Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 09:11   #1
Veza na daljinu, on inicira prekid

Moja sljedeća situacija je ovakva: dugo smo u vezi ali on u jednoj državi ja u drugoj, viđamo se kako možemo svakih 2-3 mjeseca i skayp 24 sata (8 godina) nismo da idemo u brak (zbog naših karaktera, temperamenta, okoline, vjere, financija...) i ovako više kaže da ne može imati vezu sa mnom (skrivečki). Ali ako želim, može mi napraviti dijete. On inicira prekid, (moji roditelji su oduvijek protiv ove veze, a izgleda da nije ni on sam jak da bi išli u brak!) a do mene je da li želim dijete ili ne. Ako želim, on bi mi napravio. Nakon toga on se makiva i neće pitati za nas...
Makiva se ovako i onako... Koja glupa situacija, osječaji me razapinju... Ljudi, nisam nikad čula za ovakvu situaciju, jel stvarno muškarac bi mogao odjebati, ne jednu nego eto i dijete da imamo? (njegovo je da mi prepušta jer ne želi se svađat sa mojima i svega što bi se uplitalo u život).
Da li vama ovo zvuči da me testira ili što je ovo?
samobipitala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:14   #2
Mislim da te ne testira. Želi ti podariti dijete, pretpostavljam da si već u poznim godinama za djecu, da želiš djecu, i da bi ti želio ispunit želju.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:15   #3
jesam, skoro 40 godina- zadnji vlak kako bi se reklo.
samobipitala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:18   #4
Vidiš kako je pažljiv . Za kraj ti želi podariti dijete . Koja ljubav .
Onak , šta je njemu spermić više , manje . Velike li žrtve .

edit : I ti si 8 godina bila u takvoj nazovi vezi ?
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:23   #5
Promijenila sam naslov teme da bude jasnije o čemu se radi.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:24   #6
A šta je konkretno problem? Da li da ti napravi dijete? Da li da se udaš za njega? Možda je do mene, nisam baš najbolje shvatila.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:34   #7
Da se tu radi o vječnoj ljubavi koja ne smije biti ostvarena pa se dogodi to o čemu autorica priča, te da smo u nekakvom ratnom okruženju u kojemu se ne zna hoće li se otac vratiti pa želi napraviti djete da žena ima spomen te viječne ljubavi, onda bih možda i podržavao ovu ideju. Ovako kažem :

Gospođo draga, u 40. vas peru osjećaji i to je lijepo, no zar niste u stanju razlučiti ono realno prihvatljivo i ono što bi bio svjet mašte?
Danas, sa ovakvim uvjetima i okolnostima, u ovakvoj državi, sa takvim roditeljima koje spominjete, nebih vam to preporučio.
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:36   #8
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
A šta je konkretno problem? Da li da ti napravi dijete? Da li da se udaš za njega? Možda je do mene, nisam baš najbolje shvatila.
Gospođa traži mišljenje. Ne treba uvjek biti problem da bi čovjek dao svoj stav o nećemu.
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:40   #9
[QUOTE=simply_black;

on inicira prekid/odjeb...a za kraj da nema zamjerki, da nije prekid zbog trećih osoba ili šta već...nego jer ovako više ne možemo, on mi nudi ako želim da mi napravi dijete i da imam. Nakon toga on se makiva iz naših života...da se ne svađa sa okolinom koja bi se (jako) uplitala...

Pitanje, koje me muči i ne znam si trenutno to razbistriti...jel' bi stvarno muškarac mogao napraviti i ostaviti; ne sad samo mene nego i dijete?!

... da li bi vi prihvatili ili odbili ovakav prijedlog da ste u mojoj situaciji koja je konfuzna, tužna , sjebana itd...?
samobipitala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:49   #10
Može samo jedno pitanjce?
Koji je točno razlog što je to veza na daljinu, a ne da živite zajedno recimo, nakon osam godina?
Roditelji, a imaš 40 godina. Roditelji su protiv???
Financije????
Ne volite se???????
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:52   #11
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
.. nismo da idemo u brak (zbog naših karaktera, temperamenta, okoline, vjere, financija...) ... jel stvarno muškarac bi mogao odjebati, ne jednu nego eto i dijete da imamo? ...
Da li vama ovo zvuči da me testira ili što je ovo?
Pa i sama vidis da vasa veza nema perspektive po svemu sto si nabrojala.
Ipak te njegova zelja za prekidom pogodila kao iz neba pa u rebra, jer si ti vjerojatno sklonija povoditi se za onim sto osjecas bez obzira na sve te racionalne argumente 'protiv'.

S njim je drugacije, a moguce je da i osjeca drugacije. Na tu distancu i vidjanje svakih par mjeseci, svasta je moguce.

Ne umisljaj si testiranja i skrivene motive tipa 'on me toliko voli da me mora ostaviti'.
Ostavlja te. Ono sto ti je ponudio ti je poklon za zbogom, neka vrsta otpremnine, mozda i flaster za njega jer se osjeca krivim sto te ostavlja.

Moze te odkantati i s troje djece, kako ne.
Odlucio je - pred sobom imas tocno onaj izbor koji je pred tebe stavio, nista vise od toga ne mozes i nema skrivenog znacenja.
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:55   #12
Ovisi o tome koliko jako želiš to dijete.

Vidi ovako. Ja bih ti preporučila da "uzmeš" dijete(zvuči retardirano), no samo i jedino u slučaju da to ne činiš iz podsvjesne želje da ga koristiš za manipulacije vašim odnosom kasnije. Ako ti je jedina želja i očekivanje čista i jednostavna (imati dijete), onda go for it.

Mi ne možemo znati sve tvoje motive. Jedno je ipak jasno, dijete je big deal i ako nisi ziher da ga ne želiš iz razloga da ga možda ipak nekad kasnije vežeš za sebe i njega, ne čini to. Najprije zato što to nije dovoljno dobar razloga za stvaranje novog života. A nadalje, vrlo je izgledno da on doista i misli ispariti iz tvog života, i da to stvarno ništa ne može spriječiti niti promijeniti.

Vezu(kakvu si opisala) neću komentirati budući da ti(toliko i sama pretpostavljaš) na tako opisan odnos nitko baš ne može reći ništa lijepo. Čudna veza, bizaran kraj, s neobičnim prijedlogom. Sve je u istom tonu.


Dakle, gle. Žene koje nemaju mogućnost da im netko napravi dijete posežu za umjetnom oplodnjom iz banke. Ako možeš na vaš postupak "oplodnje" gledati kao na to da si bila u nekoj banci, savjetujem ti da to ostvariš. Ako ne, dobro razmisli.
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:01   #13
Dijete s takvim debilom? Pa da ti jos prenese svoje metiljave gene.uostalom pitajte svako u svojoj crkvi i roditelje obavezno. Neka bude kako oni izglasaju.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:11   #14
Mila, prilično konfuzno sve to djeluje. Jedino što je dovoljno jasno je da on inicira prekid.
Zašto uopće pomišljaš bi li imala nešto od čovjeka koji te ne želi?
Pusti sada udaljenost, roditelje, temperament i vjeru.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:30   #15
40 godina? tvoji? wtf
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 10:46   #16
Prvo poradi na tome da se makneš iz otrovne okoline u kojoj se nalaziš. Barem iz tvog pisanja tako djeluje (hrpa ljudi koja bi se uplitala u sve i svašta).

Meni osobno je svjesno odabrati da moje dijete neće imati oca sebično i u to se ne bih upuštala. Ali čak i da to maknemo na stranu, ako je okolina toliko pogubna za vašu vezu, kakva će tek biti za dijete.

Ponavljam, riješi problem koji sad imaš prije nego se upustiš u daljnje akcije. Donatora sperme ćeš moći naći i kasnije.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 11:27   #17
Slažem se da prije začeća djeteta treba doraditi uvjete koji će za njega biti potrebni(to svakako ne uključuje aktualnu situaciju s njenima).

No, ne slažem se da je htjeti imati dijete u njenoj situaciji sebično. Zašto bi suzbijala žarku želju da se ostvari kao majka i osudila se na to da do kraja života s čežnjom gleda u drugu djecu, majke po parkovima? Pogotovo u današnje vrijeme kada je toliko obitelji koje imaju oba roditelja, a odrastaju u krajnje kaotičnim uvjetima. Otac nije garancija ni za što. Dobro je da ga dijete ima. Ali nikako nije presudan faktor da bi dijete sutra bilo sretno. Ne brini, bit će ono svakako sretno čak i ako ima "samo" majku punu ljubavi i pažnje. Govorim iz osobnog iskustva.

S druge strane, radi se o gospođi koja je prešla 40-u, i čija je generativna dob u poodmaklom stadiju. Vizavi zdravlja nje i djeteta, ukoliko ga misli imati, dobro je da to realizira što je ranije moguće. Također, ne vidim što bi bio bolji ijedan anonimni donator od ovog koji ju trenutno želi donirati?
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 11:54   #18
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
on inicira prekid/odjeb...a za kraj da nema zamjerki, da nije prekid zbog trećih osoba ili šta već...nego jer ovako više ne možemo, on mi nudi ako želim da mi napravi dijete i da imam. Nakon toga on se makiva iz naših života...da se ne svađa sa okolinom koja bi se (jako) uplitala...

Pitanje, koje me muči i ne znam si trenutno to razbistriti...jel' bi stvarno muškarac mogao napraviti i ostaviti; ne sad samo mene nego i dijete?!

... da li bi vi prihvatili ili odbili ovakav prijedlog da ste u mojoj situaciji koja je konfuzna, tužna , sjebana itd...?
Taj tvoj muškarac bi to mogao napraviti, očito.

U tvojoj se situaciji ne bih mogla zamisliti, sorry. Ako si ti ranije izrazila želju za djetetom, ok. Ako ne želiš o dijete i majčinstvo, i to je ok. Ali mislim da je ovo prekomplicirana situacija za imati dijete. Da ne želim muškarca a želim dijete, imala bih dijete sa nekim random likom. Da želim muškarca i dijete, imala bih dijete sa muškarcem kojeg bi bilo u mom životu. Ovako vas dvoje nikada ne biste imali raščišćene odnose, imate dijete, otac ga ne želi, kao da nije dosta što ne želi tebe itd.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 12:20   #19
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
Moja sljedeća situacija je ovakva: dugo smo u vezi ali on u jednoj državi ja u drugoj, viđamo se kako možemo svakih 2-3 mjeseca i skayp 24 sata (8 godina) nismo da idemo u brak (zbog naših karaktera, temperamenta, okoline, vjere, financija...) i ovako više kaže da ne može imati vezu sa mnom (skrivečki). Ali ako želim, može mi napraviti dijete. On inicira prekid, (moji roditelji su oduvijek protiv ove veze, a izgleda da nije ni on sam jak da bi išli u brak!) a do mene je da li želim dijete ili ne. Ako želim, on bi mi napravio. Nakon toga on se makiva i neće pitati za nas...
Makiva se ovako i onako... Koja glupa situacija, osječaji me razapinju... Ljudi, nisam nikad čula za ovakvu situaciju, jel stvarno muškarac bi mogao odjebati, ne jednu nego eto i dijete da imamo? (njegovo je da mi prepušta jer ne želi se svađat sa mojima i svega što bi se uplitalo u život).
Da li vama ovo zvuči da me testira ili što je ovo?
Ja, za razliku od drugih, mislim da on ima itekako skrivene motive. Ne bi to nazvala testiranjem nego nečim puno gorim. Naime, meni se čini da bi se on preko djeteta "uvalio". Koji bi lik nakon 8 godina veze, kakva god ona bila, inicirao prekid i ponudio da napravi dijete jer mu je - dosta skrivanja onaj koji ima plan da žena senzibilizira svoju okolinu preko djeteta na ovu vezu.Da je htio prekinuti ne bi ti se više javljao a pogotovo ne bi nudio da ti napravi dijete. Pretpostavljam da si ti iz RH a on iz neke "nepopularne" zemlje u regiji koja nije u EU, te da si zaposlena jer moraš imati uvjete za uzdržavanje djeteta. Tako bi dobio državljanstvo i ko zna koje sve beneficije- preko djeteta a vjerojatno najviše da ti odlučiš između njega i staraca tj da ga više ne "kriješ"
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 12:30   #20
Quote:
LanaDelPray kaže: Pogledaj post
No, ne slažem se da je htjeti imati dijete u njenoj situaciji sebično. Zašto bi suzbijala žarku želju da se ostvari kao majka i osudila se na to da do kraja života s čežnjom gleda u drugu djecu, majke po parkovima? Pogotovo u današnje vrijeme kada je toliko obitelji koje imaju oba roditelja, a odrastaju u krajnje kaotičnim uvjetima.
Moje je mišljenje da je imanje djeteta unaprijed znajući da ono neće imati jednog roditelja sebično. Moje mišljenje nije ni zakon ni činjenica.

To što ima svakakvih obitelji ne čini tu želju ništa manje sebičnom. Želja je i dalje ista: želim sebi dijete radi sebe.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.