Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kako regulirati prostituciju u RH
Legalizacija po nizozemskom modelu 35 33.33%
Legalizacija po njemačkom modelu 38 36.19%
Dekriminalizacija(svodništvo je ilegalno) 16 15.24%
I dalje ilegalna 16 15.24%
Glasovatelji: 105. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2018., 06:58   #1
Legalizirati prostituciju, da ili ne

Ova tema je aktivna već dugo i provlači se kroz medije, najčešće u kontekstu korupcije između političara, svodnika i "elitnih dama"


https://www.slobodnadalmacija.hr/sce...se-iz-kataloga
__________________
Spol=Rod
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 07:13   #2
Treba legalizirati ali nisam upoznat sa modelima pa necu glasati,trebalo bi samo da ili ne. Kome ne pase legalizacija? Kartelima zbog većeg profita,nista vise niti manje,ako se lovi ,lovi se one koje nisu dio mreže. Sve to se događa u ilegali ,to je mozda najgluplja zabrana transakcije od strane drzave koja postoji. To je ista stvar kao i sa drogom gdje je srpska mafija pocela napadati imigrante jer im se uplicu u biznis a prostitutke su se zalile isto u Srbiji da je konkurentnost velika cak i u ilegali. Zabrana toga je oblik crony kapitalizma koji postoji.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 11:05   #3
nakon sto nam se monogamijske dugoročne veze raspadaju, a STDevi rastu, prostitucija je zaista iduci korak da nam se civilizacija ulijepša <3
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 11:35   #4
Legalizirati pod hitno. Hoće li netko naplaćivati seks jest u potpunosti do te osobe. Ne znam što se tu država ima petljati.
Uptown is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 11:55   #5
Posve je nejasno zašto je prostitucija uopće ilegalna ako je do pred 2. svj.rat bila legalna. Zašto se tako tvrdokorno držimo zakona kraljevine jugoslavije
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 17:25   #6
u kraljevini jugoslaviji je to bilo legalno, partizani su nakon 2. sv. rata to zabranili. tako je recimo cijela tkalčićeva u zagrebu bio kupleraj, a za vrijeme 2. juge u gajevoj na ulici...

tako da lupiti 25% poreza, i liječnički pregled svaki mjesec. javno oglašavanje bi zabranio, ništa na ulici i medijima kao u nizozemkoj...

ovo bi inaće potaknulo turizam. uvoz te specifične radne snage bi također trebalo regulirati i nadzirati, ali da se mene pita, radna dozvola na 3mj nebi trebala biti problem.
__________________
Spol=Rod
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 19:51   #7
bas sam na fejsu vidio potvrdu za OBRT kupleraj iz 1898
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 19:57   #8
u potpunosti liberalizirati.
S obzirom na drustvena kretanja mislim da je pred tim zanimanjem svijetla buducnost!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 20:03   #9
ja sam protiv
da obicni, a trenutno bijesni muz otac ili decko nakon svadje ne ode tim zenama
i kasnije zali
kurvari ionako znaju gdje su te skrivene lokacije
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 20:20   #10
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
nakon sto nam se monogamijske dugoročne veze raspadaju, a STDevi rastu, prostitucija je zaista iduci korak da nam se civilizacija ulijepša <3
Kome to, vama u Americi ili u Švedskoj?
U Hrvatskoj je doslovno svatko iznad 23, 24, eventualno 25 godine u klasičnoj monogamnoj vezi. Nema potrebe za prostitucijom.
Brad7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 02:08   #11
Quote:
Brad7 kaže: Pogledaj post
Kome to, vama u Americi ili u Švedskoj?
U Hrvatskoj je doslovno svatko iznad 23, 24, eventualno 25 godine u klasičnoj monogamnoj vezi. Nema potrebe za prostitucijom.
ma kaj zbilja?? otkud to vadis?? valda zivis u kvartu gdje svi u nedelju jutro idu lizat oltare?? kod mene se niko ne zeni i svi idu trazit rupu na cesti, nemaju cura, preskupe su, lake zene su em lake me jeftine em ne zanovjetaju a pri tom su uvex sexi!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 02:11   #12
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ja sam protiv
da obicni, a trenutno bijesni muz otac ili decko nakon svadje ne ode tim zenama
i kasnije zali
kurvari ionako znaju gdje su te skrivene lokacije
Pa jel to lose da ih kakva mazna sexi i ljupka droljica smiri i pomazi a oni sretni i zadovolni se vrate svojim zenama ili curama!! Meni je to Ok i super , zato lujke i postoje,a li ja sam liberalan i otvoren za takve stvari i to obozavam!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 02:57   #13
Da, za legalizaciju, i onda uzet neki normalan porezčić. No znajući kako to u HR hoda vjerovatno bi vlasti nabile takav porez da bi opet sve bilo u ilegali.

Ionako se prostitucija ne može zabraniti ili iskorijeniti. Uvijek je bilo i uvijek će je biti.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 04:09   #14
Hrvatska je turisticka zemlja.. treba legalizirati prostituciju, kao i lake droge, i nizozemcima naplacivati pusenje dzointa i odlazak u Crvenu Kalelargu


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 12:44   #15
Poznato je da zgodne djevojke mogu zaraditi ogromne pare za vrlo kratko vrijeme na taj način. Znači, žene mogu zaraditi, a muškarci koji požele seks, mogu se udovoljiti začas.
To na prvi pogled izgleda kao poštena opcija- ali... Nijedna takva velika društvena promjena ne može biti u vakuumu. Mora da bi to utjecalo na društvo na način na koji se ne može predvidjeti, a koji ne bi bio pozitivan, tako da treba sagledati stvari iz više uglova.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 13:04   #16
Društvenim mrežama kruži stara obrtnica iz kraja 19. stoljeća koja dokazuje da otvaranje legalnog kupleraja u Zagrebu nije bio problem.

Kupleraj je opisan kao uslužna djelatnost osobnog zadovoljstva, a bludilište se nalazilo u Kožarskoj ulici koja je blizu Kamenitih vrata. Na ovaj "obrt" se u to vrijeme gledalo kao na bilo koje drugo poduzeće u gradu, no postojala su pravila. Vlasnica je mogla biti samo ženska osoba starija od 30 godina, porez je bio dosta visok, a javne kuće morale su imati prozore od neprozirnog stakla.

Djevojke, koje su morale imati minimalno 17 godina, primale su četvrtinu zarade, dok je vlasnica uzimala ostatak. Korištenje usluga bilo je zabranjeno mladićima mlađima od 16 godina

http://www.index.hr/lajk/poster/2106...-funkcioniralo
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 13:09   #17
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Hrvatska je turisticka zemlja.. treba legalizirati prostituciju, kao i lake droge, i nizozemcima naplacivati pusenje dzointa i odlazak u Crvenu Kalelargu
Ae, sasvim logično. Ali digli bi se puritanci na zadnje noge. Crkva i HDZ.
Prostituciju legalizirati po uzoru na Austriju i Njemačku.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 14:48   #18
Apsolutno legalizirati i to po njemačkom modelu.

Prostitucija je nešto što se ne može iskorijeniti. Vrlo je opasno ostavit ju u ilegali. Treba priznat da postoji i sve skupa svesti u legalne i prihvatljive okvire. Bitno je da se legalizira, a ne samo dekriminalizira. Dekriminalizacijom bi došlo do popularizacije ali bi i dalje ostala u sivoj zoni i nitko se tim fenomenom ne bi bavio. To bi tek pogodovalo makroima itd.
Puno je bolje legalizirati i jasno propisati ''pravila igre''. Lakše i za policiju i za one koji su u tome.
Predlažem njemački sistem javnih kuća tako je najlakše cijelu stvar držati pod kontrolom, a sve skupa je na nekom nivou (ne u stračarama). Obavezne zdravstvene kontrole, izdavanje računa.
Ove će možda zvučati malo grubo, ali u cijeli posao bi mogla ući i država. Nešto kao s kladionicama. Više firmi, od kojih je i jedna državna.

U početku bi bio problem s zvanjem (koje će pisati u radnoj knjižici; teško se netko odlučuje da mu piše prostitutka), ali to se da riješiti u stilu povremenih prostitutki (postoji osnovno zvanje koje piše i ovo dodatno).
Uostalom ako je glavnina radne snage u razvijenim zemljama iz Rumunjske, Moldavije... teško da bi i kod nas bilo drugačije.
Rumunjki je bliže doći u Hr nego u D, a ne bi manje niti zarađivala.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 15:32   #19
Kakav je to njemacki model, a kakav nizozemski?

U principu sam moralno protiv prostitucije, ali posto sam svjesna da je toga uvijek bilo, ima i bit ce, bolje je onda legalizirati i ubirati poreze, da bude pod kontrolom, nego da je u ilegali.
I uvesti zakonsku obvezu na zdravstveno testiranje, a uz to strogo penalizirati prisiljavanje na prostituciju/trafficking/bijelo roblje (pojacati kontrole), tolerirati samo dobrovoljnu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2018., 16:02   #20
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kakav je to njemacki model, a kakav nizozemski?

U principu sam moralno protiv prostitucije, ali posto sam svjesna da je toga uvijek bilo, ima i bit ce, bolje je onda legalizirati i ubirati poreze, da bude pod kontrolom, nego da je u ilegali.
I uvesti zakonsku obvezu na zdravstveno testiranje, a uz to strogo penalizirati prisiljavanje na prostituciju/trafficking/bijelo roblje (pojacati kontrole), tolerirati samo dobrovoljnu.
Nek me netko upućeniji ispravi, ali mislim da se radi o slijedećem...

U Njemačkoj je sve vezano uz prostituciju dozvoljeno i sve je nadzirano od strane države. Uglavnom se odvija po bordelima, iako ima i ulične prostitucije. Obavezna zdravstvna kontrola i plaćanje poreza.

Nizozemska je najpoznatija po crvenim lampama i mislim da je tamo to i dominanatan oblik prostitucije-dakle po manjim lokalima, sobama. Nisam siguran kolko je sve skupa uspješno nadgledano od države. Po logici stvari lakše nadgledaš jednu zgradu s 100 soba, jednim ulazom i jednom kasom, nego 100 ulaza i 100 soba... I financijski i zdravstveno, a i sigurnosno.
Vjerojatno ima i bordela tamo, ali mislim da nisu dominantan oblik.

Ovaj nizozemski model mi se čini podložniji kriminalu (svodništvu, mafiji, reketarenju).. dok kod ovog njemačkog je sve jasno ko dan. U principu je u D isto jel ideš u bordel ili u hotel. Nikakvi sumnjivi tipovi, zabačene lokacije, mrak... Normalna građevina, parking ispred, recepcija, sve uredno, čisto ko u apoteci.


Evo to je moje laičko mišljenje..
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.