je mala, ali je dovoljno da postoji. to sto je 2-3 ili 5% ukupne popualcije gej malo znači roditeljima koji od 2 ili 3 djece imaju 1 gej
Ja ne mislim da je ona ikakav granični slučaj.
Zapravo je vrlo tipičan slučaj. Korektna je jer je naučena da bi takva trebala biti.
Ali...
Sve je to ok, samo nejdabože da se dogodi u njenom dvorištu.

Onda ipak nije ok, jelda?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 05.06.2013., 23:31   #8
Quote:
zifraXcifra kaže: Pogledaj post
. ona možda nije svjesna da se to može dogoditi, ali ja jesam.
Ma ne može se to njoj dogodit, ne bi ona mogla odgojit pedera, tvoji roditelji jamačno su u nečemu pogriješili.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 05.06.2013., 23:31   #9
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Jeste li i prije pričali o djeci?
pa onak usput, neobavezno jesmo, samo znamo kako će se zvati ne mislim imati djecu jos par godina, a isto tako i za brak i neke iduće korake... nznm nisam tip koji se opterećuje tim

odlično nam je skupa, mislim da se razumijemo jako dobro, imamo nekih i razlika normalno, ali smo se kliknuli i nekako neopterećeno odmah krenuli i dosta ozbiljno, doduse nismo ni naisli na neke probleme jos, ovo me vise iznenadilo malo....
zifraXcifra is offline  
Old 05.06.2013., 23:35   #10
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ma ne može se to njoj dogodit, ne bi ona mogla odgojit pedera, tvoji roditelji jamačno su u nečemu pogriješili.


da ziher, kako smo samo razlicito ispali nas dva

to je najveća glupost koju netko može misliti ili reci
zifraXcifra is offline  
Old 05.06.2013., 23:41   #11
Ajmo ovako...osobno, smatram da je biti gej" malo zesci poremecaj. Nemoj me krivo shvatiti, bivsoj je najbolji frend bio peder... i to onaj feminiziranog tipa. Nemam apsolutno nista protiv...dapace, iznimno inteligentan decko s kojim sam znao sasvim u redu popricati o malo ozbiljnijim temama. Dapace, cak sam i bio sa njom i njim u lokalu gdje se skupljaju lezbe i gejevi, puka znatizelja...treba sve u zivotu vidjeti Ne smatram se nekim homofobom, svi smo mi ljudi...jedino sto ne mogu shvatiti da se ponasaju tako kako se ponasaju (cast iznimkama) i da frajer voli da ga frajer trpa u straznjicu...to rade zivotinje i smatram to poremecajem. E sad, sa bivsom sam bio zarucen i sve je bilo ok (do odredjenog trenutka koji nije bitan i nema veze sa pederima). Moja zena, sa kojom imam dijete, je otprilike istih shvacanja kao i ja i sve je super. To sto ona bas nije na ti sa gejevima apsolutno nije prepreka bilo cemu...to je samo njen stav koji se moze i ne mora promijeniti....u samom braku ima puno bitnijih problema od tog i tu je bitno kako ce se osoba sa kojom zivis sa tim znati nositi a ne sa tim jel tvoj brat peder ili nije...nece zivjeti s tvojim bratom nego s tobom. Da ozenio bih curu koja ne podnosi pedere...osim ako ih suta po ulici, onda ona ima malo vecih problema nego taj koji je gej,
fekoljabut is offline  
Old 05.06.2013., 23:46   #12
Quote:
zifraXcifra kaže: Pogledaj post


da ziher, kako smo samo razlicito ispali nas dva

to je najveća glupost koju netko može misliti ili reci
Ali ona to misli.
polonaise is offline  
Old 05.06.2013., 23:50   #13
Quote:
zifraXcifra kaže: Pogledaj post


da ziher, kako smo samo razlicito ispali nas dva

to je najveća glupost koju netko može misliti ili reci
Objasni to svojoj djevojci kojoj nije palo na pamet da bi joj se to moglo dogoditi. Ona sigurno ima razloge što joj to nije palo na pamet. Da zna da su šanse da rodi dijete s downom tolike, palo bi joj na pamet.

Ja, recimo, ne znam šta bih da rodim interseksualno dijete. Onako, zbilja ne znam, nisam to nikad istraživala, ne znam postoji li neka država u kojoj bih ga mogla ne upisati ni kao muško ni kao žensko pa da tamo emigriramo, ni bi li to biranje srednjeg spola bilo gore ili lošije od guranja u neki od ova dva, ne znam kome bih se mogla obratiti za suvisao savjet i ekspertizu i takoto. (Evo, sad sam išla guglat incidence i shvatila da nemam pojma o tome koji sve oblici uopće postoje.)

Al nije mi to nešto na što ću reagirati s "ne bih to mogla podnijeti" ni "gadi mi se to" ni "fuj", to je situacija za koju osjećam da sam u njoj ispodprosječno (u odnosu na vlastiti prosjek potencijalne spremnosti) sposobna postupat u najboljem interesu svog djeteta. Naravno da bih mogla podnijeti, imala bih dijete koje bi trebalo da podnesem i gore stvari od toga, one way or another, i da osim što podnosim situaciju budem dobra mama.


Quote:
fekoljabut kaže: Pogledaj post
jedino sto ne mogu shvatiti da se ponasaju tako kako se ponasaju (cast iznimkama) i da frajer voli da ga frajer trpa u straznjicu...to rade zivotinje i smatram to poremecajem.
Analni seks je super, a gejpederima je navodno bolji nego ženama jer imaju prostatu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 05.06.2013., 23:56   #14
Quote:
zifraXcifra kaže: Pogledaj post
pa onak usput, neobavezno jesmo, samo znamo kako će se zvati ne mislim imati djecu jos par godina, a isto tako i za brak i neke iduće korake... nznm nisam tip koji se opterećuje tim

odlično nam je skupa, mislim da se razumijemo jako dobro, imamo nekih i razlika normalno, ali smo se kliknuli i nekako neopterećeno odmah krenuli i dosta ozbiljno, doduse nismo ni naisli na neke probleme jos, ovo me vise iznenadilo malo....
Ako je tvog brata zaista prihvatila, onda postoji mogućnost da ju je to pitanje iznenadilo pa da jednostavno nije znala što bi rekla na to.
Uglavnom ne razmišljamo o tom da bi nam se dijete moglo roditi sa npr.autizmom, drugačijom sekusalnom orijentacijom ili nečim što njih i nas čini "različitima od ostalih...Mislimo da bi s time lako nosili ili da to ne bi mogli podnijeti, a onda kada nam se dogodi naučimo hendlati i to bez prevelike drame iz razloga jer je naše i jer volimo.

Mislim, teško mi je pojmiti da jednu osobu ne osuđuje i prema jednoj ne osjeća gađenje a prema ostalima da. Postoji i velika mogućnost da je odgajana na način da to nije nešto normalno, pa joj treba da u glavi posloži dva različita stava i se još nije odlučila koji da sama zauzme
Lela O. is offline  
Old 05.06.2013., 23:56   #15
@fekoljabut

malo si promasio temu, rekao sam da moja cura nema nista protiv gejeva, nego je kao 'nastao' problem kad je doslo na temu 'kaj ako bi nam djete bilo gej' i tu je lose reagirala

moj brat nije tema, nego sam ga spomenuo kao pojasnjenje teme, zašto je meni ta tema važna i zašto uopće razmišljam o ovom. vecina mojih vrsnjaka ne vjerujem da o tom razmislja. ne trazim od cure da bude najbolja frendica s mojim bratom, ali ne bi mogao podnijeti da ga osuđuje ili se gadi, jako slican meni u vecini stvari osim u sex. orjentaciji

i ja sam upoznao dosta gej ljudi i decke i cure, ima ih jako razlicitih, sto si mogao vidjeti ako si bio u gej klubu. tebi je to vjerojatno izgledalo cudno, jer ljudi imaju malo drugaciji ukus za oblacenje, zabavu i sl. a tamo su opusteni. jednako kao sto je drugacija ekipa na cajkama i u nekom urbanijem clubu - sve to skupa ne znaci da su poremećeni i nenormalni
zifraXcifra is offline  
Old 06.06.2013., 00:02   #16
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Uglavnom ne razmišljamo o tom da bi nam se dijete moglo roditi sa npr.autizmom, drugačijom sekusalnom orijentacijom ili nečim što njih i nas čini "različitima od ostalih...Mislimo da bi s time lako nosili ili da to ne bi mogli podnijeti, a onda kada nam se dogodi naučimo hendlati i to bez prevelike drame iz razliga jer je naše i jer volimo.
Ne možeš u istu kategoriju stavljati autizam i homoseksualnost.

Evo, da rodim dijete koje je hardkor autistično, do kojeg nikad neću moći doprijeti, s kojim ne mogu postići nikakav napredak, svaki dan je paklena borba, moram na trening samoobrane da ga naučim obuzdati kad krene mlatiti mene ili svojoj glavom u zid, ne mogu raditi jer mu treba konstantan nadzor i skrb, i jedino što mogu napraviti osim da si uništim cijeli život brinuć se za njega je to da si uništim cijeli život tako da se ne brinem za njega nego ga uvalim u neku ustanovu, ne znam šta bih. Evo, za to mogu reći da ne znam šta bih. I bome ne znam kako se to nauči hendlati i to bez prevelike drame jer je moje i volim ga.

Kako je to slično s homoseksualnošću? Ako rodim malog gejpedera, neću mu ja morat laštit penis vazelinom prije nego njime penetrira u neko muško dupe, i ne vidim koje naročite izazove ću trebat svladavat.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 06.06.2013., 00:05   #17
Pazi, ona misli da bi joj se gadilo vaše dijete. Stvarno misliš da onda puno drukčije doživljava tvojeg brata?
Kažeš, rekla je da to "ne bi mogla podnijeti". Jesi ju pitao što joj to znači? K'o što je napisala cookie, bi li se samoubila, bi li se odrekla tog djeteta? Što bi uradila kad već ne bi mogla podnijeti?
Ljudi podnose i vole bolesnu djecu, zaostalu u razvoju, djecu koja će čitav život ostati djeca, a ona bi se gadila na svoje dijete jer bi bilo gay. Đabe joj 2 fakulteta...
polonaise is offline  
Old 06.06.2013., 00:08   #18
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Ako je tvog brata zaista prihvatila, onda postoji mogućnost da ju je to pitanje iznenadilo pa da jednostavno nije znala što bi rekla na to.
Uglavnom ne razmišljamo o tom da bi nam se dijete moglo roditi sa npr.autizmom, drugačijom sekusalnom orijentacijom ili nečim što njih i nas čini "različitima od ostalih...Mislimo da bi s time lako nosili ili da to ne bi mogli podnijeti, a onda kada nam se dogodi naučimo hendlati i to bez prevelike drame iz razliga jer je naše i jer volimo.

Mislim, teško mi je pojmiti da jednu osobu ne osuđuje i prema jednoj ne osjeća gađenje a prema ostalima da. Postoji i velika mogućnost da je odgajana na način da to nije nešto normalno, pa joj treba da u glavi posloži dva različita stava i se još nije odlučila koji da sama zauzme
ovo boldano ni meni nije jasno, jer ona zna i njega i njegove (neke smatram i svojim) prijatelje i nisam nikad pomislio da joj nesto nije ok. nisam joj ni postavljao to pitanje, nisam to niakd radio, neke ljude sam morao otpiliti iz zivota jer sam vidio njihove reakcije, ali je s njom bilo sve ok osim ove rasprave. i isto ovo sto ti pricas mi buraz tupi danas.

kad ste spomenuli autizam, down i ostalo, kad se brat outao stari je bio u bedu neko vrijeme i stara mu je tako izlozila problem i fakat je prihvatio, on kaze da je bio toliko sretan sto smo zdravi da nista drugo nije bitno, kad je bio u prvoj vezi pozvao je decka doma itd...ogromna promjena
zifraXcifra is offline  
Old 06.06.2013., 00:08   #19
Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post
Ljudi podnose i vole bolesnu djecu, zaostalu u razvoju, djecu koja će čitav život ostati djeca, a ona bi se gadila na svoje dijete jer bi bilo gay. Đabe joj 2 fakulteta...
Vjerojatno bi jednako reagirala i na njih. Sve osim savršenog djeteta je nezamislivo.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Old 06.06.2013., 00:12   #20
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne možeš u istu kategoriju stavljati autizam i homoseksualnost.

Evo, da rodim dijete koje je hardkor autistično, do kojeg nikad neću moći doprijeti, s kojim ne mogu postići nikakav napredak, svaki dan je paklena borba, moram na trening samoobrane da ga naučim obuzdati kad krene mlatiti mene ili svojoj glavom u zid, ne mogu raditi jer mu treba konstantan nadzor i skrb, i jedino što mogu napraviti osim da si uništim cijeli život brinuć se za njega je to da si uništim cijeli život tako da se ne brinem za njega nego ga uvalim u neku ustanovu, ne znam šta bih. Evo, za to mogu reći da ne znam šta bih. I bome ne znam kako se to nauči hendlati i to bez prevelike drame jer je moje i volim ga.

Kako je to slično s homoseksualnošću? Ako rodim malog gejpedera, neću mu ja morat laštit penis vazelinom prije nego njime penetrira u neko muško dupe, i ne vidim koje naročite izazove ću trebat svladavat.
ona je vjerojatno drugacije mislila, ali se nespretno izrazila, nije usporedjivala, nego je rekla da se ni s tim ne mozes pripremiti kako se nositi

samo ja znam kako bi se nosio s tim, a zanima me misljenje ljudi kojima prakticno najbliza osoba u zivotu nije gej, bilo bi cudno da ja ne znam kako bi se nosio s djetetom homo orjentacije
zifraXcifra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.