Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2013., 11:58   #81
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
E super kaj si to napisala. Zato je bitan odgoj. I tako se možemo vratit na početak ove teme- prihvaćanje od strane roditelja preduvjet je i za prihvaćanje samog sebe i za postavljanje prema sebi i drugima u tom kontekstu.
Pa upravo u tekstu koji sam linkala je žena opisivala kako joj je 10-godišnji sin imao stomačnih i psihičkih problema jer se bojao reakcije oca. Meni je to bilo tužno.
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Old 06.06.2013., 12:03   #82
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
I što je tu novo?
Mene se nije dojmilo...kad sam pročitala naslov mogla sam pretpostaviti cijeli tekst.
I počinje mi ići na živce što se toliko forsira fama oko toga da smo netolerantno drštvo.
Jesmo pa šta?????
Hm, možda da to umanjimo kroz širenje svijesti o štetnosti netolerancije?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 06.06.2013., 12:07   #83
Quote:
Eleonore2 kaže: Pogledaj post
Pa upravo u tekstu koji sam linkala je žena opisivala kako joj je 10-godišnji sin imao stomačnih i psihičkih problema jer se bojao reakcije oca. Meni je to bilo tužno.
Djeca imaju takve progleme i kad recimo trebaju reći i za loše ocjene...karikiram,ali takvi problemi nisu rezervirani samo za gej populaciju.
Tužno,ali ništa što se ne događa i heteroseksualnoj djeci.
Mene recimo nikad niti jedan dečko nije smio nazvati na telefon....nije lijepo,ali brate mili navikni se,čeliči se,život je težak...

Ti znaš da su se mene moji odrekli zato što sam odabrala tipa koji nije po ukusu i ne plačem okolo zbog toga,nego živim svoj izbor.

I zaboravila sam reći - desničarka i katolkinja sam bila i u komunizmu,znalo je biti svakako ali nikad nisam samoj sebi dopuštala da mi žrtva bude drugo ime.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 06.06.2013., 12:10   #84
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Hm, možda da to umanjimo kroz širenje svijesti o štetnosti netolerancije?
Kako se to radi?
Ovi što se tuku - tući će se...
Nije njima do spotova na tv-u,niti do parada...da su na fin način mislili biti tolerantni-to bi bili...možete ih samo zatvarati...

Ovi poput mene,koji imaju mišljenje koje ne škodi nikome....jedino nas možete preodagajati?

Samo sudeći po sebi-uzalud vam trud...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 06.06.2013., 12:12   #85
Quote:
polonaise kaže: Pogledaj post
Hmmm... Možda ćeš se postaviti kao podrška i imati razumijevanja, neku riječ utjehe i/ili savjet za njega/nju u svakoj od tih situacija? Ne možeš znati što ćeš konkretno reći ili učiniti, sve ovisi o okolnostima, ali ga zasigurno ni u jednom od tih slučajeva ne bi smatrala nenormalnim ili ga se odrekla?
Naravno da ne bih.
I baš to pokušavam poentirati što se ove teme tiče. Što su vrli forumski pravednici pogrešno zaključili i otkrili kako je djevojka sigurno, ma ono, 100 posto, zli homofob najgore vrste koja će tko zna kako grozno postupati sa potencijalnim gej djetetom. A zašto? Samo zato što se usudila priznati partneru da ne zna kako bi reagirala u takvoj situaciji.

Jer je valjda nekima puno bitnije da se od partnera naslušaju hrpe ispraznih fraza u stilu "Voljela bih ga i uvijek bila uz njega.", koje zapravo ne govore apsolutno ništa i koje ne garantiraju apsolutno ništa i koje tako često po ustima znaju povlačiti najgori ološ od roditelja i ljudi.
Ali, oh, to tako lijepo zvuči.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Old 06.06.2013., 12:14   #86
Quote:
Eleonore2 kaže: Pogledaj post
Pa upravo u tekstu koji sam linkala je žena opisivala kako joj je 10-godišnji sin imao stomačnih i psihičkih problema jer se bojao reakcije oca. Meni je to bilo tužno.
10 godina? To je dijete koje nema pojma ni o čemu a kamo li o svojoj seksualnosti. Djeca te dobi imaju drugih "problema". Mislim da se svijest o nekoj orijentaciji razvija ipak malo kasnije. Doduše, nisam čitala taj tekst, ali i bolje da ne čitam jer bi vjerojatno na temelju već prije viđenih nelogičnosti zaključila da je izmišljen pa ne bi to više komentirala.
-honey- is offline  
Old 06.06.2013., 12:15   #87
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Djeca imaju takve progleme i kad recimo trebaju reći i za loše ocjene...karikiram,ali takvi problemi nisu rezervirani samo za gej populaciju.
Loša ocjena se može ispraviti, homoseksualnost ne.
Dobro, kako bi ti reagirala da ti dijete otkrije da je gay? Odbacila bi ga kao što su tvoji tebe?
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Old 06.06.2013., 12:17   #88
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Kako se to radi?
Ovi što se tuku - tući će se...
Nije njima do spotova na tv-u,niti do parada...da su na fin način mislili biti tolerantni-to bi bili...možete ih samo zatvarati...
Čemu taj fatalizam, pa ljudi kroz život itekako promijene mišljenje, posebno o onome čemu ne razumiju.

Treba ih informirati o lošim ukorijenjenim predrasudama.

Quote:
Ovi poput mene,koji imaju mišljenje koje ne škodi nikome....jedino nas možete preodagajati?

Samo sudeći po sebi-uzalud vam trud...
Zašto je uzalud, ne vjerujem da itko svjesno želi segregirati drugog.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 06.06.2013., 12:18   #89
Ne gajim ni bilo kakve preference. Jednako kao što nemam nikakvog udjela u odluci kojeg je spola moje dijete, nemam niti izbora u tome koji će ga spol seksualno privlačiti. U skladu s time, nemam ja tu ništa odobravati ili ne odobravati, već isključivo prihvatiti i po potrebi pružiti podršku.

Ne bih bila s osobom koja osjeća netrpeljivost prema osobama drugačije seksualne orjentacije. Takve predrasude rijetko dolaze kao izolirani stav, već često prozlaze iz konkretnog temeljnog sustava vrijednosti, koji nije kompatibilan s mojim.

Inače, takvi stavovi se vrlo teško mijenjaju jer su emocionalno zasnovani. S obzirom da se zasnivaju više na emocijama i vrijednostima, nego na nekakvoj objektivnoj analizi, takve usađene predrasude su relativno imune na racionalne, logične argumente. Teško da će autorova djevojka ikad promijeniti svoj stav, pogotovo ukoliko će izbjegavati daljnji razgovor o tome i ići na 'o tom potom' strategiju.

A što se tiče dijela kako jedna obrazovana pametna djevojka otvorenog uma može osjećati gađenje prema ideji da joj dijete bude gej, predrasude nisu baš tako jednostavna varijabla. Npr. postoji u psihologiji postoji termin 'socijalna distanca' (i skala koja ju mjeri), koja se odnosi na stupanj bliskosti na koji je pojedinac spreman pristati s pripadnikom vanjske grupe. Skala se uglavnom koristi za ispitivanje socijalne distance prema različitim etničkim skupinama, i uključuje šest stupnjeva bliskosti, graduiranih od manjeg prema većem stupnju („da živimo u istoj državi“, „da smo susjedi (da živimo u istoj ulici)“, „da radimo zajedno“, „da budemo prijatelji“, „da stupimo u rodbinsku vezu“ i „da stupimo u brak“), ali sličan princip može se primjeniti i na stupnjevanje predrasuda prema osobama druge seksualne orjentacije, pogotovo ako se "da stupimo u brak" zamijeni s "da mi dijete bude gej".

Iako joj je možda ok da joj je osoba u rodbinskoj vezi gej (autorov brat), sasvim je moguće da joj je ideja da ima dijete drugačije seksualne orjentacije potpuno neprihvatljivo.

Zadnje uređivanje Channon Yarrow : 06.06.2013. at 12:20. Reason: pravopis
Channon Yarrow is offline  
Old 06.06.2013., 12:19   #90
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
10 godina? To je dijete koje nema pojma ni o čemu a kamo li o svojoj seksualnosti. Djeca te dobi imaju drugih "problema". Mislim da se svijest o nekoj orijentaciji razvija ipak malo kasnije. Doduše, nisam čitala taj tekst, ali i bolje da ne čitam jer bi vjerojatno na temelju već prije viđenih nelogičnosti zaključila da je izmišljen pa ne bi to više komentirala.
Djeca sa 10 godina imaju simpatije, naravno da je dijete već shvatilo da okolina očekuje da mu se i u toj dobi sviđa suprotan spol. Zašto ti je tako teško pročitati jedan tekst?
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Old 06.06.2013., 12:19   #91
Quote:
zifraXcifra kaže: Pogledaj post
... Normalno da niti jedan roditelj to ne želi za svoje djete, ali je pitanje bilo hipotetsko ...
tebi je normalno da niti jedan roditelj to ne želi za svoje dijete ali, svejedno, zaključuješ da ti je cura homofobna jer ne zna kako bi se nosila s tim izazovom?!?

ot
ne, ne bi imala djecu s osobom koja oboružana pravedničkim gnjevom pljuje po bilo čijoj različitosti
baja is offline  
Old 06.06.2013., 12:20   #92
Quote:
Eleonore2 kaže: Pogledaj post
Loša ocjena se može ispraviti, homoseksualnost ne.
Dobro, kako bi ti reagirala da ti dijete otkrije da je gay? Odbacila bi ga kao što su tvoji tebe?
Misusovo ti bilo.
Ja za moje ginem

Njihov izbor.
Ne bi bila sretna kao ti u takvoj situejšn i u tome je bit.
Ne bi glumila.
No,mojoj djeci to i ne bi bilo iznenadjenje oni znaju tko je njihova mater i da ih voli bezuvjetno.
I,da,ja bi znala prije ceremonijalnog autanja-to sam sigurna,jer se bavim klincima i ono zanimaju me...primjetila bi ja da je gej,ne bi mi trebalo reći...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 06.06.2013., 12:22   #93
Ne bih ušla u brak s takvom osobom, jer to meni znači da jednostavno nije dovoljno evolvirala za moje standarde i da je zatucana, pa i da ima 16 fakulteta.
Isto kao što ne bih bila s osobom u vezi koja je potpisala onaj referendum o izmjeni Ustava.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 06.06.2013., 12:24   #94
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Čemu taj fatalizam, pa ljudi kroz život itekako promijene mišljenje, posebno o onome čemu ne razumiju.

Treba ih informirati o lošim ukorijenjenim predrasudama.



Zašto je uzalud, ne vjerujem da itko svjesno želi segregirati drugog.
Evo,ukratko..
Meni je to grijeh.
Dva muškarca ne vidim u braku.
Da odlučujem- ne bi dala da se zove brak.
Neka se vole i nazovu svoju zajednicu kako god drugačije žele.
To je svjesno jelte...u mojoj glavi.
Nemože me se preodgojiti.
Iskrivljene sam svijesti i gotovo,a nije da sam neinformirana i nepismena.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 06.06.2013., 12:26   #95
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Ne bi bila sretna kao ti u takvoj situejšn i u tome je bit.
Tko je rekao da bih ja bila sretna?

Quote:
No,mojoj djeci to i ne bi bilo iznenadjenje oni znaju tko je njihova mater i da ih voli bezuvjetno.
Meni je to ok. E, sad me zanima, naravno, hipotetski, što bi ti kad bi tvoj muž odbacio vaše gay dijete?
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Old 06.06.2013., 12:28   #96
Quote:
Eleonore2 kaže: Pogledaj post
Djeca sa 10 godina imaju simpatije, naravno da je dijete već shvatilo da okolina očekuje da mu se i u toj dobi sviđa suprotan spol. Zašto ti je tako teško pročitati jedan tekst?
Načitala sam se ja takvih tekstova, a nisam trenutno u takvom raspoloženju da lijem suze nad ovim. Simpatije su jedno a seksualna orijentacija nešto sasvim drugo. Nedavno sam npr upoznala osobu koja je do 32 godine mislila da je lezbijka a tada shvatila da je transseksualna (muškarac zarobljen u tijelu žene), tako da mi je doista diskutabilna procjena desetogodišnjeg djeteta o vlastitoj spolnosti.

Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Ja za moje ginem

Njihov izbor.
Ne bi bila sretna kao ti u takvoj situejšn i u tome je bit.
Kaj ti fakat misliš da je to stvar izbora? Jednom je jedan gay napisao- zašto bi itko izabrao biti izopćen, pljuvan, manje vrijedan?
-honey- is offline  
Old 06.06.2013., 12:32   #97
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ne bih ušla u brak s takvom osobom, jer to meni znači da jednostavno nije dovoljno evolvirala za moje standarde i da je zatucana, pa i da ima 16 fakulteta.
Isto kao što ne bih bila s osobom u vezi koja je potpisala onaj referendum o izmjeni Ustava.
Evo,o ovome pričam...svi praktični vjernici su oni za koje Ti girl ovako misli,a ima nas...žena pošteno opisala kako nas gej frendli pipl doživljavaju...i meni je to ok...ne plačem okolo zbog toga...pa nek i gejići budu čvršći
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 06.06.2013., 12:32   #98
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Evo,ukratko..
Meni je to grijeh.
I ja sam tako indoktrinirana, ali ne shvaćam to grijehom.

Quote:
Dva muškarca ne vidim u braku.
Da odlučujem- ne bi dala da se zove brak.
Neka se vole i nazovu svoju zajednicu kako god drugačije žele.
To je svjesno jelte...u mojoj glavi.
Nemože me se preodgojiti.
Iskrivljene sam svijesti i gotovo,a nije da sam neinformirana i nepismena.
To je već pitanje semantike, sasvim nebitno kad se prihvati bit stvari. Posebno kad se zna da oni taj svoj pravac ne biraju.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 06.06.2013., 12:33   #99
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
tako da mi je doista diskutabilna procjena desetogodišnjeg djeteta o vlastitoj spolnosti.
Iz teksta, kojeg nisi pročitala, jasno je da je taj dječak danas odrasla osoba i zaista je gay, a majka koja je napisala pismo objašnjava kako je sve počelo i kako je saznala. Ja nisam bila u toj situaciji, al sam se pokušala staviti na njeno mjesto, kao majka.
__________________
43/20,5/skoro 6
Eleonore2 is offline  
Old 06.06.2013., 12:34   #100
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Jednostavno bi oduzela prava manjini
Eh da, da bi se nekome oduzelo neko pravo, prvo ga treba imati Ako govorimo o našem društvu, koliko god su se vlasti mijenjale u Obiteljskom zakonu je uvijek ista definicija braka.

Quote:
Eleonore2 kaže: Pogledaj post
Iz teksta, kojeg nisi pročitala, jasno je da je taj dječak danas odrasla osoba i zaista je gay, a majka koja je napisala pismo objašnjava kako je sve počelo i kako je saznala. Ja nisam bila u toj situaciji, al sam se pokušala staviti na njeno mjesto, kao majka.
Ja ne kužim kaj ti želiš meni "objasniti" tim člankom meni je sve jasno.

Zadnje uređivanje -honey- : 06.06.2013. at 12:39.
-honey- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.