Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2014., 23:46   #21
Quote:
Ljubav2014 kaže: Pogledaj post
***Ms. Manners***Pitas za Opcije?..
Pitam za opcije u smislu toga možeš li nekamo otići, radiš li, imaš li od čega živjeti ako se on zainati i ne bude ti htio nikako pomoći dok ga (u slučaju razvoda) sud ne prisili na to.

Ako ga se ne može urazumiti, a zasad se ne može, najbolje bi bilo da odeš.

I morala bi biti spremna na mogućnost da ga izgubiš tad sasvim. Možda bi se on urazumio i došao za tobom, ali ne bi bio ni prvi ni zadnji koji je ostao s mamom i koji nikad neće shvatiti.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:36   #22
Grozna situacija. Jest da ste trebali dvaput razmisliti prije pravljenja djece u ne baš tako bajnim uvjetima, ali šta je tu je. Tvoj muž te ne poštuje ni malo, ne zanima ga tvoja dobrobit ni (ne)zadovoljstvo. Dobra stvar je u tome da samo o tebi ovisi hoćeš li to trpiti. On i njegova mater se neće promijeniti, u to budi sigurna. Imaš cijeli život pred sobom, nemoj ga potrošiti na propadanje u toj negativnoj okolini. Čovjek nije otok i treba oko sebe ljude, ali one koji te štite, ohrabruju, podižu, paze... ne one koji te uništavaju. Pročitaj malo teme o djeci koja odrastaju u nesretnim obiteljima i koliko to negativno utječe na njih. Bolje jedan sretan roditelj, nego dva nesretna - vjeruj mi.

Možeš li zatražiti pomoć svoje obitelji dok ne staneš na noge?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 00:42   #23
Quote:
Ljubav2014 kaže: Pogledaj post
Pa danas sam pokusala razgovarat s njim ali nikakvog rezultata. Prvo nije htio pristat da izadzemo negdje da popricamo kao dve odrasle osobe/partneri, na kraju sam ipak pristala da pricam snjim doma, jer ja hocu neko rijesenje nemogu vishe ovako( bio spreman da se isprasi iz kuce pa nisam imala druge obcije, jer vec dvije sedmice ode na poso nit se javlja nit pita kako sam nit koji dzavo) ali kraj je bio isti, poceo da se dere(ocigledno nema cistu savjest, a ja zelim odgovore) na kraju se isprasio iz kuce urlajuci...
Kao i uvjek moje nezadovoljstvo ga ne zanima, samo govori, "ti mozes rijesiti sve", onda "ne kuminiciram kao dovoljno u prisustvu njegove majke" itd* jedno te isto*neznam samo majka majka majka a gdje sam ja i beba????i sta ovo ima da radi snjom... problem je nas odnos ali dzaba gubim rijeci...
Još se držiš dobro, kako ti je. Najviše energije trošiš za izvlačenje reakcije od svog muža i ako te to najviše muči, brzo ćeš se toga rješit jer ništa nećeš izrudarit.
Zaboravi na ljubav u 2014., osin prima svome ditetu. Preusmjeri se na isključivo dobrobit diteta, budi najbolja majka, a kad se sabereš tražit ćeš izlaz.
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 01:30   #24
Sta ce tek bit' kad rodis, ako te sad nitko nista ne pita nit zarezuje .
Ko ce ti pomoci kad rodis,? ne znam koliko mozes racunati na njegovu mamu, jer ona nesto vec sluti" ako ne mozete zajedno razvedite se" to kao ona vec nanjusila da ce doci do rastave.
Sta ona toliko ima pricat sa sinom? Sigurno traca o tebi , nema sta drugo bit' i puni mu glavu zato se tebi slabije i javlja.
On ima sigurno dobru placu, bil mogli negdje u postanare otic?
Mozda kad bi bili sami, da bi on bolji bio prema tebi.
Mozda se on i promjeni na bolje kad rodis, a mozda i njegova povampirena mama se promjeni na bolje.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:34   #25
I moj je bio mamin sin i evo sta bi-rastala se.Doslo mi je da mu bacim burmu u nos i da kazem da ozeni mamicu.Nema tu srece draga moja
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 08:22   #26
ko ih napravi maminim sinovima ,zivo me zanima??
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:09   #27
Quote:
Pomorac35st kaže: Pogledaj post
ko ih napravi maminim sinovima ,zivo me zanima??
Tata??
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 10:29   #28
Ti si tipičan primjer ovakvih ljudi. Svi su krivi, samo ti nisi.
Nije tebi svekrva kriva što ti je brak takav kakav je, sama si kriva. Jasno je kao dan da taj čovjek ne želi biti u braku, barem ne u braku u pravom smisli te riječi. To što se ti zavaravaš da će se on promijeniti ili da će ga dijete promijeniti (jesi li zato ostala trudna unatoč takvoj lošoj vezi?) je samo tvoj problem.
Ako imaš imalo pameti, prestat ćeš kriviti svekrvu i početi raditi na tome da se riješiš budale i da svom djetetu omogućiš pristojan život.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 11:14   #29
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Nije tebi svekrva kriva što ti je brak takav kakav je, sama si kriva. Jasno je kao dan da taj čovjek ne želi biti u braku, barem ne u braku u pravom smisli te riječi. To što se ti zavaravaš da će se on promijeniti ili da će ga dijete promijeniti (jesi li zato ostala trudna unatoč takvoj lošoj vezi?) je samo tvoj problem.
Ako imaš imalo pameti, prestat ćeš kriviti svekrvu i početi raditi na tome da se riješiš budale i da svom djetetu omogućiš pristojan život.
Potpuno se slazem.Draga i ja sam tako trpila kao ti i jedan dan sam docekala da pokupi stvari i ode mamici.Nemoj cekati da i tvoj uradi isto jer ce se desiti.Budi sigurna
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:30   #30
Debil. Najrađe bih komentirala to što mi se čini nemoguće da si ga tek sad upoznala, i da prije nisi mogla naslutiti čije se suknje drži..
Ali,to ne pomaže.

Trudna si i svaki čas ćeš postati majka. Izabrala si krivo, ni prva ni posljednja. Baš zato se potrudi da tvoje buduće odluke budu odmjerene, mudre i da ti u život više ne donose smeće i gamad.
Ne znam jesi li se cijelo vrijeme zanosila time da će se on promijeniti radi tebe?Kao što si do sad već shvatila, takve se stvari ne događaju (a ako se i dese, dese se u jednoj od onih niskobudžetnih romantičnih komedija u kojoj glavnu ulogu igra Hillary Duff )

On je, ja čvrsto vjerujem, takav od prvog prvcatog dana. Ako kreneš retrospektivno kroz vašu dosadašnju vezu, sigurna sam da imaš pregršt dokaza za ovu moju tvrdnju. Mamini sinovi uvijek su najprije mamini sinovi, a onda sve ostalo (momci, muževi, očevi,...)

Dakle, što prije ga vratiš njegovoj mamici, to bolje. Sigurna sam da će živjeti dugo i sretno zajedno. Ne brini, takvi se nakaradnog načina života uplaše tek kad dobrano zagazee 50-e, bauljajući svijetom s ćelavom tintarom i pivskom škembom. Tek tad možda shvate da nemaju ni jednu jedinu kvalitetnu osobu u svom životu(sem mame, jel) i da život ne mogu premotati kao loše snimljenu kasetu.
Ali to nije tvoj problem.
Tvoj je zadatak tvoja sreća i sreća tvog djeteta.
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:19   #31
Quote:
Ljubav2014 kaže: Pogledaj post
Trudna sam uskoro Akobogda cu imati bebu ali moj muz je sve udaljniji, kada je na putu nezove ni da pita kako sam?
Da, da...u situaciji gdje si ti nesretna, gdje brak uopce ni na koji nacin ne funkcionira, gdje je okolina za odrastanje bebe nabijena negativnom energijom...dijete dode bas kao naruceno.

Zao mi je tvog dijeteta, iskreno!


Quote:
Ljubav2014 kaže: Pogledaj post

Sta sada?
Sada "uzivaj" plodove svojih megaglupih odluka.

1. Ishitrene zenidbe gdje si usla u brak prije nego li si dobro upoznala partnera, ili jos gluplje, ako si ga dobro upoznala pa mislila kako je proces zenidbe magican samanski ritual nakon kojeg, eto, ljudi budu sasim drukciji.

2. Odluka da ne zivite samostalno

3. Ne poduzimanje drasticnih mjera kad si uocila da si mu na 4. mjestu u zivotu.

4. Odluka da zatrudnis u tim uvjetima.



Vjerojatno ces bit nesretna do kraja zivota. Svojom krivicom
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:13   #32
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Da, da...u situaciji gdje si ti nesretna, gdje brak uopce ni na koji nacin ne funkcionira, gdje je okolina za odrastanje bebe nabijena negativnom energijom...dijete dode bas kao naruceno.

Zao mi je tvog dijeteta, iskreno!




Sada "uzivaj" plodove svojih megaglupih odluka.

1. Ishitrene zenidbe gdje si usla u brak prije nego li si dobro upoznala partnera, ili jos gluplje, ako si ga dobro upoznala pa mislila kako je proces zenidbe magican samanski ritual nakon kojeg, eto, ljudi budu sasim drukciji.

2. Odluka da ne zivite samostalno

3. Ne poduzimanje drasticnih mjera kad si uocila da si mu na 4. mjestu u zivotu.

4. Odluka da zatrudnis u tim uvjetima.



Vjerojatno ces bit nesretna do kraja zivota. Svojom krivicom
tvoja bešćutnost te čini lošim čovjekom.
nadam se da će ti se sve vratiti što pametuješ vrijeđajući.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:13   #33
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ces bit nesretna do kraja zivota. Svojom krivicom
Slazem se sa ovim zato molim te idi odatle,obezbjedi sebi i bebi normalan zivot
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 22:03   #34
Quote:
Ljubav2014 kaže: Pogledaj post
U braku sam vise od godinu dana..
Otkad sam stupila u brak sve vise upoznajem drugu stranu svog muza; prvo dolazi svekrva, rodbina, drustvo, pa onda ja(ako ima ostatak vremena). Pored toga muz mi je kamiondzija, od kuce je odsutan 4-5 dana ostatak vremena il nekom nesto pomaze, il je s drustvom, il ispunjava svekrvine planove(posjecivanje rodbine) a nase potrebe su na cekanju itdd... mene nema tu nigdje.
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Da, da...u situaciji gdje si ti nesretna, gdje brak uopce ni na koji nacin ne funkcionira, gdje je okolina za odrastanje bebe nabijena negativnom energijom...dijete dode bas kao naruceno.

1. Ishitrene zenidbe gdje si usla u brak prije nego li si dobro upoznala partnera, ili jos gluplje, ako si ga dobro upoznala pa mislila kako je proces zenidbe magican samanski ritual nakon kojeg, eto, ljudi budu sasim drukciji.

3. Ne poduzimanje drasticnih mjera kad si uocila da si mu na 4. mjestu u zivotu.

4. Odluka da zatrudnis u tim uvjetima.
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
tvoja bešćutnost te čini lošim čovjekom.
nadam se da će ti se sve vratiti što pametuješ vrijeđajući.
možda je napisano grubo, slažem se, ponajviše s obzirom na njeno stanje, trudnoća, hormoni, usamljenost ali to i dalje ne mijenja činjenicu da je u pravu..
u braku su više od godinu dana, prema njenim riječima, od prvog dana braka vidjela je da stvari ne štimaju, ali ne štimaju u punom smislu te riječi, od zanemarivanja do nejednakih pogleda na njihov odnos i u kojem smjeru se on razvija, i svejedno si je dozvolila ostati trudnom i tako problem učiniti još većim..
ljudi zaista trebaju naučiti reći hop prije nego skoče..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 11:48   #35
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
... i svejedno si je dozvolila ostati trudnom i tako problem učiniti još većim..
ljudi zaista trebaju naučiti reći hop prije nego skoče..
Stoji,i slažem se. Ali njoj boldana sugestija doista u ovom trenutku ne može pomoći, a po nekakvu "pomoć" jest došla ovdje
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 12:21   #36
Quote:
LanaDelPray kaže: Pogledaj post
Stoji,i slažem se. Ali njoj boldana sugestija doista u ovom trenutku ne može pomoći, a po nekakvu "pomoć" jest došla ovdje
možda sam u krivu, nadam se da jesam, ali takav dojam sam stekla čitajući..
način razmišljanja svekrve i muža, način pisanja, on kamiondžija, življenje sa svekrvom, svekrva sa sela...čini se kao malena sredina i situacija gdje su ograničena sredstva za nekakva djelovanja..
što se tu ima i može napraviti?
spakirati se i vratiti kući? živjeti sa njim pod istim krovom kao cimeri, što? nadati se da će ga dete promijeniti? kao što se mislilo da će isto učiniti i burma na ruci..
spašavati nešto? kako spasiti nešto što ne postoji?
izglednije je da će nastavak situacije biti takav da će se gurnuti glava u pijesak i u djetetu tražiti utjeha, da se manje razmišlja o ovim problemima, a što će vrijeme dalje ići, iznutra će postajati sve nezadovoljnijom, živeći u takvoj negativnoj okolini..
toliko puta je započinjala razgovor i toliko puta je naišla na otpor..što spašavati? ovo je u samom startu bilo osuđeno na propast..
osobno mislim da je svekrva imala pravo kada je predložila razvod, pitanje je samo mogu li si to priuštiti..sve u svemu, nadam se da autorica ima podršku svoje obitelji..
i ne mislim da je došla po nekakvu pomoć, čarobnu formulu koja sivo može pretvoriti u ružičasto..
mislim da se samo došla malo ispuhati i izbaciti iz sebe, olakšati si..
jer kao što rekoh, kako spašavati nešto što ne postoji?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 13:13   #37
Znači sve ti je gore s njim a sad si trudna? Ovo je bolje od neke komedije ... Vi žene si baš volite zagorčati život
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 20:28   #38
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ti si tipičan primjer ovakvih ljudi. Svi su krivi, samo ti nisi.
Nije tebi svekrva kriva što ti je brak takav kakav je, sama si kriva. Jasno je kao dan da taj čovjek ne želi biti u braku, barem ne u braku u pravom smisli te riječi. To što se ti zavaravaš da će se on promijeniti ili da će ga dijete promijeniti (jesi li zato ostala trudna unatoč takvoj lošoj vezi?) je samo tvoj problem.
Ako imaš imalo pameti, prestat ćeš kriviti svekrvu i početi raditi na tome da se riješiš budale i da svom djetetu omogućiš pristojan život.

Ne znam meni je ta prica jako tuzna. Zaljubljena i ranjiva, samohrana majka sa bolesnim roditeljima.. Ne razumujem zasto joj tako tesko suditi samo zato sto se ponovo zaljubila i vjerovala da nesto lijepo moze dozivjeti?Sem toga, skupo je platila tu svoju gresku. Ako covjek nece da bude u braku, moze to lijepo reci.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 01:25   #39
Moj savjet kao sveježe odseljene snajke
Bit ce ti sve gore i gioore
ovo je kao da čitam priču svoje šogorice
Njoj prvi brak,njemu drugi.,
Ista situacija,čak je i vozač.
Sve mama zna i sve odlučuje.
sreća,ona je ratoborna snaha i ne da bas na sebe..
Sve to djaba,kad puca sa zivcima i sve je bolesnioja..
ne dozvoli i ti tu sudbinu..
A niti moju d adočekaš godine terora i borbe..
Majka si i shvatit ćeš uskoo kako je važno zaštit sebe i bebu,s njim ili bez njega mila..
Kada ti se svekrva primi i bebu i prisvoji je kao svje odredi kašice,pelene,kad ce leć,kad ustat
pa juhice prije vremena i tesku hranu..
Ženo,ne poduzmeš li otpočetka za sebe ti si zakopana i godinama ćes izlaziot iz blata..
nije ovo babaroga plašenje nego da se upozori..lakse na tudjim kožama nego svojoj vjeruj!!
Sretno,bori se za sebe..
Muza malo stegni mila..
vuci na svoju stranu,odbij te razg u troje i reci da si se udala za njega a ne za troje..bome svome ja rekla..
I ne pristaj na manje od onog sta zasluzujes..
sjeci u korjenu,da ne bude korov!!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 21:16   #40
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Ne znam meni je ta prica jako tuzna. Zaljubljena i ranjiva, samohrana majka sa bolesnim roditeljima.. Ne razumujem zasto joj tako tesko suditi samo zato sto se ponovo zaljubila i vjerovala da nesto lijepo moze dozivjeti?Sem toga, skupo je platila tu svoju gresku. Ako covjek nece da bude u braku, moze to lijepo reci.
Jesi ti uopće pročitala tekst ili si pročitala samo naslov i izvukla zaključak?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.