Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2014., 15:28   #21
Dajte prestanite s chatom i sl. Imate pm i chat teme, pa se tamo zabavljajte.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 05.01.2014., 15:31   #22
Quote:
Direktor Vuco kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Jučer pričam s jednim prijateljem i veli on meni - Kakvo je to muško koje se uda? Kakav je to čovjek?
Muško koje ode živjeti kod svoje supruge.. Zašto? Jer on nema prostora kod sebe, nije u financijskoj situaciji da napravi nešto ili da ode u podstanare.
Što vi mislite o tome....o male bitchesima
Mislim da mi se povraca od preslikavanja americke terminologije na balkanske uvjete.
Milf, kuga, sugardaddy, male bitch ili kako se vec te nakaradnosti pisu...u stvari...uvijek zaboravim da netu imaju pristup i oni koji me i u stvarnom zivotu nerviraju.
Domazeta je uvijek bilo. Koji je tvoj problem?
OneHitWonder is offline  
Old 05.01.2014., 16:05   #23
Quote:
bivša kaže: Pogledaj post
Može jedno osobno pitanje, nadam se da se ne ljutiš? I ne moraš odgovoriti ako ne želiš, naravno, samo me zanima

Čemu žurba sa zajedničkim životom? Zašto baš pod svaku cijenu želite živjeti skupa u zajednici s tvojom mamom, ako ionako planirate za par godina imati svoj stan?
Zato što smo zajedno već 9 godina, planiramo vjenčanje i već zapravo i živimo zajedno tj. on je svaki dan kod mene samo radnim danom ode spavati doma jer mu je bliže poslu. Mislim da se stvarno ne može reči da "pod svaku cijenu " želimo živjeti zajedno i da se radi o žurbi.
Ja radim sa mamom tj. pomažem joj u njenom OPG-u jer sam nezaposlena i tako si zaradim nešto.

P.S. Ako muškarac živi kod žene onda je nesposoban ali ako živi kod svojih staraca onda je što? Sposoban? Ili ako sve kupi na kredit?

Zadnje uređivanje peggy-nely : 05.01.2014. at 16:13.
peggy-nely is offline  
Old 05.01.2014., 16:06   #24
Mislim isto ko i tvoj prijatelj, nažalost
fališbubi is offline  
Old 05.01.2014., 16:46   #25
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Zato što smo zajedno već 9 godina, planiramo vjenčanje i već zapravo i živimo zajedno tj. on je svaki dan kod mene samo radnim danom ode spavati doma jer mu je bliže poslu. Mislim da se stvarno ne može reči da "pod svaku cijenu " želimo živjeti zajedno i da se radi o žurbi.
Ja radim sa mamom tj. pomažem joj u njenom OPG-u jer sam nezaposlena i tako si zaradim nešto.

P.S. Ako muškarac živi kod žene onda je nesposoban ali ako živi kod svojih staraca onda je što? Sposoban? Ili ako sve kupi na kredit?
Ok, samo me to zanimalo jer vidim da ova fucking kriza previše utječe na veze i to doslovno. Ja se ne bih usudila na to, zato sam pitala.

Vezano uz temu i ovaj P.S. ... Ja ne mislim da je ista stvar živjeti i u 'njenih' i 'njegovih', idealna situacija i jedina koja meni dolazi u obzir je život na ničijoj zemlji i, do grla u kreditima, samostalan početak Ali ok, ja sam malo istraumatizirana zbog sredine iz koje dolazim pa možda nisam mjerodavna.
bivša is offline  
Old 05.01.2014., 16:51   #26
Quote:
Direktor Vuco kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Jučer pričam s jednim prijateljem i veli on meni - Kakvo je to muško koje se uda? Kakav je to čovjek?
Muško koje ode živjeti kod svoje supruge.. Zašto? Jer on nema prostora kod sebe, nije u financijskoj situaciji da napravi nešto ili da ode u podstanare.
Što vi mislite o tome....o male bitchesima
Ja bih rekla da je taj čovjek vrlo normalan. Ono što je nenormalno i zatucano je okolina koja razmišlja kao to tvoje pitanje i vrlo je vjerojatno da će od tog normalnog čovjeka s godinama napraviti ludog čovjeka, posebno ako su mu punica i punac takvi, onda je gotov.

Ja bih rekla da je takav čovjek razuman, voli svoju ženu, fleksibilan, REALAN, financijski osvješten...uglavnom sve dobro...i mislim da puno više vrijedi nego muškarac koji ostaje "svoj na svome" i čeka da nešto stekne...pa na karaju ostane - NEOŽENJEN! Jer se nije htio "udati" na tuđe...
nonicaa is offline  
Old 05.01.2014., 16:56   #27
Quote:
bivša kaže: Pogledaj post
Ok, samo me to zanimalo jer vidim da ova fucking kriza previše utječe na veze i to doslovno. Ja se ne bih usudila na to, zato sam pitala.

Vezano uz temu i ovaj P.S. ... Ja ne mislim da je ista stvar živjeti i u 'njenih' i 'njegovih', idealna situacija i jedina koja meni dolazi u obzir je život na ničijoj zemlji i, do grla u kreditima, samostalan početak Ali ok, ja sam malo istraumatizirana zbog sredine iz koje dolazim pa možda nisam mjerodavna.
Meni je to noćna mora. Imam super mamu s kojom se dragi odlično slaže i ne želimo ići u kredite. Gledala sam, ako digneš 50 000 e, banci vratiš barem 100 000. Tako da ispadne, kad uštediš 10 tisuća, uštedio si 20.
I
peggy-nely is offline  
Old 05.01.2014., 18:17   #28
"Kakvo je to muško?"

Kakva je ovo država koja ima 363.411 nezaposlenih, kojoj javni dug iznosi 195,4milijarde kuna?

Kakav je ovo država u kojoj i mladi ljudi sa VSS traže bilo kakve poslove (sezonske, van struke, na crno, samo da su po mogućnosti bilokako plaćeni ) kojima bi mogli prehraniti sebe, o obiteljima da ni ne pričam?

-10 radnika na 12 umirovljenika, nikakvo čudo kako dobar dio radno sposobnih živi na račun svojih umirovljenih roditelja!

Sad te ja pitam, koliki je postotak mladih radnosposobnih ljudi, onih koji su ovdje u mogućnosti osigurati sebi i svom partneru "ŽIVOT NA NIČIJOJ ZEMLJI"?
Najbolje da se oni nikako ne udružuju, bez svoja četri kata ništa, sve ostalo je sramota za selo....
http://www.youtube.com/watch?v=gwHkllbv19Y
Formula Uspjeha is offline  
Old 05.01.2014., 18:58   #29
Ja san se uda i s tim nemam ama baš nikakvih problema. Zovite me kako oćete, mene boli briga.
Bila mi je prilika, razumna u momentu i najvažnije je ipak da "tamo di se muž uda" s tim nemaju problema.

Ipak, "udaja" može biti problem, znam za slučajeve di se muž na ženinon 'stanju' nakon 30 g. još nije opustija, ponaše se skoro ka da lebdi dok hoda. Užas.
S druge strane, muški koji se groze "udaje", inzistiraju na gazdovanju, imaju tendenciju da svoju ženu koja dođe na njegovo smatraju privremenin prolaznikon.

U svakom slučaju preporučan udaju kad je normalna prilika, uzmite šansu koju imate, naravno tamo budite svoji na svome u nekon kraćen periodu.

Relax
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Old 05.01.2014., 19:03   #30
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
vrlo sam ambiciozan i mislim da je mjerilo sposobnosti u onome što imaš i što si steko svojim radom i znanjem...Da živim u tuđem i da me neko drugi hrani sam bi sebe smatrao nesposobnim.Iz ćaćine kuće sam otišo da steknem nešto svoje a ne da preselim u ženinu
možeš ti biti ambiciozan koliko hoćeš, ali ako te u životu pogodi par loših stvari, nema ništa od vlastite neretnine i onog materijalnog o kojem ti pričaš.

uostalom, kako prosječn hrvat može kupiti vlastitu nekretninu osim dizanjem kredita na 30 godina? a to je nagluplja stvar koju može napraviti.

on topic
navedeni frend je po meni zatucani primjerak muškarca, koji živi u vremenu orije 100 godina. smatram da bi partneri trebali biti ravnopravni.
volim čokoladu is offline  
Old 05.01.2014., 19:06   #31
Žene koje bi se udale za muškarce koji inzistiraju na gazdovanju i zaslužuju takve muškarce. Svakome njegovo veselje.

Prostor u kojem živite je samo to - prostor u kojem živite. Da partner doseli u moju kuću, ta bi kuća u tom trenutku postala naša i ne vidim zašto bi se u njoj osjećao kao prolaznik.
Jasno je meni da se mi možemo i rastati, ali po toj logici ne bi trebao niti sebe gledati kao dio mog života već samo kao prolaznika kroz njega
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 05.01.2014., 19:20   #32
šta reć nego glupost,

moj se najbolji frand "udao" kako reće autor, drugi najbolji frend i ja se valjda onda oženili.

Taj frend je nakon 5 godina braka otišao sa svojom ženom u izgradnju kuće i dan danas su u prilićno dobrim odnosima nakon 16 godina.

Ja i i ovaj moj pajdo koji smo po vama valjda pravi "muži" poslije 16 godina takodjer, ni sami ne znamo di pripadamo,kuda idemo i kako dalje.

PRETPOSTAVKA je majka svih zajeba !!!
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Old 05.01.2014., 19:35   #33
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post

P.S. Ako muškarac živi kod žene onda je nesposoban ali ako živi kod svojih staraca onda je što? Sposoban? Ili ako sve kupi na kredit?
Dobro sročeno!
Pa valjda idu tamo gdje im je bolje, to je kriterij, a ne jel imovina od muške ili ženske strane...
anin1 is offline  
Old 05.01.2014., 19:48   #34
Općenito mi koncept udavanja, u današnje vrijeme, više nema previše smisla. Ni s muške, ni s ženske strane.
Ne udavanja u smislu naziva za vjenčanje žene, nego u smislu u kojem je i nastala ta riječ.
U vrijeme kada su muškarci bili materijalni skrbnici domaćinstva, ženu se udavalo u tu obitelj i ona je donosila miraz, kao doprinos sa svoje strane.
Vjerujem da to postoji još uvijek u nekim manjim sredinama, ali globalno više nema pravila. U velikoj većini slučajeva se nitko ne uda, nego odu živjeti odvojeno, ili na kredit ili u podstanarstvo.
Rade oboje ili ni jedno, radi žena, radi muž, dižu se krediti, živi se na katovima kod njegovih, kod njenih, živi se u zajedničkim domaćinstvima, u podstanarstvu, snalaze se ljudi kako znaju i umiju. Nema to veze s nečijom muškošću i ženstvenošću, sve je to samo obična realnost.

A pričica s prošle strane gdje žena govori mužu 'dok si pod mojim krovom bla bla', je promašena. Njihov problem ni izbliza nije njegova 'udaja'.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Old 05.01.2014., 19:59   #35
Ajme, kakva sramota.
Svakako je časnije za muškarca kad ženu dovede kod svojih roditelja.
Jer njegovi roditelji su jači od njezinih i imaju veći kurac.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 05.01.2014., 20:51   #36
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
da, to je stvarno jako veliki problem
naravno, da je obrnuta situacija, kad to muž napravi ženi, onda je to sve ok i super, tako treba biti, onda je on pravi muškarac
Možeš mislit kak bi žena šutila, muški koji se uda ostao je bez jaja, kratko i jasno ionako nas drže za jaja a ovako do kraja.
Gustavo is offline  
Old 05.01.2014., 21:28   #37
Ja bih tako nesto izgovorila muzu, na mome, samo kad bi on i njegovi pajdasi imali kretenske i sovinisticke i seksisticke izjave i tako pricali u mom prisustvu i on s njima, bez da ga je sram.
I onda bih bila jako, jako ljuta i pitala bih se kako sam se mogla udati za takvog majmuna.
I bilo bi me sram kako sam se nisko spustila, al' mogao bi biti sretan da ne uradim sta jos gore.
Onako, iz cista mira to moze reci samo seljak/seljanka.
OneHitWonder is offline  
Old 05.01.2014., 21:36   #38
Tako nešto općenito može izgovoriti samo osoba koja to misli.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Old 05.01.2014., 21:41   #39
Pa vjerojatno bih u tom momentu i mislila...bez obzira sto bi me bilo sram sebe same poslije.
OneHitWonder is offline  
Old 05.01.2014., 21:52   #40
Ne. Ne bi to mislila samo u tom momentu već čitavo vrijeme. Ako misliš da je tvoja kuća ili stan partnerov dom, onda to niti u jednom trenutku (dok ti je partner) neće prestati biti njegov dom.
Ovako samo izgovaraš nešto što misliš u trenutku kad si jako ljuta.

Ja bih se nakon takve izjave momentalno odselila i jedino bi mi u obzir dolazilo živjeti ili u nekretnini koja je u zajedničkom vlasništvu ili u unajmljenom stanu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.