Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 16:17   #41
Ponekad je stvarno tesko poverovati da su neke price istinite. Jel stvarno istina to sto pises?
Ako jeste, bezi od njega, kakvo dete "na poklon". O zaboga, sta radis u vezi na daljinu s covekom s kojim nemas buducnost ("razlike u temperamentu, nismo za brak"), a imas vec 40 godina? Zasto to sebi radis? Najmanji problem bi trebalo da bude razlika u veri i slicno, ali ako vi jednostavno niste jedno za drugo u pogledu karaktera, pogleda na zivot i onoga sto zelite... pa nemas vise sta tu da trazis.

Ja sam jednom bila u vezi na daljinu (kratkoj i u dvadesetim) i kad je on to prekinuo, mislila sam da je kraj sveta. A danas samo mogu da mu budem zahvalna sto je video da to nigde ne bi vodilo. I najveca razlika je bila u karakterima, emocionalnoj zrelosti i slicno.. i bili smo druge vere i nacije, ali i mm danas je isto druge vere i nacije, ne radi se o tome.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:51   #42
Nažalost, ova priča je istinita. Moje pitanje, nedoumica je ta što mi se u životu dogodio ''prijedlog'' od osobe s kojom sam bila skoro 8 godina. Osim njegovog iniciranja prekida, više me osupnuo ovaj prijedlog (da mi napravi dijete i da se se makiva, da mii ispuni želju da budem mama ako to želim i da ga ne pitam za alimentaciju jer on za to nema jer da bi onda tako ''sudjelovao'' ipak u odgoju ''malog'' katolika, a ne želi se svađati sa mojima, svojima i svojom rodbinom kako bi to izgledalo i bla-bla-bla)...A ovo drugo.... on je muslimanske vjere, je hrv. državljanin ... Ok, budući da smo pred prekidom, vjerojatno sad između nas ispadaju svakakve ''grube, bedaste riječi, okrivljavanja što se nešto nije izrealiziralo prije i tako i što bezbolniji pozdrav....
Ipak hvala vam forumaši, koliko god izgledao forum da ne pomaže, eto i ovdje ''virtuala'' ipak skuži bit svega.
samobipitala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:55   #43
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
Nažalost, ova priča je istinita. Moje pitanje, nedoumica je ta što mi se u životu dogodio ''prijedlog'' od osobe s kojom sam bila skoro 8 godina. Osim njegovog iniciranja prekida, više me osupnuo ovaj prijedlog (da mi napravi dijete i da se se makiva, da mii ispuni želju da budem mama ako to želim i da ga ne pitam za alimentaciju jer on za to nema jer da bi onda tako ''sudjelovao'' ipak u odgoju ''malog'' katolika, a ne želi se svađati sa mojima, svojima i svojom rodbinom kako bi to izgledalo i bla-bla-bla)...A ovo drugo.... on je muslimanske vjere, je hrv. državljanin ... Ok, budući da smo pred prekidom, vjerojatno sad između nas ispadaju svakakve ''grube, bedaste riječi, okrivljavanja što se nešto nije izrealiziralo prije i tako i što bezbolniji pozdrav....
Ipak hvala vam forumaši, koliko god izgledao forum da ne pomaže, eto i ovdje ''virtuala'' ipak skuži bit svega.
loš je čovjek. ti njegovi prijedlozi mi se ne doimaju kao riječi u afektu svađe, već kao podmukao stav kukavice.
napravio bi ti dijete iz usluge.
najgore je štro smatra da je njegov kurac i geni zlatni pa da bi mu trebala biti beskrajno zahvalna.
a on se ne bi brinuo o vlastitom djetetu. škrtica bezosjećajna umišljena!
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:59   #44
Možda ga pere grižnja savjesti što si godine u kojima se ljudi obično međusobno skrase i pronađu nekoga, potrošila na njega.

Međutim, djeca nisu lutke i potrebna im je prisutnost oba roditelja. Djeca nisu mačići ni kučići pa da se poklanjaju. Osobno, ne vidim koji je točno problem u ovoj priči? On prekida i to je to. Osim ako i ti ne dvojiš nad njegovom nebuloznom ponudom, ali pri tom se zapitaj imaš li uopće uvjeta za samohrano materinstvo i to ne samo s financijskog aspekta. Ja ne bih voljela da mi dijete odrasta u okolini u kojoj se ti nalaziš, a u kojoj bi vjerojatno i tebe i njega sustavno maltretirali zbog vašeg statusa.
lea seydoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 10:27   #45
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
više me osupnuo ovaj prijedlog (da mi napravi dijete i da se se makiva, da mii ispuni želju da budem mama ako to želim i da ga ne pitam za alimentaciju jer on za to nema jer da bi onda tako ''sudjelovao'' ipak u odgoju ''malog'' katolika,
Ovo je prestrašno Znači ipak nisu "krivi" tvoji starci nego on.
A zakaj bi uopće svjesno išao praviti "malog katolika"? Daj otkači ga, vjerojatno već ima neku muslimanku "u blizini".
Ili 4, mislim da je to limit
Kroz temu je izgledalo kao da se tvoji protive toj vezi zbog svih nabrojanih razlika, al sad je jasno- ako i jesu- da su bili itekako u pravu
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 10:38   #46
Baš. Odvratna rečenica. Pitam se što ona uopće vidi u jednoj takvoj ksenofobnoj osobi koja bi na njihovo dijete posprdno gledala kao na "malog Katolika" za kojeg "nema pare da plati". Užas.
lea seydoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 11:25   #47
Quote:
lea seydoux kaže: Pogledaj post
Baš. Odvratna rečenica. Pitam se što ona uopće vidi u jednoj takvoj ksenofobnoj osobi koja bi na njihovo dijete posprdno gledala kao na "malog Katolika" za kojeg "nema pare da plati". Užas.
Ona mu je očito trebala reći- a ne dragi, to će biti mali musliman jer ti tako želiš

Al najgore kaj je lik cijelu stvar prebacio na njenu familiju, ko da su najzatucaniji, a očito je ovim svojim stavovima njima ranije pokazao o kakvom se tipu radi, pa su im neke stvari bile jasnije nego njihovoj slijepo zaljubljenoj kćeri
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 15:00   #48
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
da mii ispuni želju da budem mama ako to želim i da ga ne pitam za alimentaciju jer on za to nema jer da bi onda tako ''sudjelovao'' ipak u odgoju ''malog'' katolika


I ti si s ovakvom isprikom za muškarca potratila 8 lijepih godinica tvog života? Ne troši ni dana više,uhvati maglu što je prije moguće, i po mogućnosti s njim nemoj više nikad razmijeniti niti jedan jedini sms.
Postoje i drugi načini da postaneš majka. Toliko djece čeka topli dom u sirotištima, a ako ne želiš odustati od želje za biološkim djetetom, tu je i umjetna oplodnja. Ako to doista želiš, ne boj se, to ćeš i ostvariti na ovaj ili onaj način.
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:00   #49
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
i da ga ne pitam za alimentaciju jer on za to nema jer da bi onda tako ''sudjelovao'' ipak u odgoju ''malog'' katolika, a ne želi se svađati sa mojima, svojima i svojom rodbinom kako bi to izgledalo i bla-bla-bla)...
Batali to, zauvek i za svagda. Sta ce ti takav covek u zivotu, zatvori to poglavlje zauvek. Ko i kakav neko treba da bude da moze uopste tako nesto da izjavi?? Uf pa ne bih kafu s njim popila, nemoj da si slaba sad, jasno mi je da zelis dete, ali sigurno, sigurno, sigurno te ceka za mesec dana, za sest meseci, za godinu dana poznanstvo s nekim zdravim i normalnim covekom s kojim ces biti srecna.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:04   #50
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
loš je čovjek. ti njegovi prijedlozi mi se ne doimaju kao riječi u afektu svađe, već kao podmukao stav kukavice.
napravio bi ti dijete iz usluge.
najgore je štro smatra da je njegov kurac i geni zlatni pa da bi mu trebala biti beskrajno zahvalna.
a on se ne bi brinuo o vlastitom djetetu. škrtica bezosjećajna umišljena!
Potpisujem. Kakva nula od coveka.
Cak i da si u misiji da trazis samo "donatora sperme", pa na svakom cosku ces naci bolju genetsku kombinaciju od ovog nesrecnika.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:58   #51
Jao kakav lik!
Ono, ne bih uzdrzavao malog katolika, ali bih ti rado ugradio muslimanske gene, besplatno.
duhovit lik.
hajde da se nacionalno nadjebavate u nekom chat room...
ali nakon 8 godina veze???
Samar, nista drugo.
ne razumijem toliku netrpeljivost.
za osam godina ste mogli skovati plan bijega k dogovoriti se slavite li sve ili nista ili ko dominira...
s druge strane ne mogu zamisliti da neko "nudi" dijete i poslije ne pita za njega...to je ludo.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:28   #52
Kakvih sve priča ima.
Ako ti njega takvog voliš, imaš 40 g., i želiš dijete, ja bih te možda i podržala da si financijski u stanju to podnijeti.
Iako ne podržavam inače te želje za imanjem djeteta bez drugog roditelja.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 09:47   #53
Već ste u ovih osam godina se mogli zajedno maknuti iz ove sredine koja je nažalost takva kakva je.Te nacionalnost, te vjeroispovjest.Ima toga svugdje, ali na ovim našim prostorima je mnogo gorčine.
Ali, zar ne postoji mogučnost da se odselite negdje drugdje, naprosto se maknut i pokušati živjeti svoj život.Ako je moguče.
I da ono baš nije trebao reći, ali treba se uzeti u obzir da je i on možda ogorčen, možda je htio da davno prije donesu neke odluke, a ona se premišljala zbog roditelja, vjere i sl.
Kad smo ljuti ponekad izbacimo previše žući
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 10:22   #54
Quote:
resa kaže: Pogledaj post
Već ste u ovih osam godina se mogli zajedno maknuti iz ove sredine koja je nažalost takva kakva je.Te nacionalnost, te vjeroispovjest.Ima toga svugdje, ali na ovim našim prostorima je mnogo gorčine.
Ali, zar ne postoji mogučnost da se odselite negdje drugdje, naprosto se maknut i pokušati živjeti svoj život.Ako je moguče.
Tek bi onda naježila Kaj ne vidiš da to nema veze s njezinom sredinom nego njegovim mentalnim sklopom ON ne podnosi nikaj njezinoga i tu je netrpeljivost prenio na sve. Iz uvoda se to ne kuži pa sam i ja na tren pomislila da nije kriv, ali kasnije je itekako vidljivo kakve je imao namjere i planove.


Quote:
resa kaže: Pogledaj post
I da ono baš nije trebao reći, ali treba se uzeti u obzir da je i on možda ogorčen, možda je htio da davno prije donesu neke odluke, a ona se premišljala zbog roditelja, vjere i sl.
Kad smo ljuti ponekad izbacimo previše žući
Nema ti to veze s izjavama u afektu. On ne želi plaćati za malog katolika, time joj je dao do znanja da bi plaćao za malog muslimana, a to je moguće ako te posluša pa ode negdje daleko gdje bi bilo sve kako on kaže a ona bi zbog djeteta pristala na sve.
Mislim da nisam vidjela goru ucjenu, podmukliju i perfidniju od kad sam na forumu
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 10:40   #55
Nije bas tako...vani bi ona bila njemu ravnopravnija.
Ona bi morala imati pomoc za dijete, a on kao otac bi ga morao uzdrzavati.
kad bi ga onda poslusala, bilo bi zbog njega, ne zbog para...a to je vise fer.
vise su u bosni ili hrvatskoj u losem polozaju.
ona ili ovisi o svojima, ako bi dijete odgajala u katolickom duhu
ili o njemu, kad bi dijete odgajali u islamskom duhu.
uvijek mora nekoga poslusati.
vani bi mogla slobodno odluciti.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 11:44   #56
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Nije bas tako...vani bi ona bila njemu ravnopravnija.
Sad sam se malo pogubila gdje vani? Ja sam shvatila da su BIH i RH jedine opcije, nisam skužila da bi neko inozemstvo uopće bila opcija.


Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Ona bi morala imati pomoc za dijete, a on kao otac bi ga morao uzdrzavati.
Al ovo vrijedi gdje god da žive Dijete ima jednaka prava bez obzira gdje mu žive roditelji. Ako on napravi dijete, pa i da ga ne prizna a ona traži utvrđivanje očinstva, dobije spor- on je dužan uzdržavati dijete. Druga je stvar kaj on to ne bi htio i kaj su institucije kod nas i u regiji takve da je dijete "zadnja rupa na svirali" pa je i kod "normalnijih" parova nakon razvoda ili djeci rođenoj izvan braka teško ostvariti prava viđanja i uzdržavanja.

Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
kad bi ga onda poslusala, bilo bi zbog njega, ne zbog para...a to je vise fer.
vise su u bosni ili hrvatskoj u losem polozaju.
ona ili ovisi o svojima, ako bi dijete odgajala u katolickom duhu
ili o njemu, kad bi dijete odgajali u islamskom duhu.
uvijek mora nekoga poslusati.
vani bi mogla slobodno odluciti.
Hm, mislim da to nema veze s tim gdje žive. AK je lik ortodosan on će tražiti od nje da dijete bude musliman pa i da žive u Finskoj. Gledala sam neke reportaže o Njemicama udanim za Turke, žive u Njemačkoj a ovi ih tretiraju ko krpe. Naravno da se rastaju, al velim- ak je neko zatucan, to se neće promijeniti promjenom mjesta boravka. Druga stvar da su njeni takvi, kako se do sad činilo pa da se makne od njih. AL od njega se nemre maknut ak se uda za njega i rodi mu dijete.
Btw u vezi na daljinu, ona ionako nema pojma kakva je on osoba. Može bit i neki manijak
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:29   #57
Dobro, ja to posmatram iz bosanske perspektive...nacekala bi se i pomoci i alimentacije...mali bi i u skolu pos'o.
pod vani sam mislila na dojcland &co.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:32   #58
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Dobro, ja to posmatram iz bosanske perspektive...nacekala bi se i pomoci i alimentacije...mali bi i u skolu pos'o.
pod vani sam mislila na dojcland &co.
Ok, al mislim da je onda svejedno jel mali katolik il musliman, ak mu je otac takav krele ko ovaj iz priče.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 17:39   #59
i meni nije jasan ovaj dio s djetetom

odlusci se i napiis mi prioritete

djete
veza (pod ovo se sporazumjeva seks i druzenje)

ako ti je do veze, onda povuci konope da budete zajedo.. odluci se na koju stolicu oces sjedit.

ako on ne zeli vezu, mislim da tu nemas sto radit

dete ko djete... doslo ne doslo. bolje ti ja da dode u super okolnositma. rade nemoj

a sad da se vrtimo oko tebe, opcnito kako musko zensko razmislja... mislim da cu preskocit to


jer seksat se i dalje mozete nastavit preko telefona i jednom u 2 mjeseca. da je nasao bolju, vec bi je nasao... vazi i za tebe
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:02   #60
Quote:
samobipitala kaže: Pogledaj post
Nažalost, ova priča je istinita.
Ja ne sumnjam u tvoju pricu i vjerujem da je istinita.
Ima ovakvih prica koliko oces.
Recimo imala si 32 godine kad si ga upoznala, bila si u najboljim godinama .
Pa je nekako steta da si 8 godina potrosila u nista .
Kako nekog tipa nisi nasla blize ?
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.