Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2013., 22:04   #1
Ljubomorna na muževog brata i njegovu ženu

Pozdrav svima !
Nova sam na forumu pa da vam se ujedno predstavim ja sam nova članica Violet i dugo čitam vas forum

Imam jedan problem
Ljubomorna sam na muzevog brata i njegovu ženu !u očima familije uvijek su oni jadni ,uvijek se njih žali , oni nikad nemaju ništa i njima se stalno pomaže . MM može sve čak i raditi umjesto njega i ako financijski jednako stojimo

A oni sami po sebi vole se hvalisat i uvijek su naj naj,najviše se vole i sl.
Kako si pomoć? Muzu ne smeta to sto on mora raditi da nešto zaradi dok mu brat samo pucne prstima, baci kukavicu i odmah mu se pomaže čak i preko leđa mog muža u nekim situacijama.
I tako godinama !
Ja to vise ne mogu gledat ni trpit a ovaj moj to ne gleda tim očima kao ja !
Kako si smanjit ljubomora i jednostavno Oladit na sve to ?
Čak pomisljam na razvod jel me njegova familija užasno živcira zbog njegovog brata pacenika i njegove žene zbog kojih svi moramo titrat .
Hvala !
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:29   #2
Ne trebas oladit, muz ti treba prestat bit njonjo koji se boji svojima rec sto ih ide. Istu stvar je radio moj otac dok ja nisam odrastao pa ih sve rastjerao, od tada vise moja majka ne trpi takve stvari
__________________
"Muškarcima treba snaga, jer su budaletine."
Hemoridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:47   #3
[QUOTE=Hemoridan;48006044]Ne trebas oladit, muz ti treba prestat bit njonjo koji se boji svojima rec sto ih ide. Istu stvar je radio moj otac dok ja nisam odrastao pa ih sve rastjerao, od tada vise moja majka ne trpi takve stvari [/QUOT

Ali najgore je sto ja neznam kako njega natjerati da ne bude njonjo
Kada mu to spomenem on odmah spomene moju familiju kako oni bla bla
I tako stalno u krug nemam izlaza ... On neće da reagira a ja sam nemocna
Zbog toga svega sam i počela piti Ad jer sam imala napadaje anksioznosti... Ne vidim izlaz ...
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 22:48   #4
Danas stvarno svasta citati po forumu. Pijes tablete zbog toga sto vise njima pridaju pažnje nego vama?

Za pocetak sjedni i popricaj s svojim muzem, ukoliko vidis da covjek nemoze se boriti s tim. Pa bori se ti. Reci im sve u facu sto im imas za reci. Jel mozes to? ono, ja bi se suocio s njima ako me to toliko smeta.
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:21   #5
Naravno da sam se suocila sa njima ali ne mogu se ja stalno prepirati sa njima onda npr .sveki počne vristati na mene pa opet spominjati moju obitelj i opeeet u krug a ovaj moj sjedi i suti na kraju ja ispadnes kriva sto to spominjem i sto sam se prepirala sa njom ona ispadne pacenica a ja najgora na svijetu i u njegovim i u njenim očima . Isto tako i sa svekrom ista stvar. Nemam pravo glasa !
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:29   #6
dobro a u čemu je zapravo problem? ti želiš nešto a ne znaš kako da to dobiješ ili si samo jalna na sve oko sebe?

da li tebi i tvojoj obitelji nešto fali?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:30   #7
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam se suocila sa njima ali ne mogu se ja stalno prepirati sa njima onda npr .sveki počne vristati na mene pa opet spominjati moju obitelj i opeeet u krug a ovaj moj sjedi i suti na kraju ja ispadnes kriva sto to spominjem i sto sam se prepirala sa njom ona ispadne pacenica a ja najgora na svijetu i u njegovim i u njenim očima . Isto tako i sa svekrom ista stvar. Nemam pravo glasa !
Problem je u tvom muzu, jer nemas zastitu od njega. Daj mu šut u dupe i il nek se opameti i zauzem ispravan stav, ili se kupi od njega.
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:44   #8
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
dobro a u čemu je zapravo problem? ti želiš nešto a ne znaš kako da to dobiješ ili si samo jalna na sve oko sebe?

da li tebi i tvojoj obitelji nešto fali?
Želim da budemo ravnopravni sa njima i da se nas tretira isto kao i njih.
Moji roditelji su druga priča MM tvrdi da i moji isto rade sto i njegovi njemu ( vise pružaju mom bratu i sestri i vise im puštaju već meni sto su dopustili u mladosti prema meni su bili strozi )
Ali oni su još srednjoškolci i sa starcima su u kući
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 23:47   #9
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Problem je u tvom muzu, jer nemas zastitu od njega. Daj mu šut u dupe i il nek se opameti i zauzem ispravan stav, ili se kupi od njega.
Mogu se slikat bez posla i sa dvoje djece a ne kupiti se od njega
Nemam zaleđe a i nikakve opcije osim kod staraca gdje je situacija katastrofa jer mi stari pije
Prije ce on meni dati šut u dupe jer sam u takvoj poziciji,
On ne da na svoje i nemam podršku od njega
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 01:51   #10
opet te pitam - šta tebi u životu fali?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 07:04   #11
Nemoj si to raditi. Želiš mijenjati svog muža kako bi on promijenio situaciju koja je zapravo potpuno nebitna za vaš život. Ok, ljubomorna si, te nema smisla da poričeš tu emociju. Ipak, daj zastani i razmisli što radiš. Trošiš svoje vrijeme i živce da promijeniš stav i ponašanje ljudi koji niti ne žive sa tobom. A to što im tvoj muž povremeno odluči pomoći neće vama donijeti nikakvu znatnu štetu.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:27   #12
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
opet te pitam - šta tebi u životu fali?
Posao, pažnja, razumijevanje.
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 09:35   #13
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
opet te pitam - šta tebi u životu fali?
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Nemoj si to raditi. Želiš mijenjati svog muža kako bi on promijenio situaciju koja je zapravo potpuno nebitna za vaš život. Ok, ljubomorna si, te nema smisla da poričeš tu emociju. Ipak, daj zastani i razmisli što radiš. Trošiš svoje vrijeme i živce da promijeniš stav i ponašanje ljudi koji niti ne žive sa tobom. A to što im tvoj muž povremeno odluči pomoći neće vama donijeti nikakvu znatnu štetu.
Ok ne živim sa njima ogradim se psihički maximalno i šta se desi jedno vrijeme imam mir ali mi nemir ulazi u kuću
Sinoć dođe svekar i kaže - njemu ću to i to riješiti s MM kaže da ce on to odraditi u prvom mjesecu nebitno sto .Znaci jedan sin mora raditi da bi dobio a drugi dobije na izvolte
On mrtav ladan
Ja pucam ....
Kako se ne zamarat kad dolaze u moju kuću i unose nemir , kljucati vrata ne mogu.
Sto da bjezim iz kuće kad oni dođu ili sto ?
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 10:29   #14
slicno nesto me zivcira, ali shvacam da to moram ja mjenjati. ne zivimo skupa, i moram se nauciti da ne sudim drugima, radi se o tvom nezadovoljstvu tvojim zivotom, njima i tvom muzu je dobro, jedino si ti nezadovoljna i moras to shvatiti i svu svoju paznju i energiju okreni prema sebi, i trazenju posla. a ne da si u 21 stoljecu ovisna o nekome. pa to te gusi, nesmijes nista reci, svoje misljenje jer si ovisna o muzu a zbrisala od doma. mislim da si se usmjerila na ono sto ti je najlakse i najnebitnije za zivot jer nemas snage na ono sto je zbilja pravi problem a to je da si se maknula od kuce u brak jer ti otac pije, pa moras odnos sa majkom rjesiti koja je ocito izabrala vam oca pijanca, pa zasto nije nista poduzela, i na kraju najbitnije, nadji posao, svoju samostalnost i tome svoj zivot. nemoj ostati samo necija zena, bespomocna vjerovatno kao i tvoja majka, zasto nije nikada ni pomislila rjesiti obiteljsku situaciju sa alkoholicara u obitelji, jer nije imala kamo.
prekini taj krug.
ili se fokusiraj na muzevu zenu i brata. to je lakse.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 11:47   #15
Kuzim te, to je velika nepravda, jedan dobiva sve na "izvolte" preko leda drugoga. Slicno je bilo sa mnom i sa sestrom, ja sam morala placati racune, cistiti i obavljati sve poslove dok je ona digla kredit, usla u dugove, a starci su joj sve to vracali, jos joj i faks placali i uvijek ona bolja dok ja nikad nisam valjala, nisam jos smjela nista ni reci jer bi ovi pukli odmah na mene.

Tome ti nema lijeka osim da se maknes od njih, nikad oni nece njih prestati favorizirati i pomagati im i uvijek ces ti biti ona koja ne valja, a muzev brat i zena andeli.
bloody rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:18   #16
Njegovu i svoju familiju ne možeš mjenjat i točka. O tome nema rasprave. Kakvi su, takvi su.
Možeš jedino postaviti mužu ultimatum - ili neka promijeni svoj odnos prema svom bratu 'paćeniku' ili neka promijeni ženu jer ti to više nećeš i ne želiš podnositi.
Ema Emily is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 08:21   #17
Stvoriti ćeš si probleme gdje ih zapravo nema. Da to ozbiljno smeta tvom mužu, vjerojatno im ne bi pomagao. Žao mi je vidjeti da se truješ tako nečime.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 10:54   #18
Quote:
Ema Emily kaže: Pogledaj post
Možeš jedino postaviti mužu ultimatum - ili neka promijeni svoj odnos prema svom bratu 'paćeniku' ili neka promijeni ženu jer ti to više nećeš i ne želiš podnositi.
a zašto ne bi izradila plan i program razvoja SVOJE obitelji pa vidjela kakav će odgovor muža i njegovih roditelja i brata dobiti na konkretan prijedlog ili zahtjev?
ako ona pokaže ozbiljnu namjeru da nešto dobro napravi za svoju obitelj, a u tome treba pomoć a ovi ju izignoriraju, tek tad po meni ima pravo reći da oni nisu fer.

ovako meni izgleda slika koju je autorica napisala - ona i njen muž nemaju ideja što bi sa svojim životima. ono što on zaradi dovoljno im je za život i nemaju ambicija išta više od toga napraviti. šogor i šogorica su pak aktivniji i u tim aktivnostima traže i dobivaju pomoć roditelja. autorica se duri zašto i njoj ne pomažu a zapravo ni sama ne zna što bi joj oni to mogli pomoći.
daj zamisli da joj jedan dan svekrva dođe i kaže: "oke, sad ću ja tebi pomoći. trebaju ti nove zavjese. evo ja sam ti kupila.".
e onda bi otvorila temu na kojoj bi kukala zato što joj svekrva određuje kakve bu zavjese imala...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:32   #19
Quote:
bloody rose kaže: Pogledaj post
Kuzim te, to je velika nepravda, jedan dobiva sve na "izvolte" preko leda drugoga. Slicno je bilo sa mnom i sa sestrom, ja sam morala placati racune, cistiti i obavljati sve poslove dok je ona digla kredit, usla u dugove, a starci su joj sve to vracali, jos joj i faks placali i uvijek ona bolja dok ja nikad nisam valjala, nisam jos smjela nista ni reci jer bi ovi pukli odmah na mene.

Tome ti nema lijeka osim da se maknes od njih, nikad oni nece njih prestati favorizirati i pomagati im i uvijek ces ti biti ona koja ne valja, a muzev brat i zena andeli.
Razumijem te u potpunosti ,u takvoj sam situaciji .
Nažalost maknuti od njih se ne mogu malo mjesto
A i ne mogu im dozvoliti da recimo ne dolaze kod MM
Tražim rijesenje samo kako sebi pomoći znaci posloziti si stvari u glavi da mi to vise ne smeta , kako se psihički obraniti od toga ?
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:46   #20
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
a zašto ne bi izradila plan i program razvoja SVOJE obitelji pa vidjela kakav će odgovor muža i njegovih roditelja i brata dobiti na konkretan prijedlog ili zahtjev?
ako ona pokaže ozbiljnu namjeru da nešto dobro napravi za svoju obitelj, a u tome treba pomoć a ovi ju izignoriraju, tek tad po meni ima pravo reći da oni nisu fer.

ovako meni izgleda slika koju je autorica napisala - ona i njen muž nemaju ideja što bi sa svojim životima. ono što on zaradi dovoljno im je za život i nemaju ambicija išta više od toga napraviti. šogor i šogorica su pak aktivniji i u tim aktivnostima traže i dobivaju pomoć roditelja. autorica se duri zašto i njoj ne pomažu a zapravo ni sama ne zna što bi joj oni to mogli pomoći.
daj zamisli da joj jedan dan svekrva dođe i kaže: "oke, sad ću ja tebi pomoći. trebaju ti nove zavjese. evo ja sam ti kupila.".
e onda bi otvorila temu na kojoj bi kukala zato što joj svekrva određuje kakve bu zavjese imala...
Pa da lako je tako osudivati druge
Znaci ja i MM smo ludi zato sto se npr. O ogrijevu za zimu razmišljanjima tokom godine, sami ga nabavimo i platimo
I nikog ne zicamo pomoć .
Sogor pred zimu nazove starog i kaže - hej čuj Ajd mi riješi ogrijev
Nemam se na sto grijat a nemam novca da ga kupim !
I tata naravno riješi besplatno.
I sto sad wtf ?tko je tu lud ?
MM neće da žica njemu je to neugodno !on se pobrine sam za sebe.
Sogor i sogorica oboje rade a uvijek kukaju da nemaju novca.
Kod nas MM samo radi i imamo stambeni kredit.
Ja nisam talgov radila sam sezonski ovo ljeto.trenutno sam u traženju posla .
Oko posla imam isto problema jer je MM ljubomoran kad radim
A ja volim raditi nebih bila kucanica cijeli život
Djece imamo isti broj znaci i mi sa svoje strane o sogor sa svoje .
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.