Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 16:08   #41
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Kriv je zato sto se hvali kada nešto dobije. Ja nisam takva kad kupim ,dobijem ne bitno ne hvalio se tim na sva zvona.Pogotovo ne njima.
Čekaj, ti piješ antidepresive zato što imaš hvalisavog šogora?
Pa što što se hvali, na jedno uho neka ti uđe, na drugo izađe. Ne znam zašto to tebe osobno dira. Ima svakakvi ljudi, ti se nećeš hvaliti i nekome nešto nabijati na nos, on hoće. Izbjegavaj ga koliko možeš i mirna Bosna.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:12   #42
Red face

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti piješ antidepresive zato što imaš hvalisavog šogora?
Pa što što se hvali, na jedno uho neka ti uđe, na drugo izađe. Ne znam zašto to tebe osobno dira. Ima svakakvi ljudi, ti se nećeš hvaliti i nekome nešto nabijati na nos, on hoće. Izbjegavaj ga koliko možeš i mirna Bosna.
Eh da ih bar mogu izbjegavati. Familija forsira sastanke
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:16   #43
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Eh da ih bar mogu izbjegavati. Familija forsira sastanke
Previše je drugih u vašem braku.... zato problemi.

Što bi se dogodilo kada bi muža s djecom poslala k njima na druženje a ti ostala doma ponekad?
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:33   #44
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Eh da ih bar mogu izbjegavati. Familija forsira sastanke
Ti se trebaš prvenstveno naučiti izboriti za sebe. I to kod muža. A onda su ostali nebitni. Kad je muž na tvojoj strani i podupire te, nema tih drugih u njegovoj obitelji koji te mogu šikanirati.
Jel' ti zaista ne vidiš da prvenstveno imaš problem s mužem, a ne s ostatkom obitelji?
Fokusirana si na skroz krive stvari.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:36   #45
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Previše je drugih u vašem braku.... zato problemi.

Što bi se dogodilo kada bi muža s djecom poslala k njima na druženje a ti ostala doma ponekad?
Morat ću početi prakticirati to. Ali ne mogu uvijek
A za ovo prvo si u pravu .
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:37   #46
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ti se trebaš prvenstveno naučiti izboriti za sebe.
Ja nisam uspjela vidjeti što njoj točno fali i tko ju ugrožava i protiv koga se treba boriti.

To s ljubomorom zbog posla uopće mi ne djeluje uvjerljivo. Napisala je o tome jednu jedinu rečenicu koja mi je više zvučala kao izlika što ne radi i nije to predstavila kao problem.

Ženi je dosadno. Ili je trol.

Nju muči što svojta više voli muževog brata. Jak problem.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:40   #47
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja nisam uspjela vidjeti što njoj točno fali i tko ju ugrožava i protiv koga se treba boriti.
Pa zapravo ni ja.
Ovo za izborit se za sebe mislim na smanjenje druženja s ljudima koji joj ne odgovaraju, nemaju oni što forsirati. Njen život.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:40   #48
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ti se trebaš prvenstveno naučiti izboriti za sebe. I to kod muža. A onda su ostali nebitni. Kad je muž na tvojoj strani i podupire te, nema tih drugih u njegovoj obitelji koji te mogu šikanirati.
Jel' ti zaista ne vidiš da prvenstveno imaš problem s mužem, a ne s ostatkom obitelji?
Fokusirana si na skroz krive stvari.
Pokušala sam ali sve moje bitke su uzaludne.Njemu je familija izgleda na prvom mjestu i neznam kako da ga okrenem da bude na mojoj strani .Nemoguca misija i u našoj kući tema prozvakana.Jednostavno je previše vezan za njih .
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:44   #49
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja nisam uspjela vidjeti što njoj točno fali i tko ju ugrožava i protiv koga se treba boriti.

To s ljubomorom zbog posla uopće mi ne djeluje uvjerljivo. Napisala je o tome jednu jedinu rečenicu koja mi je više zvučala kao izlika što ne radi i nije to predstavila kao problem.

Ženi je dosadno. Ili je trol.

Nju muči što svojta više voli muževog brata. Jak problem.
Ti si očito savršena žena bez problema .Obozavam takve samouvjerene poput tebe.
Nisam trol.
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:46   #50
I tako ti nemaš pravo glasa kako tvoj svekar troši svoje pare

Moj savijet ti je da se rastaneš. Nema potrebe da tražiš posao nego bi svoje vrijeme trebala posvetiti tome da nađeš novog muža koji bi te postavio na prijestolje i tretirao kao kraljicu jer ti to uistinu zaslužuješ. (raspolaganje imovinom njegove bliže i dalje rodbine se podrazumijeva)
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:46   #51
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Ti si očito savršena žena bez problema .Obozavam takve samouvjerene poput tebe.
Nisam trol.
Ne, ja sam žena sa stvarnim problemima.

Zato netitranje muževe familije oko sebe ne smatram problemom.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 17:48   #52
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Pokušala sam ali sve moje bitke su uzaludne.Njemu je familija izgleda na prvom mjestu i neznam kako da ga okrenem da bude na mojoj strani .Nemoguca misija i u našoj kući tema prozvakana.Jednostavno je previše vezan za njih .
Pa neka je vezan za njih. Ne treba on smanjivati kontakte s obitelji. Ako tebi ti ljudi ne odgovaraju, lijepo objasniš mužu da ti nije ugodno stalno u društvu šogora i neka se ne ljuti, ali tebi se ne ide družiti s njima. On neka ode.

Uostalom daj mi reci-fali li išta tebi i tvom djetetu i vašoj obitelji? Uopće ne mogu zamisliti što je tebi točno problem. Ako šogor nema problem sa žicanjem, to apsolutno nema nikakve veze s tobom i tvojim životom. Baš nikakve.

Kad sam bila mlađa i kada su me roditelji financirali, nikad nisam htjela tražiti od njih novce za recimo putovanja ili dobar mobitel ili tako neke osobne "luksuze", potrudila sam se sama si za to zaraditi kako znam i umijem, dok je sestra osoba koja bi došla i pitala roditelje hoće li joj možda platiti putovanje, makar dio, ako prođe prođe. I uglavnom jesu. Da recimo nisu mogli ili htjeli, onda bi si ona sama zaradila, ali je eto uvijek prvo pitala njih. Platili bi i meni da sam pitala (u biti bi mi i nudili), ali nisam htjela. Nije moja sestra kriva što sam ja sebi zarađivala, a ona bi dobila plaćeno. Drukčije smo razmišljale.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 18:08   #53
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam žena sa stvarnim problemima.

Zato netitranje muževe familije oko sebe ne smatram problemom.
Svakome je njegov problem najtezi. Omalovazavanje tudjih problema i isticanje sebe kao onoga tko doista ima problema i nije neka pozitivna osobina kod covjeka. Ali sto je tu je, svi imaju pravo da napisu sto misle.

Autorice, shvacam tvoj problem iako je drugima smijesan. Mislim da imas previse vremena i razmisljas o stvarima koje ustvari i nisu toliko bitne.
Jednostavno tvoj suprug i sogor nisu iste osobe, ne razmisljaju isto o novcima, radu. Znam ja sto tebe muci, sto bi da tvoj suprug trazi novce i pomoc od svekra vi bi imali vise. Sve je to razumljivo. Ali tvoj muz nije takav i to se nikada nece promijeniti koliko god ti to jako zeljela. Ljubomora nije dobra stvar i to definitivno nije razlog da pijes neke tablete. Ako bas mislis tako onda u dogovoru sa suprugom sama trazi sto trebas (iako ne vjerujem da bi tvoj suprug na to pristao). Usporedjivati se s drugima nije dobro, pokusaj bolje raditi na vasem odnosu da vama bude bolje. Kad se prica o tome tko je kome koliko dao jednostavno odi u drugu sobu ako te muci.
Ne mozes ti promijeniti odnos svog svekra prema sinovima. Svaki od njih ima svoj karakter. Jedino ako mislis da bi radije da ti je muz slicniji tvom sogoru i da kad mu trebaju novci onda trazi od drugih, e onda vise nije problem u novcima vec u karakteru tvog supruga. Ili ga prihvati takvog kakav je ili jednostavno si trazi boljeg. Bolji uvijek postoji, ali nekad treba biti i zadovoljan onim sto imas. I samo si razmisli da moze doci do situacije gdje tvoj svekar vise novca nece imati i sto ces onda misliti kakav bi tvoj suprug trebao biti. Mozda budes sretna sto zeli sve sam zaraditi i sto ipak vi imate i dobro zivite bez tudje pomoci.
Nije lako ne gledati druge, ali probaj gledati u drugom smijeru, sto ako bude nesto lose i kako ce onda njima biti, a kako tebi.
Nestvarna V. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 22:00   #54
ljubomora je jako težak posao i iziskuje puno napora koji se može iskoristiti za kudikamo bolje stvari...

...ustvari uopće ne razumijem ljubomorne ljude...
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 00:44   #55
Quote:
Violet778 kaže: Pogledaj post
Ma da živim još sto života i imam sto poslova u životu opet ce mi ista stvar snetati.
A dobro, gle, razvedi se i nađi si tipa kojeg mama i tata rado i obilato financiraju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 02:41   #56
Ja ću ti samo reći, cijeni to što tvoj suprug nije poput tvog šogija, eto...Pljuckanjem po njegovim roditeljima i bratu nećeš daleko doći, imaju odnos kakav imaju, imali su i prije tebe i amen. Riješi si job i vaše bračne nesuglasice glede istog, a ponavljam njemu budi podrška i sve ono što možeš dati ako ga imalo cijeniš i voliš a sve ostalo stavi na ignore jer nije vrijedno narušavati svoj vlastiti mir i zdravlje zbog nekog tko to ne zaslužuje.

I to što " oni " kako ti kažeš životare na tuđoj grbači, kad tad će i njegovim roditeljima to dopizditi, svemu dođe kraj...Imaj svoj stav, ne daj na sebe i uopće se ne daj uvlačiti u neke konflikte. Oni su njegova obitelj prije svega, i borba protiv toga ti neće donijeti ništa dobro. Prihvati ga takvog kakav je, i ak ga već oni j...u, nemoj još i ti. Čini mi se da ne poznaješ dobro svog muža, ili vam komunikacija nije baš zlatna, budući da smatraš da to njemu ne smeta. Smeta mu, al se naučio živjeti s tim kako god zna i umije, prihvatio je to pa prihvati i ti ako to možeš.
__________________
<3<3<3

Zadnje uređivanje VanessaG : 18.12.2013. at 02:48.
VanessaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 09:34   #57
Bi li ti smetalo to što svekar pomaže drugog sina kada ne bi tvojeg muža tražio da i on pomogne?
__________________
Prije braka imala sam puno teorija o odgoju djece. Sada imam troje djece i nijednu teoriju.
keksić2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:10   #58
Quote:
keksić2 kaže: Pogledaj post
Bi li ti smetalo to što svekar pomaže drugog sina kada ne bi tvojeg muža tražio da i on pomogne?
Naravno da ne
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:14   #59
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A dobro, gle, razvedi se i nađi si tipa kojeg mama i tata rado i obilato financiraju.
Nije u tome problem.Zaboli mene lijevi tur sto oni njima daju ja želim samo da smo svi ravnopravni znaci ako jedan mora sljakati nek sljaka i drugi sin a ne na gotovo. Mislim da bi svi trebali biti jednako vrijedni .
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:19   #60
I hajd možda me i to nebi toliko smetalo da se onda druga strana ne hvalisa nama .Znaci mi smo ovce a vi pametni .I to često preko tuđih leđa uključujući nekad i naše .Ak si nesposoban i Ak zicas spusti malo krijestu i ne hvali se sa tim.Ja i kada nešto dobijem ne hvalim se s tim drugima .Amen .
__________________
Never give up .
Violet778 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.