Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 09:04   #1
Darivanja u dugim vezama/brakovima

Evo ljudi dolazi vrijeme Božiča vrijeme darivanja. Dali stvarno mislite te kako gledate na skupe poklone i sto druga osoba ocekuje da ce dobit. Dali stvarno bude sto se vise potrudio to ce mi vise znacit ili jednostavno hvaaaaaaaala kupio si mi parfem od 1000 kuna !!

Znaci ja svojoj zaručnici mislim kupit onu dekoblekicu iz hocuto nije preskupa oko 130 kuna ( deka s rukavima )
Mislim kupit onaj parfem Christina Aguilera by Night jer se meni svidja, a i ona je rekla da bi ga kupila, ali nema novaca.
Posto prelazim na tarifu neki mobitel za 10-20 kuna tek tolko da joj radi posto joj trenutni rikava.

Sto cete vi kupiti ili izraditi svojoj boljoj polovici i ako mozete dat kakav savijet kod kupnje ili izradbe poklona :P
svaboold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 09:21   #2
Vec puno puta prozvakana tema.
Sto god da joj poklonis, bitno je da je to nesto tvoje,ne mora biti skupo, mozes nesto i izraditi, nesto sto je podsjeca na vas, na neki dogadjaj iz vase veze... To ce joj puno znaciti.

Uostalom, znas koliko zene vole nakit, ogrlice i sl, s tim neces nikad fulati.
Eto kupi joj taj parfem za kojeg nema love, siguran sam de ce ti biti "zahvalna".
Ako kaze da si previse se istrosio, kazi samo da ce to sve vratiti u naturi.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 09:26   #3
Eh po mojem statusu vidis da nisam dugo puno pisao na forumu !! Eto mozda ima topic o poklonima, ali zasto ne otvoriti novi za Božič
svaboold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 10:02   #4
Ja ću si staviti crvenu mašnicu i upakirati se u neki korzet.

Mašnici se ionako uvijek razveseli od srca, a što se tiče darova, satovi koji se njemu sviđaju su preskupi. Jbga recesija je.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:14   #5
Budući da smo na ŽUDu i budući da ovdje ne pišemo o tome "Što da poklonim svojoj curi od dva mjeseca, možda meeedeeka ili kaj?" mene bi zanimalo kako se i da li se partneri prigodno daruju i nakon godina i godina veze/braka.

Naime, zanima me jesmo li dragi i ja usamljeni slučaj na svijetu (u mojoj okolini svakako jesmo ), ali nas svoje se uopće PRIGODNO ne darujemo.

Rođendani, godišnjice, Božić, Valentinovo.... Mi si uopće ne kupujemo ništa namjenjeno za dotične događaje. Kod nas se to u potpunosti izgubilo vrlo brzo nakon samog početka naše veze.

Kad vidim nešto za što znam da bi ga razveselilo, iznenadilo ili jednostavno znam da si to želi kupiti, kupim. Knjigu koju si želi, zippo ili nešto treće... nevažno. Onda kad naiđem na to, kupim i donesem mu doma. On se isto tako ponaša prema meni. Cvijeće i "pokloni" se nose onda kad nam padne na pamet. U višegodišnjim vezama nekako mi se gubi smisao prigodnog poklanjanja gdje se ciljano partneru ide nešto kupiti za određeni datum.

Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:26   #6
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Naime, zanima me jesmo li dragi i ja usamljeni slučaj na svijetu (u mojoj okolini svakako jesmo ), ali nas svoje se uopće PRIGODNO ne darujemo.

Rođendani, godišnjice, Božić, Valentinovo.... Mi si uopće ne kupujemo ništa namjenjeno za dotične događaje. Kod nas se to u potpunosti izgubilo vrlo brzo nakon samog početka naše veze.

Kad vidim nešto za što znam da bi ga razveselilo, iznenadilo ili jednostavno znam da si to želi kupiti, kupim. Knjigu koju si želi, zippo ili nešto treće... nevažno. Onda kad naiđem na to, kupim i donesem mu doma. On se isto tako ponaša prema meni. Cvijeće i "pokloni" se nose onda kad nam padne na pamet. U višegodišnjim vezama nekako mi se gubi smisao prigodnog poklanjanja gdje se ciljano partneru ide nešto kupiti za određeni datum.

Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
nakon 5 godina braka, mi jos uvijek radimo oboje: kupujemo jedan drugome sitnice (cvijece, knjige, DVD, CD...) kad god nam padne na pamet, ali i za rodjendane i end-of-year holidays i slicno, kad se potrudimo oko neceg posebnijeg. i nekad druga strana zna ili skuzi sto ce biti poklon (za rodjedan itd), ali vecinom se dobro skrivamo, tako da bude iznenadjenje

btw nekad su "male stvari" iznenadni plan za kino i veceru, nije nuzno da je predmet u pitanju, nego nekakvo neocekivano iznanadjenje. meni je to drago i zabavno i naobicno, jer prije nisam tako zivjela. ali muz mi je romantican pa sam se i ja pripitomila
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:39   #7
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Budući da smo na ŽUDu i budući da ovdje ne pišemo o tome "Što da poklonim svojoj curi od dva mjeseca, možda meeedeeka ili kaj?" mene bi zanimalo kako se i da li se partneri prigodno daruju i nakon godina i godina veze/braka.

Naime, zanima me jesmo li dragi i ja usamljeni slučaj na svijetu (u mojoj okolini svakako jesmo ), ali nas svoje se uopće PRIGODNO ne darujemo.

Rođendani, godišnjice, Božić, Valentinovo.... Mi si uopće ne kupujemo ništa namjenjeno za dotične događaje. Kod nas se to u potpunosti izgubilo vrlo brzo nakon samog početka naše veze.

Kad vidim nešto za što znam da bi ga razveselilo, iznenadilo ili jednostavno znam da si to želi kupiti, kupim. Knjigu koju si želi, zippo ili nešto treće... nevažno. Onda kad naiđem na to, kupim i donesem mu doma. On se isto tako ponaša prema meni. Cvijeće i "pokloni" se nose onda kad nam padne na pamet. U višegodišnjim vezama nekako mi se gubi smisao prigodnog poklanjanja gdje se ciljano partneru ide nešto kupiti za određeni datum.

Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
Ima. Iz prekonekoliko razloga
No, na stranu šalu nastranu, razmišljam nekako kao i ti.
Nekako mi je prirodnije kupiti dragoj osobi poklon za koji znam da bi je razveselio ili nešto što si jako želi ili nešto šašavo bilo kada, a ne čekati neku službenu prigodu.
Ok, darivanje za Božić je nekakav običaj, ali to je vrijeme cirkusa i ludnice, vrijeme kada bi svima živima oko sebe trebalo nešto poklanjat, a baš i ne znam puno ljudi koji mjesecima unaprijed biraju poklone baš onako pažljivo, da ne bude tek toliko, reda radi.
Kad ne bih bila mrgud kakav jesam i izbjegavala čestitanja i blagdanske posjete rodbini, znancima i kumovima ovoga ili onoga koje ne vidim po sto godina - mislim da bih nosila ljudima neke sitnice tipa božićni sapunčići iz Lusha, neki prigodni ukras, teglica nekog neobičnog pekmeza, čaj, tak nešto.
Od bliže obitelji, djeca dobijaju konkretne poklone, ostali sretan božić i kolutanje očima.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:26   #8
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
Mi si kupujemo darove tijekom cijele godine, a kaj se tiče Božića, vratili smo se valjda u neku tradiciju i daleku prošlost i s obz da imamo sve, nisu nam bitni darovi, pa stavljamo kao kaj su nekad ljudi stavljali čokolade, naranče i sl. čisto simbolično. Bit Božića nije nam u darovima nego u zajedništvu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:37   #9
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
A jel se mandarine računaju?
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:45   #10
P.s ja ću svejedno večeras stavit čizme u prozor
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 12:54   #11
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
P.s ja ću svejedno večeras stavit čizme u prozor
I ja ću.
Makar da mi se golub u njih posere za sreću
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:02   #12
Meni bi vjerojatno krampus došo..mada... hmm.. gleovisi što nosi
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:07   #13
Meni su blagdani, rođendani i godisnjice prilike da dragim ljudima posebno pokazem kako mislim na njih.

Nije da to ne pokazujem inace, ali obicno sam jako zauzeta i imam jako malo vremena. Kad je posebna prigoda, znam da to ne mogu odgađati
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:09   #14
Ostavit ćemo ovu temu u blagdansko doba, kada se već higijeničarka sjetila proširiti je, međutim, ukoliko je začetate previše, ode pod ključ. Ho ho ho.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:09   #15
Ja recimo ne cekam Bozič da bi sad cijelu godinu cuvo novceke i onda pod bor nakupovo raznih skupih gluposti..
Svako malo ja zaručnici kupim čokoladu, duhan, majcu itd.
Nisam osoba koja ceka posebne prilike da bi onda kupio, ali naravno da cu joj pod bor kupit stvari koje cu je razveselit jer sam Božič ima neku svoju priču.
Meni je ugodnije dobit na Božič dar ispod bora radi samog ugođaja koji mi dosta znaci..
Ja nisam osoba koja trazi materijalno meni je svaka sitnica ako je od srca puno vise od necega skupog !!
svaboold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:23   #16
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Budući da smo na ŽUDu i budući da ovdje ne pišemo o tome "Što da poklonim svojoj curi od dva mjeseca, možda meeedeeka ili kaj?" mene bi zanimalo kako se i da li se partneri prigodno daruju i nakon godina i godina veze/braka.

Naime, zanima me jesmo li dragi i ja usamljeni slučaj na svijetu (u mojoj okolini svakako jesmo ), ali nas svoje se uopće PRIGODNO ne darujemo.

Rođendani, godišnjice, Božić, Valentinovo.... Mi si uopće ne kupujemo ništa namjenjeno za dotične događaje. Kod nas se to u potpunosti izgubilo vrlo brzo nakon samog početka naše veze.

Kad vidim nešto za što znam da bi ga razveselilo, iznenadilo ili jednostavno znam da si to želi kupiti, kupim. Knjigu koju si želi, zippo ili nešto treće... nevažno. Onda kad naiđem na to, kupim i donesem mu doma. On se isto tako ponaša prema meni. Cvijeće i "pokloni" se nose onda kad nam padne na pamet. U višegodišnjim vezama nekako mi se gubi smisao prigodnog poklanjanja gdje se ciljano partneru ide nešto kupiti za određeni datum.

Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
ima. u vezi 4 godine, zajedno živimo jednu. ispočetka smo pokušavali s darovima za mjesečnice i godišnjice, s vremenom se to potpuno izgubilo i ne fali nam
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 15:59   #17
Ove godine smo odlučili ne kupovati poklone obitelji nego za te novce kupiti hranu nekoj obitelji koja si to ne može priuštiti.

Muž je rekao da bi maketu tenka za nekih 70ak kuna jer igra WOT.
Obitelji ću ispeći neke keksiće, upakirati ih u ukrasne staklenke, nešto ovako kao znak pažnje.

Uvijek su mi draži takvi pokloni u koji je uložen vlastiti trud.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:51   #18
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ove godine smo odlučili ne kupovati poklone obitelji nego za te novce kupiti hranu nekoj obitelji koja si to ne može priuštiti.

Muž je rekao da bi maketu tenka za nekih 70ak kuna jer igra WOT.
Obitelji ću ispeći neke keksiće, upakirati ih u ukrasne staklenke, nešto ovako http://i44.tinypic.com/2zoc8bb.jpg kao znak pažnje.

Uvijek su mi draži takvi pokloni u koji je uložen vlastiti trud.
dragi ja smo prije 3 godine bili u financijskoj stisci prije božića, pa smo razmišljali što bismo mogli za božić, a da ne bankrotiramo baš kompletno, i došli smo na ideju kolača, da ih ispečemo masu i onda tako darivamo to za božić, familiji npr. i slično, jedino sam u nami uzela ukrasne tanjure/zdjele na koje ćemo ih složit da ih baš ne trpam u vrećicu (ali ovo s teglicama mi je još bolje!) kolači su ispali super, i svi su bili oduševljeni "pravim" božićnim darom i ta nam je tradicija ostala do sada. a slijedit ćemo ju i ove godine.

volim darivanje, pogotovo za blagdane, ali istina jest da baš za božić nekako preferiram i od drugih te "domaće" poklone, ili neke šalove, dekice i to
Fabulaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 17:58   #19
Ja obožavam smišljati kako razveseliti bližnje, baš volim darivati, više nego primiti poklon (a i to obožavam).
Relativno sam kreativna u tome i lako smišljam poklone koji obore baš tu osobu s nogu : skromna: .
Uvijek, cijele godine, ali i za blagdane i rođendane i sve, volim sve dane.
Svaki poklon koji kupujem je namijenjen baš za tu osobu i ne bi drugoj osobi značio baš to što znači toj osobi. Jako ih dugo znam smišljati i uživam u tom procesu. Vrlo često se ne radi o nekim materijalno vrijednim poklonima, iako ima i toga, pogotovo za mlađu seku, na nju sam slaba.

S partnerom se i nakon 5 godina darujem s veseljem, ogromno sam dijete u duši i svo to iznenađivanje meni puno znači. A i njemu.
U 5 godina od njega nisam dobila "šablonski" poklon, osim kada smo bili u stisci s parama pa smo kupovali jedno drugom ono što nam treba.
Ok mi je i inače to kupovanje partneru što mu treba (to dosta parova koje poznajem radi), ali mene to ne bi veselilo ni blizu koliko me vesele stvari s ciljem jednostavno da me razvesele. Ono što mi treba odem i kupim sama.
I nije mi to nekakav ultimativan dokaz ljubavi ili nešto slično, to je jednostavno nešto što izaziva enormno veselje kod mog unutarnjeg djeteta.

Danas stavljam čizmu u prozor.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 19:06   #20
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post

Ima li još ljudi koji svojem partneru pod bor neće staviti ništa?
Ima. Necemo imati ni bor ni poklone, samo lampice.
Ali kupit cemo nesto sto nam se cinilo fora (jeftino je) svim ostalim clanovima nasih obitelji.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.