Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2014., 19:00   #221
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post

I ako je Ostojiću ono bio lažan profil zašto je Francišković odma sljedeće jutro uhićen?
Nije meni taj Francišković nikakav super lik ali to nije ni bitno,radi se o tome da se ljude nemre sam tak zatvarat u ludare kom se kak sprdne.
vrlo logičan zaključak kolega ali prava istina će se ionako zataškati jer to kod nas redovito tako biva

Da se razumijemo, ni ja ne opravdavam oštru jezičinu od Franciškovića ali čitajući neke upise ovdje dobila sam dojam kako likuju, da je on zaslužio ovo zvjerstvo koje su mu napravili, i to branitelju koji je krvario za ovu zemlju i taj isti narod koji mu sada sudi zbog oštre jezičine- objektivno to je jedini njegov grijeh, a što se tiče ilegalnog posjedovanja oružja koje bivši branitelj još uvijek ima, oduzmeš mu ga i opališ kaznu koja je propisana zakonom a ne strpaš ga u ludnicu
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 09.05.2014., 19:00   #222
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Kako ga je Ostojić prijavio i poslao policiju ako to on nije bio? Netko ga je morao prijavit i obavit nekakav iskaz u policiji.
Ma bio je on, pa žena Ostojiću radi u Vrapču, tamo je glavna na odjelu. Nije ona vodila ovaj slučaj, ali kao da je bitno. Zna se kako doktori rade, daj mi malo mog malog primi preko reda, daj mi malo ovog naruči sutra za pregled, daj mi malo ovog nakljukaj tabletama prijeti mi doma mužu i djeci..

Ništa neuobičajeno. Tako funkcionira i policija i sudstvo i sve službe u državi.
necunecu is offline  
Old 09.05.2014., 19:04   #223
Quote:
necunecu kaže: Pogledaj post
Ma bio je on, pa žena Ostojiću radi u Vrapču, tamo je glavna na odjelu. Nije ona vodila ovaj slučaj, ali kao da je bitno. Zna se kako doktori rade, daj mi malo mog malog primi preko reda, daj mi malo ovog naruči sutra za pregled, daj mi malo ovog nakljukaj tabletama prijeti mi doma mužu i djeci..

Ništa neuobičajeno. Tako funkcionira i policija i sudstvo i sve službe u državi.
Dabogda onda žena,on i ona doktorica platili...

Nadam se da neće sačuvat guzice ta gamad. 9 mjeseci ga držali i sad da se izvuču..?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 09.05.2014., 19:07   #224
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Nadam se da neće sačuvat guzice ta gamad. 9 mjeseci ga držali i sad da se izvuču..?
ja nisam tvoje vjere, čitaj samo upise neutralnih ljudi ovdje i bit će ti jasno kakvo smo mi društvo
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Old 09.05.2014., 19:13   #225
Quote:
necunecu kaže: Pogledaj post
Ja bi upravo suprotno, legalizirao potpuno oružje. Kriminalac koji želi nešto počiniti ionako mu ga je najmanji problem nabaviti i nabavit će ga, ako ništa uzet će nož, ciglu, palicu, na isto ti dođe. A građani se imaju pravo zaštiti, a ne strahovati, od bilo koga i čega.

Što misliš koliko bi bilo provala, kad znaš da je oružje legalno? Koliko bi bilo pljački banaka, kad znaš da sve službenice za pasom imaju oružje i još vjerojatno par mušterija u banci? Koliko bi policija vršila prekomjernu upotrebu sile, kad znaju da im netko može vratiti?

Ovako su građani ostavljeni na milost i nemilost kriminalcima da se na njima iživljavaju kako žele. Svakom pištolj za pas, pa da vidimo tko će pošteno.

Tako je u Americi i funkcionira dobro. Najsigurniji grad u USA je onaj gdje su legalizirani i minobacači, strojnice, sve je dopušteno, pa ti probaj kršiti zakon.
Nikako nisam za to, u nikojem slučaju. Pa gledaj koliko samo u Americi ima oružanih napada i ubojstava, da ne govorim o ubijanju djece u školama poput onog zadnjeg (bar se nadam da ih nije bilo još i da je ovaj zadnji):

Quote:
NEWTOWN - Nakon stravičnog masakra u osnovnoj školi u gradiću Newtownu u Connecticutu, u kojem je ubijeno ukupno 27 ljudi, od kojih su 20 bili djeca, još uvijek se slažu dijelovi tragične slagalice.
Ne vjerujem da se to može tako lako kontrolirat niti da je sila uvijek pravi odgovor na silu. Ovako kad je zabranjeno ne može se tako lako nabaviti, iako će kriminalac uvijek nać put.
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?
novaizzy is offline  
Old 09.05.2014., 19:26   #226
Do zuba naoružanog... Koliko znam, pronađen mu je jedan jedini pištolj.
saurus is offline  
Old 12.05.2014., 16:50   #227
Slušao na radiju Split na vjestima da će kuća ljudskih prava prijavit Hrvatsku nekoj instituciji u Baselu zbog prisilnog ljećenja na psihijatriji a posebno ovog slučaja, vjest se nije probila na nijedan portal koliko vidim do sad.
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Old 12.05.2014., 17:21   #228
U četvrtoj epizodi unazad gostovao je Marko Francišković, pa ako ga netko želi poslušati i njegovo iskustvo iz prve ruke u emisiji Oluja, ovdje možete pogledati: http://mreza.tv/oluja-ozane-basic/
evil targaryen is offline  
Old 12.05.2014., 17:31   #229
Upravo je bio i na HTV-u, čudno da su oni počeli o tom slučaju, čak su i naveli da je to bilo nakon sukoba s vrhovnim milicionerom.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 12.05.2014., 20:47   #230
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
vrlo logičan zaključak kolega ali prava istina će se ionako zataškati jer to kod nas redovito tako biva

Da se razumijemo, ni ja ne opravdavam oštru jezičinu od Franciškovića ali čitajući neke upise ovdje dobila sam dojam kako likuju, da je on zaslužio ovo zvjerstvo koje su mu napravili, i to branitelju koji je krvario za ovu zemlju i taj isti narod koji mu sada sudi zbog oštre jezičine- objektivno to je jedini njegov grijeh, a što se tiče ilegalnog posjedovanja oružja koje bivši branitelj još uvijek ima, oduzmeš mu ga i opališ kaznu koja je propisana zakonom a ne strpaš ga u ludnicu
Da, posebno je važno da je krvario za zemlju

Ja ovdje nemam namjeru ikoga braniti, ali nama se dogodio slučaj Korade.
Nakon tog slučaja slušali smo kuknjave o tome kako doktori i okolina nisu radili svoj posao.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 12.05.2014., 21:18   #231
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da, posebno je važno da je krvario za zemlju.

Naravno da je važno. 1990-1995. se vidjelo tko voli Hrvatsku. Lako je danas voljeti Hrvatsku s rukom na srcu i džepu. Koliko mi je poznato neki iz današnje vlade tada uopće nisu bili u Hrvatskoj.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 12.05.2014., 22:19   #232
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
nama se dogodio slučaj Korade.
Nakon tog slučaja slušali smo kuknjave o tome kako doktori i okolina nisu radili svoj posao.
Korade je bio evidentiran zbog nekoliko slučajeva nasilničkog ponašanja, toga kod M. Franciskovića uopće nema, to je bitna razlika.
saurus is offline  
Old 13.05.2014., 10:18   #233
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da, posebno je važno da je krvario za zemlju

Ja ovdje nemam namjeru ikoga braniti, ali nama se dogodio slučaj Korade.
Nakon tog slučaja slušali smo kuknjave o tome kako doktori i okolina nisu radili svoj posao.
Ako je bilo potrebno psihološko vještačenje, ok, ali ako zdravog čovjeka nasilno šibaju antipsihoticima, onda nešto debelo ne štima...

Živo me zanima, što li tek onda rade sa stvarno psihičko bolesnim osobama , recimo šizofreničarima, manijacima ili depresivcima..

Nekako sumnjam da svi završavaju na ministarskom mjestu, poput Freda, koji kaže, da od kada je postao ministar, stanje mu se bitno poboljšalo i da je smanjio konzumiranje lijekova, ili pak uistinu završavaju, što ne bi čudilo s obzirom na trenutno gospodarsko stanje RH..

Nakon slučaja Francišković, ne znam što je slijedeće. Mislim ono, ekipa te fino u lisicama dovede u bolnicu, a oko stola već unaprijed pripremljena čeka ekipa s gumenjacima na rukama i oboružana raznoraznim kirurškim alatkama, spremna da ti nakon detaljnog pregleda rektuma išćupa i pojedini organ...

Zadnje uređivanje metalHamer : 13.05.2014. at 10:36.
metalHamer is offline  
Old 13.05.2014., 11:32   #234
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Korade je bio evidentiran zbog nekoliko slučajeva nasilničkog ponašanja, toga kod M. Franciskovića uopće nema, to je bitna razlika.
I što s time da je bio evidentiran

Ne mogu sakriti kad nešto napravi, ali koje su bile posljedice njegovog ponašanja?

Oduzeto mu je oružje?...bio je pod prismotrom?

I naravno, nema gorega nego da te netko pospremi u ludaru bez valjanog razloga...to je nešto čega se svako može bojati.
Imamo ime doktora pa neka se rasvjetli
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 13.05.2014., 11:36   #235
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Naravno da je važno. 1990-1995. se vidjelo tko voli Hrvatsku. Lako je danas voljeti Hrvatsku s rukom na srcu i džepu. Koliko mi je poznato neki iz današnje vlade tada uopće nisu bili u Hrvatskoj.
Ajde ne lupaj.
Da te netko pokrade, siluje ili ubije nekoga iz familije da li bi na sudu tražio da budu blagi jer je bio u ratu
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Old 13.05.2014., 11:43   #236
Quote:
Can-I-Bus kaže: Pogledaj post
Sarnavki je to posao. Dosta je uhljebljivanja i reagiranja samo na ''diskriminirane'' lijevo orijentirane građane. Ovo je prava diskriminacija i oduzimanja ljudskih prava, a ne ono jadni gejevi ''diskriminirani'' brakom.

Koliko vidim još se premišljala hoće li išta napraviti ili ne.
Sarnavka je tu najveće iznenadjenje. Vidi žena da ljevica nema nikakvih šansi na sljedećim izborima.
Jurica222 is offline  
Old 13.05.2014., 13:10   #237
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
I što s time da je bio evidentiran

Ne mogu sakriti kad nešto napravi, ali koje su bile posljedice njegovog ponašanja?

Oduzeto mu je oružje?...bio je pod prismotrom?

I naravno, nema gorega nego da te netko pospremi u ludaru bez valjanog razloga...to je nešto čega se svako može bojati.
Imamo ime doktora pa neka se rasvjetli
Nisi razumjela. Nisam mislila reći da kod Koradea sustav nije zakazao, nego da ta dva slučaja nisu usporediva. Zato što je kod Koradea postojalo puno dokazanih činjenica koje su upućivale na potrebu psihijatrijskog vještačenja, dok kod Franciskovića nije bilo nijedne (ako izuzmemo verbalnu prijetnju kakvima je Internet preplavljen).
saurus is offline  
Old 13.05.2014., 13:12   #238
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ajde ne lupaj.
Da te netko pokrade, siluje ili ubije nekoga iz familije da li bi na sudu tražio da budu blagi jer je bio u ratu
Žrtva ne bi, ali sudac bi uzeo u obzir kao olakšavajuću okolnost.
saurus is offline  
Old 13.05.2014., 13:50   #239
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ajde ne lupaj.
Da te netko pokrade, siluje ili ubije nekoga iz familije da li bi na sudu tražio da budu blagi jer je bio u ratu
Ali je Francišković nekoga pokrao, ubio ili silovao?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 13.05.2014., 13:54   #240
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Žrtva ne bi, ali sudac bi uzeo u obzir kao olakšavajuću okolnost.
S tim nemam problem...ali ovdje provlačiti sudjelovanje u ratu je potpuno bezveze.
Ne treba ga ni saslušati jer je bio u ratu?
Ako je nešto sumnjivo svima se isto događa i ne može to biti izgovor za ništa.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.