Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2011., 21:48   #1
Bol u predjelu sljepoočnice

Ovaj problem mi se javio prije tjedan i pol dana. Nisam se lupio ne sjećam se u taj dio, to je odmah iznad desnog uha pa gore i jos malo naprijed prema oku. Nesmijem tom stranom dodirnut se, počešat doslovno nista bas iritatno zaboli. Uglavnom, imam problema sa gornjim zubom na istoj toj strani glave ali me ne boli. Otvoren je vise od pola godine, dal sam mozda dobio gangrenu?
Nisam hipohondar, al na netu je ta bol nekako uvijek useri napisu da je mozda od zuba, al mene on ne boli. Dal to znaci da je prekasno i da ce mi morat rezat lice i mozak ako je gangrena živca?
holdeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 21:53   #2
Joj daj ne paničari, kakva crna gangrena i rezanje face.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 22:02   #3
A zašto je zub otvoren toliko dugo? Otiđi zubaru neka sredi zub, a i reci mu za bolove, pa će već znati što činiti. Inače, bol može biti od pritiska ili udarca u snu kojih nisi svjestan. Dakako, nemoj sada reći o, super, nego pravac zubaru.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 22:45   #4
Nisam otisao jer zubarica stalno ide na godisnji ili je odsutna il moram cekat 7 dana na red pa ne dodjem jer nisam mogao zbog posla i tako se to odugovlaci. mozda je nazi
holdeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:56   #5
Quote:
holdeR kaže: Pogledaj post
Nisam otisao jer zubarica stalno ide na godisnji ili je odsutna il moram cekat 7 dana na red pa ne dodjem jer nisam mogao zbog posla i tako se to odugovlaci. mozda je nazi
Javite se vašem zubaru.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 19:59   #6
Bol u sljepoočnici

Ovako,molila bih za pomoć.
Prije par dana mi se po prvi puta u životu javila bol između oka i obrva kada dignem oći ili kada ih okrenem.
Kao da imam nešto u desnome oku ali gledala sam i nema.
Ovako mi je malo zamučen vid ali ništa zabrinjavajuće,čitala sam po netu da je to možda glaukom ali ja se nadam da nije.
A ako je onda ću izgubiti vid.A doktro mi dolazi svaki 5 tjedan u grad.
Zato molim ljude s ovim problemima ili barem sličnim da mi pomognu.
Tuu saam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 22:04   #7
Quote:
Tuu saam kaže: Pogledaj post
Ovako,molila bih za pomoć.
Prije par dana mi se po prvi puta u životu javila bol između oka i obrva kada dignem oći ili kada ih okrenem.
Kao da imam nešto u desnome oku ali gledala sam i nema.
Ovako mi je malo zamučen vid ali ništa zabrinjavajuće,čitala sam po netu da je to možda glaukom ali ja se nadam da nije.
A ako je onda ću izgubiti vid.A doktro mi dolazi svaki 5 tjedan u grad.
Zato molim ljude s ovim problemima ili barem sličnim da mi pomognu.
Pa ako te boli odi na hitnu,oni ce te uputiti dalje.
McDon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 22:49   #8
Quote:
Tuu saam kaže: Pogledaj post
Ovako,molila bih za pomoć.
Prije par dana mi se po prvi puta u životu javila bol između oka i obrva kada dignem oći ili kada ih okrenem.
Kao da imam nešto u desnome oku ali gledala sam i nema.
Ovako mi je malo zamučen vid ali ništa zabrinjavajuće,čitala sam po netu da je to možda glaukom ali ja se nadam da nije.
A ako je onda ću izgubiti vid.A doktro mi dolazi svaki 5 tjedan u grad.
Zato molim ljude s ovim problemima ili barem sličnim da mi pomognu.
Poštovana,

kada je takva bol prisutna, važno je o kakvom se tipu boli radi, je li tupa ili oštra, je li stalna ili pulsira (čas jača, čas malo slabija), je li zahvaćeno samo jedno oko ili su oba, nadalje, postoje li smetnje vida prije i/ili za vrijeme napadaja boli, ima li osoba dojam da su boje nekako drugačije, isprane, ima li dojam da joj nešto ometa vid poput zastora (zavjese) ispred očiju ili nekih "fleka" i "rupa" u vidnom polju, kako izgleda oko izvana, je li crveno, jesu li zjenice jednake, javljaju li se takvi napadaji prvi puta, ima li osoba neke druge tegobe, je li osjetljiva na svjetlost u vrijeme napadaja boli, ima li nekih tegoba od strane dišnog sustava, nekih neuroloških tegoba, uzima li kakve lijekove i sl.

Bol iza oka može se javiti iz nekih relativno bezopasnih razloga, kao što je tenzijska glavobolja, zatim kao oblik migrenskog napadaja (ali tada se obično radi o jednostranoj boli i prisutni su mučnina i povraćanje, preosjetljivost na svjetlost ili zvuk, a prije napadaja boli mogu se uočiti smetnje vida u smislu bljeskova, cik-cak linija, suženja vidnog polja i sl., ali za vrijeme samog napadaja boli nema smetnji vida i oko je normalnog izgleda), a onda dolaze i opasniji slučajevi, od naglog povišenja očnog tlaka uslijed glaukomskog napadaja (osim jake duboke boli u oku, vrlo loš vid, jako crvenilo oka, zjenica ne reagira na svjetlost, oko je tvrdo na opip, mogu biti prisutni mučnina i povraćanje), optičkog neuritisa (oštećenje vida praćeno boli koja se povećava s pokretima oka, isprane boje itd.); tu su zatim upale periorbitalnih sinusa koje se također mogu manifestirati s boli u oku te još čitav niz drugih razloga.

Bol mogu prouzročiti zbivanja na samoj površini oka (površinska bol), primjerice, upala vjeđa, upala spojnice, strana tijela spojnice i rožnice, keratitis, erozije ili ulkus rožnice, površinske ozljede oka i druge promjene u području spojnice i rožnice oka. Takva se bol obično opisuje kao pečenje, žarenje, osjećaj stranog tijela (pijeska) u oku, svrbež, bockanje i suhoća u oku.

Bol pri pokretima oka može biti uzrokovana upalom vidnog živca, upalom vanjskih očnih mišića, ali i stranim tijelima rožnice, spojnice i nekim drugim očnim bolestima.

Savjetujem Vam svakako da se javite liječniku na pregled.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 24.10.2012. at 22:55.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:06   #9
Da li je imao tko kakve posljedice od kapanja kapi u oko prije mjerenja očnog tlaka?

Inače, očni tlak mi je u redu (uvijek je i bio u redu).
Prije dvije godina sam mjerila očni tlak i nisam imala nikakve posljedice od tog postupka mjerenja. Prije više od 2 mjeseca sam na drugom mjestu ponovno mjerila očni tlak i od tad imam neprestane smetnje i bol kod lijeve sljepoočnice i oka (ne na samoj površini oka nego u unutrašnjosti).

Navodno su mi ukapali kapi tetracain 0,5% (anestetik) koji se inače odlično podnosi. Sestra je nakon prvog kapanja rekla „sad će vas kratko dosta peći“, a budući da me nije baš ništa peklo rekla sam „ništa me ne peče“ (još sam pritom mislila da bolje da joj ništa nisam rekla da mi ne bi drugi put slučajno stavila više kapi nego što je potrebno.) Kad mi je drugi put ukapala, osjetila sam da me peče. Kada sam nakon toga smjela otvoriti oči odmah sam imala jaku težinu i bol kod obje sljepoočnice. Peckanje u oku je jako brzo prošlo, ali jaka bol i težina kod sljepoočnica su se zadržale 4-5 sati. Nakon toga mi je desna sljepoočnica u redu, ali na lijevoj (na kojoj je bol bila intenzivnija) sam nastavila osjećati neprestan pritisak uz povremenu (ali čestu) bol - bol zna prelaziti i na glavu, uho i jagodice. Sad je prošlo već više od 2 mjeseca, a meni se stanje ne popravlja.

Bila sam na ponovnom okulističkom pregledu i sve je sa okom i očnim živcem u redu. (rađen je obični pregled i OCT). Neurolog me ne doživljava.

Nije mi jasno što se moglo dogoditi i zašto ne prolazi. Ta smetnja mi prilično narušava kvalitetu života jer nisam navikla na kroničnu bol.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 12:42   #10
Update. To s*anje je prošlo nakon godinu dana. Najgore mi je bilo prva 2,5 mjeseca, a kasnije je brzinom puža na samrti, uz povremene uspone i padove, bilo sve bolje.

Nemam pojma što se uopće dogodilo. Možda je jednostavno „splet nesretnih okolnosti“ kako je rekla moja dr opće prakse. Možda je kriva klima koja je luđački puhala s moje lijeve strane i na oko koje je bilo mokro od kapanja pa je tu došlo do nekek prehlade.

Najviše mi je pomoglo: protok vremena, stavljanje fokusa na druge stvari i b-complex.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2019., 22:05   #11
Pozdrav! Takoder problem sa pritiskom prvo u lijevoj sljepoocnici, pa se preselilo na desnu, pa zajedno lijeva+ desna, pa i u celo. Kao neki oklop. U 2 mj raden TCD, nalaz uredan. Sad se taj pritisak sa sljepoocnica preselio na lijevu i desnu stranu ( povremeno) uz usi. Dio gdje muskarci imaju zulufe iliti bafe Uzasno je iritirajuce i ne znam kud dalje. LOM me bas previse ne dozivljava. Kaze - stres. Neki savjet? Hvala
Zdravko12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2019., 23:13   #12
Neuralgija trigeminusa

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 02:01   #13
Ne bih isla toliko daleko ipak . Za NT je karakt uzasna bol itd. Ovdje se ne radi o boli, vec o povremenom pritisku. Ne boli na dodir, odnosno, ne boli uopce. Prije 2 god raden MR mozga i C kralj- uredan nalaz. Mozda sinusi posto mi je jedna nosnica konstantno zastopana? 🤔
Zdravko12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2019., 18:09   #14
Moguće tenzijska glavobolja.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 11:55   #15
Quote:
Zdravko12345 kaže: Pogledaj post
Ne bih isla toliko daleko ipak . Za NT je karakt uzasna bol itd. Ovdje se ne radi o boli, vec o povremenom pritisku. Ne boli na dodir, odnosno, ne boli uopce. Prije 2 god raden MR mozga i C kralj- uredan nalaz. Mozda sinusi posto mi je jedna nosnica konstantno zastopana? 🤔
Neuralgija trigeminusa toliko boli da je tesko reci da li boli na dodir.
Mene ne boli na dodir.
Boli me sama po sebi; a boli toliko da pozelis lupati glavom o zid. Nesto neopisivo.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 15:21   #16
Quote:
Zdravko12345 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Takoder problem sa pritiskom prvo u lijevoj sljepoocnici, pa se preselilo na desnu, pa zajedno lijeva+ desna, pa i u celo. Kao neki oklop. U 2 mj raden TCD, nalaz uredan. Sad se taj pritisak sa sljepoocnica preselio na lijevu i desnu stranu ( povremeno) uz usi. Dio gdje muskarci imaju zulufe iliti bafe Uzasno je iritirajuce i ne znam kud dalje. LOM me bas previse ne dozivljava. Kaze - stres. Neki savjet? Hvala
Sa 100%-tnom sigurnošću si isključio stres?

Ili dugotrajan (prinudan) položaj glave, tj. vratne kralježnice?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 16:16   #17
Na skali od 1 do 10 stres je na 100. Vrat 8 sati dnevno zbog posla spigan. Bas sam napravio CD vratnih i sve cisto. Jedino mozda jos ponoviti TCD? Hvala na savjetu
Zdravko12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2019., 00:44   #18
Quote:
Zdravko12345 kaže: Pogledaj post
Na skali od 1 do 10 stres je na 100. Vrat 8 sati dnevno zbog posla spigan. Bas sam napravio CD vratnih i sve cisto. Jedino mozda jos ponoviti TCD? Hvala na savjetu
Budem nešto napisao za 2-3 dana, trenutno u gužvi.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2019., 01:39   #19
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Budem nešto napisao za 2-3 dana, trenutno u gužvi.
Hvala
Zdravko12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 16:21   #20
Quote:
Zdravko12345 kaže: Pogledaj post
Na skali od 1 do 10 stres je na 100. Vrat 8 sati dnevno zbog posla spigan. Bas sam napravio CD vratnih i sve cisto. Jedino mozda jos ponoviti TCD? Hvala na savjetu
Imaš par stvari koje možeš napraviti.

- promijeni posao (znam kako je to lako reći i znam koliko je to u lijepoj našoj teško izvedivo).
- promijeni svoj pristup na radnom mjestu, tu možeš dosta napraviti - svakih cca 45min ustani, razgibaj vrat (nek ti netko pokaže kako to treba učiniti, da ne bude kontraproduktivno - na radnom mjestu možeš čuda napraviti po pitanju toga), prošetaj minutu-dvije, pij vode (satvi pokraj sebe bocu s vodom - jedino tako možeš kontrolirati unos tekućine!
- koristi intermitentno nekakav NSAR na vratne mišiće pred spavanje tipa Voltaren gel i sl. par dana, malo pauzu napravi, pa ponavljaj koliko ti treba.
- kreni na nekakvu tjelovježbu&sport i posveti se svojoj posturi
- nabavi dobar jastuk, pravilno ga plasiraj ispod lopatica i one "kvrgu" na stražnjem dijelu glave kako bi se vrat mogao "odmoriti" preko noći i spavaj na leđima.
- diazepam tbl. 2-8mg ti može biti dobar saveznik - par dana ga uzimaš u večernjim satima i fino ti relaksira (pre)napete mišiće, uzimaš ga po potrebi

Etogac, za početak, nekakve općenite preporuke...

Ostalo će ti puno preciznije i detaljnije pomoći tvoj liječnik opće medicine ili netko od odnosnih specijalista kad te pregleda i uzme anamnezu i malo proanalizira tvoje obrasce (ne)kretanja
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.