Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2019., 14:50   #1
Question Dijabetis i profi vozač pitanje

jedno pitanje ako netko sa sigurnošću zna dakle da li profi vozač teških teretnih vozila može obavljati posao vožnje tj. da li smije upravljati teškim teretnim vozilom ako UZIMA INZULIN, ŠTO KAŽE ZAKON na netu nema nište konkretno
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2019., 22:52   #2
Pogledaj si PRAVILNIK O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA VOZAČA I KANDIDATA ZA VOZAČE 2019.

Koliko je meni poznato, ukoliko se radi o dobro reguliranoj šećernoj bolesti, pacijentu koji se redovito kontrolira (obavezne redovite dnevne kontrole glukoze po principu samokontrole uz HbA1c svaka tri mjeseca), bez registriranih hipoglikemija (simptomatskih), ne vidim razlog zbog kojeg osoba ne bi mogla voziti kao profesionalni vozač.
Naravno, ukoliko se radi isključivo i samo o DM-u.

No, sad svi "pušu na hladno", najbolje je konzultirati svog dijabetologa, ili liječnika opće prakse.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 01:21   #3
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Pogledaj si PRAVILNIK O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA VOZAČA I KANDIDATA ZA VOZAČE 2019.

Koliko je meni poznato, ukoliko se radi o dobro reguliranoj šećernoj bolesti, pacijentu koji se redovito kontrolira (obavezne redovite dnevne kontrole glukoze po principu samokontrole uz HbA1c svaka tri mjeseca), bez registriranih hipoglikemija (simptomatskih), ne vidim razlog zbog kojeg osoba ne bi mogla voziti kao profesionalni vozač.
Naravno, ukoliko se radi isključivo i samo o DM-u.

No, sad svi "pušu na hladno", najbolje je konzultirati svog dijabetologa, ili liječnika opće prakse.
znači da profi vozač kamiona koji je na inzulinu može upravljati kamionom ako nema hipoglikemija no nema baš uredno reguliran šečer (10 mmoll) ili što, nekako mi je sve to nedorečeno i što znaći hipoglikemija (simptomatskih) kakve su to hipoglikemije koliko vidim to je manjak šečera tj.nedostatak šećera u krvi a ja ga imam višak nikad mi šečer nije bio ispod 6 mmol-a baš nikad
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.