Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 16:40   #1
Druga polovica mrzi vaše roditelje

Jeste li ikad bili u vezi da vasa druga polovica mrzi vase roditelje/a? Ono, da ih/ga/ju bas ne moze smislit, koji god da je razlog. Sto napraviti u takvoj situaciji, koliko se to moze trpiti i je li vam to prepreka nastavku veze? Dokle ste uopce spremni ici u takvoj situaciji?

Ja sam imao slucaj da moja cura nije mogla smislit mog oca. Stvar je u tome da on njoj nije nista lose napravio, nije bilo nikakavih konflikata, dapace uvijek je pogotovo u samom pocetku bio pristojan i nastojao joj je ugodit i biti fin. Kasnije je skuzio sto ona zapravo misli o njemu i promijenio plocu, poceo se ponasati malo drugacije, tko ne bi uostalom. Sto napraviti u takvoj situaciji, kako se to rjesava i ima li uopce rjesenja? Da li je mrznja/netrpeljivost prema roditeljima od partnera razlog za prekid veze ili je to "uobicajena pojava" koju ne bi trebalo shvacati previse ozbiljno? Iako mislim da to nikako nije nesto bezazleno, jer nekog postovanja ipak treba biti.

Volio bih cuti razlicita misljenja a pogotovo ako netko ima slicnih iskustava.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:33   #2
pa može ga mrziti i nepodnositi,to je njen problem ali ne bi smjela to pokazivati jer to je onda ružno.
Da sam na tvom mjestu i da ga bezrazložno mrzi i da to pokazuje to bi bilo isto ko da mene mrzi i napada i vjerovatno bi dobila "nogom u dupe"
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:40   #3
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post
Jeste li ikad bili u vezi da vasa druga polovica mrzi vase roditelje/a? Ono, da ih/ga/ju bas ne moze smislit, koji god da je razlog. Sto napraviti u takvoj situaciji, koliko se to moze trpiti i je li vam to prepreka nastavku veze? Dokle ste uopce spremni ici u takvoj situaciji?

Ja sam imao slucaj da moja cura nije mogla smislit mog oca. Stvar je u tome da on njoj nije nista lose napravio, nije bilo nikakavih konflikata, dapace uvijek je pogotovo u samom pocetku bio pristojan i nastojao joj je ugodit i biti fin. Kasnije je skuzio sto ona zapravo misli o njemu i promijenio plocu, poceo se ponasati malo drugacije, tko ne bi uostalom. Sto napraviti u takvoj situaciji, kako se to rjesava i ima li uopce rjesenja? Da li je mrznja/netrpeljivost prema roditeljima od partnera razlog za prekid veze ili je to "uobicajena pojava" koju ne bi trebalo shvacati previse ozbiljno? Iako mislim da to nikako nije nesto bezazleno, jer nekog postovanja ipak treba biti.

Volio bih cuti razlicita misljenja a pogotovo ako netko ima slicnih iskustava.
Vidi, to mi je toliko patološki i neprihvatljivo da s takvim partnerom uopće ne želim zamišljati išta, a kamoli da bih to u stvarnosti tolerirala!

Isto kao što mi je nezamislivo biti u uvjerenju da me partner voli i poštuje ako istodobno ne voli odnosno barem ne poštuje moje roditelje. Ne mora ih voljeti u smislu ljubavi, ali očekujem nekakvu solidarnost, susretljivost, poštovanje, ljubaznost, spremnost pomaganja i sl. zato jer su to moji roditelji, a on je moj partner.

Onaj tko ih ne bi mogo smisliti dobio bi takav šut u dupe da bi se tri dana nakon toga okretao oko svoje osi k'o majmun s pokvarenim baterijama. Ova tema me upravo iziiritirala, ne mogu shvatiti da uopće možeš pitati tako nešto.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:49   #4
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post
Jeste li ikad bili u vezi da vasa druga polovica mrzi vase roditelje/a? Ono, da ih/ga/ju bas ne moze smislit, koji god da je razlog. Sto napraviti u takvoj situaciji, koliko se to moze trpiti i je li vam to prepreka nastavku veze? Dokle ste uopce spremni ici u takvoj situaciji?
Nije svejedno koji je razlog tomu. Ako i oni pokazuju otvorenu netrpeljivost prema partneru, ne očekujem da ih on mora voljeti. Biti pristojan, da.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:51   #5
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Vidi, to mi je toliko patološki i neprihvatljivo da s takvim partnerom uopće ne želim zamišljati išta, a kamoli da bih to u stvarnosti tolerirala!


Isto kao što mi je nezamislivo biti u uvjerenju da me partner voli i poštuje ako istodobno ne voli odnosno barem ne poštuje moje roditelje. Ne mora ih voljeti u smislu ljubavi, ali očekujem nekakvu solidarnost, susretljivost, poštovanje, ljubaznost, spremnost pomaganja i sl. zato jer su to moji roditelji, a on je moj partner.
Upravo to. Cak niti ne ocekujem nekakvu ljubav, nema razloga za to, ali minimum postovanja i ljubaznosti bi trebalo biti.

Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Onaj tko ih ne bi mogo smisliti dobio bi takav šut u dupe da bi se tri dana nakon toga okretao oko svoje osi k'o majmun s pokvarenim baterijama. Ova tema me upravo iziiritirala, ne mogu shvatiti da uopće možeš pitati tako nešto.

A ja isto ne mogu shvatit da sam bio toliko slijep i glup i da sam to toliko vremena tolerirao, nadajuci se da ce se nesto promijeniti a kad ono sve gore i gore...razlog sto nisam htio prekinuti je bio onaj poznati osjecaj kad si s nekim dugo vremena i jednostavno ne zelis da to prestane, nemas snage napraviti ono sto bi zapravo trebao napraviti, zato sto nisi neutralni promatrac sastrane koji objektivno moze sagledati situaciju, nego si "unutra" i onda je tesko racionalno razmisljati. Kad osjecas nesto prema toj osobi, tesko je onda dati joj "šut u dupe", iako je to po svim kriterijima ona zasluzila.

Zadnje uređivanje Gerry Conlon : 15.12.2013. at 17:58.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:56   #6
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nije svejedno koji je razlog tomu. Ako i oni pokazuju otvorenu netrpeljivost prema partneru, ne očekujem da ih on mora voljeti. Biti pristojan, da.
Nije bilo nikakve netrpeljivosti prema partneru s njihove strane, samo razlika u misljenju oko odredjenih pitanja, i isto tako razlika u odgoju/svjetonazoru. Dakle razlicitosti koje su normalne, jer nismo svi isti.

Stvar je u tome da je ona zaista u vecini slucajeva i glumila tu nekakvu pristojnost prema mom ocu, iako ga zaista u sebi nije podnosila i vise puta mi je to i rekla.

E sad, da li razlog tome moze biti taj sto ona sa svojim ocem nikad nije ostvarila dobar odnos, odnosno ona njemu jako puno toga zamjera, pa je moja teorija bila slijedeca - kako ocekivati da ona voli/postuje mog oca ako ne voli niti ne postuje svog vlastitog? Da li je to opravdano pitanje?
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:57   #7
Da li je to dovoljno dobar razlog za prekid visegodisnje veze, cak i pod pretpostavkom da sve ostalo dobro funkcionira, dok je "jedino" ovo slaba tocka te veze?
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:28   #8
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post

A ja isto ne mogu shvatit da sam bio toliko slijep i glup i da sam to toliko vremena tolerirao, nadajuci se da ce se nesto promijeniti a kad ono sve gore i gore...razlog sto nisam htio prekinuti je bio onaj poznati osjecaj kad si s nekim dugo vremena i jednostavno ne zelis da to prestane, nemas snage napraviti ono sto bi zapravo trebao napraviti, zato sto nisi neutralni promatrac sastrane koji objektivno moze sagledati situaciju, nego si "unutra" i onda je tesko racionalno razmisljati. Kad osjecas nesto prema toj osobi, tesko je onda dati joj "šut u dupe", iako je to po svim kriterijima ona zasluzila.
jbg., oprosti samom sebi. Naime, kao što sam kažeš, bio si iracioanalan, mislio si da će se to promijeniti, možda si ovo, možda ono... kako god. Nadam se da je na kraju ipak dobila šutanjak u vritnjak?

Nego, zašto je imala "mržnju" prema tvom ocu, kako se to uopće dogodilo i kako se manifestiralo? DA li ste pričali o tome, da li si ti to primijetio, i kada ili ti je ona sama rekla?

Naime, zbunjuje me kad kažeš da je to iz čista mira... on je bio prema njoj normalan, čak ljubazan, a ona je gajila takve negativne osjećaje ... kažeš mržnju, meni je to apstraktno i nepojmljivo, inače sorry for my curiosity. Ali čisto me zanima s psihološkog aspekta u čemu je caka?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:35   #9
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post
E sad, da li razlog tome moze biti taj sto ona sa svojim ocem nikad nije ostvarila dobar odnos, odnosno ona njemu jako puno toga zamjera, pa je moja teorija bila slijedeca - kako ocekivati da ona voli/postuje mog oca ako ne voli niti ne postuje svog vlastitog? Da li je to opravdano pitanje?
Ovak, zar je bitno zbog čega ona njega ne podnosi? To što ne voli vlastitog oca i ne poštuje ga isto nešto govori o njoj (osim ako je ovaj bio neki psihopat ili manijak). Razumiješ? Ali to nema veze i ne bi smjelo biti opravdanje za njeno nepodnošenje tvog oca zato jer nemaju iste svjetonazore.

Ti je želiš opravdati, obvidno ti je stalo, racionalno znaš da to nije prihvatljivo i intiutivno to ne želiš tolerirati, a iracionalno želiš naći opravdanje za nju da ne prekineš vezu. Englezi imaju jednu mudru uzrečicu "Love me, love my cat"... Btw., ovdje je u pitanju otac, pa ti vidi.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:54   #10
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
jbg., oprosti samom sebi. Naime, kao što sam kažeš, bio si iracioanalan, mislio si da će se to promijeniti, možda si ovo, možda ono... kako god. Nadam se da je na kraju ipak dobila šutanjak u vritnjak?
A dobila je, iako je to bio jedan pateticni "sut u vritnjak", kroz suze, bol, tugu i sve ostalo...sve samo ne ono sto je mozda i zasluzila...cak nisam smogao snage ni da ju onako hladno bez emocija posaljem tamo gdje joj je mjesto.

Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Nego, zašto je imala "mržnju" prema tvom ocu, kako se to uopće dogodilo i kako se manifestiralo? DA li ste pričali o tome, da li si ti to primijetio, i kada ili ti je ona sama rekla?

Naime, zbunjuje me kad kažeš da je to iz čista mira... on je bio prema njoj normalan, čak ljubazan, a ona je gajila takve negativne osjećaje ... kažeš mržnju, meni je to apstraktno i nepojmljivo, inače sorry for my curiosity. Ali čisto me zanima s psihološkog aspekta u čemu je caka?
Zasto...jedan od razloga, po meni, sam vec napisao i nekoliko postova ranije, a taj je da je ona imala poprilicno los odnos sa svojim ocem, pa onda sam ja to objasnjavao sa recenicom - kako ocekivati da ce postivati mog oca ako ne postuje ni vlastitog. Znam, prilicno jadno objasnjenje, ali u tom trenutku donekle razumljivo.

Drugi razlog bi po meni mogao biti totalno razliciti svjetonazor i nacin odgoja. Dakle njezini roditelji su vrlo moderni, bez prevelike patetike za bilo cime, odgajali su je na posve drugaciji nacin, dok je moj otac tradiocionalan, drzi do nekih stvari iz proslosti i tako...to je ocito njoj jako smetalo. Ona je uglavnom meni, kad bi joj predbacio da se ne ponasa lijepo prema njemu, odgovorila sa - a sta se ti toliko vrijedjas po tom pitanju, zasto sve smatras osobnim udarom na sebe?!
A mislim, kako cu smatrat nego osobnim, ako me razumijes...

To se manifestiralo na razne nacine. Uvijek je, ali uvijek o njemu govorila u negativnom kontekstu, bilo je to doduse jako rijetko, ali uvijek sa negativnim prizvukom. Kad bi pricali o necemu, pa onda kad bi ga spomenula, glas joj se promijenio, iako je vjerujem ona toga mozda bila i nesvijesna, ali ja sam tocno znao prepoznati tu promjenu. Dakle, pretpostavljam da razumijes o cemu pricam, kad tocno znas, kad osjecas da druga strana ima odredjeno misljenje o necemu i to se tocno osjeti u svakom razgovoru. Dakle ako o nekome imas negativno misljenje, i tvoj glas i nacin govora o tome ce biti drugaciji nego kad govoris o drugim stvarima...

Oni su imali jedan malo ozbiljniji konflikt, kad je mom ocu vec bio pukao film, ali to je bilo mnogo kasnije, njezina netrpeljivost traje od samih pocetaka, a ovo se dogodilo nakon mozda 2 godine...

Ja kad bi joj god spomenuo da ona njega mrzi/da ga ne moze smislit, uvijek je zasutila na to, nikad se nije odupirala niti pokusala negirati tu cinjenicu. Dakle sutnjom je potvrdjivala da je tome tako.

Ne znam, ja sam to citavo vrijeme znao, ali zasto nisam reagirao, zasto su mi se oci otvorile tako kasno, vjerojatno mi je trebalo smoci snage da napravim ono sto znam da moram.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 19:01   #11
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Ovak, zar je bitno zbog čega ona njega ne podnosi? To što ne voli vlastitog oca i ne poštuje ga isto nešto govori o njoj (osim ako je ovaj bio neki psihopat ili manijak). Razumiješ? Ali to nema veze i ne bi smjelo biti opravdanje za njeno nepodnošenje tvog oca zato jer nemaju iste svjetonazore.

Ti je želiš opravdati, obvidno ti je stalo, racionalno znaš da to nije prihvatljivo i intiutivno to ne želiš tolerirati, a iracionalno želiš naći opravdanje za nju da ne prekineš vezu. Englezi imaju jednu mudru uzrečicu "Love me, love my cat"... Btw., ovdje je u pitanju otac, pa ti vidi.
Ne postuje ga ili ne voli zato sto ju je "napustio" kad je bila mala, odnosno nije ju napustio, ali nikad ga nije bilo, ako me razumijes...nisu proveli mnogo vremena skupa i to mu ona jako zamjera.
Iako, imas pravo, to nicime ne moze opravdati njezino ponasanje u vezi ove situcije...

Da, nemaju iste svjetonazore, drugaciji su, ona je odgojena potpuno drugacije nego ja, iako to uopce ne moze biti razlog, jer tesko da je dvoje osoba odgojeno na isti nacin.

Ali dobro, polako mi se otvaraju neki pogledi koje sam mozda ranije trebao otvoriti...

Zelim reci slijedece, biste li vi bili spremni odbaciti citavu vezu ako vasa druga polovica ne voli/ne postuje vasu obitelj? Ili je to kod nas "normalno" da se zena i snaha, ili muz i punica ili zena i tast (ako sam dobro rekao) ne podnose...jer znam da toga ima jako puno, nije ovo nista cudno za ovu nasu sredinu...
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 19:09   #12
Hm, mržnja je zbilja jaka riječ, pa ne možeš nekog mrzit ili ne podnosit bez nekog razloga?
Ja sam bio u situaciji da mi roditelji od bivše nisu bili baš dragi niti sam ih previše cijenio, al nikad im to nisam dao do znanja i uvijek sam se odnosio pristojno. E sad, kad se oni ne bi prema njoj odnosili korektno onda bih joj to dao do znanja iz razloga što je meni bilo stalo do nje i samim tim sam smatrao da je ok da je upozorim na neke stvari i dam joj savjet kako se postavit.
Ne vidim razlog zašto bi netko morao obožavat tuđe roditelje, pa nisi s njima u vezi, al neke norme ponašanje se znaju i treba ih poštovat.
U tvom slučaju ne kužim tu netrpeljivost bez razloga?
Thunir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 20:15   #13
Quote:
Gerry Conlon kaže: Pogledaj post
Zelim reci slijedece, biste li vi bili spremni odbaciti citavu vezu ako vasa druga polovica ne voli/ne postuje vasu obitelj? Ili je to kod nas "normalno" da se zena i snaha, ili muz i punica ili zena i tast (ako sam dobro rekao) ne podnose...jer znam da toga ima jako puno, nije ovo nista cudno za ovu nasu sredinu...
Da, apsolutno!!!!! Ako većina npr. voli Parni Valjak, ne znači da je normalno voljet Parni Valjak, čisto primjera radi.
Meni je, kao što rekoh nezamislivo da mi partner ne "voli" ili ne cijeni roditelje. To mi je totalno jednako nevoljenju i ne poštivanju mene. Ajde, da ne voli neku moju frendicu baš... ok., ali roditelje ... ne bi išlo.


Quote:
Thunir kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u situaciji da mi roditelji od bivše nisu bili baš dragi niti sam ih previše cijenio, al nikad im to nisam dao do znanja i uvijek sam se odnosio pristojno.
A nju si cijenio?
Btw., i ona kao nije skužila da ti ne cijeniš njene roditelje?

Quote:
Thunir kaže: Pogledaj post
E sad, kad se oni ne bi prema njoj odnosili korektno onda bih joj to dao do znanja iz razloga što je meni bilo stalo do nje i samim tim sam smatrao da je ok da je upozorim na neke stvari i dam joj savjet kako se postavit.
Ne vidim razlog zašto bi netko morao obožavat tuđe roditelje, pa nisi s njima u vezi, al neke norme ponašanje se znaju i treba ih poštovat.
U tvom slučaju ne kužim tu netrpeljivost bez razloga?
Koji rezon Ne, nisi s njima u vezi već s osobom kojoj su oni najbliži, koju su napravili i ako ih ne možeš niti cijeniti, meni je upitna takva ljubav. To nije zrela ljubav koja počiva na prihvaćanju i poštovanju partnera i njoj najbližih ljudi. Čak pače, kad ti je jako stalo do neke osobe, kad je zaista voliš, želiš njeno divljenje, prihvaćanje itd. i želiš da te u tom nekom lijepom svijetlu i kontekstu vidi i njena najbliža okolina, pogotovo roditelji.
Sve ostalo je da oprostiš k..ac od ovce, a ne veza, brak , partnerstvo.
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 20:35   #14
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Gle, naveo je...ali nevertheless, ovo s javnošću i eksponirašću nema nikakve veze pa čak i da je to u pitanju, rezon ti nije ne mjestu i nesuvisao je.
zapravo je posve logican i normalan...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 21:05   #15
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Da, apsolutno!!!!! Ako većina npr. voli Parni Valjak, ne znači da je normalno voljet Parni Valjak, čisto primjera radi.
Meni je, kao što rekoh nezamislivo da mi partner ne "voli" ili ne cijeni roditelje. To mi je totalno jednako nevoljenju i ne poštivanju mene. Ajde, da ne voli neku moju frendicu baš... ok., ali roditelje ... ne bi išlo.




A nju si cijenio?
Btw., i ona kao nije skužila da ti ne cijeniš njene roditelje?



Koji rezon Ne, nisi s njima u vezi već s osobom kojoj su oni najbliži, koju su napravili i ako ih ne možeš niti cijeniti, meni je upitna takva ljubav. To nije zrela ljubav koja počiva na prihvaćanju i poštovanju partnera i njoj najbližih ljudi. Čak pače, kad ti je jako stalo do neke osobe, kad je zaista voliš, želiš njeno divljenje, prihvaćanje itd. i želiš da te u tom nekom lijepom svijetlu i kontekstu vidi i njena najbliža okolina, pogotovo roditelji.
Sve ostalo je da oprostiš k..ac od ovce, a ne veza, brak , partnerstvo.
Ne baljezgaj, znači moraš poštivat i cijenit ljude koji to ne zaslužuju samo zato jer voliš njihovo dijete? Ma logika na visini.
Kao što rekoh ja sam s tim ljudima imao najnormalniji odnos, dapače i pomogo bi im kad je trebalo, ali ne zbog njih već zbog nje. A to što ja mislim o nekome u svojoj glavi je moja stvar i nipošto ne umanjuje moju ljubav prema njoj. Sve dok su oni ok prema njoj ja nemam ništa s tim kakvi će oni bit ljudi, a u onom trenutku kad neće bit ok prema njoj sigurno ću stat u njenu zaštitu umjesto da se pravim blesav.
Thunir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 22:47   #16
Quote:
Thunir kaže: Pogledaj post
Ne baljezgaj, znači moraš poštivat i cijenit ljude koji to ne zaslužuju samo zato jer voliš njihovo dijete? Ma logika na visini.
Kao što rekoh ja sam s tim ljudima imao najnormalniji odnos, dapače i pomogo bi im kad je trebalo, ali ne zbog njih već zbog nje. A to što ja mislim o nekome u svojoj glavi je moja stvar i nipošto ne umanjuje moju ljubav prema njoj. Sve dok su oni ok prema njoj ja nemam ništa s tim kakvi će oni bit ljudi, a u onom trenutku kad neće bit ok prema njoj sigurno ću stat u njenu zaštitu umjesto da se pravim blesav.
Ne radi se o moranju, ali ti očito ne kužiš. I s kakvih ti visina odlučuješ da su oni zavrijedili ili nisu tvoje poštovanje, jesi ti zavrijedio njihovo ili bilo čije? To, što ti misliš o nekome u svojoj glavi je tvoja stvar, ali zaista mi je onak skroz neprikladno (najblaže rečeno) da roditelje one koje navodno voliš podcjenjuješ, samo to onak mučki prikrivaš.

I baš me zanima kad još ovak licemjerno prikazuješ da si imao najnormalniji odnos s njima, a u duši ih prezirao, kako bi reagirala tvoja cura da je to znala? Da li bi mogla voljeti i poštovati tebe takvog. Recimo, ja bih te prezrela momentalno i pomnožila s nulom.

__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 23:49   #17
Autore, a kakav je tvoj otac?
Napiši otvoreno u čemu je bio problem.
Kažeš da je razlika u svjetonazoru i da je on tradicionalan.

Što podrazumijevaš pod tradicionalan?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 00:08   #18
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Autore, a kakav je tvoj otac?
Napiši otvoreno u čemu je bio problem.
Kažeš da je razlika u svjetonazoru i da je on tradicionalan.

Što podrazumijevaš pod tradicionalan?
Pa napisao sam dosta toga u prethodnim postovima, pa mozes procitati.

Uglavnom, on je "stara skola" ako me razumijes...ja sam odgojen na jedan tradicionalan nacin, pomalo i staromodan. Znaci cijeni ono sto imas, postuj druge, cuvas neke stvari do kojih ti je stalo...voli svoju domovinu, svoje ljude, imaj postovanja prema starijima, budi skroman...dakle vrijednosti koje danas bas i nisu "in".

Njezini roditelji a i ona su sve suprotno. Sve moderno, kupi-bacaj, nema cuvanja, brz zivot, nema previse sentimenta i patetike, gledaj samo svoj uspjeh, nemoj bit skroman jer skromnost je mana, gledaj samo kako sebi ugodit, odi tamo gdje je tebi najbolje bez obzira na okolnosti, ne okreci se oko sebe da vidis koga i sto ostavljas za sobom...

Ne znam jesam li dobro objasnio, ali otprilike sam probao, pa sad tko je shvatio...

A i rekao sam i prije, njezino misljenje prema svom ocu, a i iz toga i prema drugim muskarcima je izrazito negativno, pa je onda otuda i jedan od razloga njezinog takvog ponasanja. Iako, ocito ne moze biti opravdanje jer svi nosimo nekakve traume iz djetinjstva koje onda ne bi smjeli koristiti na drugim ljudima.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 00:13   #19
Otac je personifikacija tebe, tvog odgoja i onoga što predstavljaš.
Da se radi samo o nesimpatiji, riješila bi to suptilnije, ali ona ispod pojasa gađa upravo tebe.
Niste match ukratko.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 00:14   #20
Ne bih odbacila vezu radi negativnih osjećaja koje moj partner ima prema mojoj obitelji, ali bih ako bi te negativne osjećaje otvoreno iskazivao. Dakle ne očekujem od njega da voli moje roditelje, ali očekujem da se iz poštovanja prema MENI prema mojoj obitelji odnosi pristojno. Ako se usput i vole to mi je više kao bonus.
__________________
Prije braka imala sam puno teorija o odgoju djece. Sada imam troje djece i nijednu teoriju.
keksić2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.