Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2013., 17:43   #961
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Gle, jednu skupinu ljudi smatras nepozeljnom samo zbog toga jer preferira određeni spol. Jednako besmisleno diskriminiras kao i maloumna osoba koja na nekoga baca kamenje. I to te svrstava u istu skupinu.
Ako je ovo namijenjeno meni lično, ja nemam ništa protiv homoseksualaca. A ako neko nekoga ne podnosi, zašto bi to bila diskriminacija?

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Meni puno ljudi ne pase, ali prvenstveno zbog puta koji su odabrali. Ne zbog opreme s kojom su krenuli na put.

I svi koje uopce zanima tko se s kim sevi nisu osobe s kojima zelim imati previse posla. Ako si ti moj poslovni kolega, meni je tak svejedno da li se sevis s Markom ili Anom. Zanima me kako radis i to je sve. Ako si mi prijatelj, opet mi je svejedno sto te zabavlja u krevetu. Zanima.me samo kakva si osoba.
Pa i ono što nekoga zabavlja u krevetu je dio osobnosti

Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ja za neke svoje prijatelje nemam pojma koji spol preferiraju jer me jednostavno nije briga. Kakva uopce moras biti osoba da bi razmisljao o tome tko se s kim sevi i po tome vrednovao ljude?
Tehnički je sklonost ka istom spolu isto kao i sklonost ka djeci. Govorim o sklonosti a ne prakticiranju. Ipak, sklonost ka djeci je prilično neprihvatljiva dok se za homoseksualce ne smije reći ni da ih ne podnosiš ako ne želiš da te proglase homofobom, zatucanim ili životinjom.
DilanDog is offline  
Old 18.12.2013., 17:47   #962
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Do kada cemo na to gledat samo kao necije misljenje, a ne kao diskriminaciju?
A koji je to rang? I po kojem kriteriju? [/QUOTE]

Mom rangu, mom misljenju...kao sta sam i napisala u komentaru. Ali nema veze, navikla sam ja bit nenormalna u svakom drustvu kad kazem ovakvo svoje misljenje, uvik sam u manjini



Sve si reka/la time. Zalosno.
Istina, ne moraju svi oni koji to smatraju nenormalnim i bolesnim izac na ulice i gadat kamenjem...ali takve ce osobe, tog razmisljanja, doma naucit svoju dicu da je to nenormalno, nepozeljno i onda ce mozda njihova dica gadat kamenjem i napadat ljude na ulici. Zato se svaka netolerancija mora suzbit u korijenu, pa i ona "mirna", jer ce se prenosit s koljena na koljeno.[/QUOTE]

Naravno da je nenormalno i nepoželjno. Nenormalno u smislu kao visina id 230 cm. Nepoželjno u smislu kao što je nepoželjan šesti prst na ruci. A smatrao bih svojim velikim neuspjehom ako bi mi djeca mrzila homoseksualce ili bacala kamenje na njih.
DilanDog is offline  
Old 18.12.2013., 17:47   #963
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ako je ovo namijenjeno meni lično, ja nemam ništa protiv homoseksualaca. A ako neko nekoga ne podnosi, zašto bi to bila diskriminacija?
majko mila i draga!
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Old 18.12.2013., 17:57   #964
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ako je ovo namijenjeno meni lično, ja nemam ništa protiv homoseksualaca. A ako neko nekoga ne podnosi, zašto bi to bila diskriminacija?



Pa i ono što nekoga zabavlja u krevetu je dio osobnosti



Tehnički je sklonost ka istom spolu isto kao i sklonost ka djeci. Govorim o sklonosti a ne prakticiranju. Ipak, sklonost ka djeci je prilično neprihvatljiva dok se za homoseksualce ne smije reći ni da ih ne podnosiš ako ne želiš da te proglase homofobom, zatucanim ili životinjom.
Provjeri sto znaci diskriminacija i sto znaci osobnost. Onako, opce kulture radi.

Ako cemo koristiti tvoju metodu dedukcije, onda se i heteroseksualci pale na djecu suprotnog spola. Dakle, svi smo mi pedofili zapravo. Ili jednostavno trolas. Ajde molim te nemoj. Ne zato da ne.bih morala mahati kartonima nego zato jer se sramotis.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 18.12.2013., 17:58   #965
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Tehnički je sklonost ka istom spolu isto kao i sklonost ka djeci. Govorim o sklonosti a ne prakticiranju. Ipak, sklonost ka djeci je prilično neprihvatljiva dok se za homoseksualce ne smije reći ni da ih ne podnosiš ako ne želiš da te proglase homofobom, zatucanim ili životinjom.
Majko mila, ovo stvarno vise nije normalno

Ajde, bas me zanima - da li mozes objasniti kako je tehnicki to isto?

Kako bi se ti osjecao da ja napisem da je 'tehnicki' mrznja, netrpeljivost, diskriminacija isto kao i sklonost silovanju?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 18.12.2013., 18:13   #966
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Provjeri sto znaci diskriminacija i sto znaci osobnost. Onako, opce kulture radi.

Ako cemo koristiti tvoju metodu dedukcije, onda se i heteroseksualci pale na djecu suprotnog spola. Dakle, svi smo mi pedofili zapravo. Ili jednostavno trolas. Ajde molim te nemoj. Ne zato da ne.bih morala mahati kartonima nego zato jer se sramotis.
Kakva metoda dedukcije? Heteroseksualci se ne pale na djecu suprotnog spola kao što se ni homoseksualci ne pale na djecu istog spola. Govorim o nepodnošenju nekoga radi seksualne sklonosti.
DilanDog is offline  
Old 18.12.2013., 18:20   #967
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ako je ovo namijenjeno meni lično, ja nemam ništa protiv homoseksualaca. A ako neko nekoga ne podnosi, zašto bi to bila diskriminacija?
Citam te cijelo vrijeme i samo gledam dokle ces isticati kako nemas nista protiv. Imati nista protiv odmah ukljucuje da imas za. A nigdje nisam vidjela da si ti za.
Govoriti ovdje o djeci na taj nacin nema smisla uopce, ako nemas nista protiv homoseksualaca znaci da ne postoji u tvojoj glavi opcija da ne zelis da ti dijete bude homoseksualac. Vecina ljudi ne razmislja o tome sto bi bilo kad bi mu dijete bilo homoseksualac, vec smatra to normalnom pojavom.
Uzmi samo u obzir da nitko od roditelja ne zeli da mu dijete bude diskriminirano iz bilo kojeg razloga, tipa jer je debelo, klempavih usiju, muca ili je homoseksualac. Inace tako roditelji razmisljaju koji nisu protiv homoseksualnosti, a ne zgrazaju se nad cinjenicom da bi jednom njihovo dijete moglo biti homoseksualac. I oni koji doista ne vide nista lose u homoseksualizmu nece to gledati kao manu vec ce samo pokusati djetetu pomoci zbog diskriminacije. Pogotovo protiv onih neka ih, ali neka meni nisu blizu. To je cak gore vec otvorena mrznja. Jer nesto ne prihvacati eto tako jer ti se moze, jer si u vecini, a bez odredjenih stavova je totalno neljudski. Jasno je kad znas da netko nesto mrzi i onda ne zelis imati posla s takvom osobom koja je stavova suprotnih vec ti. Ali kad je netko mlak onda jednostavno ne mozes mu vjerovati niti ikakvo misljenje imati o njemu. A ti si bas takav, mlak i nedorecen. Ne smeta ti dok se ne radi o tebi.
Nestvarna V. is offline  
Old 18.12.2013., 18:21   #968
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Kakva metoda dedukcije? Heteroseksualci se ne pale na djecu suprotnog spola kao što se ni homoseksualci ne pale na djecu istog spola. Govorim o nepodnošenju nekoga radi seksualne sklonosti.
Ajd molim te, prestani s ovakvim usporedbama, sramotis i sebe i cijeli ljudski rod.
Nestvarna V. is offline  
Old 18.12.2013., 18:21   #969
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Jasno je, izrazila je zgražanje na mogućnost da njeno dijete bude gej. Nije rekla da ga ne bi voljela ili tako nešto. Gejevima nije lako i normalno je zgražati se na mogućnost da ti dijete bude u toj poziciji.



Ako moje dijete bude gej, neću ga manje voljeti. I, da, mislim da biti gej nije normalno. Nije normalno u smislu kao što nije normalno bi visok 230 cm. Ja ne bih htio da moje dijete bude visoko 230 cm.
Gle, ako je tebi isto zgražati se nad nečime/izražavati gađenje prema nečemu i ne željeti nešto zbog eventualno težeg života djeteta, mi nemamo što pričati.

Gejevima nije lako i normalno je zgražati se na tu mogućnost? Zaista nemam što više pričati s osobom kojoj je najnormalnije zgražanje nad tako nečim, obzirom da se ja zgražam na kriminal, ubojstva, zlostavljanja, mučenja i tako te stvari koje i jesu za zgražanje.
Štošta ne želimo svom djetetu, od stvari koje bi mu otežale život, pa ne čujem baš da se netko zgraža na mogućnost da mu je dijete, ne znam, prenisko. A isto će imati otežan život jer se neće moći baviti sportom kojim želi, ako je muško velika šansa je da ima komplekse zbog visine itd.

Biti visok 230 znači imati neki poremećaj, biti gej ne znači imati poremećaj, osim ako ti imaš neka nova saznanja koja znantvenici nemaju?
Treba ljude prvenstveno obrazovati. Pa će se možda prestati zgražati.


Što se tiče same teme, da ne odemo skroz u neko poopćeno diskutiranje, meni je iznimno važan stav partnera. Prvenstveno zato što mislim da se stav ne može prikrivati i sigurno bi bilo situacija gdje bi ga iznio. Ne znam, gledamo neku reportažu o gejevima, gdje pokažu zagrljena dva muškarca ili dvije žene, na što on komentira-"Joj fuj, meni ovo nije normalno." Ili bilo što drugo u bilo kojoj situaciji. Stav se svakako kroz život iznese direktno ili indirektno.
Sad zamislimo da imamo gej dijete (i to još ne znamo) koje je u fazi seksualnog razvoja i piše zadaću za susjednim stolom. Ono samo je vjerojatno zbunjeno i uplašeno zato što se osjeća drukčije i osjeća naklonost prema spolu prema kojem, po svemu sudeći, ne bi trebao. Nesigurno je već samo zbog te činjenice. I tada čuje riječi svoga oca, osobe koja bi ga trebala bezuvjetno voljeti i prihvaćati, koje njemu indirektno govore da nije normalano. Meni je to zastrašujuće.

Mogući scenarij je da nam dijete bude duboko psihički oštećeno, da čak pokuša nasilu kroz život biti "normalno", da uvjeri samo sebe da je bolesno, da se osjeća odbačeno i neprihvaćeno zbog onoga što ono jest (jer ako ga ne prihvaćaju roditelji, što očekivati od drugih), da razvije tešku depresiju, da pobjegne od kuće kada se zaljubi ili da nam jednostavno u životu nikada ne prizna istinu (što smatram nekako najblažim mogućim scenarijem). Meni je svaki od tih scenarija daleko neprihvatljiviji i daleko više zastrašujuć od spoznaje da mi dijete bude gej kojeg ćemo prihvatiti takvo kakvo je, jednako i da nije gej.

Zato mislim da ne mogu gledati stav partnera kao nešto što mi nije bitno za vezu, zato što to jednog dana itekako može utjecati na biće koje ću bezuvjetno voljeti.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 18.12.2013., 18:22   #970
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Majko mila, ovo stvarno vise nije normalno

Ajde, bas me zanima - da li mozes objasniti kako je tehnicki to isto?
I jedan i drugi imaju seksualni nagon na koji ne mogu utjecati. Ni u kom slučaju ne poredim prakticiranje jednog i drugog nego govorim o kritikovanju nečijeg nepodnošenja jednog i drugog.

Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Kako bi se ti osjecao da ja napisem da je 'tehnicki' mrznja, netrpeljivost, diskriminacija isto kao i sklonost silovanju?
Možda nisam bio jasan. Pri pomisli na pedofila prvo padne na pamet seks sa djecom i većini se od toga povraća. Pri pomisli na homoseksualca prvo padne na pamet seks dva muškarca i mnogima se to u većoj ili manjoj mjeri gadi. Prvo gadjenje je prihvatljivo, drugo nije. U oba slučaja je gadjenje nepotrebno, ali i reakcija koja je nevoljna. Samo sam protiv etiketiranja ovih drugih. Dok ne počnu bacati kamenje.
DilanDog is offline  
Old 18.12.2013., 18:23   #971
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post

Tehnički je sklonost ka istom spolu isto kao i sklonost ka djeci. Govorim o sklonosti a ne prakticiranju. Ipak, sklonost ka djeci je prilično neprihvatljiva dok se za homoseksualce ne smije reći ni da ih ne podnosiš ako ne želiš da te proglase homofobom, zatucanim ili životinjom.
A po cemu je to sklonost heteroseksualca prema suprotnom spolu drugacija od navedenog primjera? Samo mi nemoj reci zato sto je ona prirodna, molim te.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Old 18.12.2013., 18:27   #972
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
A po cemu je to sklonost heteroseksualca prema suprotnom spolu drugacija od navedenog primjera? Samo mi nemoj reci zato sto je ona prirodna, molim te.
Oce ili zato sta to Zeljka kaze
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Old 18.12.2013., 18:28   #973
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
I jedan i drugi imaju seksualni nagon na koji ne mogu utjecati. Ni u kom slučaju ne poredim prakticiranje jednog i drugog nego govorim o kritikovanju nečijeg nepodnošenja jednog i drugog.
Ovo uopce nije istina sto si napisao. Na sexualne nagone se itekako moze utjecati.
A homoseksualizam nije nagon, nego opredijeljenost. Znaci oni biraju s kim zele biti i smatraju to normalnim ponasanjem iako je od strane ljudi koji to eto mogu shvacano kako svi znamo. Razmisli malo o tome, procitaj koji clanak, knjigu na temu pa nastavi razgovor.
Nestvarna V. is offline  
Old 18.12.2013., 18:35   #974
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Do kada cemo na to gledat samo kao necije misljenje, a ne kao diskriminaciju?
Ja sam pričala o opravdanjima za beskrupuloznost.
A svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa makar ono bilo ne znam kako diskriminirajuće, dokle god diskriminatorno ponašanje nije nametnuto drugima.

Quote:
Mom rangu, mom misljenju...
Jasno. Zanimalo me samo koji je to točno rang? Rang čega?
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
A homoseksualizam nije nagon, nego opredijeljenost. Znaci oni biraju s kim zele biti i smatraju to normalnim ponasanjem iako je od strane ljudi koji to eto mogu shvacano kako svi znamo. Razmisli malo o tome, procitaj koji clanak, knjigu na temu pa nastavi razgovor.
Znači, oni su podjednako tako mogli odabrati biti heteroseksualni? Drugim riječima, smatraš da tvoje dijete može podjednako izabrati biti jedno ili drugo?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 18.12.2013., 18:36   #975
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Ovo uopce nije istina sto si napisao. Na sexualne nagone se itekako moze utjecati.
A homoseksualizam nije nagon, nego opredijeljenost. Znaci oni biraju s kim zele biti i smatraju to normalnim ponasanjem iako je od strane ljudi koji to eto mogu shvacano kako svi znamo. Razmisli malo o tome, procitaj koji clanak, knjigu na temu pa nastavi razgovor.
ako je homoseksualizam izbor to jest opredjeljenost znači da onda to nije urođeno,da nisu takvi rođeni...kažem to zato jer su neki ovdje rekli ranije da se homosekualci rađaju kao takvi...ako je nešto urođeno onda ne možeš više birati jer je urođeno..a ako je pak to izbor što suštinski jest onda to nije urođeno...
ja također mislim da je to izbor
da ne bih bio off topic da odgovorim na pitanje u naslovu teme...
ne bih se oženio sa osobom koja ne podnosi i diskriminira bilo koju manjinu
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 18.12.2013., 18:38   #976
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
I jedan i drugi imaju seksualni nagon na koji ne mogu utjecati. Ni u kom slučaju ne poredim prakticiranje jednog i drugog nego govorim o kritikovanju nečijeg nepodnošenja jednog i drugog.



Možda nisam bio jasan. Pri pomisli na pedofila prvo padne na pamet seks sa djecom i većini se od toga povraća. Pri pomisli na homoseksualca prvo padne na pamet seks dva muškarca i mnogima se to u većoj ili manjoj mjeri gadi. Prvo gadjenje je prihvatljivo, drugo nije. U oba slučaja je gadjenje nepotrebno, ali i reakcija koja je nevoljna. Samo sam protiv etiketiranja ovih drugih. Dok ne počnu bacati kamenje.
Ovo je posljednje upozorenje. Prestani trolati na ovako odvratan nacin jer ces za svaki slijedeci upis u kojen ces povlaciti paralelu između gay osoba i pedofila biti kartoniran.

Ovo vise nije samo iznosenje misljenja. Prevrsio si svaku mjeru i granicu i vise ti se to nece tolerirati.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 18.12.2013., 18:40   #977
Quote:
nestvarna vila kaže: Pogledaj post
Ovo uopce nije istina sto si napisao. Na sexualne nagone se itekako moze utjecati.
A homoseksualizam nije nagon, nego opredijeljenost. Znaci oni biraju s kim zele biti i smatraju to normalnim ponasanjem iako je od strane ljudi koji to eto mogu shvacano kako svi znamo. Razmisli malo o tome, procitaj koji clanak, knjigu na temu pa nastavi razgovor.
Oprosti, samo jedno pitanje-bi li ti sad mogla odlučiti biti lezba, izabrati biti lezba? (pod pretpostavkom da si heteroseksualna)
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 18.12.2013., 18:40   #978
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Treba ljude prvenstveno obrazovati. Pa će se možda prestati zgražati.
Tocno tako

Interesantno mi je kako svi diskutanti koji navode argument da je gejevima tesko zivjeti u ovakvoj sredini - pa onda bolje da ih i nema - nikad ne krenu u smjeru - ako bi mi djete bilo gey, ucinio/ucinila bih sve u svojoj moci da se angaziram u educiranju i procesu mijenjanja okoline.
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
I jedan i drugi imaju seksualni nagon na koji ne mogu utjecati. Ni u kom slučaju ne poredim prakticiranje jednog i drugog nego govorim o kritikovanju nečijeg nepodnošenja jednog i drugog.
A kako ti to znas? Ocito da si imao takvo iskustvo kada tocno znas tko i kako ne moze obuzdati svoje nagone.

Quote:
Možda nisam bio jasan. Pri pomisli na pedofila prvo padne na pamet seks sa djecom i većini se od toga povraća. Pri pomisli na homoseksualca prvo padne na pamet seks dva muškarca i mnogima se to u većoj ili manjoj mjeri gadi. Prvo gadjenje je prihvatljivo, drugo nije. U oba slučaja je gadjenje nepotrebno, ali i reakcija koja je nevoljna. Samo sam protiv etiketiranja ovih drugih. Dok ne počnu bacati kamenje.
Ma dovoljno si ti meni jasan.

Ti si jedan od onih koji ne vole gejeve, a nikad geja u zivotu vidjeli nisu. Koji su konstantno ugrozeni nekim fantomskim gejevima jebachima koji hopsaju okolo i kvare nam moral i kojih, naravno nema.

Ono sto takvi ne vole je gej u njima.

I zato ga projiciraju na fantome, vjestice lezbe i opasne macho gej frajere koji cekaju u tamnim kutovima naseg drustva da razdjevice nevine muskarcine.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 18.12.2013., 18:48   #979
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Oce ili zato sta to Zeljka kaze
Ok, onda ćemo ovako. Nije vas briga za upozorenja, našli ste ovu temu da bi se ispucali oko referenduma i gejeva, neće ići tako.
Tema je zasad dala svoje, ja je privremeno ključam, a neće se otključati u dogledno vrijeme jer ovo nije tema za raspravu o "homoseksualizmu " ni što je urođeno, što ne i koga treba gađati kamenjem, a koga ne. Dosta je bilo. Bolje ovako nego da cijela stranica zacrveni.
ex anais is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.