Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2014., 22:20   #1
"Suplje ruke"

Javljam se sa jednim problemom.Tacnije prije bi se reklo da ih je dva.Naime moj muz ima suplje ruke.Suplje u stilu da svima daje sakom i kapom sve.Ja bas nisam takva.Dobro gledam kome da dam i sta i sigurno necu dati ono sto nama treba.On niti gleda niti ga je briga.Zadnji zalogaj dao bi nekom.Uvjek se svadjamo radi toga.Drugi problem je taj ako mu recimo nesto kazem sto mi smeta on pocinje da se dere toliko da ga cuje cijela okolina.Smiri se jako brzo ali ove me stvari nerviraju i jako ljute.Sta da radim
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:13   #2
Obzirom na onu tvoju "muž koji urla" temu i sada ovo, mislim kako ste vas dvoje sušte suprotnosti
I to nisu neke male sitnice koje se sukobljavaju, ali, eto, nije da su toliko štetne po sam odnos

Razmisli o tome
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:37   #3
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post

Razmisli o tome
Zašto bi razmislila, kad može svako malo otvoriti temu na forumu o tome što ju sve na mužu živcira i jadati se?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 06:56   #4
Ne mislim se bas rastati radi toga sto daje sakom i kapom i sto napinje glas kada imamo zadovoljavajuci brak i on je zaista dobar i ranije se povuce nego ja.Samo sam zeljela da popricam sa vama kako da rijesim ovaj problem
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 07:21   #5
Nije baš jednostavan problem.Mislim da mu ljepim razgovorom trebaš skrenuti pažnju da ono što imate da je vaše zajedničko i da se tebe isto tako pita koliko i kome dati.On mora biti svjestan da mu dogovor sa ženom mora biti na prvom mjestu a tek onda sve ostalo.On je takva osoba kakva jest ali neki kompromis sa tobom mora naći.
Što se tiče vikanja to je vrlo ružno ali izgleda da je i to dio njegove osobnosti.Za rješavat ovo drugo treba puno strpljenja sa tvoje strane a možda da ga i "uloviš" za razgovor kada je dobro raspoložen pa mu reći da stekne uvid kako nije ljepo vikati.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 10:49   #6
Ja sam ko tvoj muž (barem iz ovog kaj si napisala) i sve kaj mi je višak podijelim. Ne radi se o rasipanju niti bi "raskućila" sve kaj imam, ali ne mogu gledati gladne ljude, gole, bose itd a imati previše svega i ne reagirati, ne pomagati. Dobro je činiti dobro i ak je to nekome problem onda je to njegov problem, kaj to mene briga "zadnji zalogaj bi dao drugome"- tvoj ili svoj?
Ako on pak dijeli vašu "sirotinju" pa vi iz tog razloga nemate ništa, onda je to već druga stvar. Nisam čitala tvoje druge teme pa nemam pojma u kakvom ste financijskom stanju, jel on kad dobije plaću sve podijeli pa ga ti uzdržavaš ili kaj? Kaj to npr vama treba a on je dao drugome?
Ja kužim da imate problem jer i ja sam sličan imala sa svojim ex koji je rekao "ti bi svakome sve dala" i nije to bio kompliment, to je bila kritika Al eto, neki su ljudi škrti unatoč bogatstvu koje imaju, mnogi takvi nemaju ni prave prijatelje a neki drugi i ono malo kaj imaju dijele s drugima jer im to čini zadovoljstvo a nerijetko im se to i vrati kad im je najpotrebnije.
Mislim da je to stvar odgoja, karaktera i ne znam kako se to može promijeniti, bez obzira ko bio u pitanju.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 11:06   #7
Recimo imao je 4 rokovnika i dao je upravo MOJ koji sam ja zapikala.Imao je cd player i kada mu se pokvario u autu citac on je dao player eto kao nce mu vise trebati,sada nam treba a nemozemo ga naci.Ima 5km u dzepu i on ce ostati gladan ali kada dolaze gosti on ce potrositi tih 5 daa bi njih ugostio.Prestao pusiti,kupio bombona more da ima narednih dana ali eto sinoc dosli gosti a on razdjelio sve bombone.Njemu ostao sipak
Ima 40 maraka u dzepu potrisit ce za dan dva na sok,na ovo na ono.....
Ja bas nisam lukava ali kada nesto imam viska kako kazem ali ako imam nesto i to mi treba sigurno cu sacuvati a ne djeliti sakom i kapom onima koji mu se smiju poslije jer je dobar i budala jedno te isto
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 11:09   #8
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Javljam se sa jednim problemom.Tacnije prije bi se reklo da ih je dva.Naime moj muz ima suplje ruke.Suplje u stilu da svima daje sakom i kapom sve.Ja bas nisam takva.Dobro gledam kome da dam i sta i sigurno necu dati ono sto nama treba.On niti gleda niti ga je briga.Zadnji zalogaj dao bi nekom.Uvjek se svadjamo radi toga.Drugi problem je taj ako mu recimo nesto kazem sto mi smeta on pocinje da se dere toliko da ga cuje cijela okolina.Smiri se jako brzo ali ove me stvari nerviraju i jako ljute.Sta da radim
Po opisu, velikodušni kolerik, tvoje kritike za njega su napad i temperament čini svoje. Možda nađeš neki način da se bolje nosiš s tim, hladne glave bi možda i mogla malo taktizirati, ali mislim da ti se on neće nikad bitno promijeniti.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 11:45   #9
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Recimo imao je 4 rokovnika i dao je upravo MOJ koji sam ja zapikala.Imao je cd player i kada mu se pokvario u autu citac on je dao player eto kao nce mu vise trebati,sada nam treba a nemozemo ga naci.Ima 5km u dzepu i on ce ostati gladan ali kada dolaze gosti on ce potrositi tih 5 daa bi njih ugostio.Prestao pusiti,kupio bombona more da ima narednih dana ali eto sinoc dosli gosti a on razdjelio sve bombone.Njemu ostao sipak
Ima 40 maraka u dzepu potrisit ce za dan dva na sok,na ovo na ono.....
Ja bas nisam lukava ali kada nesto imam viska kako kazem ali ako imam nesto i to mi treba sigurno cu sacuvati a ne djeliti sakom i kapom onima koji mu se smiju poslije jer je dobar i budala jedno te isto
Jel tebi bitno kaj drugi misle i pričaju ili kak se ti osjećaš?
On je prestao pušiti, kupio bombone i podijelio ih, on će biti gladan a dat će drugima. Njemu uvijek ostane šipak ali i neka njegova sreća kaj je tak napravio. Možda bi rađe nekog sebičnog kraj koga ćeš ti ostati gladna jer će zadnji zalogaj sačuvati za sebe?
To su samo stvari, on na to tako gleda, to je materija a materija nas može samo kratko činiti sretnima. On je našao način da bude daleko sretniji, u duhovnom smislu, neopterećen glupostima tipa-imam šipak od bombona, a i zdravije je za zube

Nisam komentirala drugi problem, al možda je to povezano, možda zato ponekad viče jer misli da ga ne čuješ, tj da ga ne razumiješ

P.S. meni je prestrašno ovo zadnje kaj si napisala - "dobar i budala je jedno te isto". al niko nikom ne brani da bude obrnuto -"zao i pametan" moš mislit.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:16   #10
Ne mislim bas dobar u nekom normalnom smislu ali ni toliki rasipnik mi ne ide bas u interes.Kazem ti,nisam ja lukava,daleko od toga,samo ne dajem ono sto trema meni
Greska ili ne,ali takva sam
A kod njega je-Navali narode,jos malo pa nestalo
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:35   #11
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Ne mislim bas dobar u nekom normalnom smislu ali ni toliki rasipnik mi ne ide bas u interes.
Kupio je bombone i onda ih podijelio gostima, a jest rasipnik nema šta
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:48   #12
U ovim primjerima koje si navela ne vidim baš ništa čudno (rokovnik, bonboni).
I ja sam darežljiva. Ne samo u smislu humanitarstva (btw. djelovala sam humanitarno i kada sam bila bez posla, nisam sudjelovala s novcem, ali sam sudjelovala s onim što mi je na vrtu naraslo). I općenito.. ako dođeš k meni i jako ti se svidi neki stolnjak ili votsoever - ja ću ti ga dati.
Ne radi se tu o rasipništvu, možda čak ni toliko o velikodušnosti koliko o osjećaju nevezanosti na stvari.
Ako si materijalno nastrojena, razumijem da ti je to teško shvatiti.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:55   #13
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kupio je bombone i onda ih podijelio gostima, a jest rasipnik nema šta
Da kupio je PAKOVANJA bombone koje je dao svakom fgostu po pakovanje da nosi kuci.A mi krpimo kraj sa krajem i finansira nas moja majka jer od njegove plate ubrzo ne ostane nista(zadnju je cijelu dao roditeljima)
Usput posto je los finansijski njemu su prijatelji dali tene ako zeli da ih nosi,on je uzeo i razdjelio drugim jer mu se navodno ne svidjaju.Sto ih je onda uzimao?
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:22   #14
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Da kupio je PAKOVANJA bombone koje je dao svakom fgostu po pakovanje da nosi kuci.A mi krpimo kraj sa krajem i finansira nas moja majka jer od njegove plate ubrzo ne ostane nista(zadnju je cijelu dao roditeljima)
Usput posto je los finansijski njemu su prijatelji dali tene ako zeli da ih nosi,on je uzeo i razdjelio drugim jer mu se navodno ne svidjaju.Sto ih je onda uzimao?
Ja iskreno ne kužim kakav bi ti savjet htjela ovdje dobiti
Ne mogu ozbiljno pričati o paketićima bombona kao rasipništvu (tene nemam pojma kaj je ) al podsjećaš me na sestričnu jedinicu odgojenu tako da bude sebična. Kad je bila mala curica htjela je imati bracu ili seku, a njena mama joj je rekla- da imaš brata ili seku, sad bi te bombone morala s njima podijeliti, a ovako su samo tvoji. Ona je tad imala cca 4 godine a ti si ipak nešto starija ak si već u braku i takvog muža si samoj sebi valjda iz nekog dobrog razloga i odabrala.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:24   #15
Počni pit.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:37   #16
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja sam ko tvoj muž (barem iz ovog kaj si napisala) i sve kaj mi je višak podijelim. Ne radi se o rasipanju ....
Potpis ovo quotano. I ja sam takav, ok mozda ne dam bas sve, sve sto mi dodje pod ruku.
Ali je da sam od onih sto voli darivati i pomagati drugima, vise volim davati nego primati ma kako to blesavo zvucalo u danasnjem materijalistickom svijetu.
Pa eto autorice ima nas jos takvih muskih, tvoj muz je vjerovatno samo covjek dobrog srca samo sto mu ta dobrota malo izmice kontroli.
I da bolje je danas biti sebicna budala nego takav, jer bolje prodjes u zivotu, kad si dobar prema drugima samo te jos vise iskoristavaju.

Ne znam pokusaj na lijepi nacin popricati o tome.
Priznajem, i ja znam biti jako defenzivan kad mi netko pocne zanovijetati zasto nekome nesto dajem i poklanjam i trosim SVOJE novce, jer na kraju krjaeva to je moja odluka i nisam nikom nista ukrao pa nekom trecem dao.

Ok vi ste u braku, pa je to vase a ne njegovo, tako d aje to malo drugacija situacija od moje, tako da shvacam i tvoj stav.

BTW, ne zelim ispasti idiot ali hvala za onu drugu temu o urlanju, bas me tema dobro nasmijala i oraspolozila iako znam da tebi nije smijesno.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 00:03   #17
Urlanje sam pomenula i ovdje. Mada se malo pomalo vec i mjenja
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 07:21   #18
Kazu da je u braku bolje da je muz taj koji je velikodusniji.
To onda imate.
On, kako se kaze, nije "kucevan" tip.
Pokusaj zaboraviti patike i bombone i osmisliti zajednicke projekte.
Nesto, sto ce od vas dvoje ciniti tim i imati dodatnu vrijednost vas kao obitelji.
On voli pocastiti. To se nece promijeniti. Takvi ljudi bi umrli od srama da ne pocaste.
Rjesenje je u rezanju troskova, a ne nestajanju cascenja.
Kako?
Kuhaj.
Svako ce se vise obradovati palacinkama i bez nutelle, a sa domacim pekmezom, nego vrecici turskih bombona.
On ce biti presretan, bombone ostati kod vas, a time i pare: dzem ste ionako dobili, a jaje i nesto brasna se uvijek ima-nije rat.
Rokovnik uzmi sebi odmah i upisi svoje podatke i fino mu daj do znanja da ti prva biras, pa onda svi ostali.
Problem ce se roditi samo ako si ti izrazito skrta, a on izrazito rasipan. Ali sumnjam nekako da je to slucaj.
Imaj uvijek spremljen neki jeftin kolac ili tako. ..Palacinke. .kafa i dogovorite se da je to dosta. Da cete vise dijeliti nakon sto vi sebi nabavite to i to.
Procijeni kao "zena, ,domacica" kakvi su ti gosti- moji su mahom takvi da ce se obradovati necemu kuhanom, domacem- nego necem kupljenom. .
Drugo su djeca. Za njih trebate imati takvo nesto, ali i to otvoris i svaki put kad ti dodje das i obecas jos kad ti drugi put dodje. Oni to ionako samo brljave.
Moj mali je uvijek bio veseo kad nesto dobije, ne zna malo dijete sta je dva, a sta deset.
Nisi lukava, ali nauci biti mudra i ekonomicna. Nije rjesenje ni u tome da se nista ne da.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 11:37   #19
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Ne mislim se bas rastati radi toga sto daje sakom i kapom i sto napinje glas kada imamo zadovoljavajuci brak i on je zaista dobar i ranije se povuce nego ja.Samo sam zeljela da popricam sa vama kako da rijesim ovaj problem
Dali smo ti savjet o urlanju. Jesi poslušala ?
Onda daj sada opet poslušaj.
Razgovaraj sa mužem o onome što te muči....ma kako banalno bilo.

Sada popričaj sa mužem o tom dijeljenju.
Mislim da se nisi baš prilagodila na brak, da nisi baš svjesna da je on osoba za sebe a ne tvoj produžetak.Ne možeš ga promijeniti...na to sve si trebala misliti prije udaje.
Ne možeš sada jer ti ne paše mijenjati osnove čovjekovog karaktera..kaj je tebi ?
Radi na tome i razgovaraj sa mužem..ne sa nama.

PS.Sada vidim da vas financira tvoja mama a on troši cijelu plaću da ostavi dojam na prijatelje .To ne valja, to nikako ne valja.
Kaj si se za takvoga raspikuću i jarana udala ?
Ne znam...objasni mu da vam mama više ne može plaćati troškove i kada ne bude hrane ili za režije...on će shvatiti da ne može plaću potrošiti na svoje gušte i čašćenje familije i prijatelja.
Oprosti za toleriranje toga sama si odgovorna.On to radi jer može...pokaži mu da ne može.
Kaj je on žigolo tebe i para tvoje mame ? Što kada mama više ne bude mogla plaćati vaš brak ?
Što kada dođu djeca a on sve da drugima ? To je velika nezrelost i nepoštovanje tebe.
Kaj su tvoji dobrostojeći pa se zato oženio ? Da plaću na sebe i jarane troši a tvoji i ti ga financirate ?
On je u osnovi sebičan...prema tebi i tvojim roditeljima. Sirota tvoja mama.
Nemrem shvatiti takve žene kao ti.
Gle ovo, ovo tvoje nije normalno :
Quote:
A mi krpimo kraj sa krajem i finansira nas moja majka jer od njegove plate ubrzo ne ostane nista(zadnju je cijelu dao roditeljima)

Svašta...pa kaj je ovo ? Kakav je to muž..neka teža sebična budaletina.
Ti dopušttaš da cijediš mamu a on svojom lovom uzdržava familiju i jarane ?
On tebe ne doživljava kao ženu već novčanik.
Kamon.Zašto dopuštaš da te tako cijedi ?
To je veliko nepoštovanje tebe i tvoje obitelji...
Pa zašto se oženio ? Da ga tvoji hrane i uzdržavaju a on svojom plaćom da uzdržava svoje roditelje i braću te se fino zabavi ?

Zadnje uređivanje pozitivax : 22.01.2014. at 11:57.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 12:33   #20
Pozitiva moja mama nas pomaze i placa rezije jer on od svoje plate nemoze posto ima pola plate da daje zaa kredit roditeljima koji je digao,onda im pomaze novcano pored toga jer ne rade nigdje.Mislim da oni namjerno zicaju od njega nebi li se vratio kod njih ali ja po cijenu braka ne zelim s njima.Tako da moja mama pomaze jer nemoze da gleda sve to.A njemu se osladilo i to je to.Ali cekam sljedeci mjesec.Ako dadne vise dinara od plate (dovoljno je pola na rezije)nece se dobro provesti.Meni je toga dosta.
I pored svega toga on je jos "velikodusan! prema svima
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.