Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2006., 13:47   #81
Quote:
Karmela kaže:
Evo jedan dobar clanak
Javi mi ako trebas pomoc s engleskim.

Navodno alergija na mlijecne proteine se manifestira grcevima u trbuhu popracenim krvavom stolicom, jakim povracanjem, (spominju takodjer Enteropathiju i Heiner-ovim sindromom). E da osobe koje su alergicne ne mogu uzimati produkte od soje, i na njih su navodno alergicni.

netolerancija laktoze
: napuhnutost, gasovi i sl.
Hvala na linku

Mislim da iman alergiju, al nisan sigurna. Stvar je u tome da ne znan kako bi se mliko ponasalo u mom tijelu jer ga vec 20 godina nisan ni pokusala pit. Na samu pomisao o tome mi se dize zeludac. I svim tekucim stvarima koje imaju neke veze s mlikom tipa jogurt, puding, cokolino i razno razne kasice...bljak!

Uglavnom, ne mogu popit mliko uopce jer cim ga priblizim ustima pocme mi se povracat. E sad ko zna, intolerancija ili alergija pitanje je sad... A u biti, nije ni bitno.
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:29   #82
Vrlo vjerojatno intolerancija, mislim da je za nju tipično gađenje na hranu.
Moja mama ima intoleranciju na laktozu, mislim da je i ja imam u nekom blažem obliku, objema nam se gadi mlijeko, a njoj je prilično mučno kad ga pije, a i povraćati je znala. No jogurt i fermentirane mliječne proizvode može jesti, u njima je laktoza razgrađena (no ljudi koji su jako osjetljivi ne mogu niti to).
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:51   #83
E da, zbog gađenja na mliko uopce ne mogu jest ni jogurte,ni puding niti bilo kakve kašice, griz...i slicno..

Po mom misljenju, to je vise na psihickoj bazi nego na fizickoj.
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 19:03   #84
intolerancija laktoze

Imam problema s nadutoscu i vjetrovima. Pretraga iz krvi alergije na mlijeko je negativna. Zasad imam dijagnozu iritabilnog kolona no htio bih provjeriti jesam li intolerantan na laktozu. Zanima me gdje se to moze napraviti u zagrebu i koliko kosta? To je valjda neki H2 izdisajni test (nesto slicno testu za h.pylori) ima li ko iskustva? Puno fala!
baal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 22:54   #85
Quote:
baal1 kaže: Pogledaj post
Imam problema s nadutoscu i vjetrovima. Pretraga iz krvi alergije na mlijeko je negativna. Zasad imam dijagnozu iritabilnog kolona no htio bih provjeriti jesam li intolerantan na laktozu. Zanima me gdje se to moze napraviti u zagrebu i koliko kosta? To je valjda neki H2 izdisajni test (nesto slicno testu za h.pylori) ima li ko iskustva? Puno fala!
Ja sam imala iste takve probleme i malo sam se informirala i tražila po netu i skužila po simptomima da je to nepodnošljivost laktoze!
Od tada kupujem sojino mlijeko i sve je ok, ponekad popijem s kavom malo običnog mijeka ili čokoladu tj. malo više stvari koje sadrže laktozu i odmah imam vjetrove, moram priznati vrlo neugodna misrisa.....
Zato se pazim koliko mogu
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 03:20   #86
Nemam pojma postoje li testovi za to. Jednostavno prestani konzumirati mlijeko i mlijecne proizvode na tjedan-dva (nemoj varat!) pa ces vidjet. Zaboravio/la si napisati SINDROMA "iritabilnog kolona" - tu dijagnozu je doktor napisao jer to samo znaci da te muci zeludac i da doktor ne zna zbog cega. Ako nije to, provjeri jetru - ljudi koji imaju problema s jetrom, ti problemi im se cesto manifestiraju kao problem sa zelucem.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 03:22   #87
Ni ja ne toleriram laktaše.
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:49   #88
ni ja..

do sada, 25 godina je bilo sve ok...a onda katastrofa! a inače obožavam mlijeko i pila sam ga u velikim količinama. laganini sam prešla na sojino ali mi je skupo tjedno davati na mlijeko oko 60-70 kn.

inače probiotike, sireve, vrhnje...podnosim
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 15:02   #89
Quote:
maritimeivy kaže: Pogledaj post
laganini sam prešla na sojino ali mi je skupo tjedno davati na mlijeko oko 60-70 kn.
"Sojino mlijeko" nije mlijeko nego bezvrijedna (a toliko je placas!) i po zdravlje stetna tekucina (osim ako nije od fermentirane soje).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 16:07   #90
ja recimo imam strasne grceve ako pijem mlijeko nataste.. ako ga jedem na puni zeludac uglavnom nemam problema. Doktorica mi je rekla da je to zbog manjka enzima za razgradnju mlijeka (dakle, nesto kao psi ). Tvoj slucaj je ocito tezi od mog pa najbolje da pitas doktoricu koje nadomjestke za mlijeko da uzimas i tocno koje sojino mlijeko..
moguce je da je u tvom slucaju cisto bezazlena stvar - da ne mozes piti neprokuhano mlijeko?
eto..pa sretno.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:59   #91
A joooooj, pa to imam i ja!!
I cijeli dan kopam po netu da vidim što mi je. Inače, nikad nisam voljela pa niti pila mlijeko, a niti ostale mlječne proizvode. U zadnja 2-3 tjedna, počela sam uzimat razne mlječne proizvode da bi s njima mogla miješati sve one žitarice radi poboljšanja probave. Probava ok, a ja ono već dva tjedna kao da sam u 7.mjesecu trudnoće. Danas sam imala majicu onu široku kak se sad nose i čak ni s njom nisam mogla sakriti trbušinu. A nisam uopće povezala to s mlječnim proizvodima.
Pa već plačem od muke jer mi se život svodi na probavu, nadutost i vjetrove. Živim s dečkom i već mi je neugodno. Prdim ko .....Vitka sam, imam 1, 68 i 55 kila, sad sam još i smršavila jer me mogu jest koliko me ovo zajebava.
Ljudi, jel je onda to to?
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:59   #92
evo napravit cu u ponediljak pretragu u Njemackoj kad sam vec tu, ovde se radi kod doktora opce prakse iako nalaz radi neki labos nemam pojma di. javim kako je bilo
baal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 01:05   #93
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
A joooooj, pa to imam i ja!!
I cijeli dan kopam po netu da vidim što mi je. Inače, nikad nisam voljela pa niti pila mlijeko, a niti ostale mlječne proizvode. U zadnja 2-3 tjedna, počela sam uzimat razne mlječne proizvode da bi s njima mogla miješati sve one žitarice radi poboljšanja probave. Probava ok, a ja ono već dva tjedna kao da sam u 7.mjesecu trudnoće. Danas sam imala majicu onu široku kak se sad nose i čak ni s njom nisam mogla sakriti trbušinu. A nisam uopće povezala to s mlječnim proizvodima.
Pa već plačem od muke jer mi se život svodi na probavu, nadutost i vjetrove. Živim s dečkom i već mi je neugodno. Prdim ko .....Vitka sam, imam 1, 68 i 55 kila, sad sam još i smršavila jer me mogu jest koliko me ovo zajebava.
Ljudi, jel je onda to to?
pa postoje razna stanja koja uzorkuju nadutost. ja sam dosad napravio kolonoskopiju, pretragu na parazite i amebe a imam i h. pylori koji isto moze uzrokovat nadutost. malo je gastroenterologija komplicirana.i sindorom nervoznog crijeva je karakteriziran nadutoscu jer se cijela probavna cijev brze mice i jednostavno kontrakcije uzorkuju zarobljivanje zraka, a i zrak se ne uspije resorbirat pa su i vjetrovi pojacani. svasta
baal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 01:42   #94
Ja sam kao mačka...nedostatak laktaze. Uh! Mlijeko natašte mi zadaje gruuuube probleme.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 01:52   #95
Quote:
baal1 kaže: Pogledaj post
pa postoje razna stanja koja uzorkuju nadutost. ja sam dosad napravio kolonoskopiju, pretragu na parazite i amebe a imam i h. pylori koji isto moze uzrokovat nadutost. malo je gastroenterologija komplicirana.i sindorom nervoznog crijeva je karakteriziran nadutoscu jer se cijela probavna cijev brze mice i jednostavno kontrakcije uzorkuju zarobljivanje zraka, a i zrak se ne uspije resorbirat pa su i vjetrovi pojacani. svasta
Grozim se od svih tih pretraga! Neeeeeeeeeeeeeee!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 03:40   #96
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
Doktorica mi je rekla da je to zbog manjka enzima za razgradnju mlijeka (dakle, nesto kao psi ).
Enzim se zove laktaza i to je normalna pojava kod svih zivotinja, osim covjeka (odnosno, osim veceg dijela onih ljudi koji nikad mlijeko nisu ni prestali piti).

Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
Tvoj slucaj je ocito tezi od mog pa najbolje da pitas doktoricu koje nadomjestke za mlijeko da uzimas i tocno koje sojino mlijeko..
Nije malo dijete da joj trebaju nadomjesci za mlijeko.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 10:59   #97
ni ja ne podnosim laktozu (proljev, mucnina, refluks...brrrrrrrrrr), a kad uzmem nesta malo, onda nikako na prazan zeludac. sa mlijecnim preradjevinama sam u malo boljim odnosima (sir, jogurt...).

medjutim, nakon malo jace tjelesne aktivnosti cak imam potrebu (!) za mlijekom (koje mi se inace gadi) jer mi se malo prodrma metabolizam i mogu podnijeti sigurno 3dcl. i pijem samo kozje, vise mi odgovara.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 19:50   #98
Ja takodjer ne podnosim laktozu vec jedno 7-8 godina. Ja nemam vjetrove ali kad popijem mlijeko ili pojedem bilo sta di ima imalo mlijeka odmah mi se napuse stomak kao balon, najgore mi je sad ljeti kad ne mogu obuc neku malo uzu majicu.( napominjem da nemam sala). Vec sam izgubio svaku nadu.Bilo je nekih tableta za kupit u twin labu sa laktazom al vise nema. Pretrazio sam sve zive apoteke u ZG kad sam bio i nigdje nisamo nasao neke enzime laktaze.
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 19:38   #99
intolerancija laktoze anyone??:(

ej ljudi ...pliz help ...nova sam ....dakle stvar je u tome sto sam u zadnje vrijeme skuzila da nakon sto npr jedem sir...zbilja mi je lose poslije ....osjecam nekakvu sluz u grlu i dolazi mi na povracanje...i npr.dok jedem tjesteninu sa sirom osjecam toliku tezinu u zeludcu da jedva sjedim kamoli stojim ....ali to je tek nedavno pocelo(pocela sam imati problema sa stitnjacom nedavno pa jel mislite da je to povezano?) s tim ja vam zivim od kad znam za sebe na siru i mlijeku(i majonezi) i iako se puno bolje osjecam ako to preskocim u smislu jedem nes drugo to je prvo za cim posezem kad sam ZBILJA gladna pa bi molila i u tom podrucju pomoc u smilslu sto je vama zamjena za to iako ja mislim a nema dostojne zamjene..nemate pojma koji mi je ovo shock .....moj mozak jos uvijek vidi to kao najfiniju hranu na svijetu a zeludac odbacuje ne znam sto da radim
fala ljudi
cosmic girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 21:27   #100
da da

eh....hrpa problema. nego da se ja malo požalim. mene apsolutno sve nadima,pa i dva gutljaja vode. u crijevima nije očito problem jer se nadmem čim progutam nešto,očito je problem u želucu. a o vjetrovima da ne pričam..užas. a probava je kolko tolko ok..nema većih problema. itko sa sličnim problemom????
fokafoka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.