Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2006., 00:31   #21
Quote:
lyr@ kaže:
Ja pijem Alpro Soja Drink Natural i to mi je skroz ok. Ima secera, ali smeđeg. Probala sam i varijante bez šećera ali nisu me baš imresionirali...

Da. ako bas uopce nema secera, malo je bljutavo. Ovisi od marke do marke, imat ce vise ili manje secera, vise ili manje soli. Manje slatko, a malo posoljeno (vec je sol dodana u sojino mlijeko kad ga kupis) sojino mlijeko je zapravo odlicno. Ali isto treba par pokusaja prije nego sto se covjek navikne na okus.

Ide potpuno zadovoljavajuce s kavom ili cajem.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 16:58   #22
Quote:
flekica35 kaže:
Još nešto, alergija se može manifestirati kroz anemiju, a i plućne alergije su povezane s mlijekom.
mozes mi nesto više napiati o tome? čitala sam što prijatelji životinja kažu o tome, ali ovo da su alergije povezane s mlijekom su samo spomenuli, a nisu argumentirali.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 18:57   #23
evo iz osobnog iskustva. Meni je sin svako malo imao alergije koje su se očitovale kao bronhitis, inhaliranja i svega mi je bilo preko glave i onda sam sama eliminirala moguće uzroke jer je alergo test na sve bio negativan. I onda smo izbacili čokolino što mu je bio jedini mliječni obrok i od onda je mir. Nije ni zakašljao 2 godine otkad ne koristimo mlijeko. I sigurna sam da je od toga. Ja ne podnosim mlijeko, ni moja mama i izgleda da je i on to pokupio.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 19:09   #24
Ako ljudi ne mogu piti kravlje mlijeko, zbog čega bi pili razne imitacije mlijeka? Npr. sojino ... zašto se mučiti sa nekim bezveznim okusom sojinog mlijeka, kaj nije bolje jesti soju u običnom obliku?
U čemu je problem, zar se mora piti mlijeko baš?
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 19:15   #25
Ako nekog slučajno zanima, evo sto kazu prijatelji zivotinja!

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/i...l/mlijeko.html
lyr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 19:19   #26
Quote:
Ako ljudi ne mogu piti kravlje mlijeko, zbog čega bi pili razne imitacije mlijeka? Npr. sojino ... zašto se mučiti sa nekim bezveznim okusom sojinog mlijeka, kaj nije bolje jesti soju u običnom obliku?
U čemu je problem, zar se mora piti mlijeko baš?
Pa nije bas jednostavno pit kakao bez mlijeka, ili jest corn flakes ili muesli i slicne stvari...
nije da ja zelim jest soju, ipak mi je meso draže
lyr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 19:20   #27
Quote:
Martinn kaže:
Ako ljudi ne mogu piti kravlje mlijeko, zbog čega bi pili razne imitacije mlijeka? Npr. sojino ... zašto se mučiti sa nekim bezveznim okusom sojinog mlijeka, kaj nije bolje jesti soju u običnom obliku?
U čemu je problem, zar se mora piti mlijeko baš?
pa to sojino mlijeko nije mlijeko u pravom smislu riječi tekućina koja se dobije preradom soje, isto kao što dobiš sok od voća. NE, nemora se piti "mlijeko" pa ni sojino, ali npr. kako da jedem muesle, ili corn flakes ili slično. Osim toga, sojino mlijeko pijem i zato što je zdravo. Nije mi to zamjena za mlijeko zato jer smatram da moram.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 20:26   #28
Quote:
lyr@ kaže:
Pa nije bas jednostavno pit kakao bez mlijeka, ili jest corn flakes ili muesli i slicne stvari...
nije da ja zelim jest soju, ipak mi je meso draže
ok, sorry, zaboravil sam na te stvari ....
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 21:35   #29
a kak vam se to manifestira? probavni problemi ? grčevi u želudcu, stalni proljev, kruljenje...? ja sam obozavao za dorucak u 3dcl mlijeka bacit malo corn flakesa, ali nakon sto muka s probavom moram se skinuti s njega. a prije godinama nisam pio mlijeko, da bih unazad pola godine rekao "ajmo živjeti zdravo, ajmo malo mlijeka ubaciti".
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 23:12   #30
Quote:
Kikica kaže:
evo iz osobnog iskustva. Meni je sin svako malo imao alergije koje su se očitovale kao bronhitis, inhaliranja i svega mi je bilo preko glave i onda sam sama eliminirala moguće uzroke jer je alergo test na sve bio negativan. I onda smo izbacili čokolino što mu je bio jedini mliječni obrok i od onda je mir. Nije ni zakašljao 2 godine otkad ne koristimo mlijeko. I sigurna sam da je od toga. Ja ne podnosim mlijeko, ni moja mama i izgleda da je i on to pokupio.
a nakon koliko vremena su mu prestali ti problemi s bronhitisom? planiram se odreći mlijeka i mliječnih proizvoda na neko vrijeme da vidim kako će moja pluća reagirati na to.
a koristite li jogurt, svježi sir...?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 23:42   #31
Quote:
a kak vam se to manifestira? probavni problemi ? grčevi u želudcu, stalni proljev, kruljenje...?
Pogodio si simptome. Zna bit nezgodno, pogotovo ako nisi doma ali ne pijes mlijeko pa si onda ok. kad jedes sojino mlijeko s corn flakesima brzo se naviknes, puno bolje nego da ga pijes samog

Quote:
a prije godinama nisam pio mlijeko, da bih unazad pola godine rekao "ajmo živjeti zdravo, ajmo malo mlijeka ubaciti".
Ako te tjesi, mnogi kazu da nije uopce zdravo pit kravlje mlijeko. Naime, covjek je jedini sisavac koji pije mlijeko u odrasloj dobi. i to jos mlijeko neke druge vrste.
lyr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 07:53   #32
Quote:
yeya kaže:
a nakon koliko vremena su mu prestali ti problemi s bronhitisom? planiram se odreći mlijeka i mliječnih proizvoda na neko vrijeme da vidim kako će moja pluća reagirati na to.
a koristite li jogurt, svježi sir...?
počeo je koristiti mijeko u čokolinu s godinu dana. Nakon toga ali ne odmah je svako malo bio "bronhitičan" i na inhalacijama. Nakon par mjeseci kad mu je to opet počelo (po ko zna koji put) makla sam mliječni obrok. Nakon toga više mu se nikada nije ponovilo. Problemi su prestali odmah i nikada se više nije ponovilo (a prošle su 2 godine). Ni jogurt ni svježi sir. Jede ovaj sir "prerađen", pa na pizzi, u tostu ali to je sve rijetko. Sve ostalo što se jede s mlijekom (muesli i sl) jede sa sojinim ili nekim takvim mlijekom.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 09:26   #33
meni je sigurno baš mljieko bilo uzrok tih problema. otkako sam se skinuo s njega stanje se drastično poboljšalo. mislim da se vracam na apstinenciju.
zgodan tekstić u večernjem na našu temu
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 11:42   #34
Quote:
seti kaže:
meni je sigurno baš mljieko bilo uzrok tih problema. otkako sam se skinuo s njega stanje se drastično poboljšalo. mislim da se vracam na apstinenciju.
zgodan tekstić u večernjem na našu temu
Taj članak je hrpa smeća i vrvi netočnostima i budalaštinama, posebno ono sranje s aknama. Nadalje, tvrditi da mlijeko nije dobro jer se u njemu nešto nalazi što ne bi trebalo je isto kao tvrditi da soja ne valja jer se tretira herbicidima. Najvažnija je soja iz cijelog članka i bit priče. Meni ta sranja o soji stvarno idu na živce. Ljudi su milijunima godina odrasli na mlijeku i sad se našli geniji tvrditi da to nije dobro. Treba provjeriti na kavkazu jel dobro il nije gdje su najdugovječniji ljudi, poznati po velikom konzumiranju....soje jelte? Mlijeko je kalorično!!! Pa naravno da je, kako bi inače i bilo hrana za mladunčad. U čemu je problem sa kaloričnošću? Problem je u lijenim guzicama koje ne žele mrdnut na vježbanje, a ne u mlijeku. Za takve je najbolje da samo vodu piju i to mjesecima. Mož mislit, našli se uzrok pretilosti naći u mlijeku a ne u vlastitoj lijenoj guzici i nekontroliranoj ishrani.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 11:51   #35
aha, netko se naljutio na članak, fino

pogledao sam tko je autorica tog serijala članaka o (popularnom) nutricionizmu: "Blanka Perše diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu i radila kao profesorica na Ekonomskoj školi. Potom je otišla u London na Studij za nutricionizam, na kojem je bila i predavač. Od 1999. godine radi s liječnicima u londonskoj Klinici prirodne prehrane. Bavi se istraživanjima vezanim uz hormonalne promjene i menopauzu. Uz ostalo objavljivala je za Times, a u specijalnom serijalu Večernjakovim će čitateljima objasniti kako pravila nutricionizma primijeniti u svakodnevnu životu. "

to je sve što google ima o njoj. referenca u listu za koji piše, nije baš prevjerodostojno
istina je da svakakvo smeće objavljuju u popularističkom Večernjem, ako je ovo kao u slučaju astronomskih vijesti jao si ga nama
al ako je ovo smeće (sasvim moguće) daj neki link na prvu stvar, ha?
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 12:37   #36
Pa kumek, nemoj se ljutit, ali nekim ljudima stvarno smeta mlijeko i laktoza. a i činjenica je da je čovjek jedini sisavac koji pije mlijeko u odrasloj dobi i to još mlijeko druge vrste.
ali da budem iskrena, ne bi uopce razmisljala o stetnosti mlijeka da mi ne smeta

Ovo je sa stranice ljekarne.odnosi se na dojenčad, ali nema veze
"Prirodna prehrana majčinim mlijekom najbolji je način prehrane dojenčadi. Kako bi se taj način prehrane uspio osigurati, međunarodne organizacije kao što su Svjetska zdravstvena organizacija i Unicef uvele su niz mjera kao što je Međunarodni pravilnik o načinu marketinga i prodaje nadomjestaka za majčino mlijeko.

Na svakoj kutiji adaptiranog mlijeka mora se istaknuti da je "majčino mlijeko idealna prehrana za dijete".

Majčino je mlijeko najbolje za dijete , preporučuje se dojenje barem prvih 6 mjeseci i tek tada postepeno uvoditi ostale obroke. Majčino mlijeko sadrži točno onu količinu tvari koja je potrebna bebi za njen rast i razvoj. Oko 80% stanica u mlijeku su makrofagi, stanice koje ubijaju bakterije i viruse tako da su dojena djeca zaštićena od niza bolesti .

ZAŠTO KRAVLJE MLIJEKO NIJE DOBAR IZBOR?

Kravlje je mlijeko prilagođeno teletu, koje raste puno brže od ljudi i trebaju mu veće zalihe masnog tkiva. To je najlošiji izbor prehrane u prvih 6-8 mjeseci. Njegove prevelike količine nekih vitamina i minerala, te pomanjkanje željeza, vitamina C i E mogu izazvati alergije, oštećenja bubrega i osjetljive sluznice probavnog trakta dojenčeta."

izvor:http://www.ljekarna-bjelovar.hr/savj...avjet=dojencad
lyr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:24   #37
Ne ljutim se ja ali taj večernjakov prilog je takvo smeće koje ide niz dlaku korporacijama za prodaju soje i drugih preparata da to pas s maslom ne bi pojeo.
Pile bi životinje mlijeko da mogu do njega, ali ne mogu. Takav argument ne znači ništa jer niti jabuka nije namijenjena ljudskoj ishrani nego razmnožavanju jabuke, pa jel to znači da ju je protuprirodno jesti.
Kaj se tiče količine i unosa, pogledaj količinu mlijeka koje pije tele u odnosu na prinos težine u relativnim postocima i nečeš dobiti jako različiti broj od djeteta. Ako tele dobije na težini dva ili tri puta dobit će toliko i dijete, osim toga mlijeko se obire i sastav koji ti piješ tj djeca nije isti kao onaj koji pije tele jer inače ne bi bilo nit vrhnja nit sireva.
Alergije i laktoza netolerancija su druga priča ali to ništ ne umanjuje svojstva mlijeka, to su feleri organizma. Ljudi su alergični na jagode, pa jel to znači da jagoda nije zdrava?
Ponovno ističem, ljudi milijunima godina hrane djecu kravljim mlijekom i jel se nekaj loše desilo? Mlijeko je s nutritivne vrijednosti najbolja namirnica uopće. Omjeri masnoća, proteina, ugljikohidrata, količine i vrsta vitamina i minerala daleko nadmašuju bilo koju drugu namirnicu. Nemoj se ljutiti ali ljekarna bjelovar prodaje nadomjestke, a ne mlijeko. Taj podatak je glupost i napisan je iz marketinških razloga. Zar povijest čovječanstva kad nije bilo nadomjestaka nije dovoljan dokaz uključivo i tebe i mene.
kao oznaka da nema ljutnje evo
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:42   #38
Quote:
seti kaže:
"Blanka Perše diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu i radila kao profesorica na Ekonomskoj školi. Potom je otišla u London na Studij za nutricionizam, na kojem je bila i predavač. Od 1999. godine radi s liječnicima u londonskoj Klinici prirodne prehrane. Bavi se istraživanjima vezanim uz hormonalne promjene i menopauzu. Uz ostalo objavljivala je za Times, a u specijalnom serijalu Večernjakovim će čitateljima objasniti kako pravila nutricionizma primijeniti u svakodnevnu životu. "
Kao sto je Kumek rekao, rijec je o ekonomiji. Dakle, ekonomistica koja je objavljivala i za Times! Placene oglase, vjerojanto.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:46   #39


Hormon progesteron uzrokuje stvaranje "akna" (btw, stvaranje "akne"; singularia tantum).

A ovo s kalcije i osteoporozom. Koja pizdarija!
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 06:10   #40
Quote:
kumek kaže:
U čemu je problem sa kaloričnošću? Problem je u lijenim guzicama koje ne žele mrdnut na vježbanje, a ne u mlijeku.

Imas pravo da se kalorije mogu potrositi fizickom aktivnoscu.

ali pitaj svoju baku koliko mlijeka ima jedna kuca u cijoj stali stoje dvije krave. Mlijeko se prvo mora dati teletu, onda djeci, onda ono sto ostane ide za vrhnje, putar, kiselo mlijeko, sir...

Koliko mlijeka odrasli uspiju dobiti na dan? Koliko sira stave na svoj komad kruha kad idu okopavat vinograd?

(Ako nema bake, da odgovorim ja: ) Malo.

Dakle, u to davno doba kad su ljudi bili aktivni, nisu se pretrpavali kalorijama iz mlijecnih proizvoda. Dapace, na originalnoj talijanskoj pizzi neces vidjetli onoliko sira koliko je vidimo danas u moderno doba. Zasto? Ne zato sto je antikni talijan bio svjestan unosa kolesterola, nego zato sto je sira bilo malo (ili je bio skup).


U Americi je mlijecna industrija razvikala korist mlijeka i kalcija u mlijeku (kroz popularne reklame "got milk" gdje razne slavne osobe pokazuju s brkovima toboze od mlijeka (a zapravo koriste bijelu boju).

Mlijeko je odlican izvor kalcija. Ali ima i drugih odlicnih izvora kalcija, s ppuno manje zivotinjskih masnoca (koje, danas znaju i vrapci na krovu, treba izbjegavati). I kao sto clanak odlicno kaze: bolji izvor masnoca su maslinovo ulje, plava riba i orasi.

A bolji izvor proteina su grahorice (u koje spada i soja), riba i piletina.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.